Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nagy Péter /Bundi/ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (119)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2019.12.06. 22:32
Halihó! Megírnád, hogy hol foglaltatok szállást? Köszi
Előzmény: (RM 206558)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
Topik: Grúzia
2019.08.30. 17:13
Szilveszteri utazásban gondolkodunk, volt valaki mostanában arra felé? Érdemes ebben az időszakban kimenni, vagy nagyon sokan vannak mint bárhol máshol is? Tud valaki esetleg szervezett útról, programokról?
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2018.10.20. 00:29
Az elmúlt szezonban szándékosan nem szóltam hozzá ehhez a bejegyzéshez, mert kíváncsi voltam milyen reakciókat vált ki az erre a síterepre érkezőből. Sajnos azt kellet tapasztalnom, hogy sokan készpénznek vették az itt leírtakat, mivel a szerkesztők ezt a véleményt még ki is emelték (amit nem igazán értek, hogy miért is! (Biztosan jó hosszú volt!)). Akiket amúgy nem tántorított vissza az a sok negatívum ami ebből az üzenetből árad, azok jól érezték magukat ezeken a síterepeken, mindegy milyen sítudással rendelkeztek. A hozzászólással ellentétben pályaszámokat mellőzve, ez a legnapsütöttebb síterep egész európát nézve! Pályák nehézségi szintje pedig a kékektől egészen a meredek feketéig terjed, tehát mindenki megtalálja a sítudásának megfelelőt.
Előzmény: (JaniJuli 198116)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2018.03.26. 09:39
Azt szeretném megtudni, minek alapján emeltek ki egy-egy hozzászólást? Hossz? Tartalom? Vagy csak úgy? Szükség van egyáltalán ezekre a kiemelésekre?
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2015.01.28. 17:39
Szia Gábor!
Persze, hogy érdemes jönni. Múltkori hóesés óta -9, -10 fok körül van a hőmérséklet,mostanában egyáltalán nem olvadt semmit a pálya, amin kemény jól leratrakolt hó van. Ráadásul, most hétvége felé mondanak egy kicsi havazást.
Üdv: Bundi
Előzmény: (MG 178858)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2015.01.21. 20:15
Múlt pénteki, szombati 70-80 centiméter friss hó, már télivé varázsolta a tájat, eltüntette a pályák kikopott lejegesedett részeit. Mai és (ne kiabáljuk el) a holnapi havazás pedig már tökéletessé teszi majd a pályákat.
IMG-1566.JPG
IMG-1577.JPG
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2014.02.22. 07:34
Egy dolgot biztosan jobban eltalált mint Ti, az pedig a síléc választás...-:)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2014.01.03. 12:47
Feladatokhoz mindjárt csatoljuk oda, hogy mi a felelősége! Ha ezt a kettőt összekötjük akkor mindjárt kicsit bonyolultabbá tettük a kérdést.
Előzmény: (Bélapó 147297)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.17. 20:38
Ha valaki egyszer tanításra adta a fejét, akkor annak kutya kötelessége továbbadnia tudását. Úgy gondolom mindennek meg van az ára, és ha valami jó, akkor azt meg kell fizetni. Ha valaki áron alul adja el magát, akkor az leértékeli a tudását. Amennyiben nem tudtatok biztos megélhetést biztosítani magatoknak az oktató képzésből, akkor drágábban kellett volna dolgoznotok. Ha drágábban dolgoztatok volna, drágább lett volna a képzés, kevesebben vizsgáztak volna, de a tudásuk sokkal többet ért volna, és nem árasztotta volna el a sípályákat a sok-sok olcsó munkaerő, akik szép lassan kiszorítják az igényesebb ámde sokkal drágább oktatókat. Lehet, hogy nem tűnnének el lassan a pályákról azok az oktatók sem akiket említesz (akik akkoriban jól kerestek). Nézz körbe, lassan csak a helyi síiskoláknál olcsón dolgozó oktatókat fogsz találni egy két főnökkel megspékelve.
Előzmény: (ozsi 159304)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.16. 22:51
Valahol valakinél lenni kell. Lehet, hogy gond volt a rendszerben.

Ha az OKJ-s papír feltétele a mai 3-4* követelmény szintje lesz, akkor biztosan mindenhol el fogják fogadni a mi állami végzettségünket is. Szerintem Te is tudod, hogy azért fogadják el a mostani papírokat mert az 1-2*-os magyar oktatók olcsón dolgoznak nekik, és ez csak az osztrákokra igaz.

Nekem semmi bajom a többszintes képzéssel. Ha mindenki betartaná az előírásokat, akkor nem lenne az az igazságtalan versenyhelyzet mint ami mostanra kialakult.
Előzmény: (ozsi 159297)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.16. 20:16
A magyar síoktatóképzés mindig csak arról szólt, hogy hogy lehet lehúzni a síoktató jelöltekről minél több bőrt, így volt ez régen és sajnos így van ez most is, legfeljebb most több szervezet osztozik, marakodik ugyanazon a csonton.

Végzettségek tekintetében pedig akkora a ködösítés, hogy szerintem egy öreg angol egész életében nem lát ennyit.

Az egy csillag, jelenleg az OKJ-s képzés vége, ami feljogosít oktatásra, síiskola alapításra... egy dolgot viszont nem vesz senki figyelembe, hogy van egy területi hatálya az pedig Magyarország. És attól, hogy ez a mi állami végzettségünk, jelenleg Magyarországon kívül szinte sehol, és nem gondolom, hogy a közeli jövőben bővülne azoknak a helyeknek a száma ahol elfogadnák.
Előzmény: (Ba 159286)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.12. 22:04
Szerintem ezt a cikket többen kíváncsian várjuk! Mondjuk engem tíz tizenöt évvel ezelőtt érdekelt volna igazán egy ilyen témájú cikk!
Előzmény: (ozsi 159178)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.12. 21:14
Sajnos Mi sem dolgozunk sokkal többért, tehát csak azt tudom mondani: Hajrá!!!!!
Előzmény: (Ró 159203)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.12. 18:45
Hát azért nem mindegy melyik országban milyen szinten adják ki azt az állami végzettséget. Nálunk a legalsó szint is már állami végzettség, míg pl az olaszoknál csak a legfelső.

Ha jól belegondolunk adózási oldalról mindenképpen az ellenőrzés megoldhatatlansága fog mindig problémát jelenteni. Hogy tudnának egy idegen országban alkalmazott oktatón azt ellenőrizni mennyien fizettek be hozzá az adott órára.

Egy olyan síterepen ahol a helyi síiskola óradíja 65 euro, nem igazán szeretik azokat az oktatókat akik egész napra kapnak ennyit, aki pedig egy egyhetes kurzus után síoktatóvá válik az el fogja magát adni olcsón is.
Előzmény: (ozsi 159178)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.06. 11:29
Szerintem Mi magyarok ebben egész jók vagyunk, végtére is év tizedek óta oktatunk a hivatalos engedélyük nélkül, ráadásul a szemük láttára.

Sportdiplomáciában pedig sajnos mindig rosszak voltunk. Én csak drukkolni tudok annak, aki egyszer végre jó irányba terelné az oktatás ügyét.
Előzmény: (ozsi 158916)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.05. 22:03
Szerintem inkább arról van szó, hogy az alpesi országokban rengetegen jelentkeznek síoktatónak és valahogyan szelektálniuk kell, erre jó az EUROTEST. Az Olaszoknál a síoktató képzőbe már a felvételi is az EUROTEST hez hasonló.

Másik oldalról pedig ha jól belegondolsz adóügyileg ellenőrizhetetlen a dolog, ezért inkább kitaláltak egy ilyen rendszert. (ami nekünk természetesen nem jó)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.04.05. 20:50
Szerintem nem az egyszerűen csak védik a saját piacukat! Inkább az a gáz, hogy az EUROTEST hez kötik a munkavállalási engedély kiadását (aminek semmi köze a síoktatáshoz).
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.03.18. 19:37
Szerintem csak olyan helyen lehet jól síelni, legyen az pálya, vagy pályán kívüli rész, amit igazán jól ismer az ember.
Különböző hó minőségekhez viszont minél több tapasztalatra van szükség.
Technikai fejlődést elérni úgy, hogy közben hajszoljuk a kilométereket lehetetlen, vagy éppen nagyon lassúvá válik a folyamat.
Az meg, hogy ki mennyi idő alatt tanul meg egy egy mozgásfolyamatot szerintem lényegtelen, az összehasonlításnak meg éppen semmi értelme.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.03.18. 19:04
Egy kis hójelentés azoknak akik szeretik az Olasz síterepeket és nem találnak a cikkek között olyan hírt ami a frissen esett hatalmas mennyiségű hóról szólna, azoknak annyit, hogy itt egy kicsit több esett eddig mint fél méter. Holnapra pedig napsütést ígértek...
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.