Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Bad Kleinkirchheim
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Slow Travel Resort Kirchleitn - családias apartmanok Bad Kleinkirchheim / St. Oswald részén
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bad Kleinkirchheim
2007.04.15. 15:16
Húsvétkor BKK.. hát pár nappal indulás előtt már izgultunk, marad-e valami hó mire odaérünk. A bergfex adatai szerint folymatosan csökkent a síelhető pályák hossza. Mire odaértünk 55 km 103-ból és 9 lift a 25-ből. Húsvéti akciójuk arról szól, hogy a síbérlet ingyen, fürdő belépő féláron, feltéve, hogy olyan szállásod van ami BKK turizmusszövetség tagja.

http://www.bkk.at/mmdb/3/2/197.pdf
http://www.badkleinkirchheim.at/de-winterurlaub_kaernten-vorteilswochen_stw.shtml

Nem csalódtunk. A pályákat rendesen karbantartották és völgyig lehetett síelni. Az utolsó 200-300 m-t azért mindig jól be kellett "vizsgálni", mielőtt végig csúsztunk, igaz, hogy völgyig szinte csak délután mentünk. (Kaiserburg, Maibrunn, Nockalm). Brunnach teljesen zárva volt.(itt van a legmodernebb 8-as kabinos, ezt már kímélték, mi meg sajnáltuk ..)
1500 felett még délutánonként is teljesen ok volt, persze ne porhóra gondoljunk. A Mulde mindenesetre tökéletes volt, ezt annyira körülöleli a hegygerinc, hogy ide a nap alig süt be. El tudom képzelni milyen szuper lehet ez télen.
3 napot Bkk oldalon, egyet St Oswaldban voltunk, ott a 14,15,16 pályák mentek, de a felvonóikat itt nem ártana modernizálni.., ez vonatkozik szerintem a Bkk-n a Strohsackbahnra is, ami nagyon fontos láncszem és csak egy régi 2-es nyitott, ülőfelvonó. Most sütött a nap, de téli hidegben, szélben ...

A kathreini fürdőt néztük meg egy este, kellemes, de semmi különleges, a magyar termálfürdők szerintem jobbak, sőt sokkal jobbak.. pl Sárvár, Bük. A Römerbadot átépítik és ugyanakkora medencetér lesz ezután is ..?? Viszont lesz vagy 14 különböző szaunájuk.
100-3640.jpg
100-3736.jpg
100-3633.jpg
100-3699.jpg
100-3706.jpg
100-3629.jpg
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.