Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Valloire - Valmeinier topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2013.03.13. 20:40
szeretném leszögezni, hogy a lavina veszély kicsit komplexebb dolog. ha átlátogatsz a freeride topicba, sok érdekes dolgot olvashatsz.
azt tudom tanácsolni, hogy egyedül ne vágj neki! lavinacsipogó erősen ajánlott a pályán kívül, de akkor az igazi, ha van olyan hátizsákod, amiben magaddal viszed a szondát és a lapátot is.
hosszú és kietlen szakaszok ezek, de jó móka...
jó havat!
Előzmény: (basquiat 157188)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2013.03.13. 18:15
Most azt látom, hogy elég komoly havazásba fogunk belefutni, ami freeride szempontból nagyon kecsegtető, viszont lavinaveszély szempontjából aggasztó.
Mennyire meredek az a terep amit ajánlottál? Érdemes esetleg lavinacsipogót bérelni vagy nem annyira kietlen és hosszú szakaszok ezek?
Freeride szempontból még zöldfülű vagyok és nem szeretnék a tapasztalantlanság miatt bajba kerülni :)
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2013.03.12. 11:55
a Le GD Plateau felvonó tetejétől Valmenier felé vezető hegyoldal tele van lehetőségekkel.
azért csak okosan! :)
Előzmény: (basquiat 157070)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2013.03.12. 10:24
Köszi a bíztatást :) Úgy néz ki, hogy jó időnk lesz, már nagyon be vagyok zsongva.

A videon látható szűzhavas lejtőket merre keressük?
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2013.03.11. 09:27
elkészült egy videó, amiről korábban beszámoltam:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2013.02.04. 11:16
mi is megjártuk valloire-t.
mivel eddig nem írt senki a freeride lehetőségekről, így álljon itt egy kis beszámoló ebből a szemszögből:
kellemesen csalódtunk a terepben, kiváló domborzati adottságokkal rendelkezik, ami nem nehezíti meg a rájder dolgát szakadékokkal és egyéb korlátozó tényezőkkel.
kedvencünk a Le GD Plateau felvonó tetejétől Valmenier felé vezető hegyoldal volt, ahol 700 métert lehetett ereszkedni.
kicsit aggódtunk az időjárás miatt, de szerencsénk volt, mivel esett kb 20 cm friss hó az első napon. az alap éppen kellő mennyiségű hóval ideális volt, így nem kellett a boardok talpát félteni a szikláktól. Valmenier is kellemes terep, a felvonók között van hely bőven szűzhavazni, egyenletes meredekséggel.
sajnos bejött a melegfront, így a 3. napon mindenhol olvadt, ami aztán éjszaka visszafagyott. később eső esett kb 2200 méterig, felette finom hó.
összességében véve nagyon meg voltunk elégedve a terep adottságaival és holle anyó is kegyes volt hozzánk.
hamarosan elkészül egy videó is, majd linkelem.
üdv,
bazsa
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.