Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Alpesi Sí Világkupa topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
b.aron
20 élménybeszámolót írt
20
10 éve tag
2015.09.18. 13:34
Liftet biztos zarnak le!

1 hettel elötte altalaban lezarjak a palyat is.

Illetve edzesre szoktak meg masik palyat is lezarni. Parhuzamos palyat csak akkor zarnak le, ha az az esise zonaba tartozik egybkent nem nagyon.

A legjobb tenyleg a celbol nezni, de a rajtban is lehet vadaszni par autogrammot. :))

Jasnan is lesz Vilagkupa egyebkent! ;)
Előzmény: (zjuhasz 183275)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2015.09.18. 09:50
Szia!

Amit én eddig láttam, tapasztaltam:

- a hosszabb pályákat, pl. lesiklásnál legalább 2 héttel a verseny előtt lezárják. Az első héten pályaépítés, a másodikon már kötelező edzések is vannak.

- a liftek üzemeltetése síterepektől függ. Ha az a lift csak a versenypályát szolgálja ki, akkor nagy valószínűséggel zárva lesz. Ha kisebb a terep és csak azzal a lifttel lehet eljutni a távolabbi pályákra, akkor lehet használni, de a versenyzők, pályamunkások stb. elsőbbséget kapnak.

- az érvényes bérlet elég

- nem zárnak le párhuzamos pályákat

- Kitzbühelből hamar elmegy mindenki, mert 2 nappal később kezdődik a schladmingi éjszakai verseny, versenyzők, nézők együtt vonulnak át :)

- én a célban szeretem nézni, látom az eredményeket, lassításokat, érezni a közönség hangulatát, pálya mellett azt látod, hogy egy adott szakaszt ki hogyan síel meg

- a legtöbb síterep a verseny előtt kiírja a honlapjára a korlátozásokat, érdemes nézni
Előzmény: (zjuhasz 183275)
zjuhasz
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2015.09.17. 20:55
sziasztok,
talán ebben a szezonban végre élőben láthatnék egy VK versenyt.
Garmischba tervezünk kimenni, a női DH-SG alatt.
Sok vk pályán síztem már, de versenyt még nem láttam rajtuk, így lenne pár kérdés amire ha válaszoltok (akár általánosságban, más síterep tapasztalataival) az nagy segítség lenne!
A verseny/edzés miatt zártak-e le felvonót? gondolva itt főleg a célból induló-, a rajt közelébe vivőkre, amivel szerintem sokszor a versenyzőknek is a legegyszerűbb lehet feljutni. A közvetítésekből látni, hogy jár, de fel is engednek egy sima síbérlettel?
A versenypályán kívül zártak-e le más pl. párhuzamos pályákat, direkt megnehezítve a közelebb jutást?
Mert a tervek szerint nem a célból, fizetős székekről néznénk a versenyt, hanem a pálya széléről, testközelből, illetve több helyről is, néhány versenyző után lejjebb ereszkedve az erdőben/párhuzamos pályán.
Mennyivel több ilyenkor a vendég a pályákon és ez kitart vajon a köv. hétre? Kitzbühelben egyszer 1 héttel a vk után érkeztünk, ott már nyoma sem volt tömegnek.
Esetleg bármilyen tipp, ötlet, tanács lenne ezzel a VK nézéssel kapcsolatban?
köszönöm előre is az információkat
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.