Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fidosan által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (189)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.11.08. 12:25
Hát aki több 10 ezer dollár után amit oktatókra költött nem tanult meg normálisan síelni jobb ha ezt elengedi :D Mellesleg szerintem ha a síelést nem az méri hogy mikor leérsz fújsz egy nagyot és azt mondod ejj de jót mentem, hanem egy prpgram meg a telefonod akkor megette a fene az egészet. Manapság minden kicsit túl van spirázva, örülök hogy síeléskor nincs telefon, semmi sincs csak a síelés nem hogy még akkor is azt nézegessem :D :D
Előzmény: (endre77 209684)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.04.27. 13:31
Részvétem, nyugodjon békében... :(
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.04.27. 12:17
Igy van ... amit a végén írtál az a legnagyobb baj, mindenki Bode Millernek képzeli magát, összekeveri az élmény síelést a versenysporttal csak az a baj hogy ezt a kék pályán akarják bemutatni mert a feketén már nem merik.....aztán ebből vannak a balesetek. Én annak a híve vagyok hogy kell egy bomba biztos alap és arra lehet építkezni... nem mint a Mekk Elek először a tetőt aztán majd a házat .Nem vagyok oktató, sőt eddig akik megkértek hogy tanítsam meg nemet mondtam mert nem értek hozzá, de egyre rosszabb a helyzet, egyre több az eszetlenül száguldozó aki képtelen egy hirtelen dolgot kezelni mint pl előtte síel valaki ami évekkel ezelőtt nem okozott problémát
Előzmény: (Sansovino 209198)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.02.05. 12:59
Én csak 3 stílust ismerek, a dinamikus élménysíelést ami akár ha van hely karcolt, ha nincs flatterolt, akár karót nyelve akár puposítva de ami mindenhol működik még a derékig érő buckák közt is, meg a havon közlekedőt, akik divatból járnak síterepre idegesíteni azokat akik síelni szeretnének azzal hogy minden letörésnél szörnyülködve megállnak a pálya közepén, bezzeg a zöldön száguldoznak mert ott nincs velük a majré :D És a verseny síelést aminek egyikhez sincs köze csak ahhoz hogy minél gyorsabban elérjen a starttól a célig a szabályok betartásával.
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.02.03. 18:28
Hát nekünk is úgy indult hogy egyszer még visszajövünk, csak azóta 8 szor voltunk és ide is tervezünk jövőre is :)
Előzmény: (k-balint 208024)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.01.23. 19:22
Ha esni tanítja arra teljesen jó :D lehet direkt van hátra terheltetve hogy többet essen ....viccen kívül ... inkább egy jó oktatóra kellene bízni míg el nem törik valami rajta
Előzmény: (Krampusz 207749)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.01.19. 02:53
Helló, mi is 25 től leszünk ott, már sokszor voltunk, Les Menuiresben szerintem a legjobb a Pointe de la Masse tetejére a Masse 1 kabinos plusz Masse 2 kabinossal fel onnan a Masse kezelt feketén elindulni, az rámegy a Fred Covilli pirosra, azon le a Masse2 kabinoshoz és onnan vissza vagy le lehet csúszni az aljáig azok is elég jó kékek, aztán túl oldalon a Mont de la Chambréról több piros is jön lefelé, elég jók, meg a Leo Lacroix is egy kezelt fekete, szinte mindig üres , Meribelben a Saulire tól lefelé minden piros jó, Val Thorensben pedig a Peclet tetejéről le a faluig nagyon jó, a nagy kabinossal fel kell menni és onnan ülőliften a gleccser tetejére, onnan feketén le utána az becsatlakozik piros pályába és végig le lehet csúszni a faluba.Többnyire a pályák elég szélesek, hosszúak, kezelve vannak rendesen, délutánra kicsit buckásodik de nem szokott vészes lenni pláne a január mert nincs suliszünet.A pálya színei kicsit csalókásak, néhány kéken van olyan meredek rész hogy pirosnak is elmenne néhány piros meg néhol elég laposka, a kezelt feketék jó meredekek, Meribelben ha szeretitek van jó mogul pálya lehet égő combokat intézni vele :)
Előzmény: (k-balint 207506)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.01.14. 22:30
Azért valljuk be jó az ha valaki tud esni, van amikor sajnos elkerülhetetlen, volt hogy hátulról oldalról pályán kívülről érkező snowboardos nekem repült kb vállmagasságban pedig nem vagyok kicsi (190) hát akkorát életemben nem estem azóta sem, szerintem ő sem de mindketten megúsztuk ott az ösztönök dolgoztak meg a rutin.... de ha nincs ?
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.11.08. 13:17
Azért ne rontsa ez el a várakozást, megpróbáltad legalább lebeszélni őket, annyira azért nem vészes a helyzet, mindenhol bele lehet futni a rossz időbe, Cervinián mikor voltunk szinte minden nap le volt zárva a Svájci átjáró, az Olasz oldalon meg napsütéses időben jókat síeltünk... január vége február eleje a legjobb 3 völgyben, kevesen vannak a gyerekek mert a szünet uk ban meg franciában is febr második fele, meg még nincsenek a pálya közepén megállva tavaszi napon sütkérező nyugdíjasok sem :D Volt hogy minden nap sütött a nap és semmi lift lezárás többször voltunk 2 hetet is azalatt sem ... ne emlegessétek az ördögöt és akkor nem kerül elő :)
Előzmény: (JobaRob 206296)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.11.04. 02:40
Szia ! Halgassatok a lázadókra :D nekünk szállás szempontjából és közlekedésből is Les Menuires vált be pont arra van Orelleben esélyetek amitől aggódsz.Mi jan 25 től febr 1 ig leszünk Les Menuiresben.Reberty 1850 a kedvenc részünk, pálya pár lépésre az ajtótól, a központ elég messze hogy csendes legyen de annyira nem hogy elérhetetlen, 3 megálló vagy 15 perc séta de ott is van minden , bolt, étterem, kölcsönző.
Előzmény: (JobaRob 206010)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.04.01. 22:32
hali kb 12 hetet síeltünk 3 volgyben,eddig soha nem volt probléma a pályákkal, a Masse fekete pl minden reggel ratraknyomos volt az első pár csúszásnál, és a Sunny express alatti fekete is, de a Peclet gleccser is jó szokott lenni, ha szakadt a hó éjjel akkor is folyamat dolgoztak rajta hogy a terep jó állapotban legyen, volt többször hogy inkább később nyitottak de rendbe tették
Előzmény: (csabeszka 205542)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.02.09. 14:12
Minden esetben keresni kell neten az ügyfelek véleményeit az útról, a cégről, szállásról stb... nagyon rég óta csak így megyek télen nyáron nyaralni, nem utazási irodával, szállást booking.com on, utat pedig vagy saját autóval intézem, vagy busszal, repülővel , több 10 éve nem csalódtam mert tudom mire számíthatok... 2x voltam utazási irodával, nagyon rég, 25 éve kb...mind a 2x volt probléma.
Előzmény: (TKata 204380)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.02.05. 18:26
Tegnap értünk haza 3 völgyből, hozta a szokásost, remek idő volt bőséges hóval, utolsó napra kaptunk szelet meg ködöt de azért kimentünk, igazán az alsó pályák jól síelhetőek voltak akkor is, a jó oldalát néztük, nem volt tömeg szinte üresek voltak a pályák :) Egy napunk volt ezen kívül csak kicsit rumlis, éjjel 40 cm hó esett és reggel később nyitottak, azért megpróbálták a pályákat rendbe tenni, elég jól sikerült nekik, csak a lifteknél összejött kis tömeg, kb fél óra múlva mikor sorban nyitották a felsőbb pályákat el is oszlottak szépen, összegezve... a szállás ugyan az mint múlt évben, (Les Melezes) nagyon közel minden, közvetlen mellette a Sherpa kisbolt, 2 síkölcsönző, olasz étterem, kévézó, a buszmegálló az apartman előtt, ingyen busz 20 percenként közlekedik 3 megálló a központ, a pályáról a bejáratig be lehet csúszni, a terepet fejlesztgetik, több lift, kabin is szépen felújítva, teljes 3 völgy bérletet vettünk volt egy srác aki először volt , neki megmutattuk meribelt, val thorenst, szerelembe is esett a terep iránt, szombat este indultunk vissza, a centerben az élményfürdő recepcióján van csomagmegőrző, ott lehet hagyni a cuccot és ki lehet használni még az utolsó napot is, a jegyet úgy érdemes venni hogy 6 napost és a szombatot külön akkor az csak 25 euro arra a napra (szombat olcsó a turnusváltás miatt) így meg van a 7 teljes nap síelés , idén először mentünk busszal, nekem bejött , skóciából les menuiresbe 2000 km, busszal edinburgh-london onnan a snowexpressel egyenes les menuires turista iroda, ahol a kulcsot megkaptuk, kényelmes volt ,a snowexpress emeletes luxusbusz mindennel felszerelve, olcsóbban kijöttünk fejenként mint mikor autóval mentünk. Sílécet most nem vittem hanem béreltem, előre neten foglalva 75 euro volt a dinamic package, de simán lehetett cserélni akár naponta a lécet a csomagon belül, nagyon jó fejek és segítőkészek a srácok, 6 napot fizetve a 7.-ik nap ingyen volt, a cég ajándéka , szép volt, jó volt, jövőre ugyan itt :)
51383478-2244237022498179-417429885837901824-n.jpg
50952696-330326040912906-5223438512707076096-n.jpg
50714526-375433979935717-5521361375915409408-n.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.01.28. 07:58
Helyzetjelentés 3 völgyből, hó van bőven, tegnap is esett meg éjjel is, jó hír a Bruyeres kabin ami eddig álló volt most kényelmes ülésekkel van felszerelve, tömeg nincs,kicsit süthetne a nap, ez a hó sokáig kitart mert elég hideg van hozzá.
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2019.01.08. 01:21
Szia nekem van, és nagyon nem jó....Skóciában élek, neten találtam rájuk, kb 3 éve volt, a címe alapján és hogy uk telefonszám volt megadva abban voltam angol cég, az oldalukon megtaláltam az akkori salomon bakancsom amin meg is lepődtem mert jó pár éves modell volt, kb fél áron mint anno vettem....mivel tudtam a méretet ismertem a bakancsot gondoltam bátran megrendelhetem .... meg is történt, kb 150 font volt a 350 fontos baki náluk...ki is fizettem küldtek is egy emailt 5 munkanap és megérkezik....kb 1 hét után jött az első email hogy a bakancs feladva....aztén 2 hét és semmi... írtam nekik, erre jön egy email hogy a logisztikai platformon probléma lépett fel, de következő héten megkapom...közben utána néztem a snowhead fórumon (uk síelős fórum) ott már sok ember pórul járt velük, persze köv héten semmi, felhívom az ügyfélszolgálatukat angol szám de aki felvette spanyolul beszélt, kukkot nem tudott angolul... aztán hetekig ez ment, ugyan azt az emailt kaptam minden héten és mikor meguntam írtam egy emailt hogy ombucmanhoz fordulok meg minden erre visszautalták a 150 fontot de még csak annyi se hogy bocsi vagy valami.... A központjuk Gironában van, mint kiderült később és van kayak inn, bike inn, szinte minden outdoor sporthoz van de gyakorlatilag mind ugyan ez a cég ugyan ez a telefonszám van megadva. A legkomolytalanabb hogy miután küldenek emailt hogy a bakancs fel van adva, úton van derül ki hogy nem hogy feladva nincs hanem nincs is nekik...mert ha van gondolom küldték volna...
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.25. 23:35
Szia igen, én régóta használom, az all temp, all mountain hot vaxot szoktam rendelni, az a green universal HC nevű és 115 fokra állított vasalóval kell felvinni, szezon végén is jó vele levaxolni mielőtt elrakod meg szezonban is szinte minden hóviszonyban jól működik
Előzmény: (Angyal87 202656)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.16. 19:08
nagyon jó szemüveg, 4 éve nyúzom , egy karc nincs rajta, 2 lencsével jött, mindkettő kiváló arra amire való, semmi párásodás
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.14. 12:50
januárban megyünk majd, pár délutánt rászánok bár az előző szezonban a sípcsont protektor egész jól bevált meglátom van e valami jó akciójuk lehet elcsábulok :)
Előzmény: (gaboca 202465)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.13. 00:13
Tényleg puhább, előtte salomonom volt 100 as flexel az keményebb volt érzésre mint ez a 110, lehet igazad van, na meg ahol vettem nem volt meggyőző a hozzáértés, kint élek Skóciában, nem egy síelő nemzet :)
Előzmény: (gaboca 202388)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.11. 02:29
Head challenger 110 a bakim
Előzmény: (gaboca 202351)
Head-Challenger-110-Ski-Boots-Mondo-275-Mens.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.