Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen
2014.03.02. 23:04
Ozsi szerintem túl keményen fogalmazott ebben: "A korábban kialakított mozgásformák nem javíthatók ki, módosításuk is alig-alig lehetséges." -- Viszont TÉNYLEG iszonyú nehéz "átprogramozni" a mozgást (még pár szezonom biztosan elmegy vele, de megéri, nem mellesleg izgalmas is). Ők már "átprogramozták" magukat, sikeresen! Biztos nekik sem volt könnyű.

Meggyőződésem, hogy a kiterheléses alapokkal megtanult síelés és az élre állítós síelés mozgásformája TELJESEN különbözik egymástól, a saját bőrömön (lábamon;) tapasztalom... Márpedig az oktatásban a hóekéből kell következnie a kifejlett síelésnek, logikusan. Tehát olyan hóeke kell, ami segíti a későbbi élre állítós síelést, és az nem a kiterheléses. Hogy a most tanulóknak már egyből könnyű legyen karcolni az íveket!

Jó kis vitát generáltam. ;-)

(Ja, és semmilyen érdekem nem fűződik az Ozsi-projekthez! Figyeltem, kísérleteztem, s ez jött ki...)
Előzmény: (klaci 170882)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.