Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SLskier által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (66)Időben csökkenő Időben csökkenő
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.09. 09:17
Tirolban nem oktat, hanem tanul (egyetemen).
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.08. 20:39
Hochkar: Tavaly 2 magyar lány oktatott a helyi síiskolában http://www.schischule-hochkar.at Idén az egyik lány Tirolban van egész évben (őt régóta ismerem, nagyon jó oktató), nem valószínű, hogy télen Hochkaron lenne... A másik lány viszont valószínűleg megint kint lesz!
December környékén érdeklődj a síiskolánál!
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: Gyepsí
2005.10.18. 22:12
Nyár eljén pont Szokolyán gyepsíztem :)
Jó sport, bár nyáron, 50 fokban hosszú ruhában nem egy nagy élvezet... inkább tavasszal és ősszel!
Szerintem azért nem olyan népszerű, mert:
1) nagyon drága
2) főleg haladó, jó sízők tudják élvezni, mert forgatni nem lehet, csak "karcolni". Kezdőknek, gyerekeknek sokkal szerencsésebb műanyagon próbálkozni.

Mindenesetre akinek van rá lehetősége, ajánlom, hogy próbálja ki! Sajnálom, hogy Szokolyán nem megy a felvonó, ha menne talán én is sűrűbben gyepsíznék...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: Goldeck
2005.10.18. 17:19
Van fekete pálya, a hegyről egészen a faluig visz le, de csak ritkán, sok hó esetén sízhető végig. Kb 2-3 éve nyitották meg, én még nem mentem rajta :(
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.03.29. 19:52
A helyes léchossz kiválasztását a léc keménysége és rádiusza befolyásolja. Ez egy viszonylag puha, nagy rádiuszú léc, ha 160 cm-nél magasabb vagy, akkor semiképpen se vedd meg, mert nagyon rövid lesz.
Nem érdemes elkapkodni a lécvásárlást, én mindenképpen 15m -nél kisebb rádiuszú lécet tanácsolok. Egy kis rádiuszú léccel sokkal hamarabb és könnyebben rá fogsz érezni a "carvingozásra" mint egy 20m-essel.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.03.03. 14:45
Kézi élezőt használok. Nagy a választék, csak TOKO -ból kb. 10-20 féle élezőt lehet kapni. Nekem TOKO Ergo Multi Guide van.
https://www.toko.ch
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: F-index
2005.02.23. 17:01
Tudásodhoz (hóekeíveléshez -> kb. középhaladó szint), súlyodhoz jó lesz ez a bakancs.
Kemény bakancsnak nagy tempónál, nagyon nagy terhelésnél van jelentősége (pl. karcolt rövid és hosszú lendület).
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.02.23. 16:54
A vaxolás és élezés a használattól és az igényektől nagy mértékben függ. Én magam élezem és vaxolom a léceim. Ha jeges, kemény a pálya, akkor 5 naponta élezek, ha friss porhóban lehet síelni, akkor lassaban kopik az él és kb 10 nap után élezek. Vaxnak a carving lécek világában nincs olyan nagy jelentősége (élen síelünk és nem talpon). Meleg vaxot használok 10-15 naponta, főleg a talp védelme miatt.
Szervízben nem érdemes sűrűn éleztetni, mert ott géppel csinálják és ez a léc élettartamát nagy mértékben lerövidíti... (nagyon sok anyagot leszed a kantniból a gép).Évente max 1-2x szabad géppel éleztetni egy lécet.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.02.23. 16:45
15mm -nél magasabb platnit már szinte nem is gyártanak, allround lécekre általában 9 mm -es platnit, a versenylécekre 13 mm -es platnit raknak (ez a FIS által szabályozva van). Ha csak nem akarsz bodycarvingozni, akkor nem is lesz szükszéged ennél magasabbra... A kötés (típustól függően) még kb 15 mm -t emel. Ennyinek elégnek kell lennie.
Kötés és platni vásárlásnál figyelni kell arra, hogy a platnik többsége csak a hozzá tartozó kötéssel szerelhető és fordítva!!! Pl. Tyrolia platnira csak Tyrolia kötés szerelhető, stb...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: F-index
2005.02.23. 16:35
Táblázatot nem tudok, de a bakancsok számozása gyártótól függően 3...10, 30...150 között szokott lenni.A te bakancsod ennek megfelelően elég puha: kis súlyhoz, kezdő-középhaladó tudűshoz jó.
Nagyon profi sízőknek súlytól függetlenül lehet 100 flex index körüli bakancsot venni. Haladóknak kb 80, középhaladóknak 50-60, kezdőknek 40-50 körülit érdemes venni. Súlyos embereknek érdemes magasabb flex indexű bakit venni.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.02.23. 13:21
Olyan síterepet javaslok neked, ahol a helyi síiskolában van magyar oktató és lehet egyéni oktatást kérni. Ausztriában Hochkaron, St. Coronán és Bad Kleinkirchhenben vannak olyan síiskolák, ahol magyar oktató dolgozik.
Szlovákiában Donovalyban vannak magyar oktatók. Én ezekről tudok, de nyilván még máshol is lehet...
BKK-ban és Hochkaron ez az utolsó hét, hogy kint van magyar oktató.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.02.07. 20:45
Tévedtem: nem Lake Louise-ban hanem Val d'Isere-ben nyílt szét Fill léce.

De ilyen problémák más márkákkal is megesnek(igaz nem VK és VB futamon). Pl. a 04/05-ös Atomic SL és GS lécekről (kb 2 nap használat után) lejött a csőrvédő műanyag. Ez már a tavaszi teszteken kiderült, változtattak a ragasztási technológián és ősszel a boltokba kikerülő lécekkel már nem volt gond.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.02.07. 20:23
A Dynastar esetében ezt már lassan széria hibának lehet nevezni, mert pár hete (ha jól emlékszem Lake Louise -ban), szintén egy DH versenyen, szétnyílt egy Dynastar DH léc, akkor Peter Fill volt a "szenvedő alany"...
Mit mondjak erre? Francia minőség....
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.01.27. 13:31
A Dynamic egy francia(?) márka, amit megvett az Atomic és elkezdték nagyon nyomni. Boltban és síteszteken (Ausztriában) még nem láttam, de valszeg nagyon hasonló léceket gyárthat, mint az Atomic.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.01.26. 19:40
Esti sízéssel kapcsolatban tudtok segíteni: a VK szlalom pályát végig kivilágítják? Melyik napokon üzemel? A többnapos bérlet érvényes este is, vagy külön jegyet kell venni?
Kösz a válaszokat előre is.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.01.14. 17:05
A "modern" (verseny)technika a folyamatos hókontaktuson alapul, ennek megfelelően a korcsolyázó lépést és ívlépést nem használják tudatosan (persze lehet olyan verseny-szituáció, amikor ezzel oldják meg a helyzetet; pl. beemeli az ívbelső lécet a kapu mellé SL-ban). Korcsolyázó lépést gyors számokban (SG, DH) szokták használni a menet elején a sebesség megszerzéséhez.
SL-ban karcolt középhosszú lendületet; GS-ben hosszút síelnek meg. A "haladó iskolában" oktatott középhosszú és hosszú lendülettől elsősorban abban különbözik, hogy gyors és gyakran hirtelen terhelés- és élváltások vannak (ahogy ezt a pálya tűzése megkívánja).
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: Síbaleset
2005.01.13. 18:32
Szerintem felelőtlen az a szülő, aki nem ad a gyerekére bukósisakot! De tipikus magyar gondolkozás szerint: "veszekek 2 számmal nagyobbat, hogy jó legyen jövőre is" a bukósisak vásárlásra is jellemző... pedig a túl nagy bukósisak is veszélyes lehet.
Meg kell említeni azt is, hogy a pálya üzemeltetők is gyakran hibásak: pl. Mariazellen a FIS(?) pálya mellett sehol sincs majomfogó, pedig ha ott elszáll valaki, akkor kb. 100 fenyőfa letarolása után áll meg. Főleg, hogy a pálya alsó szakaszán van egy jó kis 90 fokos kanyar...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2004.12.17. 13:39
A kemény lécek előnyét a haladó szinttől felfelé lehet igazán kihasználni, de azt tudni kell, hogy minél keményebb a léc, annál jobb erőnlét és (comb)izomzat szükséges. Ezeket a léceket kemény, jeges pályán lehet igazán kihasználni.
Haladó szint: az osztrák (ÖSSV) és a magyar tematikában is a párhuzamos lendülettől kezdődik.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2004.12.03. 18:30
Roland!
Először is tisztázzuk a fogalmakat! Gyári versenyléc alatt olyan léceket értünk (szerte a világon), amik megfelelnek a FIS szabványnak; keményebbek, mint a bolti lécek; általában szendvics technológiával készülnek. Ezek a lécek bármely versenyző számára elérhetők. Általában az egyesületek egyszerre rendelnek a versenyzőiknek vagy közvetlenül a gyárból, vagy nagykeren keresztül (ezt a folyamatot nem ismerem pontosan). Ilyen lécekkel síelnek pl. a magyar versenyzők is és ilyen léceket használnak pl. minden osztrák faluban megtalálható síklubbok versenyzői is! És pont ugyanilyen léceket lehet fellelni néhány 'elite' síboltokban. Tehát több ezer gyári léc "fut" a sípályákon szerte a világon.
A lényeg, hogy ezek szabályos lécek, mert még a magyar OB-n se lehet akármilyen léccel indulni. A Fischer, Atomic, Völkl, stb.. bolti óriás lécei nem szabályosak! Konkrét példát tudok, hogy az idei OB-n nem szabályos léc miatt zártak ki versenyzőt.
De azt simán el tudom képzelni, hogy a VK-ban nem ugyanilyen lécekkel versenyeznek, mert pl. az egyéni igényeket is figyelembe veszik és azt is el tudom képzelni, hogy Bode Miller nem ugyanazzal az Atomickal versenyez, mint Hermann Maier. De nem csak VK versenyzők léteznek, sőt! Ausztriában több 10ezerre tehető a síversenyzők száma (gyerektől a szeniorokig). A gyári lécek az ő igényeiket elégítik ki.
Szóval nem tudtál meggyőzni. Sőt, egyre kevésbé tudok kiigazodni rajtad. Akkor Te milyen 'gyári versenysíket' hírdetsz itt a fórumon megvételre??? Chip Knight lábáról szedted le az Elant és Manfred Prangeréről a Völklt?
Részemről akár le is zárhatjuk ezt a vitát.
Kicsit harapósra sikerült ez a hozzászólás, nem így akartam, de most már mind1.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.