Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síoktatásról, síoktató képzésről másképpen
2014.03.03. 16:49
Szerintem Rera arra gondolt, hogy szeretne egy pontos mozgásleírást illetve oktatási felépítést látni-olvasni ezzel kapcsolatban (mire mi épül, miből mi lesz, merre megy melyik alkatrész stb.) .

Én is úgy érzem, hogy inkább ködösítés van a kiterheléses hóekeív körül (amelyet egyébként egyes hírek szerinte kezdenek megpróbálni kiírtani - újra - Ausztriában is).
Abban a 10-15 évben, amikor nálunk felépült a ma használt tematika, folyamatosan elvégeztük a kiterheléses hóekeív mozgástani és módszertani elemzését, és gyakorlatilag semmi sem használható belőle. Csak nehezen kopik ki.

Egyébként, ahogy már írtam, a középhaladó-haladó síelők esetében a sítechnikai hibák gyökere szinte mindig a külső oldalra koncentráló hóekeív. Biztonsági-stabilitási szempontból is necces (különösen nehezedő körülmények között), de az élvezetet és rontja. És ez sem utolsó szempont. :)

Már mondtam sokszor, hogy az érdeklődő szakembereknek szívesen levezetem, hogy mi a gond.
Előzmény: (Rera 170890)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.