Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.26. 10:14
(A felhasználónevem megváltoztattam Vendelről VÁrpádra!)
Szlalomban, a besokallás utáni mentésnél is ezt a technikát láthatjuk amit kerestek! Alkalmazása hiányában a kapuban vagy a kapu alatt lenne a versenyző helyzete ami kiesést jelentene számára! Ez nem feltétlen csak a dombnak ,,felfelé” lendített altestből állhat ( mint nyomvonal változtatás) ez oldal irányban is alkalmazott! Ez függhet a kapuk elhelyezése, a pálya nyomvonala, a versenyző jól vagy rosszul megválasztott sebessége, ív választása mátrixában! Továbbá civil esetben a kívánt nyomvonal megtartása, nem várt esemény ( pl baleset) elkerülése, lehet spontán, de lehet akár a technika szándékos alkalmazása gyakorlása!
Alkalmazásának elsajátítása:
- meghúzandó ív megváltoztatásával ( iv vége parabola), a léc többletenergiával való feltöltésével,
- rúgásának kihasználásával,
- ……. majd (élváltásnál) a súlypont, ,,altestünkel” való áthelyezésével , átlendítésével érhetjük el a más nyomvonalon haladást!
( oldal irányba a levegőben, teljes tehermentesítéssel, ,,akár dombnak” )

Ez az én szigorúan elméletem a felhozott témában haladóként!
(Joska63 felvételéből 53-55 másodpercnél)
Előzmény: (jóska63 219311)
4CF8AA86-46F0-4DDD-8B55-12D5154CD8D7.png
EB171F6B-559F-4454-B6E7-029DFFA006F2.png
210D854E-0013-4F39-80D5-AB0789E10200.png
A85301BF-605E-4241-834A-0C2494E29BE9.png
99DBC467-2810-4B99-A0AB-8C393E14474B.png
7493B769-044C-4529-B074-96EA3A1E4DF0.png
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.26. 08:51
Ha visszanézel ezen a vitasoron, akkor meg fogod látni, hogy ez azzal kezdödött, hogy Jóska azt állította, hogy Vendel nagyot fog esni, mert ki fogja öt lökni a léc, ha úgy csinálja a kanyart, ahogy én ajánlottam.

Persze nagyon is lehet uralkodni a lécek fölött az ugródeszka hatásai mellett is, ebben igazad van, egyetértek.
Előzmény: (gaboca 219320)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2023.11.26. 08:27
Amikor kilő a léc, az ezt jelenti, nincs itt semmi uralom elvesztés, sőt!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (JaniJuli 219318)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.26. 06:44
Végre írsz valami értelmesebbet.
A léceim: én 173 cm vagyok, a lécek 171 cm. Én ezt nem nevezném se rövidnek, se puhának a helyedben. Én nem vagyok profi sízö, de haladó az igenis vagyok és nagyon is bele tudok tenni eröt a kanyarba, ami meghajlítja a léceket és mégis meg tudom akadályozni, hogy kilöjön a léc. Ez a kifejezés számomra azt jelenti, hogy elveszteném az uralmamat a lécek fölött, és ez soha nem történik meg, az viszont elö tud fordulni néha, hogy felemelkedek kicsit a levegöbe.

Úgy tünik a szövegedböl, hogy belátod most már, hogy minden sikeres síkanyarban a sízö teste keresztezi a léceket, mikor átbillen a lécek fölött az élváltás középpontjánál. Itt megtörténhet ezután karcolásos haladás, vagy lécelcsavarás a hófelszínen és sodródás kezdetben (ezt mutatja a videód), de soha nem történik meg az, hogy a hegyen felfelé lökné a léceit valaki. Te viszont azt állítottad, hogy ez gyakori söt....

A: jól mondod
B: nincs igazad egyáltalán szerintem. Pont meredek helyeken a legjobb rendesen átbillenni a lécek fölött, de persze ehhez szükségszerü az új ívbelsö léc nagyfokú tehermenteítése és/vagy lassítása, visszahúzása térdhajlítassal (a hamstring, térdhajlító izmokkal). Én ezt tudatosn csinálom, soha nem hagyom ki. Nem világos számomra, mit értesz az alatt, hogy "a magasság megtartása"??? A videódon is jól látszik, hogy minden lécelcsavarás és sodródás közben, azért a völgy felé haladnak a lécek végig, soha nem haladnak fel a hegyen.
Előzmény: (jóska63 219311)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.11.25. 17:32
1. Egyszer már emlitetted, hogy soha nem tapasztaltál ilyet és nem is láttál. Ekkor jegyeztem meg, hogy vagy puha síd vagy nem raksz erőt a kanyarba. Erre mutattad a Völkl sportos rövid turista sídet.

2.,
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
ha a videot megtekinted, akkor:

A., laposon amikkor a lendületett kell tovább vinni, akkor a sí marad a centrumban és a test megy át felette.

B., Meredeken amikkor a magasság megtartása a fontosabb, akkor vált felfelé - amugy ilyen helyzetben - nem is tudná átvinni a sí felett a testét, mert azonnal el belső lábazna - ezt manapség a sodratos átdobos verseny stilussal szokták még megoldani - kb keresztbe bassza felfelé a síjét és amikkor jóírányba van akkor ad rá terhelést.

Szlalomban, ha keressel egy hátulról vett trénning vidot kapuk közt jól látszik mikkor megy a test át a sifelett ritkán és mikkor a sít varázsolja át maga alatt - a reboundot kihasználva - pont aza lényeg, hogy a felső test a legröidebb uton menjen megne mozduljon - a szűk helyeken - aztán a lapos tágra tűzött részeken aztán megint mint óriásban. - nem rég láttam német Bognerről egy ilyen videot az instáján - amugy a női versenyzők sítechnikáját érdemesebb nézni, mert az esélyesebben végrehajtható, mint az izomkolosszus férfiakké.

Hogy ilyet láss élőben két dolog szükszéges, pontosabban három: meredek pálya, nagyon jó síelő és legyen kedve kanyarodni - a legtöbb sielő nem tudja meredeken a carving kanyarokat végig sielni, pont ezért mert ezt a mozdulatott nem képes végrehajtani, ehhez kell bízni a síben, a hóban és magadban, mert van egy szakasza amikkor a síd feletted van és a centripetális erő tart a kanyarban!

Freeride sielésnél az egész máshogyan müködik, ott a nagy diferencia a verseny és turista sieléssel szemben, hogy minnél kevesebb rebound legyen és minnél egyenletsebben szemben a pályán sieléssel, ahol minnél több erő keletkezzen a kanyarban aza cél (ezt élvezzük a sielésben). A freeride sielésben ennek három oka van:
A - nem akarsz lavinát indítani ezért kerülöd a dinamikus erő csucsokat, amivel megsértheted a gyengeréteg és kész egy táblás lavina
B - a puha hó csak besüpedne alattad nincs, ami megtámasztanás az erőt
C - mivel nincs puha hó ezért a felsiklással csinálsz mély tehermentsítést - a sílécet mint egy vízi si használod - mondjuk a surf style síknék nem is kell igazán tehermentesítened hanem csak döntöd esetleg forgatod.

Ennyit erről röviden
Előzmény: (JaniJuli 219301)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.24. 12:10
Kedves Jóska. Nem azt állítom, hogy soha nem lött ki még engem a léc, vagy hogy ilyen nem történhet meg, hanem azt, hogy ezt meg lehet akadályozni, már többször megírtam ezt. Mivel nem veszed ezt észre kénytelen vagyok megismételni.
Mutass be inkább olyan videót, ahol meglátszik az, hogy nem a test keresztezi a léceket, hanem a sízö löki a léceit föl a hegyen, 50 centit méghozzzá. Én felfogtam ezt az állításodat, teljesen hihetetlennek tartottam, de azért megnéztem pár videót... sehol nyoma ilyennek nincs és nem is várható hogy legyen. Szerintem ez az állításod az igazi sarlatánság.
Előzmény: (jóska63 219297)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.11.24. 11:23
Joska!..Ne is torodj vele ...fogalma sincs rola ..csak beszel beszel..
Előzmény: (jóska63 219297)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.11.24. 09:14
De ha valaki sarlatánságokat beszél?!

Általában ez egy segítőközeg itt, de ha valaki köti az ebet a karóhoz,ugy hogy szemmel láthatóan, nem tudja mirőlbeszél -pl még nem érzetem,hogy kilőtt volna a sí és nem is tud ilyenről. Nem prezentál egy videot, hogy tényleg tud síelni, azt a közeg nem fogadja el és mindez a hozzá nem értők érdekében teszi!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.