Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ró által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (298)Időben csökkenő Időben csökkenő
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.03.08. 13:33
Azok az Anwerterek akikre te gondolsz, valószínű Tirolban vagy Voralbergben végeztek, érdekes , ott kell a legtöbb síoktató ,mégis ott a leglazább a képzés.elgondolkodtató.
Előzmény: (ozsi 136840)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.03.08. 13:25
szia, azért amikor a Richi Berger elmond valamit ,hogy azt hogy kéne csinálni, arra nem merném azt mondani ,hogy elavult meg gépies gyakorlatsor.
Az meg ,hogy egy Landes I. tanfolyam sem fizikailag sem Tecnikailag nincs a magyar komfortzónán belül, azt kimerem jelenteni, úgy ,hogy van rálátásom a magyar és az osztrák végtermékre is (=síoktató, tanuló).
De ekkora különbség lenne tartományok között?
Én is gondolkodtam azon, hogy Steier vagy egy másik tartomány vizsgáit teljesítsem.De én nem bánom így utólag, szerintem nagyon nehéz volt az a (könnyű)Anwerter szint amit elavultnak neveztek.(és ezt mindenki mondja aki itt végez)
Előzmény: (HPali 136847)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.03.08. 13:05
Szia, Pótvizsgadíj 40eu. egy magánóra is több, nem olyan nagy üzlet.
Előzmény: (vasssy 136862)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.03.07. 21:46
Szia, meglepett a 98%-os siker az Anwärter vizsgán, én egy párat láttam már , és nem ritka a 80%-os bukás.Igaz ez a bécsi szövetségi vizsga, de ugyanilyen a Salzburgi is.
A többi állítólag lazább. ????
Még egy dolog ami érdekes számomra: Melyik síoktatót engedik haza hétvégére?, mert a legtöbb munka ilyenkor van!
a két rendszert felesleges egymáshoz hasonlítani,mert gyakorlati képzésben fényévek vannak az osztrák javára ,ez a havon töltött napok számában is mutatkozik.
Ettől még lehetnek jó, itthon végzett síoktatók és lehetnek Ausztriában végzett kóklerek, bár ilyennel nem találkoztam, de olyannal igen akinek vagy nem volt sikeres vizsgálya, vagy
semmilyen képesítése mint síoktató, mégis Síiskolánál dolgozott.De azért nem olyan rossz ám kint dolgozni, de bár mennyit vagy kint, rövid a szezon, pik-pak vége van.
Előzmény: (HPali 136767)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.02.11. 13:13
Sioktatäs toväbbra is Niederalpl-on Magyarul!!!
Toväbbi tel.: +4369910429435. elöreläthatolag a szezon vegeig.
Előzmény: (Ró 132962)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.02.02. 10:37
Magyarnyelvü sioktatäs Niederalpl-on 2012.02.12-ig
tel.+4369914009658
Snowsports 121
A sikassza mögött talälhato a kölcsönzö es az iskola.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.23. 12:32
Visegrád szuper jó hely!!!
Januárban szerintem ő jön vizsgáztatni a Mátrába, ott meg lehet majd nézni.Az iskolagyakorlatai is szépek.(alapiskola)
Előzmény: (Lackó 128106)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.23. 11:58
Ez a Richi Berger , kiképző oktató a Sonwsportsacademy-án ,most kint volt velünk Söldenben az edzőtáborban, hát igen, van tapasztalata. Nyáron Délamerikában képez oktatókat, télen Japánban tölt pár hetet. Amúgy meg Máriazellben van Síiskolája.Tavaly volt Eplényben,+ először Magyarországon! Tágra nílt a szeme a sok hóágyú láttán.
Előzmény: (Lackó 128094)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.21. 22:07
Na akkor egy egyszerű példa: a gyepsível hogy forgatsz?
és látod, a sebesség is szabályozható. gyakorolni gyakorolni gyakorolni. ez a titka.
persze az is igaz ,hogy idősebb korban már nem kényelmes dolog a versenytechnika, és sokan nem is képesek ezt kivitelezni, nem úgy mozog a csípő, a térd, a váll.
nem is lehet elvárni egy idősebb sporttársaktól ezt.
de nekik ott van a forgatás, nekem nincs vele semmi bajom.
Aki akar forgasson, én nem bánom.
Előzmény: (vanczi 127794)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.20. 22:27
Ja , holnap nyit Eplény! fél 6-tól 2óra versenytechnikai tréning.gyere , szívesen látunk! ja,nem fogunk forgatni!:-)
Előzmény: (vasssy 127778)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.20. 22:23
Hogy lehet valami alap, ha az nincs benne a mozgásban?
A versenyző ha forgat akkor lassul, tehát hibázott.
ja, végül is alap, alaphiba a forgatás.:-)
Ne vegyetek már olyan komolyan!
Én örülnék a legjobban ha tudnék minden helyzetben karcolni!
Persze hogy beleforgatok, de azért ezt az elemet el lehetne hagyni, míg az élezést, terhelést nem.
Na ,éled a fórum!
Előzmény: (vasssy 127778)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.20. 21:23
OK.ok. de mi van az Ozsi feladványával!
Amúgy a forgatás már nem alapfunkció! 2011-et írunk.
Terhelés ,élezés ,élváltás. De forgatás nincs, ha csak nem vétettél hibát. Végül is te kértél nézzek meg egy versenyzőt,miként síel. Nem láttam forgatni, még a célterületen sem.:-)
majd most a R=35m-el :-)
de az már 2012!
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.19. 21:45
Na ez igen! ez össze lett rakva, le a kalappal,elismerésem!
Nagyon korrekt vélemény!
Előzmény: (Lackó 127651)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.19. 21:21
Köszönöm az összefoglalót, amivel egyet is értek ,segítségeddel világossá vált számomra a fickó célja.
Azt hiszem ezt a mindennapi oktatásban nem alkalmaznám , mert a cél a helyes tartások és terhelések megtanítása. Mondod most, hogy honnan tudja a tanuló mi a helyes ha nem tudja mi a helytelen. Érdekes módszer az biztos.
Csak haladóknál merném alkalmazni, ott is inkább csak az oktatóképzésben.
Azt gondolom ,hogy ez már inkább a síelés mozgáselemeinek kutatása, ez egy tudományág! A síelés kivesézése! ez rá a jó szó:-)
De még mindig nem tudjuk mire gondolt az Ozsi!

"Nézzél meg egy versenyzőt, hogy hol van a csípője a kötéshez képest." Ugye ezt nem gondoltad komolyan, ez annyi mindentől függ, nem lehet a hobby sízéssel összehasonlítani.
Három edző, háromfélét mond,mi a helyes.
Valahogy mi is így vagyunk ezzel, mindenki más, és másképp látja a dolgokat, és ez így van jól.
Na térjünk vissza a témánkhoz! mire gondol Ozsi?
Egyébként ez úgy lenne korrekt , ha borítékolná, és mondjuk dec.24.-én közzétenné.
addig meg boncolgatnánk a dolgot.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.18. 13:40
Végig mindenhol ugyanazt látom,a csípő a sarok felett van , a felsőteste szinte teljesen egyenes ,így a vállak is a sí hátsó részét terhelik. egyébként a terhelés oldalirányban helyén van. az , hogy mi a cél nem tudhatom , angolból gyenge vagyok. persze vannak ilyen gyakorlatok amikor a terhelésekkel játszunk, túlzott előre, ill. hátra stb.
bevezető esetében erről lehet szó.
nem vagyok híve a dolgok túl bonyolításának de azért a kanyarfázisainak részletezése a köv.:
1. Preparing phase: it is good
2. Initiating phase: He is back
3. Steering phase: He is back
ha ez a cél, akkor elérte amit akart.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.18. 10:38
Szerintem ez az ember a sarkán síel, lóg a feneke ezért a sí bizonytalanul sodródik alatta.Mivel jól síelőről van szó, lazán megoldja ezt a problémát és fel sem tűnik a bizonytalanság.???? jó kis téma , köszi!
Előzmény: (ozsi 127316)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.12.05. 22:24
Ami tény: a pályának semmi baja, a hó vastagsága 120-30 cm-ig válozó.A lift alatt kicsit hiányos.A hó minősége: és most meg fogtok lepődni: kifagyott ,kemény, emiatt gyors. Nagyon élvezzük, és azt is hogy otthon maradtatok mert így van egy saját igaz sípályánk ,teljes személyzettel és tecnikai háttérrel!Holnap is ott leszünk!
Előzmény: (Szkíta1 126099)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.11.04. 06:11
Sikerült az Angol vizsgám! Hurrá! Szóval azt tudom mondani a minimum elvárt szintről , hogy 3 hónap alatt sikerült elsajátítani a nyelvet, ebből másfél hónap a szakanyag, közben a folyamatosan tanultam az alapszintű általános angolt, és kb. 10 napot síeltem angol nyelvű képzésben.Mindezt nulláról. Ez heti max. 6 óra elfoglaltságot jelentett. Aki teheti készüljön előre, így nem fog úgy járni mint én.Bár szerintem én sem vesztettem sokat, hiszen holtszezonban használtam ki a szabadidőt.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.09.03. 06:33
Gehaltene Schwung-nak mondják a németek, és a falmászásban alkalmazzák. :-) tudok róla linket is feltenni német nyelven ,így nem biztos ,hogy nagy sikere lenne. :-)
Előzmény: (ozsi 120540)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2011.08.13. 10:11
Lement az első Anwerter képzés a Snowsportsacademy szervezésében.Azt azért cáfolnám ,hogy ez olyan könnyen teljesíthető(hiszen csak Anwerter szint),mert a követelmények nem túl magasak.Az arány ,hogy lássátok: 8-ból vizsgázóból 1 lány!! tudta teljesíteni az elvárt szintet minden vizsgatárgyból. mielött azt gondolnátok ,hogy ez a képzést szervező üzleti érdeke, azt cáfolnám mert a pótvizsga ingyenes.( a snowboardoktatóknál 3/4 sikeres vizsgát tett).nekik nincs olyan sok anyaguk mint a síoktatóknak, talán ez lehet az oka.De ebben nem vagyok biztos, belenéztem a könyvükbe erre alapozom ezt a kijelentést.sok tárgyat közösen halgattunk a képzésen így ezek viszont megegyeznek a síoktatóknál elvártakkal. a képzés nyelve választható, angol és német.(ill. van mód a képzés első felét magyarul teljesíteni ,de akkor az első 7 napot Magyarországon kell teljesíteni. én ilyenen vettem részt, és a leendő jelölteknek is ezt tudom ajánlani.
nem rossz az ha az alapokról az anyanyelveden kapod meg az alapokat.:-) kint vagy angolul, vagy németül kapod az anyagot,(van saját tankönyvük amit az első percben a kezedbe kapsz, ebben mindent megtalálsz ami kell.)a vizsga viszont két nyelvű!!! azért buktam meg (angolból ,hiszen én nem beszélek angolul,de amikor ezeket a sorokat írom már ez sem igaz :-).)mert a választott nyelvből teszed le a vizsgát , de a másik nyelven is el kell tudni mondani a helyes tartásokat, mozgásokat + a vendéglőben egy kis segítséget adni a vendégednek. hangsúlyozom ez nem nyelvvizsga nyelvtant kiejtést nem néznek, csak értékelhető legyen .ez azt jelenti ,hogy 100pontból 50 kell elérni, nekem a nulla angollal 30-at sikerült , így csak azt tudom mondani maximálisan jóindulatúak a vizsgáztatók.Elméletből a nyelvi bukás aránya kb. 50% még így is!Tehát nem árt ha a másik nyelvből rákészülsz kicsit (szerintem az erre fordított idő 1-3 hónap kell legyen). A többi elméleti tárgyból talán 8-ból kettő bukott (egy-egy témából)meg,nem emlékszem pontosan, de az arány ilyen kb. egyébként ez a része a vizsgának könnyebben teljesíthető,mindent leadnak, csak meg kell tanulni.a gyakorlati vizsga viszont nagyon kemény,az hogy jól síelsz az ide lehet ,hogy kevés lesz!
ahogy azt Stani már évekkel ezelőtt leírta, az úgy is van: Ha tehetnék a vizsgabírók, szögmérővel és mérőszalaggal síelnének a vizsgázó mellett + megtett utat íveket navigációs rendszerrel hasonlítanák az optimálishoz, és ráadásnak a tempó sem mindegy.De megijedni nem kell ,mert teljesíthető a dolog ,bár itt az arány ( 8--ból 2 sikeres ).
Itt a pótvizsgát viszont mindenből újra le kell tenni, nem csak abból, amiből megbuktál.A táborok hangulata nagyon jó.(talán ez az 1 hiba a részükről, de lehet hogy nem is hiba, csupán mi máshoz vagyunk szokva. szóval nem fogod azt hallani a képzés során hogy ez kevés lesz,szedd össze magad!ezzel nem rontják a hangulatot,tehát jól fogod érezni magad a képzés során,bár fizikailag és szellemileg is nagyon fárasztó.Reggel 7-től este 9-ig nem kell gondolkodnod ,hogy mit csinálj!Egyébként a képzés szinvonala nagyon magas,mindenkinek csak ajánlani tudom.Valóban más tartományok képzései lehetnek lazábbak (pl Stájer), de a bécsi az nagyjából ilyen. szívesen válaszolok kérdésekre szerintem nagy segítség, nekem is jól jött volna egy évvel ezelött.:-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.