Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 65
, rendezés:
marzio által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  marzioFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.12.15. 22:17
Topik: Chopok dél és észak
marzio Hozzászólások: 65
Regisztrált: 2005.02.09.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Üdv.!

Most hétvégén tartottuk a szokásos Jasna-i besíző túránkat.

A szállás: A szállásunk ismét a Druzba-ban volt, a hely hozta a megszokott jó színvonalat, ráadásul így előszezonban kedvező áron.

Pályák: Biela Pút (libalegelő), Lukova-Pryheiba-Májova, és Pryheiba-Zahradky pályák voltak nyitva. A Funitell-lel fel lehetett menni a Chopokra elvileg csak a gyalogos túrázóknak volt megnyitva, ettől függetlenül lehetett használni a Chopok-Lukova pályát is, de ez hivatalosan le volt zárva.

Pályák minősége, síélmény: Kezdem fentről lefelé! Chopok-Lukova: Kő, kő hátán, de odafigyeléssel azért le lehetett jönni, hivatalosan zárva volt úgyhogy aki ezen akart síelni az ezt belekalkulálja.
Lukova-Pryheiba-Májova: A felső rész de. 11 kor már szét volt síelve, aki ismeri a terepet az tudja, hogy ez a rész nem túl széles, volt bucka rendesen, lehetett gyakorolni a rövid lendületet. A Májova viszonylag széles viszont ez rendesen ki volt jegesedve még a két szélén is.
Pryheiba-Záhradky: A felső keskenyebb rész kijegesedve, az alsó szélesebb rész jól használható volt.
Biela Pút: Tökéletes, csakhát ez kék, ettől függetlenül nekem szívem csücske, mert itt tanultam meg síelni még 1991-ben. Tömeg viszont volt rajta rendesen.

Összességében: Jól éreztem magam, előszezonban ez ennyit tud sajna, ami viszont űberpofátlan az az, hogy ezért elkérnek 28 Eurót! Ennyi ugyanis a napijegy ilyenkor! És nincs olyan, hogy 11 órától olcsóbb, és olyan sincs, hogy 13.30-tól még olcsóbb, pedig a honlapjukon ez van fent! Ezzel azért nem volt jó szembesülni amikor odamentem a pénztárhoz 11.00-re. Van viszont olyan, hogy 28 Euró helyett 32 Eurós jegy és ha viszaviszed 2 órán belül akkor visszaadnak 11 Eurót, ha 4 órán belül akkor meg 8-at! Nem értem ez mire jó!

Viszont ami nagy élmény volt az az, hogy végre előszőr sikerült feljutnom a Chopok csúcsra! Nagy élmény volt! :)
Dátum: 2013.01.18. 08:51
Topik: Semmering - Stuhleck
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vasarnap menj! Vasarnap az osztrakok templomba mennek sieles helyett, meg ebedet foznek otthon :-)
Előzmény: (s7bob 150783)
Dátum: 2013.01.17. 20:31
Topik: Eplény Síaréna
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mar csak az a kerdes, hogy hogyan jutunk el Hozzatok? Allitolag agyhalal van feletek az utakon!
Dátum: 2013.01.07. 19:52
Topik: Mátraszentistván Sípark
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A hazai fogyasztasat sehol sem engedik, se itthon sem kulfoldon, ki is van irva hogy no picnic , de ez szerintem csak epuleten belul! Mi penteken voltunk esti sielesen ugyanitt, es a kulso kiulos reszen ettek hatizsakbol es senki nem szolt erte.
Dátum: 2013.01.01. 09:42
Topik: Mönichkirchen - Mariensee
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kihagytad a szorasbol, hogy a 7-es utan lehet kerulni egy darabon a 9-est a 10-es palyan, en mindig ugy szoktam mar amikor meg van nyitva.
Dátum: 2012.12.30. 18:28
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hello Nordica!

Az lenne a kérdésem, hogy ha ilyen hideg marad az idő akkor várható esetleg további pályák megnyitása? Csütörtökön vagy pénteken meglátogatnánk Benneteket! Köszi előre is!
Dátum: 2012.12.09. 23:24
Topik: Chopok dél és észak
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Mi voltunk haverral csúszni most hétvégén egyet! A Biela Pút (libalegelő) pálya működött a hozzávaló 4-es ülőlifttel, valamint az egyik négyüléses lift ment a Lukováig két darab piros pályával. Mínusz 15 fok volt, a pályák jók voltak, elég sokan voltunk (volt a szlovákoknak valami kuponos akció a pénztárnál tumultus volt az adminisztráció miatt), de várni a lifteknél két percnél többet nem kellett. Láttuk a fejlesztéseket (funitel lift, hegyivasút), ha itt beindul az összes lift szerintem sorállás biztos nem lesz úgy mint a régi szép időkben! A szállásunk a Druzbában volt, abszolút pályaszállás, a szolgáltatásokkal elégedettek voltunk, a személyzet kedves volt, és ez igaz a sípálya és a hütte személyzetére is. Az itteni árak alulról karcolják a hasonló méretű osztrák terepek árait, dehát ugye valamit valamiért. Nekem nagyon tetszett, szerintem mi 12 év kihagyás után gyakori vendégek leszünk itt.
Dátum: 2012.12.02. 21:32
Topik: Kokava
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Es vajon a Haj-on levo palyat megnyitjak ebben a szezonban?
Dátum: 2012.01.31. 08:40
Topik: Kékestető
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi a választ. Tegnap én is nosztalgiáztam: 1995 telén nagyon sokat síeltünk itt apuval, emlékszem a tányéroson 38 ft volt 1 menet, viszont le lehetett síelni egészen Mátraházáig (2800 m), onnan hétvégenként pörögtek a volánbuszok, 1 menet 25 ft, napijegy 400 ft volt. Micsoda szép idők voltak :)

Ja amúgy tegnap beszéltem egy illetékessel, azt mondta, hogy hétvégére ha esik még hó akkor tervbe van az északi megnyitása, de csak a pálya felső szakasza, valamint a piros rövid pálya. Kihangsúlyozta, hogy ezek szigorúan csak tervek, még a csákányokat is fel kell előbb rakni.

Reménykedjünk, a hideg biztosan marad, állítólag sok hó is fog esni.
Előzmény: (dézi 132635)
Dátum: 2012.01.30. 12:06
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Igen azt tudom, hogy a hétvégén van síbusz, én a hétköznapra értettem! :)
Előzmény: (mdanka 132463)
Dátum: 2012.01.30. 09:04
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Dézi!

Érdeklődnék, hogy a busszal már sícipővel a lábadon mentetek fel, vagy odafent öltöztél át? Csak azért érdekel mert egyrészt busszal felmenni Mátraházáról jóval olcsóbb még egy gyerekkel is mintha kifizetném Kékestetőn a 600HUF parkolást. Másrészt ha felengednek a buszra sícipőben akkor hétközben is meg lehetne játszani, hogy egyszer-egyszer lecsúszunk a Veronikáig, ott van buszmegálló és a busszal vissza a csúcsra. 155+80HUF buszjegy nem a világ szerintem.

Köszi előre is!
Dátum: 2012.01.28. 07:57
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Pedig egy ilyen csinos hölggyel szívesen felvonóznék :))))
Bocs, poén volt! :))
Amúgy azt én sem értem, hogy a magyar embereket miért zavarja az ha egy idegennel kell együtt felvonóznia. Az osztrákok meg a németek ebből korra, nemre való tekintet nélkül soha nem csinálnak gondot. Jó, mondjuk ők szaunázni is meztelenül szoktak. Mindegy, van még mit finomhangolni emberek! :)
Előzmény: (mitro 132243)
Dátum: 2012.01.19. 23:02
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Inkább arról beszéljen valaki, hogy mikor lehet lesíelni a délin a Veronika rétig? Indulnak e idén síbuszok ilyen üzemanyagárak mellett?
Dátum: 2011.11.22. 11:42
Topik: Donovaly
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

És 1 eurós napijegy lesz vajon a tavalyihoz hasonlóan?
Előzmény: (admin3 124649)
Dátum: 2011.01.21. 20:19
Topik: Selmecbánya - Salamandra Ski Centrum
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Igen, lehet fizetni bankkártyával a bérletpénztárban is, és a kölcsönzőben is én azzal fizettem!
Előzmény: (pube 104914)
Dátum: 2011.01.07. 19:13
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszöntem, akkor máshová! :)
Előzmény: (Robin 102715)
Dátum: 2011.01.07. 19:00
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Kérdezném a Síparkba gyakrabban járó sízőket, hogy holnap mekkora tömeg és sorállás várható?
Szerveznék a Kiskorúmmal egy 1 napos sízést idehaza, és itt még sosem voltunk!

Előre is köszi!
Dátum: 2011.01.07. 00:40
Topik: Semmering - Stuhleck
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Ha már a kaja áraknál tartunk akkor érdeklődnék, hogy a Weissenelf (W11) étteremben lehet e bankkártyát használni?
Dátum: 2011.01.03. 12:20
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Látom számomra érik a sízár vásárlás! Rohadna le a keze!
Előzmény: (gerebyzs 101539)
Dátum: 2010.12.31. 16:44
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem kell oda tányéros, ott van a 3-as csákányos a 4es pálya mellett. A 4-es pálya jelenleg megnyitott felső részén gyakorolhatnának a kezdők, csak a liftbe való beszállást kellene valahogy megoldani valami ideiglenes módon, nem emlékszem, hogy ott mennyire mennek magasan a csákányok! Ha a költség oldalát nézzük, szerintem több értelme lenne ennek, mint az 1 es csákányost járatni azért a 300 méternyi alsó pályáért, ami ráadásul az egész park legszűkebb keresztmetszete. Remélem, hogy az üzemeltetők olvassák az oldalt, hátha!
Előzmény: (Miamanó 101040)
következőutolsó
laponként:
összesen 65
, rendezés:
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
Utasbiztosítás Covid fedezettel
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
SZAKÜZLET AKCIÓK
SÍELŐK NAPTÁRA FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2022 - Síelők Bt.