Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

PoLizei által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (59)Időben csökkenő Időben csökkenő
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.02.17. 13:32
Nem egy szép weboldal, de tartalmilag nagyon érdekes: http://www.lift-world.info/de/start.htm
Rengeteg dolgot leírnak a liftekről, hatalmas az adatbázis, még néhány képes építési napló (Bautagebuch - ezt hogy mondjuk magyarul?) is fönt van.

Saalbachi berendezések is megtalálhatók, úgyhogy ON :) (Sőt, én is úgy találtam meg, hogy a saalbachi utazásunk után kerestem, hogy mi a pláne a kabincsoportos felvonókban.)
Előzmény: (klimás 84822)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.02.04. 21:21
Azért azt tényleg nem várhatjuk el, hogy időjárásfüggő árakat alkalmazzanak, vagy akkor ködben a felvonók is lassabban mennének? :)
Előzmény: (kutyahazi 83237)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.02.04. 14:05
A biztositas.hu-n szoktam: beírom az időszakot és hogy mik legyenek benne, ad egy csomó ajánlatot, választok, kártyával fizetek, és nyomtatok.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.02.03. 12:10
A GPS minket tavaly Németországon át vitt volna (szintén Sopronból), de a német szakaszon egyszercsak lavinaveszélyre figyelmeztető táblák állták az útunkat, mehettünk vissza Salzburgig. Úgyhogy előtte mindenképpen utána kell nézni, hogy járható-e a szakasz!
Előzmény: (pepe67 82995)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.02.02. 21:41
Én úgy értelmezem a topicnyitó történetet, hogy igen, a kassza előtt jött létre az adás-vétel, de nem ez keltette föl a személyzet figyelmét. Nem is a napijegy megvételekor készült fotó, hanem amit bizonyos felvonóknál a beléptetésnél készítettek. Tehát mikor a rendszer leolvasta a bérletet, készült egy (vagy utána több) kép is, ami később mindig megjelent a kezelő monitorán, mikor a kártya megint áthaladt a kapun. Mikor kiszúrták, hogy más jött be vele, letiltották a jegyet, és a következő alkalomnál már bejelzett.

Egyszer nekem is a pénztár előtt kínáltak egy napijegyet honfitársaink, persze megkötöttük az üzletet, de lesegettem is a bódé felé, mikor először használtam.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.16. 22:09
Azt mondd meg neki, hogy le ne vegye a lábát a tartóról, amíg be nem ér a hegyállomásra, nehogy korábban felnyissák a többiek! Ha a felvonót "besatuzzák" valami/valaki miatt, elég jól be szoktak lengeni a székek. Én snowboarddal oldalasan ülve, egyből megfogom a majrévasat, ha olyankor nyitják föl, mikor még 10m mélység van alattunk.
Előzmény: (Bakiba 80387)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.13. 13:58
minerel írta: "...valaki lökjön meg hátulról és amelyikkel kilépsz az lesz a deszkán elől is"

Én regular vagyok (jobb láb hátul), de ennél a tesztnél jobbal lépek ki. Nekem logikus is ez így, mert az ügyesebb láb gyorsabban és pontosabban tud kitámasztani a stabilitás hirtelen elvesztésekor. Másnál fordítva múködik?
Előzmény: (minerel 79445)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.08. 11:31
Stuhlecken szerintem csak a Maestro működik, ahogy a legtöbb helyen Ausztriában.
Előzmény: (davidpeter 78878)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.04. 19:35
Ezt egy 40%-os esszenciából készítik, forróvízzel ötszörösére higítják. Több márkát is lehet kapni a boltokban. Szoktam venni itthonra is, de persze a hüttében mindig jobban esik :)
Előzmény: (zerge 78342)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.04. 19:26
Szíjat lehet venni külön is, vagy egy szervizben biztosan kicserélik, de ha a racsnis csat kopott el, akkor nagyobb a gond.
Ideiglenes megoldás lehet a szíjkopásra, hogy -ha a párnázott rész mindkét oldala állítható- a fix oldalon pár foggal arrébb teszed, hogy a racsni ne kopott fogba kerüljön.
Előzmény: (marcizmus 78324)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2010.01.04. 19:15
"Nincs ki-be járkálás, csak meghatározott idő intervallumokban..."
Mi az, börtön? Azt azért hadd én tudjam, hogy meddig esik jól.
Előzmény: (huligan 78304)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.12.23. 11:14
Én egy ilyent újítottam be magamnak: http://demonsnow.com/site2/images/products/ds1650.jpg
Nem csak gerinc-, hanem váll-, könyök-, és bordaprotektorok is vannak benne. Egyben egy "középső réteg" a dzseki alá. A szivacsos bordavédő kivételével memóriahab és egy kemény műanyag van beleépítve a kényes helyekre. Én a vállából és a könyökéből kiszedtem (cipzáras) a kemény pajzsokat, mivel az otthoni próbálgatáskor :) úgy éreztem, hogy ha úgy esem rájuk, hogy kicsit elcsúsztak a helyükről, nagyobb baj lehet belőle. A memóriás párnák is elég jó védelmet nyújtanak -bizonyos fokig persze. Hétvégén csúsztam benne, szerencsére nem volt dolga.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
Topik: Lachtal
2009.12.23. 10:22
Megjöttünk Lachtalból, az Edelweiss panzióból. Issimus leírása teljesen jó. Kicsit fölfelé kell gyalogolni reggelente, de nem sokat. Hazafelé lehetne akár csúszni is, de inkább NE, mert az út fel van szórva kaviccsal! A ház mellett láttunk egy kis jégpályát is az út túloldalán, egy pici tó lehet.
A panziót egy család üzemelteti, a házaspáron és az egyik kislányon kívül mást nem láttunk dolgozni, pedig elég nagy a hely. A reggeli svédasztalos a szokásos hideg ételekkel, vacsorára 2 menüből lehet választani (ezt reggel kell kiválasztani). A kaja jó, de semmi különleges. A csapolt sört nem ajánlom, valószínűleg nem fogy kellő ütemben...
Lent van pingpong terem és szauna, ez utóbbiért szólni kell, hogy kapcsolják be, és extra fizetős.
Előzmény: (szolloszem 76167)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
Topik: Lachtal
2009.12.13. 10:58
Mi jövő hétvégén megyünk az Edelweissba. Akikkel megyek, már tavaly is voltak ott, és akkor nekik azt mondták a helyiek, hogy valahogyan a Monarchia park felől a völgyet megkerülve sível is haza lehet csúszni. Majd most megkeressük az utat, bár azt nem tudni, hogy snowboarddal is érdemes-e arra kommandózni, mennyi a vízszintes rész.
Előzmény: (szolloszem 76167)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.12.01. 15:19
Megnéztem a Deeluxe honlapját (nekem ilyen cipőm van, sima fűzős), és a látottak alapján tényleg javítanom kell magam: náluk már csak 2 női modell kapható BOA rendszerrel. A többi mind SCL, ami kb. uaz, mint ez a TLS. Hagyományos fűzős sincs.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.11.27. 21:59
Az utóbbi években egyre több ilyet adnak ki, úgy látszik, beválik. Az ebayen láttam egy szerszámot is hozzá, amivel pár tekeréssel be lehet húzni :).
Előzmény: (Rajah975 74705)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
Topik: Síbaleset
2009.11.25. 20:24
Replaci írja: "Másfelől nézvén azonban, nagyon nem lenne jó, ha azt gondolnák némelyek, hogy a felelősség biztosítás majd teljes mértékben kiváltja az ő személyes felelősségét."

Ezt nem tartom valós veszélynek. Aki másokra nézve balesetveszélyes módon közlekedik a pályán, az nem azért megy úgy, mert majd a biztosító úgyis fizet, hiszen ha elkaszál vkit, attól ő is sérülhet ugyanúgy. Inkább egyszerűen azt gondolja, hogy ő MINDEN helyzetben ura a sebességének, deszkájának, lécének, és az utolsó centin úgyis meg fog állni, ha gond van; baj nem lehet.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.11.04. 20:31
Hogy ki milyen védőcuccokat ajánl első körben a kezdőknek, a személyes tapasztalatától függ. Én a farokcsontomat vertem szét először, hetekig fájt. Azóta már van protektorom, és már többször is hasznosnak bizonyult. Ezen kívül térdvédőt használok, és idéntől már bukóm is van
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.10.28. 11:42
Úgy tudom, a Kiss Jánosban már nincs meg a bolt, egy újat nyitottak a Budaörsi úton. http://hi-surf.hu/
Előzmény: (minerel 72219)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.