Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Mantara Vendégház - 6 hálószobás üdülőház a Mátraszentistván Sípark közvetlen közelében
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.18. 06:36
" Ha nem tudsz mást, mint eldalolni saját fájdalmad, s örömed,
Nincs rád szüksége e hazának....!
paperboy
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2009.03.17. 23:32
ez csak pelda volt hogy el tudj kepzelni egy hosszu tavra tervezo vallalkozast. az egeszet azert szamolgatom, hogy vegye mar valaki eszre, hogy ez nem adomany a magyar sisportnak, hanem egy hatalmas profittal kecsegteto beruhazas melyen komoly extraprofit kepzodik. es mindenki annyira erzelmes es orul ennek, hogy siman kifizet 4500 ft-ot 3500 m palyaert. ar-ertek aranyban nem ismerek rosszabbat a magyar palyaknal. persze ne kezdje el mindenki a hozongest, hogy szeret ott sielni, mert jo a hangulat, meg hogy kicsi savanyu de a mienk stb, mert ezt nem vonom ketsegbe, en csupan az ar-ertek aranyt nem ertem. jo lenne tudni, hogy -markus utan szabadon- "mi a fene kerul ezen a palyan 4500 FT-ba?" egyszeruen nem ulnek a szamok. en jo erzessel kb 2500 ft-ot fizetnek ezert.
de nekem mindegy, en nem megyek, nem is ajanlom, akinek mas a velemenye, aldozzon MSZI oltaran. en reszemrol elmondtam mindent amit akartam.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.03.17. 23:27
Eddig négy oldal...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.17. 23:20
Nem szeretnék pénisz pöcöktetés jellegű vitába bonyolódni de talán egy erdő nem hasonlítható össze egy sípályával.Részemről a meddő vitában nem kívánok aszisztálni.OFF.SÍELJÜNK!!!!!
paperboy
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2009.03.17. 22:36
nem, kedves maci, leirtam kirol van szo csak el kell olvasni :-)szerencsere joban vagyok a tulajjal.
latom sikerult megragadni a lenyeget. nem ritka az ilyen, gondolj csak arra az egyszeru esetre, hogy egy erdogazdasag mennyire tervez -felteve, hogy nem karacsonyfat ultet- a minimum az 50 de inkabb 80-100 ev, mire kivag egy fat. Ahol a sipalya uzemeltetoe a hegyoldal is, az nyaron berlegeltetest vallal, es sokszor erdogazdalkodo is. ez nem szezonalis vallalkozas, -a klasszikus ertelemben- legalabbis ha valaki jol csinalja.

http://www.hojelentes.hu/cikkek/interju_korosi_imrevel

itt korosi 570 milliorol beszel.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.17. 22:33
"de ismerek olyan beruházót, aki 80 évre tervez. "
Gondolom a vezetékneve Andersen:):)
paperboy
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2009.03.17. 22:24
amit a neten talaltam a MSZI beruhazasrol, akit erdekelnek a szamok:
http://www.epulettar.hu/projekt/22.aspx
http://www.vagy.hu/cikk.php?id=551
http://www.origo.hu/utazas/20070115amatraban1.html
http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/hat-es-felmilliard-plusz-16/cn/haon-news-FCUWeb-20081021-1132166428

Amit en ki tudtam olvasni, az annyi, hogy korosi imre szerint 28 napnal nullszaldos a beruhazas, efelett nyereseges. Az arak is -ezek szerint- legalabb 28 napos szezonra lettek megallapitva.
A milliokon nem igazodom ki, de ugy latom, kb 5-600 millios beruhazas lehetett, melybol ca 200 millio tamogatas volt.
Egy evben pedig 67 milliot hozott. Azt gondolom, hogy a megtérules alatt a vezeto azt kell hogy ertse, hogy mind toke-, mind kamattorlesztest tud eszkozolni, azaz 28 napos evekkel szamolva is tud torleszteni a banknak, azaz nem halmoz fel toketartozast.
mindenki dontse el maga ezek utan, hogy mennyi biztonsagi tartalék -azaz extraprofit- lehet a berlet es egyeb szolgaltatasok araiban. tekintve, hogy korosi szerint a hoagyurendszer 80 nap sielest tesz lehetove, megallapithato, hogy messze tulszarnyalja majd a bevetel a tervezettet, igy ilyen sok havas nappal szamolva -ami termeszetesen az uzemelteto erdeme is- a beruhazas erzesem szerint 7-10 ev alatt meg kell hogy teruljon. hasonlo beruhazasok megterulesi ideje legkevesebb 30 ev, de ismerek olyan beruhazot, aki 80 evre tervez. (Ratten, also ausztria, 1 db arva 6-os lift, 2,5 m euro)
Termeszetesen hozza kell tenni, hogy a hasonlo beruhazasok eseten az onkormanyzat, a tartomany, es tobb esetben a finanszirozo bank is reszvenyese a lifttarsasagnak, itt meg nem. talan ezert a harmadannyi megterulesi ido.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.17. 22:07
Az idén háromszor voltam itt síelni és mind háromszor kegyesek voltak az égiek mert mindig remek hóviszonyok között tehettem.Ami az árakat illeti én hétköznapi háromalkalmas jegyet vettem 11500-ért így az ár is kedvező volt.Nagyon jól éreztem magam de azért néhány építő kritikát megfogalmaznék.Első alkalommal nem volt a hütte előtt felszerelés tároló!!Azóta van,köszönjük.
Maga vendégló egység nagyon színvonalas de a kiszolgálást valahogy fel kellene gyorsítani.Ami számomra meglepő volt,hogy nem lehet alkohol mentes sört kapni!!Szívesen innám azt a finom csapoltat de amikor vezetek nem tehetem.Az új beléptetővel csak egy gondom van.Pontosan az,hogy fordítottan helyezték el mint a kártyatartók vannak a kabátokon,így ott kell bénázni,hogy érzékelje a kapu.Az alsó felvonókhoz(csákányos,tányéros)Jó lenne valami korlát,hogy sok "B"arcú ne tarolja le sorban állókat.A felvonókezelők valóban mindenki feneke alá odateszik amit kell de munka közben jó lenne ha nem dohányoznának.Szerintem a felsorolt apróságokon nem nehéz változtatni és talán hasznukra válna.A következő szezonban találkozunk!!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.17. 21:46
Úgy tűnik, többen nem vették észre, hogy-szerencsére- néhány pillanatig, a síelésről volt szó.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.17. 21:30
Köszöntünk Rambo a fórumozók körében :D
Rambo
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.17. 21:07
Hát lehet, hogy a toleranciaszintem túl magas, lehet, hogy az ingerküszöböm - köszönhetően aktív részvételemnek a portfolio.hu-n -, mindenesetre én kevésbé találtam paperboy vitaindító hozzászólását sértőnek, mint más itteni fórumozók.
Mondhatnám karakteres volt ugyan és sütött belőle a hazáig vitt indulat, ám nemhogy egy jogi tusát nem ér meg (nincs is alapja), de a mai magyar valóság által nap mint nap generált vitastílus szintjét meg nem haladó durvasága miatt egy penitenciára sem tartanám érdemesnek.

A lényeg úgyis a hó. Sok legyen és jól csússzon. Itthon vagy máshol, egyre megy.:))
Bujtos
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2009.03.17. 21:03
Teljesen elképesztő egyes emberek, mit meg nem engednek maguknak! Attól még, hogy a fórumba bárki névtelenül beírhat nem jelenti azt, hogy bármit írhat. A kritikának meg van a normális, inteligens emberhez méltó módja!!!
Aki egy ilyen egyszerű dologra nem képes annak nincs helye semmilyen fórumon!

Zsoci!
Ezeken a dolgokon már én is elrágódtam, aztán felmerült benem egy pár kérdés: Miért ne lenne jó az üzemeltetőknek az üdülési csekk elfogadása, hiszen ezáltal még az is otthagyná a pénzét akinek nincs készpénze? Miért ne lenne jó az üzemeltetőknek a 4 órás jegy, amikor az valószínűleg forgalom emelkedést hozna? Szerintem nagyon egyszerű erre a válasz! Van valami akadálya.
A Sípark nem egy multinacionális cég, ahol csettintenek egyet és máris megterem mindennek a lehetősége! Ennek ellenére viszont minden szép ütemben, magyar vállalkozásokhoz képest jól fejlődik. Egész egyszerűen türelmesnek kell lenni és várni, hogy minden elérje a célját. Egy ilyen összetett és bonyolult iparban, mint a síeltetés nem lehet azt elvárni, hogy minden egyszerre, lineárisan fejlődjön. Miért van az, hogy ebben az országban az emberek többsége úgygondolja, hogy ami magyar az már szar és ami a külföldi kizsákmányoló cégeké az a jó, hát kérem szépen könnyű úgy az egyről a kettőre jutni (multik), hogy a háttérben minden lehetőség adott! Ha jól tudom, akkor a Sípark óriási bankhitelből épült-épül fel, óriási kockázatot vállalva ezzel! Gondolom ha majd egyszer visszanyögik ebben a rossz gazdasági helyzetben a hitel+kamat törlesztőt, lesz idő+energia arra, hogy minden apró hibát kijavítsanak.

Nem folytatom tovább az így is kissé zavaros hozzászólásom, annyi dolog van a fejemben...

Üdv: István
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.03.17. 20:29
Az elektronikus beléptető rendszer üzembeállítása után pusztán akarat kérdése lenne egy európai mintájú bérletszisztéma bevezetése.
Ugyanúgy pusztán akarás (vagy inkább nem akarás) kérdése az üdülési csekk nemelfogadása. vagy esetleg beszélhetnénk a kölcsönző árairól is.
Mindenesetre nálam Januárban ez a három érv döntött, hogy száz km-rel többet autózzak egy másik síterepre.(Persze erre lehet azt mondani, hogy ki nem sz...a le így is voltunk elegen.)
Merlin
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.17. 20:15
Bocs!

Tényleg igazad van, tényleg túl kell lépni ezen a dolgon.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.03.17. 20:14
Merlin!
Ha nem vetted volna észre, itt már síelnek.
Merlin
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.17. 20:12
Papír fiú !

Ha megvan, a nyolc általánosod, legalább az ékezeteket tedd ki!!!
Ha tudnád, hogy a hozzászólásaid miatt hányan szeretnének belőled papírrepülőt csinálni... :-)

Köszi.
Machu
56 élménybeszámolót írt
56
18 éve tag
2009.03.17. 20:01
Nálunk is van akció: most már a jegyár 1000Ft-al akkor is olcsóbb, ha a nagypályák nyitva vannak: tehát a felnőtt jegyár max.: 4500 Ft/nap.
A 4 órás blokkidő megoldható a SKIDATA rendszer erre beállítható. Annyi a gondunk, hogy hétvégén a zsúfoltság miatt szükség van valamiféle garanciára arra, hogy az egyik csoport (pl a délelőttiek) elhagyják a területet és a délutániaknak átadják a helyet. Az idén -pedig már azt hittük, hogy a liftek kapacitásai elegendőek- mégiscsak kevésnek bizonyúlt a 4000 Fő/óra összkapacitásunk!
Ezért lenne nagyon is indokolt egy új nagykapacitású székeslift megépítése, mely önmagában 2400fö/óra (4 személyes ülőkékkel), vagy 3000 fő/óra (6-os kivitelben)hosszú távra mgoldaná a sorbaállás problémáját. Na jól elszaladtam a kérdéstől, de látszik, hogy mennyi vetülete van a jegykérdésnek is.
hg001
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2009.03.17. 19:17
Teljesen egyetértek Szali hozzászólásával.
Szerintem is versenyképesek a Sípark jegyárai a környékbeli pályákkal (pl. bánkúti napijegy 4000 Ft, kisebb szlovák pályákon a napijegy 18-20 EUR, stb.) bár tény, hogy a tavasz beköszöntével mindenhol sok az akció.

Annyi kérdésem lenne Machu felé, hogy nem tervezi a Sípark 4 órás jegyek bevezetését? Így nem kellene sakkozni az idővel, hogy reggel vagy du. akar az ember síelni, hanem amikor odaér, onnantól +4 óra tömény síelés. Az elektronikus jegyrendszer elvileg lehetővé tenné ezt az opciót, és így talán jobban eloszlana a tömeg is (nem lenne két nagy hullám a délelőtti és a délutáni jegyes síelőkkel).
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2009.03.17. 18:20
Én nem teljesen a vitához szeretnék hozzászólni hanem inkább az árakhoz.
Kedves sporttársak!
Machuék annak idején nagy fába vágáták a fejszéjüket ,amikor megípítették a síparkot. A pontos költségeket nem ismerem ,de biztos több 100milló ,vagy több milliárd Forintba került a sípálya. Ennek a pénznek meg kell térülnie ,mert ügye minden ember ha egy új üzletett csinál szeretné viszontlátni a pénzét.(esetleg a bank szeretné látni a pénzét)
9 sípálya van ,ezeket a sípályákat nem kevés áramért és pénzért szinte egész télen amikor a hideg engette hóágyúzták. (és nem csak télen:))
+ ehhez jön a 2 ratrak üzemanyaga+ karbantartási öszegei
+ a 6 sílift.
Persze lehet példálozni külföldi sípályákkal (én is szoktam járni Ausztriába,Szlovákiába),de ott magasabbak a hegyek jobbak a körülmények=több pálya,másak az életkörülmények.
Ha megtérült a beruházás akkor vagy újabb fejlesztések lesznek (esetleg egy 4-es ülős) vagy a bérletárak csökkenhetnek majd arra a szintre ami elég a sípark üzemeltetéséhez. (reményeim szerint).
Én 3x voltam a Síparkban (idén még nem) és tényleg nagy tömeg volt,de az alföld országában (ahol Közép-Eu legnagyobb völgyhídja is találhatö) mégis hihetetlen ,hogy ennyi ember síel.8és valjuk be azért ha nem lenne jó híre a síparknak akkor nem síelnének ott ennyien) Én sem örülök annak ha valami drága (vagy annak tűnik) ,de úgygondolom néha tovább is kell tudnunk nézni az orrunknál és ha nem is tudjuk ,de azért sejthetnénk ,hogy nem hiába annyi az ára az adott dolognak amennyi.

Hajrá Magyarországi sípályák!

ui.: Remélem érthető ,hogy mit akartam mondani:)
Machu
56 élménybeszámolót írt
56
18 éve tag
2009.03.17. 17:17
Mind a két nap jó lehet, de péntekig még több hó készülhet!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.