Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dodi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (48)Időben csökkenő Időben csökkenő
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kraliky
2014.01.24. 14:35
Holnap vagy holnapután mennénk ki králikyba egy napra. Mik a tapasztalatok? Időjárás, hó stb. Válaszodat megköszönve.
Előzmény: (RM 167185)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kraliky
2014.01.06. 18:31
Ebben az évben kiszeretném próbálni ezt a pályát. Tudna valaki mondani jó útvonalat Salgótarján határátlépéssel és a Besztercebánya feletti autópálya elkerülésével. Valamint a parkolóval vagy a pályával kapcsolatos hasznos tudnivalókról, hogy ne kelljen sokat gyalog bakancsban menni a pályához stb. A válaszokat, tanácsokat előre is megköszönve.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2013.10.20. 18:07
Hát igen. Egy sör után jön a második és a harmadik és a többi," egy sör" nélkül is megvan a baj, a sör csak hatványozza ezt. A sebességhatároknál pedig nem az indokolatlan 20-30 -as. sebességkorlátra gondoltam.
Előzmény: (pattyski 161611)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2013.10.20. 13:42
Szerintem nem másokat kellene szidni hanem a szabályokat betartani. Azzal, hogy szidod őket még nem leszel népszerűbb itt, én így gondolom. Majtesa! Dodi.
Előzmény: (pattyski 161513)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kokava
2013.02.26. 21:48
Emberileg teljesen érthető, hogy sietnek haza. Ezt teljes mértékben megértem, de azt az üzemeltetőknek is figyelembe kéne venni, hogy 2 óra ( még ha világítás mellett is) de azért csak 9 euró.Mindezeket figyelembe véve azért szeretjük Kokavát.
Előzmény: (adalbert 156083)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kokava
2013.02.17. 20:23
Előre leszeretném szögezni, hogy Szlovákia párti vagyok. Én az idei szezonban sajnos csak kétszer voltam Kokaván esti sielésen de ugyanezt tapasztaltam. A pályát az esti sízés előtt valóban nem kezelték, ahogy négykor bezártak hatkor ugyanúgy nyitottak. A személyzet valóban semmivel sem foglalkozott csak egymással és egy két lánnyal. Volt olyan amikor egy hulla részeg férfit is hagytak a felvonón és a pályán ordítozni és dülöngélni, mert sielni már nem tudott. Az esti nyolc órai zárás után másodperc pontosan még a toaletet is bezárták az orrunk előtt. Nagyon szerettem Kokavát de találtam jobbat ugyanolyan távolságra. Látky nagyon pozitívan változott az idén, és jóval olcsóbb. Csak ajánlom mindenkinek, igaz Magyarul nem beszélnek egy szót sem de nagyon rendesek és segítőkészek.
Előzmény: (hael 155200)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Tále
2012.01.13. 16:53
Sziasztok! Tud valaki egy jó útvonalat Salgótarján Somoskőújfalu határátlépéssel Táleba ? Előre is kössz.Még nem voltam és az idén szeretném kipróbálni.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.05. 19:48
Elnézést! Nem volt szándékomban személyeskedni csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy ne döntsünk Szlovákiával kapcsolatosan elhamarkodottan. Igaza van Önnek inkább tényleg sportoljunk.
Előzmény: (iudex 101991)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.04. 17:38
Bocsánat a helyesírási hibáért kedves -iudex ! A korábbi hozzászólásait inkább hagyjuk mert azok lehet, hogy csak számomra, de inkább voltak szubjektívek mint tényszerűek. Ami viszont az utóiratát illeti az remek magyarázkodás.
Előzmény: (iudex 101651)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.03. 17:39
Meglep kedves Iudex! Két évvel ezelőtt azt írta " soha többé Szlovákia inkább Olaszország" Most viszont semmi negatívumot nem ír. Ennek viszont örülök.
Előzmény: (iudex 101606)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kosutka
2010.12.22. 10:47
Szeretek Kosutkára járni mert jó a hangulat, olcsók a jegyek és még a sorbanállás is elviselhető. Most hétvégén vasárnap viszont csalódtam mert a pálya alsó része teljesen élvezhetetlen volt, mint egy szántás buckákkal.Még a jól sielők is csak araszolgattak lefelé.Ezzel valamit tenni kéne. üdv.Dodi.
Előzmény: (Cet 98206)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.04.06. 20:35
Tamás! Szerintem a "Tótozás" helyett szabályosan kellene közlekedned főleg úgy, hogy tudtad is lakott területen belül vagy.
Előzmény: (DonTomasso 88656)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.10. 19:16
Megfigyeltem, hogy mindíg azok ócsárolják Szlovákiát akik fennhangon kijelentik, hogy oda soha többé, már nem járok oda és soha senki ne menjen stb. Ha tényleg nem járnak oda mostanában honnan ez a rengeteg tapasztalat?
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.03. 19:09
Én az átlagos hétköznapokhoz viszonyítva gondoltam.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.03. 14:41
Hasznos Információ: A jövő héten Szlovákiában még iskolai szünet lessz. Szerdán pedig állami ünnep, munkaszüneti nap. Ha valaki hétköznap ,szerdán kíván sielni menni nagy zsúfoltságra számíthat.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Kosutka
2009.12.30. 11:42
Még egy nagyon fontos és lényeges kérdés amit Zsuri nem is említett. Kosutka az országhatártól (Somoskőújfalutól) 62 km a pályáig és végig főút. Jó időben lazán 45 perc. Valószinű ezért vannak sokan.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2009.12.22. 13:20
A GPS-el kapcsolatos jogszabálytervezetet valóban nem vezették be. A többi viszont valóban igaz. Ami a birságolást illeti annyival egészíteném ki, hogy amennyiben a helyszinen nem tudod kifizetni a bírságot az intézkedő rendőr nem elveheti hanem elveszi a vezetői engedélyt, tehát nincs mérlegelési lehetősége. Ez vonatkozik a külföldi állampolgárokra is ! Az iagzolás amit ad az csak Szlovákia területére érvényes Magyarországra nem mert itt a KRESZ egyértelműen fogalmaz a jármű vezetőjének magánál kell tartania a vezetői engedélyét. Teljesen mindegy , hogy azt hol mikor és miért vették el, anélkül nem lehet vezetni. A Szlovák variációhoz még annyit: Ha elveszik a vezetői engedélyt azt 15 napig az elvétel helye szerint illetékes ( Közlekedési osztállyal) rendelkező kapitányságra küldik meg ezek általában az ( Okres) járások, ha az ügyfél azt másként nem kéri. Ha 15 nap eltelte után nem jelentkezik senik a vezetői engedélyért akkor Magyar vezető esetében megküldik azt a Budapesti Szlovák nagykövettségnek akik továbbküldik a kiállító okmányirodának. Innen értesítik az ügyfelet aki az okmányirodában átveheti a vezetői engedélyét , de közben eltelik kb. másfél hónap. Itt nem vizsgálják azt, hogy a bírságot megfizették-e vagy sem. " Hát ilyen egyszerű ez, egy megoldás van mindíg félre kell tenni egy kis pénzt az esteleges bírságra. Sajnos.
Előzmény: (pattyski 77206)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2009.12.17. 20:41
Szia.Három pálya jöhet számitásba részedre ami Somoskőújfalutól (országhatár) 80 km-es körzetben van.
Kokava Linia ahatártól 74 km de útközben sok a lakott terület ezért egy bő óra az út. A másik Hrinova ( kosutka) 62km és végig főúton lehet menni kb. 45 perc. A harmadik pedig Látky kb 85 km és egy jó másfél óra. Ja és van még egy pálya Polana kb. 70 km de hólánc nélkül nem nagyon lehet felmenni és a pálya sem valami jó. Ha bővebb információt szeretnél nyugodtan felhivhatsz segitek szivesen további információkkal. 20 5633910 jó sielést.
Előzmény: (huricano 76759)
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2009.02.12. 14:39
Megértem!
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2009.02.11. 16:46
Megint ez az " emberi nyelv" "preco Slovencina nie ??? A Szlovák nyelv az nem az??? Ilyen alapon minden Szlovák csendőrnek tudnia kellene oroszul, Lettül, Litvánul és Lengyelül? A másik " állitólag nem égett" most égett vagy nem? Ha fölkapcsoltad égett ha meg nem akkor valószinű nem. Ja és még valmai végig a Szlovák csendőr mellett voltál, hogy tudod csak téged állitottak félre??? Kicsit elfogult ez nem? A rossz időről arról ki tehet?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.