Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kozákferi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2024.02.14. 08:48
Régen írtak már Puy-ról ezért pár szóval jellemezném. 2024. február 03-tól 10-ig voltunk a Dame Blanche apartmanházban. Az időjárás szombattól csütörtökig meleg , napos volt. Talán egy kicsit túl meleg is volt, mert szinte mindenhol plusz fok volt nappal. A pályák kemények voltak, sok helyen jegesek. Persze ez nem volt meglepő, mert nappal felolvadt éjjel megfagyott. Magasabb pályákon nem volt jég, de nagyon kemény volt a hó szinte jegesnek tűnt, nehéz volt rajtuk megállni. A szálláson szinte csak magyarok voltak, pár francia és bulgár családdal. A fentebbi apartmanházban ( Etoile) viszont a csehek voltak többségben. Az Etoile nevű felső apartmanház aljában van egy étterem, ami ugyan be volt rendezve, habár én sohasem láttam, hogy nyitva lenne. A fehér ház alatti 6-os felvonó ( La Crete Des Bans) mellett egy rövid felvonó épül. Az oszlopokat már beállították. Sztem a régi (L'escaped) nevű kétüléses felvonót fogja kiváltani. 1600 alá nem akartam menni, mert arra gondoltam, hogy a lentebbi pályák olvadtak, latyakosak, de nem így volt. Meglepően jók voltak az alsó pályák is, emiatt aztán sokat csúsztam azokon is. Kevesen voltak, nem volt buckás, stb.
Csütörtökön este aztán megérkezett a havazás, ami 1800 méteren nedves hó volt, 2000 méter felett porhó. 1400 méteren eső esett. A felvonók havasak , nedvesek volt, mire felértünk rajta átázott a nadrágunk. Szokás szerint a francia liftkezelők nem vették a fáradtságot, hogy letakarítsák a havat az ülésekről. ( pedig 3-an ültek az irányító helységben). Szombat délelőttig azaz indulásig havazott. Az apartmanokért 400 eu kaució volt, amit kártyáról vontak/zároltak le. 10 -ig kell eljönni az apartmanból, amit nem ellenőriznek, csak később. A kulcsokat a recepción lévő postaládába kell bedobni. Amennyiben hiány van, vagy nem jó a takarítás a kaucióból vonják le. Évek óta járunk ide, habár utoljára 2021-ben voltam. Sok változás nem történt azóta, de ár-érték arányban még mindig az egyik legjobb sípálya.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Les Orres
2023.01.31. 10:09
Sziasztok.

Pár szót írnék a síterepről, mert 2020 óta senki sem kommentelte. 2023. január 21-től 28-ig voltunk , barátokkal. Odaút a szokásos Szlovénián keresztül. Ajánlás a tankolásra: elsősorban a MOL-os benzinkutakat keressétek, mert 20-30 eu centtel olcsóbbak mint az egyéb kutak. Odafelé érdemes a határ utáni közvetlen MOL kúton tankolni, majd a Goricia előtt lementünk az autópályáról Ajdovscina településre, ahol a pályától kb. 200 méterre van egy másik MOL kút. Mindkét helyen olcsóbb volt a gázolaj. Les Orresbe vasárnap délelőtt érkeztünk meg ( szombaton tudtunk csak elindulni..) és a Bois Mean résznél szomorúan tapasztaltuk, hogy minden parkolóhely foglalt. A környékbeli franciák jöttek síelni és nem volt szabad parkolóhely. Végül is az alsó nagy parkolóban tudtunk, úgy megállni, hogy a járdára álltam fel a kocsival. Szóval nagyon zsúfolt a hely. Bepakoltunk az apartmanba ami 8 fős volt, de mi csak hatan voltunk benne. Mi a "Les Silenes" apartmanházba kaptunk helyet, és a szállás mérete egy kicsivel nagyobb volt a szokásos méreteknél. Maga a szállás jó helyen volt , a belső térrel rendelkező apartmanházakkal, közvetlen egybeépülve a a Les Hauts de Preclaux al és a medencével. Aki medencézni akar akkor vigyen magával un. klasszikus fürdőnadrágot, mert a zsebes bőszárú nadrágot nem fogadják el és nem engednek be. Vasárnap teltház volt. Mind a pályákon mind a pályán kívül sokan voltak. A Bois Mean részi síterepet egy kicsit átrendezték. Egy "kezdő" részt alakítottak ki, és a régi beülős felvonót megszüntették ( Tapis Préclaux) helyette 2 db. ( egy hosszabb és egy rövidebb) varázsszőnyeget vagyis futószalagot csináltak a kezdőknek., és mellé egy részben elkerített gyakorló pályát. A házból kigyalogolva fel kellett menni a körapartmanok felső részére és onnan lehetett lesiklani a Prébois felvonóhoz. ( csak pár méter és nem fárasztó) A pályákról: szerintem a piros pályák nehezebbnek tüntek mint a színük alapján vártam. A zöld pályák többsége széles, karbantartott , és még délutánra sem buckásodott vagy jegesedett. Igaz a kezdők sokan voltak rajta. Ajánlhatom az Edelweis 1-2 -t valamint a Fontaines pályákat. Kellemes lesiklást biztosítanak a nyugodtabb síelőknek. A piros Myrtilles pálya gondozatlan volt, buckás és néhol a hó alól kibukkanó növényeken kellett síelni. (kerülendő). A Pramouton rész-i tárcsás felvonó ugyancsak kerülendő, mert nagyokat ránt és kiesés esélyes. A Champ Lacas-i 4 fős felvonó "nem lassulós" kiszállás -beszállás nehézkes. A többi 6 fős felvonó viszont kényelmes , be és kiszállás gond nélküli, tehát csak ajánlani tudom. A felső részen lévő Bergerie, Portette, Gantianes pályák egy kicsit nehezebbek viszont gondozottak és délelőtt jól használhatók. A síterep jobb szélén lévő grand cabane egy hosszú, jó lejtésű pálya, de délutánra jegesedett. Az alsó részén beszűkül és egy keskeny részen kell átsiklani a sziklák mellett. Ott vigyázni kell. Szóval mindenki megtalálhatja a tudásának megfelelő pályákat. Ha ott vagytok próbáljátok ki a 12 eurós "Kit Raclette" tálat. Mi hatan voltunk de egy négy fős elég volt. Délelőtt kell megrendelni és délutánra elkészítik. sajtok, sonkát és szalámik vannak egy tálcán, és adnak hozzá raclette sütőt is. Apartmanba felviszed és megcsinálod. A sütőt persze másnap vissza kell vinni. A bagett 1.30 euró/db. , amit a tál nem tartalmaz.


Összefoglalva elmondhatom, hogy a bois mean részen sok étterem, bolt, kávézó, és síkölcsönző van. Délutánra mindíg hangszórókat hoztak és szólt a zene a pálya mellett. Fiataloknak nagyon bejöhet az a síterep, mert rengeteg 20 év körüli fiú-lány volt... ment a buli állandóan. Több francia síterepen voltam már, de nekem ez is nagyon tetszett. A parkolást leszámítva mindennel elégedett voltam. Csak ajánlani tudom másoknak, hogy egyszer menjenek el és próbálják ki, mert ár-érték-élmény arányban verhetetlen.
Gyalogút 1600-ra
IMG-20230122-130226.jpg
A megújult Bois Mean-i pályarész
IMG-20230122-130238.jpg
IMG-20230122-143835.jpg
IMG-20230122-143955.jpg
IMG-20230123-101908.jpg
IMG-20230123-101914.jpg
IMG-20230123-104032.jpg
IMG-20230123-104040.jpg
IMG-20230123-112139.jpg
IMG-20230123-113318.jpg
Megújúlt rész fentről
A Prelongis -Prebois felső állomása
Centre Station 1600-on
A Silenes és a Le Hauts apartmanok belső udvara
Belső udvar (Jean Ripper tér)
Apartman bejárat Les Silenes
IMG-20230123-140812.jpg
Raclette szett árak
IMG-20230123-185502.jpg
IMG-20230123-185508.jpg
IMG-20230123-185854.jpg
IMG-20230124-094821.jpg
IMG-20230124-101602.jpg
IMG-20230124-132913.jpg
IMG-20230124-133359.jpg
Bois Mean-i árak
Genepi felvonó
Pousterle felvonó tetején lévő büfé árak
 A Portette felvonó felső része
IMG-20230125-133709.jpg
IMG-20230125-141251.jpg
IMG-20230125-141258.jpg
IMG-20230126-104942.jpg
IMG-20230126-104951.jpg
Raclette kit 4 főre
IMG-20230126-180821.jpg
IMG-20230126-180827.jpg
Les Cretes felvonó tetején reggel
A csúcsra vezető felvonó (Genepi)
Teltházas parkoló
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Les Orres
2023.01.16. 13:24
Sziasztok. 2023. január 21-én megyünk síelni Les Orresbe. Ha valaki volt a közelmúltban pár sort írhatna a tapasztalatokról. Köszönöm.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2017.01.29. 20:22
Mivel ebben az évben még senki sem írt beszámolót a siterepről, most egy pár gondolatot megosztok. 2017. január 21-28 között voltunk Tonalén a Gran Baita apartmanházban. Odaúton a német határon a belépő oldalon migráns ellenőrzés van úgyhogy a torlódás miatt 20-30 perces várakozásra kell számítani. A fenti apartmanház Tonale elején fekszik a pályáktól kb 200 méterre. A legközelebbi felvonó a 24-es vagyis a Serodine I. Sétálni nem kellett mert a síbusz a ház előtt áll meg. Nem szoktam soha síbusszal menni de itt nagyon kényelmes volt, mivel 10-15 percenként közlekedtek, és körbe lehet menni vele Tonalén. A pályákon szinte csak technikai hó volt, úgyhogy erősen jegesedtek nap mint nap. Utolsó napokban már volt olyan pálya amit már nem is lehetett használni. Mivel a "nap völgye" rászolgált a nevére, így dél körül megolvadtak a pályák, majd éjjel jegesre fagytak. A Tonalén lévő pályák egyébként könnyűek kezdőknek nagyon ideálisak. A Presena gleccser pálya felső része (41) es elég meredek, de ideális havas körülmények között nagy élmény lehet. A hegyoldalban lévő 37-es pálya viszont nagyon meredek és tényleg csak haladóknak való.A síterep legjobb pályái viszont a Ponte de legno és Temu -ban vannak. A pályákat nem, vagy kevés ideig süti meg a nap és emiatt nem olvadnak és nem is jegesednek. Most itt is műhó volt, de az előbb említett okok miatt a pályák minősége kiváló maradt és mivel aránylag kevesen vannak a siterep ezen részén a zsúfoltság vagy sorban állás sincs. Ami negatívum, hogy a versenyzők edzései miatt a pályák "jobbik" részei nap mint nap le voltak zárva. Maga a síterep mondern-nek mondható, a 20 as felvonó (ha jól emlékszem Alpino) egy vagány sárga-fekete színű 6 üléses (sportüléses) felvonó, ami nagyon jópofa. Sajnos nagyon rövid a mellette lévő pálya és a felvonó is. A síterepen egyébként nem voltak sokan magyarok. Egy fiatalokból álló párfős csoporttal találkoztam a pályán, de "faluban" nem láttam magyar rendszámos autót. Olasz, és Cseh rendszámos autók voltak a parkolókban. Vélhetőleg csehek járnak nagyobb számban a ide mert több helyen láttam kiírva az olasz mellett szláv nyelven az instrukciókat. A szolgáltatások rendkívül jók. Éttermek, ruha, souvenir, sí és snowboard boltok egymást érik az utcákban. Van egy "Spar" üzlet is és reggelente a pékségekben lehet venni zsemlét, bagettet. Eddig télen inkább Franciaországba jártunk, habár drágább, de mivel közelebb van valamint 23 modern és jó felvonó üzemel, jövőre is inkább ide fogok menni.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.01.16. 09:21
persze persze, da arra is gondoltam, hogyha jövő héten ott tudsz wifit találni onnan is küldhetnél egy rövid beszámolót. Egyébként most 25 cm friss havat írnak mára és szombatra úgyhogy az első sínapok jók lesznek.
Előzmény: (Anksu 177993)
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.01.14. 08:47
Ha valakinek lenne friss infója a síterepről azt szívesen fogadnám- Bye.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2015.01.14. 08:46
helló Anksu !

Ha hazaértél, egypár friss infót írjál meg lécci a hóhelyzetről, és a pályaminőségről. Mi 24-én érkezünk oda.
Előzmény: (Anksu 176670)
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2014.12.21. 14:40
Üdv mindenkinek! Egy kis rövid beszámoló ..

Tegnap este érkeztem haza Jasnáról, ahol három napot töltöttünk a Juniorhotelben. Csötörtökön 4 felvonó ment. A B3, B4,A4,A1. Délen meg az A2-es.A pályákon műhó 1500méter felett kb 5-10 cm -es természetes hó van. Kb 1400 méterig olvadt a hó felette minusz volt, és emiatt ott jegesek is voltak a pályák. Tömeg nem volt gyakorlatilag csak a B3 -as aljában volt 30-50 másodperc várakozás. Pénteken reggel aztán eső esett szinte még a csúcson is. Felmelegedés és latyakos pályák. Annyiban azonban jó volt, hogy sehol sem volt jég a pályákon így mondhatni azt, hogy elég jól sielhetőek voltak a nyitva lévő pályák. Ekkor már megnyitották az 1-es pályát és melette lévő B2-es felvonót is.Tömeg ezen a napon sem volt, de már zsúfoltak voltak a pályák, főleg a 13-as jelű a B3 mellett lévő. Sokan nem értették meg hogy ezen a pályán kezdők sportolnak és életveszélyesen közel húztak el a "menők" mellettünk. Baleset is volt emiatt bőven.. de hát a szlovákokat ez szokás szerint most sem érdekelte. Szombaton reggelre fagyott, így a pályák szó szerint veszélyes jégpályák lettek. 13.00 óráig kb 4 csúszást tudtam megcsinálni , mert közben 30-40 perces sorbanállás volt. Ez már nem nevezhető síelésnek, úgyhogy 13.00 órakor feladtam habár erre a napra terveztem, hogy a déli oldalra is átmegyek mert szép napsütéses idő volt.
Összefoglalva elmondható, hogy hétközben még lehet ott is síelni/bordozni, de hétvégére senki se menjen ki mert kibírhatatlan a tömeg. ja és ez a fránya meleg idő nem tesz jót a műhavas pályáknak sem.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2014.03.21. 20:33
Snowbarddal Lungauban.

Március 16-tól 20-ig voltunk egy baráti társasággal Lungauban, Mariapfarrban. Neten találtam egy magyar panziót a Jagert , és nem bántam meg hogy ott voltunk. A szállás+reggeli a négyfős szobában 20 eu/napra jött ki ami nagyon olcsónak mondható Ausztriai viszonylatban. Magyar házaspár üzemelteti ezt a kis panziót és nagyon kedvesek. Az első síterep FaNNINGBERG VOLT. Igazéból nem is akartam odamenni, mert túl kicsinek találtam a tudásomhoz képest, de végül is nem bántam meg. Két hosszú kényelmes felvonó van egymástól elég messze. A pályatérképek nem adják vissza a távolságokat és emiatt tűnhet kicsinek a siterep, de valójában nem is kicsi. Az 5-ös 9-es,11.12- és a 13 pálya elég jó volt. Persze sokat rontott a helyzeten, hogy 1800 méter magasan nagyon komoly szél volt, és emellett +10 fokos meleg. A csúcsról átlátni Grosseckre és Aineckre, és láttam, hogy ott nem is mennek a magasabbi felvonók. Egyébként úgy tervezem, hogy ez év decemberben visszamegyek a családdal síelni oda, mert ideális ilyen célra. Egyébként ahogy néztem ideális hőmérséklet és hómennyiség esetén pályán kívül is jókat lehet itt bordozni, mert a kis fenyők között le lehet csúszni a 11-15 pálya között. Valahol olvastam róla, hogy egy "gyöngyszem" ez a síterep de ez igaz is. Na persze aki komoly si és bord élményre vágyik az Katscberg- Aineckre menjen. Egyszerűen szuper egy pályarendszer, csak sajnos elég szeles a pálya felső szakasza. Emiatt sokszor nem is mentek a felső felvonók. Aineck-en alul egy régi 2 személyes felvonó van, ami számomra megdöbbentő volt, mivel egyre másra estek ki belőle az emberek boarddal, sível. A kiszállás sajnos elég veszélyes volt a megfelelő rutinnal nem rendelkezőknek. Egyébként az egész pályarendszer nem kezdőknek való. Szinte nincs is kék pálya, és a többi piros pálya is nagyon gyors, letörésekkel gazdagított pálya. Szinte nem is volt olyan pálya ami ne tetszett volna. A két kabinos felvonótól indulva az pálya aljáig le lehet csúszni, gyorsan , széles pályákon , kivéve az A1-es pálya legalja sikeredett kanyargósra és szűkre. Ettől eltekintve nagyon szuper pálya, gyönyörű kilátással a karintiai hegyekre.Ebédelni a 25 pálya meletti Branntweineralm nevű hüttében álltunk meg ahol finom virsli volt reszelt tormával, valamint jófajta májgombócos levest ettünk. A negatívum az volt, hogy felszámoltak egy plussz sört 4 eu-ért, majd miután reklamáltunk egyből visszaadta pénzt a "die kellerin". Túl gyanús volt, hogy egyből elfogadta reklamációt, szerintem tudta, hogy átvert minket. Ettől eltekintve ez a csúcspályarendszer Lungauban
na persze Obertauernt nem számolva. Grosseck.. a legmagasabb terep. A felső felvonótól (4 számú)jobbra nagyon jó freeride terep van. Egy hatalmas katlan kis fenyőkkel és sziklákkal, amik között izgalmas lesíelni. Sajnos túl meleg volt (13-15 fok) , hogy én is kipróbáljam ezt. Leginkább a 4a,2a kombináció tetszett, de meglepően jó volt az 1a,1b pálya is ( ez már délre kásásodott rettenetesen, de du 15.00-ra árnyékba került és újra élvezhető lett). Összefoglalva elmondható, hogy nagyon kevesen voltak a pályákon. Du. fél négy felé szinte már csak egyedül sieltünk/bordoztunk. Sorbanállás sehol sem volt, és fél egytől fél kettőig szinte senki sem volt a pályákon. Két óra körül azonban kijönnek a helyi iskolások "tornaórára" de igazából ez sem változtatott a "zsúfoltságon". Ajánlom, hogyha valaki így március végén megy, az első pályákat Grossecken és Katschbergen már ne nagyon használja.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2014.01.20. 21:05
Helló mindenkinek.

Vasárnap értünk haza Puy-ból. Egy 8 fős apartmanban voltunk a Dame Blanche apartmanházban. Meglepődtem, hogy aránylag milyen tágas volt. 3 gyerekkel elég normálisan el lehetett férni. Ja ha valaki kimegy mosogatógépbe tablettát meg egy kis sót vigyen magával... persze toalett papírt se hagyjátok itthon. A rossz az volt, hogy a konyhába kiment minden lámpa és hiába szóltunk nem voltak hajlandók megcsinálni. Viszont az jó volt, hogy reggel meg este a bagettért nem kellett sokat gyalogolni, hiszen az apartmanunk aljában volt. A pályákról: amíg ott voltunk esett vagy 80-90 cm friss hó. Szűzhavazni lehetett a pályákon , mert nem kezelték őket. Ez reggel még jó volt ,de estére már bajos volt mert nagyon buckás lett. Akik most vannak ezen a héten ott, azok nagyon jól járnak mert 2000 méter felett van vagy 2 méteres hó, amiből a felső 1 méter friss porhó. A csúcson ennél több is van A sok hóesésében a felvonókon sem lehetett nagyon ülni, mert az üléseken is 5-10 cm-es friss hó volt, és a nadrágunk garantáltan átázott mire felértünk. Nem is értettem, hogy a liftkezelők, miért nem tisztították meg az üléseket,... csak bambán üldögéltek a fülkében ahelyett, hogy egy seprűvel leseperték volna az ülőkékről a friss havat...Egyébként a két felső "új" felvonó helyett inkább műanyag tetőt raktak volna valamelyik régi felvonóra.!!! Milyen komfortos lett volna a feljutás a szakadó hóban. Igazából emiatt nem is sokan síeltek, bordoztak. Üresen mentek a felvonók vagy 2 napon keresztül. márha mentek. Pénteken délelött annyira szakadt a hó, hogy ki sem mentem én sem bordozni. Dél körül aztán kitisztult az idő, és kimentem hogy csússzak egyet utoljára. Ahogy kiértem furcsa volt, mennyien ácsorognak, beszélgetnek a pályán. Körülnéztem, és láttam, hogy a felvonó áll, és kb 50-en gyalogolnak felfelé a dombon vállukon a sível. Kiderült, hogy szétrobbant egy trafóház, és emiatt leállt az összes felvonó. Végül is generátort hoztak és azzal elindították a felvonót, hogy az fennrekedt embereket lehozzák. Kb fél órát ücsörögtek rajta. A felső felvonókon rekedtek nem voltak ilyen szerencsések. Azokat alpinisták hozták le kb 3 óra múlva, egyenként kötélen leeresztve.

Szóval remélem a havazás után a mai héten jó pályák lesznek Puyban. Szerencsések akik most értek ki és élvezhetik nagy hó örömeit.!

Jaaaa... az előző kérdésre válaszolva.: lehetett a legfelső fekete (Carmen) és a másik oldalon lévő piros pályán is síelni. Sőőőőt aránylag jó állapotban volt, és nagyon élvezhető volt. Mivel aránylag kevesen mentek rajta nem volt buckás, nem jeges. Elmondható, hogy az az egyik legjobb pálya. Mindenkinek csak ajánlani tudom. ( azért haladó szint kell az élvezetes lejutáshoz !)




a
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.12.29. 17:25
Helló!

Múlt héten azaz 2013. december 20-tól 22-ig voltunk Bialkán síelni és boardozni és egypár friss hírrel szolgálok. A szállásunk a pályától kb 600-800 méterre volt, vagyis én a board bakancsban ki és be is tudtam sétálni a pályára. Péntek este érkezés után olyan 17.00 óra körül mentünk ki esti sízésre. Az ár még elég korrekt volt, és az összes pálya végig ki van világítva. Nem volt tömeg éppen elegen voltunk. A pályák alatt teraszosan vannak a parkolók, és ilyenkor este szinte a pályák mellett lehet megállni. Meglepődtem, hogy a pályák 22.00 óráig vannak nyitva úgyhogy sokáig, olyan 21.00 óráig boardoztunk. Másnap szombaton már nem volt ilyen remek. Rengeteg kocsi a parkolókban(azért lehetett helyet találni), és a pályán is tömeg. Az alapfelvonó a középső 6-os beülősnél kb 10-15 perc várakozás, sorban állás. Ez hála istennek délre csökkent, mert mindenki ebédelt. Délutánra aztán megint csökkent a tömeg és estére megint lazán lehetett boardozni. Negatívum az, hogy délelőtt néha életveszélyes volt csúszni a kezdőknek, mert szinte fellökték őket. Egyébként ez a (4-es) jelölésű pálya nagyon kedvező a kezdőknek és még a haladóknak is. Csak a tömeg ne lett volna. Vasárnap aztán megduplázódott az amúgy is nagy tömeg. Délelőtt halál volt a sorban állás miatt. Jobb oldalt az I. jelzésű felvonónál kevesen voltak, de amiatt mert nem lassulós és olyan kiugrós a vége, valamint lassú. A pályákon van elég hó, és reggelre -5 és -9 fok volt így a Hóágyuk mentek ezerrel. A 8-as jelzésű pálya habár elég lankás azért élvezhető, ezen a szakaszon egyébként főleg este alig vannak, úgyhogy nyugodtan kényelmesen és biztonságosan használható. A 7-es jelzésű pályaszakasz a kevés hó miatt nem üzemelt és emiatt a 6-oson kellett lecsúszni. Nekem (habár tiszta jég volt) tetszett de ezzel a véleménnyel egyedül maradtam mert más nem merte bevállalni. Sok gyengébb síelőnek és boardosnak meggyűlt vele a baja. Ha viszont leértél mehettél a 7-sen.
Összefoglalva elmondható, hogy ár-érték arányban nagyon kedvező síterep. Mivel sokáig lehet este síelni az egész napos jegy nagyon megéri. Lengyel árak korrektek, 10-14 zlotyi között volt egy ebéd. Profi síelőknek persze gyenge a pálya de kárpótol az, hogy olcsó , 14 órás nyitva tartás van és közeli pályarendszer. Ha igaz a hír hogy bővíteni akarják a Kotelnicai pályákat ( talán összekötik Bukowinával) akkor egész jó kis pályarendszer lesz.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Topik: Ischgl
2013.08.11. 15:21
Hello mindenkinek.

Igazából nem tudom, hogy érdemes-e beírnom, de most augusztus első hetében voltunk Ischgl-ben. Indulás előtt néztem, hogy valaki írt-e már nyári beszámolót, de nem találtam ilyet, vélhetőleg amiatt mert nem tartozik szorosan a sieléshez a téma. Ettől függetlenül-mégha esetleg törli az admin az írást- írok egypár jó tanácsot, mert ezt télen is hasznavehetőek. Az odaúton Salzburg után dugó, tömeg. +35 fok és irgalmatlan tömeg. A Chiemsee tónál egy rövid pihenő, de alig fértünk be a parkolóba és minden szemetes és pisis volt.... csalódás a rendszerető németekben. Visszatérve Ausztriába végig 100 km-es sebességkorlátozás és útjavítás, és sáveltolás. Innsbruck után aztán gyengült a forgalom és lehetett tempósan haladni Landeckig. Iscgl - Versalh részében szálltunk meg, de első nap meglepődtem mennyire zsúfolt a kisváros. A három felvonó köré szorosan beépültek a 3 és 4 *-os hotelek, és köztük egy vékonyka út van. Kocsival be sem érdemes menni, hanem a Silvrettabahn alatti parkolóban kell megállni majd gyalogosan felfedezni a várost, ami azonban egyszerű magyar embernek igen drága. Próbáltam vásárolni Ischgl-es siruhát, sapkát vagy mellényt de nagyon borsos ára volt a nyári leértékelés ellenére is. A felvonókat nézve télen nem lehetne unatkozni, én még ennyi felvonót nem láttam egy sipályán. A nyári felvonókkal át lehet menni Svájcba, de a Ravaisch-ba érkező Twinliner felvonótól busszal lehet bemenni a Samnaun Dorfba ahol azonban a boltok a vámmentesség ellenére nem tűntek olcsónak.Talán csak csokit érdemes venni, meg egypár szeszes italt. A nyáron érvényes Silvretta kártyával egész nap csak felvonóztunk és túráztunk, a downhill kerékpárosok között. Nekik ez a paradicsom. A téli sípályákon mindenhol biciklipálya van kialakítva ahol lehet lefelé száguldozni. Meglepődtem amikor 40-50 év közötti osztrákok, svájciak biciklivel és protektorban suhantak lefelé ezerrel. Galtür.... érdemes megnézni Alpincenter-t ahol egy falon írják az alpokbeli téli lavinák áldozatait. Meglepő, hogy a túrázók és a hegymászók mellett mennyi sielő leli halálát a téli időszakban. Egyébként Galtür egy kis ékszerdoboz. Egy nagyon szép zöld völgyben található, szellős kis városka... aminek egy részét 1999. februárjában eltemette egy lavina. - ezt lehet megnézni egyebek mellett az Alpináriumban. Ha felvonózunk, érdemes odafigyelni arra, hogy 12 és 13 óra között "ebédszünet" van, vagyis leállnak. Vásárlás szempontjából Ischgl-ben van SPAR, Billa is. Átlagos osztrák árakkal. Galtür felé talán..Valzur vagy Piel városrészben megálltunk egy S MART nevű boltban ahol viszont minden olcsóbb ha 2. db vagy afelett vásárolsz. Na itt már elég baráti árak voltak. 4. db 2 literes Almdudler üditő 4 EU volt. Ezért érdemes egy kicsit autózni. Összefoglalva elmondható, hogy nyáron 3-4 ezer turista van itt de télen ez a 12.000-et is eléri, de ettől függetlenül nyáron is érdemes megnézni ezt a sívároskát, mert egész más arcát mutatja. Ja és mégvalami .. mint kiderül sok magyar dolgozik odakint akik havi 1300 eu körül keresnek... csak egy baj van vele, hogy ez csak idénymunka.. vagyis novembertől-májusig.. 6 hónap. A köztes időben nincs munka és a megtakarításból élnek itthon nyáron, hogy aztán november közepétől ismét
munkába álljanak Ischglben. .. Megértem őket, ezen a csodás helyen, anyagilag megbecsülve érdemes dolgozni, és igazuk is van ha azt mondják, hogy idehaza havi 90-100.000 ft-ért egyszerűen nem érdemes még bemenni sem a munkahelyre.
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.01.31. 14:46
Hello.!

Elovastam az előző hozzászólást és nem feltétel értek vele egyet.

Mi január 25-29 között voltunk Jasnán. Hozzá kell tegyem, hogy kb. 6 éve folyamatosan járunk oda évente egyszer vagy kétszer. Kezdetben a Kamenna Chata nevű fogadóban szálltunk meg ami hegy alján van kb. 10 perces útra a pályáktól. A baj az volt vele, hogy a pályák alatti parkolással állandóan gondunk volt. Nem volt elég hely vagy igen messze a felvonóktól. Utána váltottunk "pályaszállásra" és a Junior Hotelbe és a Hotel Druzba-ba kezdtünk el megszállni. Mindkét szálloda jónak mondható. Nekem személy szerint a Junior tetszik jobban. Hangulatosabb és jó a kaja. Reggeli ebéd büférendszerű vagyis van legalább 4-5 fajta étel amiből ennyit ehetsz amennyit akarsz. Sajna múlt héten nem oda mentünk mert nem volt hely.

A Hotel Jan Swerma volt a szállásunk. A hotel ** csillagos és emiatt nem is igényes. A kaja viszont nagyon jó volt és annak ellenére, hogy kétfogásos vacsora volt jól laktam mindíg. ( levesből annyit ehetsz amennyit bírsz , de a második az adott mennyiség) A hátrány az volt,hogy a Otupne-i kabinos felvonóig kb 8-10 perc séta volt. Pénteken sokan voltak aztán szombaton és vasárnap kevesebben aztán hétfőn zsúfoltság majd kedden eszméletlen tömeg. Ekkor már 45 percet vártam a felvonóknál. Na ez már kibírhatatlan volt.

Felháborított az is, hogy hétvégén legalább három pálya le volt zárva és a maradékon meg nagy tömeg volt. Kedden már életveszélyes volt a csúszás mert annyian voltak a pályákon, hogy már egyszerűen nem lehetett elférni. Egyébként én nagyon szeretem Jasnát és eddig feltétlenül jól éreztem magam itt. Hááát ez most egy kicsit megváltozott. Árban viszont még mindíg jobb mint az osztrák
pályák, főleg, hogy egy pesti utazási iroda kedvezményes síbérletét vettük meg. Ez kb. 25 százalékkal olcsóbb mint a pályán.

A pályákon való magatartás viszont szörnyű. A velünk lévő 12 éves gyereken egy szlovák anyuka "lazán végigsíelt" , és után mintha mi sem történt volt egy szó nélkül elment. A gyereket mi szedtük össze után.. legszívesebben utánamentem volna és .. na hagyjuk. Szóval a hozzáállással baj van. ( megjegyzem, hogy Franciaországban egy síbalesetes ütközés után megadtuk az adatainkat, és a szegény francia be is perelt minket szépen. 25 millióra perel már vagy 2 éve. Megpróbáltunk ügyvédet szerezi ami sikerült is. Egy tárgyalásra 200.000 ft-ért megy el... de semmit se ér. A bíróság mindenben a franciának ad igazat, egyszerűen nem lehet bizonyítani az igazunkat. )

Viszatérve Jasnára az új felvonók nagyon szuperek, és végre fel lehet jutni a csúcsra kabinossal.!!!!
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.01.31. 14:04
Sziasztok.

2013. január 20 értem vissza Mo-ra, és egy hetet töltöttünk el az Orcieres nevű helyen és ezért egy pár szót írok a helyről és az útról. A szokásos 1 hetes apartmanos verzió volt síbérlettel. Az ára kb 52.000 ft volt ami egy 4 személyes apartman ára volt/fő. Szerintem ez még mindíg a legolcsóbbak közé tartozik. Persze ehhez hozzá kell adni az utiköltséget ami aztán "jelentősen" megdrágítja az árat, de így is kihoztam 75-80 ezerből. Odafelé Ausztria, Olaszországon keresztül mentünk. Az oda úton semmi különleges nem történt, csak a szokásos síelős utazós tömeg volt az autópályán. Az út végig hómentes volt, még Torinó után is. A benzin/gázolaj jelentősen drágább mint itthon vagy Ausztriában ha lehetőég van akkor hamarabb kell megtankolni, és ha szerencséd van nem sokat kell rátankolni olaszban. A pályadíj kb 120 eu volt oda-vissza. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy GAP-be menjetek be és úgy iduljatok Orcieres felé!, mert a GPS levágja az utat és elvisz GAP elött jobbra a hegyre vezető kis úton ami után eltévedés van, illetőleg nagy hóban járhatatlanok ezek az utak. Odaérkezés után becsekkolás, ágynemű felvétel és azonnal megkaptuk a síbérletet is. Szóltak, hogy nem álljunk meg az apartman előtt , de nem értettük. Egy nap múlva a helyi rendőrség aztán határozottabban felszólított egy 35 eurós büntetéssel együtt. Lényeg az, hogy a parkolásra oda kell figyelni mert nem sok "nemfizetős" hely van és azok is távol vannak a bejárattól. Kipakolás után el kell állni távolabb, és ott parkolni. A szobánk egy mozgássérült szoba volt, ami miatt kicsit nagyobb volt az átlagnál. A pályákról elmondható, hogy elvileg 100 km de ez nem nagyon igaz. Igazából sok az "átkötő" út ami pályának van írva de valójában nem az. Boarddal néha rémálom volt lejönni egy-egy ilyenen mert nem győztem gyalogolni. Ilyen pl. a sirénes, és a Freissinéres, Boarddal nem menjetek rá.!!. Nekem legjobban tetsző pálya , a Les Cretes és a chardonnets pálya volt, de a Les Clots is eléggé élménydús. Elmondható azonban az, hogy a pályákon nem volt igazán sok hó, és ami volt az is egy idő után bejegesedett. Az idő egyébként roppant hideg volt -15 és -12 fokban bordoztunk , de az előző hét melegedése miatt lehetett jeges a pálya. Az utolsó napokban aztán esett 10-15 cm friss hó ami enyhe javulást eredményezett. Itt a fórumon olvastam a csütörtöki piacról. Igaz amit írtak róla, és nagyon tetszett. A kofák nagyon rendesek és lehet velük alkudni is. van egy srác aki kb 150 féle teát árul tőle vettünk több adagot de nem bántuk meg mert nagyon finomak. Nagyon jó arc a pali mert mindíg többet ad és utána még kevesebb pénzt is kért el. Teszem hozzá, hogy megrohamozták a magyarok és ez nagyon tetszett neki. Egyébként elég sokan voltunk mi magyarok a pályán (vélhetőleg a szervezett utak és az ár miatt). Maga a "síváros" nagyon szuper. Tele boltokkal, síszervizzel, kölcsönzővel, éttermekkel. Nagyon szép és esténként érdemes sétálni egyet a környéken mert jelentős esti élet van ( sokan sétálnak vásárolgatnak). Ha élelmiszert vásároltok ajánlhatom a COCCI Market-ot. Ott aránylag normális árak vannak és van külön péksége ahol naponta többször friss pékárú van. A bagett 0.90 EU és 1.10 EU között volt.
Összegezve elmondható, hogy aki nemcsak sielni, bordozni szeret annak ideális Orcieres, de aki reggeltől estig a pályán van annak nem lessz felhőtlenül élvezetes a dolog.(pozitívum a telemixes kabinos felvonó,ami komfortosabbá teszi a feljutást ) A sielhető km szerintem Puy St. Vincenten több mint itt. Szerintem jövőre családostul megyünk, mert gyerekeknek nagy élmény egy ilyen hely és a kabinos felvonók is vonzóak számukra. A Milka nevű pálya meg egyenesen nekik való. .......
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.