Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Árpd által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (98)Időben csökkenő Időben csökkenő
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.02.01. 22:39
Hétfőn Mönnichwaldban voltunk kipróbálni a pályát. A négy felvonóból 3 működött A-B és D jelu. A felvonók melletti pályákból egy-egy volt síelésre előkészítve, a párhuzamos pályák nem voltak ratrakolva. Nagyon aggódtunk az oda felé vezető úton, mert nálunk esett az eső az osztrák részen meg 6-8 fok meleg volt. A hegyre felérve megnyugvással tapasztaltuk, hogy a hőmérséklet fagy pont alatt van, a hó nem olvad és jó minőségű. Hétköznap lévén kevesen voltak, sorban állás egyáltalán nem volt. Napközben hatalmas szél volt, hóviharok és napsütés váltogatták egymást. 13-14 óra körül enyhén olvadt, de a hó minőségét nem befolyásolta. A nagy szél miatt a felvonó nyomvonalára rengeteg fa ág toboz került, amit nem mindig lehetett kikerülni és nem is dolgozott rajta senki, hogy eltávolítsák. Kicsit féltettem tőlük a léceimet. Felvonó zárásig végig jót síeltünk érdemes volt elmenni. A pályán kövek fűcsomó és föld sehol nem látszott ki.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.26. 15:35
Hello liv !
Azt hiszem, hogy a hozzászólások zöme inkább pozítív és nagyon sokan drukkolunk nektek, hogy minél hamarabb meg tudjátok nyitni a pályát. Többen ia küldtünk olyan hozzászólást, hogy vasárnap is teljes gőzzel ment a munka és ennek nagyon örülünk. A jogtalan kritikákkal pedig egyszerűen nem kell törődni. Mi majd azzal tudunk segíteni, ha eljön az idő minél többet megyünk hozzátok, hogy legyen valamicske bevétel is a pillanatnyilag rengeteg kiadás mellett. Ha jövő hétvégére el tudtok indulni a felvonóval én biztosan ott leszek. Köszi a sok munkát, reméljük meg lesz a gyümölcse.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.25. 23:20
Nyugiba
Zsoltnak teljesen igaza van. Felesleges kisgyerekkel felkapott, messze lévő drága síterepre menni. Hiába van 50-70 vagy akár 100 km-es pályarendszer, a kisgyermeket egy néhány km.-es pályarendszeren ugyan olyan jól meg lehet tanítani síelni, mint a nagy pályarendszeren (azt úgy se tudjátok kihasználni)csak sokkal többet fizettek érte. A határ közeli Jogllandon (Szombathelytől kb. 80 km) biztosan megtalálod a számotokra megfelelő terepet. Mi Wenigzellbe voltunk, ott van külön a gyerekeknek egy kis felvono is, ahol biztonsággal megteheti az első lépéseket. Ha ti se vagytok profik, nektek is nagyon meg fog felelni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.23. 09:29
Koralpe honlapja szerint tegnap 15 cm hó esett. Reméljük ma is lesz legalább ennyi. A webkamerán jelenleg csak baromi nagy szürkeséget lehet látni, reményeim szerint ez havazás ismét.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.22. 16:42
Ausztriába az előjelzéseknek megfelelően szinte mindenhol havazik. Reméljük szerdára ide ér a Bakony térségébe is és rövidesen kipróbálhatjuk az eplényi arénát.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.22. 16:19
Rendkívül örülök neki, csak esz a penész mert a mostani hétvégém foglalt, igy csak jövő hétvégén tudunk menni. Zsolt, ha nem gond bérlet ügyben ismét megkeresnénk.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.21. 22:15
Viri.
Jó utat kívánok és várom a beszámolótokat. Ma délután a webkamerán rendkívül fekete felhők (remélem hófelhők) voltak a Koralpe felett és a hőmérséklet nem sokkal ugyan, de nulla fok alatt volt. Számomra ez azt jelenti, hogy hamarosan megindul a várva várt havazás. Holnaptól minden nap a kamerát meg fogom lesni és remélem, hogy egyre vastagodó hóréteget lehet majd látni .
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.20. 12:05
Jövő hét keddre, szerdára és péntekre havazás várható Veszprémben. Csütörtökön pedig egyész nap minuszok várhatók. Hajrá hóágyúk ! Nagyon remélem, hogy az Eplényi pályák fehér színben fognak pompázni rövidesen.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.18. 15:17
Látom, hogy nem zárt be St.Jakob, de a 20 és 10 cm hóvastagság és a "hart" hóállapot valamint a hétvégére előrejelzett extrém meleg (helyenként 20 fok)nem sok jóval biztat. Inkább kivárom a hétfőtől minden napra jósolt havazást és jövő hétvégén próbálkozunk. Ismerőseim a Koralpétól se voltak nagyon elragadtatva, pedig az egy kicsit magasabban van és a hóvastagságra 25 cm írnak. Remélem jövő héttől tényleg megszünnek a fórumon is a hóhelyzet miatti panaszkodások.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.17. 20:09
Nem kellene ilyen pesszimistának lenni. Jövő hétfőtől az osztrák előrejelzések mindenhol több napos havazást jósolnak, a határ közelében is. Remélem hozzánk is át fog nyúlni a hófelhő. A havazáson kívül lehülés is várható, így talán el lehet kezdeni a hóágyúzást is. Ha meg nem lesz kész mindegyik felvonó, akkor azt fogjuk használni, amelyik már működik. Én változatlanul bízom benne, hogy az idén ki tudom próbálni az eplényi pályákat. Már nagyon várom.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.17. 19:04
Szia Zsolt!
Nagyon remélem,hogy hamarosan találkozunk, hogy ismét a HÓ-VÉ szombathalyi síkölcsönzőben kapott kedvezményes bérlettel végig tudjuk látogatni a Jogllandi síterepeket. Jövő hétfőtől kezdődően nagyon bíztató hőmérsékleti és havazási előrejelzések vannak. Végre újra síelhetünk!!!
Alig várom már.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.17. 18:56
Remélem, hogy tévedsz, ugyan is jövő hét hétfőjétől csaknem egész hétre lehülés és ami a lényeg havazást jósolnak a koralpei síterepre. A carvingski.hu honlapon a Koralpe hóhelyzet címszó alatt megtalálod a linket, amit Lackó rakott fel. Én örömömben legalább 20 percet nézegettem, több síterepre is jelentős havazás várható. Talán végre itt lesz jövő héttől az igazi tél. Hóláncot és lapátot érdemes lesz a kocsiba bekészíteni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.15. 17:35
Most már nekem is sikerült belépni az eplényi fórumosok közé. Jó lene végre nagyon sok hóról írni egymásnak
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.14. 21:49
Köszi a beszámolókat Koralpéról, sajnos teljesen elkeserítettetek. A fekete foltoknak a pályán egyáltalán nem örülök, mivel nagyon féltem az új Elan léceimet. Gyorsan írtam egy E-mailt a szállásadómnak és megpróbálom eltolni az időpontot. Attól tartok nem fog sikerülni, ugyanis már 100 Eurót átutaltunk, amit nem szívesen hagynánk veszni. Ha nem megy az időpont áthelyezés bármilyen a helyzet 21-én utazunk. Majd beszámolok az akkori helyzetről. Ha minden igaz Lackóval is találkozni fogunk.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.13. 22:51
Sikerült valkinek belépni az eplényi fórumba?? Én háromszor is regisztráltattam magam különböző neveken és a visszakapot E-mail azt írja, hogy kattintsak az alábbi linkre, ezt meg is teszem és nem történik semmi. A belépénél pedig állandóan nyavajog, hogy hibás a jelszó,vagy a felhasználó név. Pedig azt irtam be, amit az emilen is visszaigazolt. Ha van sikeres belépő, írja meg hogyan sikerült neki!!
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.13. 22:14
Kedves Eplényiek.
Én is nagyon szeretném már,ha hó lenne Eplényben, de a honlapotokon levő 13 cm nagyon idegesítő. Javítsátok ki 0 cm-re. Remélem az időjósok prognozisa beválik és 21-től téliesre fordul az idő és tudtok hóágyúzni.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.12. 20:07
Légyszi irj pár szót majd a Koralpéról, mert mi 21-én megyünk oda és nagyon aggódunk, milyen viszonyokat fogunk találni. Azt tudom, hogy a 30 km pályából csak 10 km üzemel, de érdekelne, hogy azok milyen állapotban vannak.Elöre is köszi.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.12. 20:01
Nagyon sajnálom, pedig az idén ki akartam próbálni mindegyik terepet, de eddig csak Wenigzellt sikerült 31-én. 21-én megyünk Karintiába, de nagyon aggódunk, hogy milyen viszonyok fogadnak majd. Egy kicsit biztató, hogy az előjelzések 20-tól legalább hidegebbet jósolnak, de mindenképpen kellene 30-40 cm hó is mindenhova. Ha belegondolok, hogy tavaly jan 12-től 19-ig voltunk és méteresnél több volt a hó teljesen elkesredek. Most még a 30 cm-nek is örülnénk.
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.12. 15:55
A fórumban nekem se sikerült belépni, de amit ma láttam a Szlovák Tv-ben az kárpótolta a kudarcomat. Web kamerákat mutatott élőben 13 és 14 óra között és nagyon sok helyen havazott. Egy ismerősöm a Duna Tv időjárás jelentésében azt hallotta, hogy jövő hét közepétől téliesre fordul az idő. Úgy kapaszkodom minden reménykeltő hírbe (hó ügyekben) mint a fuldokló a szalma szálba. Nagyon szeretném már az eplényi pályát kipróbálni.
Ha minusz lesz azonnal kezdjetek el hóágyúzni!!! Hajrá!!
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.10. 17:51
Lehet, hogy igaza van a haverodnak, de reméljük, hogy téved. Légyszi írj pár szót a tapasztalatotokról, mert mi 21-én megyünk Koralpére és már a frász kerülget,ha meglátom a metereológusokat, nembeszélve arról, amit mondanak. Annyi biztató, hogy én rendszeresen nézem a Koralpei időjárást és ott sok terephez képest általában alacsonyabb a legmagasabb hőmérséklet. Ma négy fok körül volt, de holnaptól közelít a 0 felé. Volt olyan hely is ahol 12-14 fok és eső volt. Kész katasztrófa
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.