Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Eplény Síaréna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Szépalma Hotel - különleges, vidéki hangulatú szálloda a Magas-Bakony erdőségeiben
ÜZENETEK (7113)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2021.03.11. 21:22
Köszönöm a tanácsot! Én is szorgosan nézegettem az időjárás jelentést és úgy láttam, hogy egy ideig nem lesz éjszakai fagy, de lesz napközben komolyabb eső. Ezért ismét elindultam egy délelőtti síelésre.
Szokás szerint 7-kor indultam Budafokról és autós gondok miatt a szokásosnál lassabban, de épp időben (kb. 8h30) értem le. Alig voltak még a parkolóban. Volt idő öltözni, folyó ügyeket intézni és jegyet venni (senki sem volt előttem).
Kb. 9-kor már a Szent Sólyom hordozta az ülepemet...
Élvezetes volt lefele a ratrak nyomon siklani. Figyelni kellett, mert váltakoztak a jól csúszó jegesebb szakaszok és a frissen hóágyúzott és épp elsimított részek, amik megfogták a lécet.
Folyamatosan lehetett körözni, így rekordot javítottam: 13 kört mentem a 2 órás jeggyel.
Sajnos a beléptető kapu még mindig nehezen fogadja a síkabát ujjába helyezett kártyát...
Ráadásul a bal szélső kapu mögül eltűnt a hó, így a csupasz deszka fogadta az óvatlan síelőt (és fogta meg a lécet).
Ezzel együtt jó móka volt.
Tarts ki Eplény és legyen még ott is néhány fagyos, hóágyúzós éjszaka!
Akkor talán még le tudok menni.
Előzmény: (k-balint 212028)
D.Vali
21 élménybeszámolót írt
21
9 éve tag
2021.03.11. 21:21
Ide írom, de az elmúlt tíz napban (három síelés alapján) MSZI -re is ez vonatkozik.
Január,februárban, igazából sorban állni jártunk,..márciusban meg síelni.
Az üzemeltetők mindkét helyen kihozzák a maximumot a kora tavaszból,.. mi meg magunkból, mert térdig lesíeltük lábunkat.
Jövőre remélhetőleg már " békeidőben " normális körülmények között innen folytatjuk,... hajrá magyar síterepek!
k-balint
24 élménybeszámolót írt
24
8 éve tag
2021.03.10. 13:29
Tegnap, március 9-én síeltem egyet Eplényben, és megdöbbentően jól sikerült. 9:20 körül érkeztem, bőven volt hely a lenti parkolóban, a jegypénztárnál sem volt sor, sem pedig utána egész nap: 45 kört síeltem 7 és fél óra alatt, azaz minimum hat órát ültem egy nap felvonón, de inkább többet, ami azért elég durván hangzik, persze még mindig sokkal jobban, mintha ennyit töltöttem volna sorban állva (ahogy korábban lett volna, amikor még tényleg síszezon volt).
Egész nap egyetlen percet sem kellett sorban állni, az esetek 90%-ában egyenesen az üres felvonószékekig csúsztam, összesen háromszor volt olyan a 45-ből, hogy állt előttem valaki, és egyetlen egyszer nem egyedül ültem a négyszemélyesben, tehát covid-szempontjából eléggé rendben volt a dolog :)
Az A1, az A7 és a kettőt összekötő Q3 volt (van) nyitva, és mivel egyrészt egész nap 1 fok körül volt a hőmérséklet a városi 8-cal szemben, másrészt meg alig használta valaki a pályákat, semmivel nem voltak rosszabbak egy téli, de műhavas napnál. Délután ötkor még mindig minimális volt az állagromlás. Sokszor volt olyan, hogy induláskor teljesen üres volt a pálya, de egész nap nem volt olyan pillanat, hogy egy szakaszon 4-5 embernél több lett volna, ráadásul láthatóan rengetegen csak reggelre jöttek, ebédidő körül sokan hazamentek.
Tavasz ide vagy oda, összehasonlíthatatlanul jobb élmény volt, mint a tél első havas napjain, amikor még csak egy pálya volt nyitva, viszont 1500 ember zsúfolódott össze rajtuk.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.03.07. 14:02
Tetszett a két fiatal "műsora" a webkamera előtt.
1615121602.jpg
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2021.03.02. 10:23
Soha ne mondd, hogy soha!

Tegnap egy baráti csábítás miatt visszatértem Eplénybe, mert a kamerák képe alapján láttam esélyt egy nem csak sorbanállásból álló síelésre.

Bejött! A szezon legrosszabb haván a szezon legjobbját síeltem, végre letesztelhettem mit tudnak az új AM léceim. Azokkal egy igazi csapatás lett a vége (a meredekebb részeken), a kis rádiuszú kemény lécek 2 kör után már a csomagtartóban voltak.

Az alsó parkoló kb félig volt, privát pálya feeling, 0 sorbanállás.
A grafika messze van már a télitől, aki arra is vágyik, csalódni fog, uh már tényleg csak az elvetemülteknek ajánlott, akik a tökéletestől messze lévő pályán is szeretik nyomni!
HoZolee
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2021.02.27. 13:07
Tegnap du 5-kor jöttem el 3 napos sielés után.
Nagyon kevesen voltak. A felvonóknál 0 sor. A pálya a nagy meleg (14-17 fok volt) ellenére is jó volt. Persze délelőtt és késő délután jobb. Tegnap délután elkezdték beállítani a hóágyukat, így valszeg némi friss hó is készül.
Nagyon rendesen vigyáznak a biztonságra, bár az emberek elég szabadon veszik!
A hütte is üzemel, igaz az ételt ki kell vinni és kicsit odébb lehet megenni.
Még nagyon érdemes menni a következő napokban!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2021.02.25. 16:22
Olyan mint a magyar narancs! Apró, savanyú, kicsit löttyedt de MAGYAR! Ma volt szerencsém 2 órát használni, jó volt, de elég volt. (Tömeg, sorállás nem volt, a hó minősége a 10 fok feletti hőmérséklethez képest kiváló, a felvonók... hát az szenvedés!)
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2021.02.24. 19:36
Az egyes pályán még több hétig. A hetesen is biztos még jó darabig.
56 élménybeszámolót írt
56
16 éve tag
2021.02.24. 14:09
Hogy állnak a pályák? lesz még esély a héten csúszni?
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.02.23. 05:18
Jelenleg fent a pálya tetején 6 fok, lent az aljában -2 fok és ott hóágyúval lövik a pályát. Milyen kontraszt kevesebb mint 200 méter magasságon belül.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2021.02.20. 22:08
Eplény ma is jól vizsgázott.
Szokás szerint 7 órakor indultunk Albertfalváról és 8h30-ra értünk Eplénybe egy budaörsi tankolással. A pénztárnál ekkor még nem volt sor sem. Gyors öltözés után rekordot javítottunk, mert 9h03-kor már a Szent Sólyom ülésein haladtunk a hegytető felé.
Külön öröm volt, hogy a szokásos két pályán kívül (1-es, 7-es) most két újabb, eddig még nem bejárt pályával is próbálkozhattunk.
A 4ill. 2üléses felvonók mellett mentek a csákányosok is, így gyakorlatilag folyamatosan lehetett körözni.
Az olvadó hó próbára tette a combizmainkat, de élvezetes volt a két óra, ami alatt 10 kört tudtunk abszolválni (egyszeri WC szünettel).
11 körül már nőtt a tömeg, így jobb volt abbahagyni, no meg a jegyünk is lejárt.
Fura dolog, hogy csak a parkolóban szabad akár a forró csokit is elfogyasztani. Így ott kellett hagyni a büfénél a léceket és a csokizás után vissza kellett menni értük. De ez legyen a legnagyobb bajunk.
Azért azt most is megemlítem, hogy a kártya olvasót ideje lenne már rendbe tenni, mert ma is sokaknak okozott bosszúságot. Nekem az jelentette a megoldást, hogy mindig kivettem a kabátujjamból a kártyát és kézzel pontosan pozicionáltam. Azért ez elég fapados megoldás a XXI. századi informatika szintjéhez képest, de ez volt, ami gyorsan és megbízhatóan működött.
13h30-kor már otthon is voltunk és kezdhettük az ebédet.
Hajrá Eplény, talán még lesz esély lemenni!
Kellene azért néhány fagyos éjszaka...
Adamant
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2021.02.18. 12:43
Igen, hosszú évek óta sajnos először, idén nem jutunk el Eplénybe, mert az időjárás legyőzi a jobb pályákat. Irány északkelet.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2021.02.18. 09:03
Most hétvégén szombaton kevesebben voltak mint hétfőn. A zárás előtti órák sem olyan nyugisabbak, mint elsőre gondolná az ember. Sokan maradnak az utolsó pillanatokig itt is, Visegrádon is. (Aztán egyszerre indul haza mindenki)
Tudod, ha bemondják, hogy a valahol dugó van, biztos, hogy nem arra fog menni senki sem :)
Előzmény: (RM 211626)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2021.02.18. 07:21
Azt lehet hogy el is lehet engedni mert az elkövetkezendő napokban igen erős plusszok lesznek .
Előzmény: (Rossi 211628)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2021.02.17. 07:52
Tegnap délelőtt nem működött, de konkrétan a nyomvonalán nagyrészt nem is volt még hó. Az A4 is elég kezdetleges állapotban volt , de ágyúzták tegnap, lehet, hogy mára jobb lesz a felülete.
Előzmény: (Adamant 211624)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.02.17. 00:02
Nekem semmi bajom nem volt idén se Eplénnyel, se Mátraszentistvánnal. Alapvetően az a gond, hogy sokan vannak. Főleg nap közepén és hétvégén ...
Alternatíva:
- Visegrádon még hétvégén sem volt tömeg. (Állítólag Kékesen sincs.)
- Nyitás előtt oda kell érni, az első órában még egész jót lehet csúszni.
- Szerintem nap vége is nyugisabb lehet (de azt még nem próbáltam. pálya valószínűleg nem lesz top állapotban.)
- 3 óránál többet csak az igazán fanatikusok tudnak melegedés nélkül végigsíelni ekkora méretű pályarendszereken. (Gyerekkel főleg elég ...)
Örüljünk, hogy legalább ez van és próbáljuk a legtöbbet kihozni belőle. ;-)
Előzmény: (Adamant 211624)
Adamant
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2021.02.16. 21:43
Szeretném megérteni mi a baja az itt hozzászólóknak.
Nem működik a 3. csákányos (ami a 4-es pályán visz fel)?
Mert a kiírás szerint megy. Akkor meg mi a baj??
adalbert
634 élménybeszámolót írt
634
17 éve tag
2021.02.16. 11:35
Jaj ne már !! Így is elég bátorság kell ahoz, hogy mutassanak egy felvonó előtti sort.
Előzmény: (Bela559 211605)
a7-fold.jpg
t1.jpg
FB-IMG-1613481446156.jpg
FB-IMG-1613491992136.jpg
Bela559
7 élménybeszámolót írt
7
3 éve tag
2021.02.16. 11:04
Vagy ha lenne egy kamera, ami a parkolót és pénztárakat mutatná, csak akkor kevesebben jönnének.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.02.16. 10:46
Azért ha csak annyi jegyet adnának el (és csak elővételben),ami a sífelvonók kapacitásának megfelel, és nem a pályafelületből levetített fő/m2 szerint, akkor vélhetően mindenki jobban érezné magát, és szívesebben emlékezne Eplényre. De az üzlet felülír mindent...és ebben azért ők a felelősek. Védelmükben, Ausztiában és Szlovákiában is vannak azért olykor-olykor ilyen sorok, max ott a szolgáltatás jobb (pénztárak száma, parkolás-kisbusz...).
Előzmény: (Mil 211602)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.