Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

RM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (849)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.25. 09:20
Koszi a tippet Stani! Ha nem jon kozbe semmi jovo szombaton megnezem. :-) Mar nagyon ki vagyok ehezve a sielesre. Nov. 25-en azaz ma nyitottak. :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.24. 06:56
Szia Stani! Sajnos en nem sieltem Siera Nevadan, oktoberben voltunk ott, csak kirandultunk(valami keves havacska mar akkor is volt). A Granada-Siera Nevada lift nekem igen nagy/irrealis vallakozasnak tunik. Kocsival jo ideig kellett (30-50perc)szerpentinezni felfele az elso sifelvonoig. Az ut egyebkent nagyon jo minosegu, ha jol hallottam talan a Mercedes itt csinalja a magaslati tesztjeit. Valami oriasi melygarazsos parkolo remlik meg a tetejen.
Egyebkent Granadaban az Alhambra (regi arab palota) gyonyoru. Mi Madridba mentunk Malevval (30-50eFt/Fo) ott kocsit bereltunk (kis kategorias kb. 30EU/nap) es ugy mentunk le delre. Ha minden igaz Malagaba is volt/van Malev jarat, bar valoszinuleg csak nyaron. Ha mar arra jar az ember Giblartart, Rondat(nagyon szep), Toledot es Cordobat sem szabad kihagyni!
Ami meg felreertesre adhat okot, hogy ejszaka a spanyoloknal a benzinkutaknal sok helyen elore kell fizenti. :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.23. 11:03
Sziasztok. Jart mar valaki ezen a kornyken? Sajnos ugy nez ki Eszak-Nemetorszagban ragadok es a Harz-on kivul ezek a terepek vannak meg elerheto kozelsegben.
A holidayinfo.cz-en ezeket a terepeket talaltam:
Klínovec, Telnice, Bouřňák, Bublava, Nové Hamry, Boží Dar
Van valakinek szemelyes tapasztalata? Elore is koszi!
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
Topik: Donovaly
2005.11.21. 15:41
Szia! Szerintem Donovaly kezdokent tokeletes. Magyar nyelvu oktatas van a Patty Ski-ben : http://www.ho.hu . Szerintem ott csinalj vegig egy kezdo tanfolyamot (fel napost, napost). Az alapokat lerakjak, kevesebbet fogsz esni, mintha magadtol tanulnal, aztan masnap mar a probalkozhatsz egyedul is (De ne a Nova Holan eloszor!).
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.21. 12:42
Sziasztok. Bar nem sok terepet ismerek, de nalam Zillertal a Number 1. Hogy miert:
Hinterux Gletcser 82km Palya
Zillertal 3000 kb. 140km
Zillertal Arena kb. 160km
Hochzillertal kb. 140km
+ par kisebb terep. Koztuk ingyenes
sibusz. Erdemes megnezni. :-) Jokat
lehet kirandulni silecen. :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.11.17. 08:42
Az uj negyulesest nem latom, de ahogy nezem esett nemi ho es mennek a hoagyuk. :-) Jaj de messze van meg dec. 27., sajna csak akkor megyunk. :-(

Ma reggel az egyik nemet adon egy sipalyamunkassal keszult interju ment (nem ertettem pontosan melyik palyarendszer), mar keszitgettek elo a hoagyukat es mogotte zuhogott a ho. :-) Megiscsak lesz tel iden. :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.16. 14:44
Jo csuszast! Csak ovatosan, eleg sok repedest (a jegben) lehetett latni a Fernhaustol indulo ulosliftbol. Most hogy megjon vegre a jo ido gondolom lesz kod meg miegymas odafont.

A szallasfoglalas eleg nehezkes arrafele, volt olyan apartmanhaz ahol a MARCIUS 15-i hetre mar nem volt szabad hely, mindez november 1-en!? Vegul befoglaltam a mar jol bevalt privatzimmeres helyen en is. Igy legalabb nincs visszaut, tutira megyunk. :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.14. 10:49
Szia Zsolt!

Mi a Dorfblick "privatzimmer"-es hazban szoktunk megszallni Lanersbachban. 16 vagy 17EU ejszakankent, ha negy ejszakanal tobbet vagytok. Telefonon lehet erdeklodni majd faxon kell foglalni.

Privathaus
DORFBLICK
TUX - Lanersbach 508
+43 / 5287 / 87361

(https://www.tux.at-n rajta van.) Nagyon szep helyen van, az ut szintje folott, igy az egesz falu a labatok alatt hever. :-) Ha magasak az igenyeitek nem biztos, hogy jo lesz. A szobakban folyoviz van, sajnos furdoszoba csak a folyoson(alagsorban). A reggeli benne van az arban, ez elmegy. En tavaly ugyanigy jartam, nagyon nehezen talaltam szallast.
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.04. 08:34
Koszi, persze erdekel. A szemelyes tapasztalatok altalaban tobbet mondanak mint a hojelentesek, ...
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.03. 17:41
Sielt itt valaki a hosszuhetvegen? Erdekelne itt milyen volt a helyzet. Palyak, sorbanallas ... ?
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.03. 17:40
Sielt itt valaki a hosszuhetvegen? Erdekelne itt milyen volt a helyzet. Palyak, sorbanallas ... ?
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.03. 17:37
Sielt itt valaki a hosszuhetvegen? Erdekelne itt milyen volt a helyzet. Palyak, sorbanallas ... ?
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.02. 17:20
Szia Stani! Azert ennyire nem volt mindenhol katasztrofalis a helyzet. Az 5-os kep a legszarabb allapotu deli palyat mutatja, a tobbi a leghosszabb sorokat. Ha koran kelt az ember es ugyeskedett kicsit lehetett jot sielni. DE JOVORE NE GYERTEK ENNYIEN! :-)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.11.02. 10:42
Sziasztok! Most jottunk meg Tuxrol. Szombattol hetfoig sieltunk. A tapasztalatok roviden:
Nagyon szep ido volt, tavalyihoz kepest kevesebb ho es sokkal tobb ember.

+17 fok szerintem a volgyben lehetett, fent 2600-tol lehetett sielni, delutanra a 3-as palya aljan inkabb a jeg es buckak kozott evickelni(mar annak aki nem profi).

Szombaton erkeztunk, pentek a Cseheknel nemzeti unnep volt igy ok rengetegen voltak + irto sok magyar + rengeteg osztrak. Igy mivel meg nem tapasztaltuk ki, hogy hol/mikor erdemes csuszni eleg sokat alltunk sorba a 12-es, 11-es, 9-es palyak aljan a csakanyosoknal. A ho/palyak minosege elfogadhato kiveve talan az 5-os deli palyat, ami mar 11 korul is nagyon olvadt + jegesedett. Delutanra a Fernhaushoz (2600m) vezeto hosszu 3-as palyat szetsielte a nep, az also szakaszat mar szerintem csak a tenyleg jol sielok elveztek.

Masnapra mar kidolgoztuk a taktikat. Koran mentunk, kemeny de nagyon szepen rendberakott palya vart minket. Kb. 1/2 9-10-ig a 11-es 12-es palyakon kis sorbanallassal szupereket lehetett sielni. Aztan atmentunk az ekkor meg jo allapotu 3-as palyara, 1/2 1-1-ig egesz jol lehetett rajta sielni, meg az alja is tartotta magat (a 21 fos kabinosnak hala a sorbanallas is elviselheto volt). Ebed utan 1/2 2-2-tol pedig a 12-es kek palyan sieltunk irtozatosan jokat. Ez van "leghatul" igy a csakanyosnal egyre fogyott a nep. 3-tol mar gyakorlatilag nem kellett sorban allni. A vegen meg leevickeltunk a Fernhausig. Hetfon is ezt a taktikat alkalmaztuk.

Egy tanacs: kezdoknek szerintem novemberben Tux nem valo. Ahhoz, hogy eljusson szerencsetlen a kek palyaig le kell jutnia, az altalaban szetsielt+"meredek" piros 8-as esetleg 4-es palyan, es ez mar az elejen "ad" az onbizalomnak + a vegen a 3-ason kell lemenni. Szoval szerintem ok menjenek csak Kaprunba vagy Stubaira.

Osszessegeben nagyon jot sieltunk. Jovore is itt kezdjuk a szezont. (Sajna digitalis fotot nem csinaltunk, de annyi magyar volt, hogy valaki csak rak fel kepeket.)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.10.24. 17:47
Sziasztok! Jart valaki itt mostanaban? Milyenek a korulmenyek? Hetvegen megyunk, kivancsi vagyok mire szamithatunk.
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
Topik: Goldeck
2005.10.18. 15:59
Szia!

A nemet nyelvu oldalon ez all:
Längste schwarze Abfahrt der Alpen
Wer die Pisten ausreichend erkundet hat, der begibt sich auf die längste schwarze Talabfahrt der Alpen. Auf 8,5 km auf 1.600 Höhenmeter überwinden, da wird jeder Skifahrer zum "Herminator".

Magyarul:
Az alpok leghosszabb fekete "volgymenete"
(Talabfahrt=ut a kiindulo allomashoz). 8.5 km
hosszu es 1600m a szintkulonbseg. Ha megnezed
a hely Homepage-t a 8-as palyanak felel meg
szerintem. Mivel nem sipalyat, hanem csak
Talabfahrtot irtak, szamomra az a kerdes,
hogy mennyire kezelt ez a palya?
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.10.13. 13:25
Sajnos nem. De ha itt ragadok, akkor biztos elnezek majd ara sielni. Ha lesz energiam meg egy leirast is keszitek a tereprol. :-)
Addig is itt lehet nezelodni:
http://www.braunlage.de (Sport&Aktiv)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.10.11. 08:32
Sziasztok! Eszakra (Hannover/Braunschweig) szakadt sibaratkent elkezdtem az esetleges sielesi lehetosegek felkutatasat a kornyeken. Mult heten "palyabejarast" tartottunk Braunlageban, a Harz hegyseg legjelentosebb siterepen. A palyak eleg hosszuak, de 1000-1500m utan atvaltanak erdei osvenybe. Van egy kabinos felvono, es a hegy masik oldalan egy huzolift. Ami igazan impozans, az a sisanc a hegy tetejen. Itt komoly versenyeket is rendeznek. A csucs 950m-en van. Bovebb infot a http://www.schneenews.de oldalon lehet talalni. Nagyon sok a sifuto terep a Harzban. Csak a sieles miatt nem erdemes ide utazni. :-) Egyebkent a sipalya aljan van egy nagy fedett korcsolyacsarnok is.
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.09.22. 15:17
Az idosebb ismeroseim koreben Bellamonte a slager.
(http://www.valfiemme.net) Ez a Valfiemme siregio
resze. Tavaly itt voltunk, es nagyon tetszett. Ha megnezed a terkepet a Bellamontei oldalon 3 db uloszekessel lehet feljutni a palyarendszer tetejere. Onnan az aljaig (pl 6,8,10 kek palyak) kb. 5-6 km. Vegig nagyon kellemes lejtesu szeles kek palyak. A Moenai oldal (1-4) palya mar a gyakorlott sizoknek is kihivast jelenthet. Mi januar kozepen voltunk, a palyakat nagyon szepen kezeltek, ha kellett muhavaztak oket. Az ido alltalaban kellemes napos volt. Hatranya, hogy nagyon messze van. A berlet egyebkent az egesz regiora ervenyes.
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2005.05.11. 09:20
A Zillertal arena, Zillertal 3000, Hochzillertal palyai aprilis kozepeig voltak nyitva. A Hintertux gleccser, ha jol tudom egesz evben. (https://www.tux.at) Szerintem a gleccseren majusban meg idealisak a korulmenyek 2500m felett. Mi aprilis kozepen voltunk Stubain, az szuper volt. Jol sieloknek Hintertux tuti, ha kezdok is vannak szerintem Stubaira erdemes menni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.