Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vh által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (248)Időben csökkenő Időben csökkenő
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Donovaly
2015.01.28. 08:20
Üdv RM!

Februárban megyünk Donovalyba egy nagyobb csoporttal.

Teljesen kezdőknek melyik pályát ajánlanád, ahol a felvonó használata nem okoz gondot?

Írnál arról, hogy az étteremben milyen árakra számítsunk?
káposztaleves, sör, KV, üdítő.

Előre is köszönöm.
Előzmény: (RM 178625)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2014.11.03. 17:08
Üdv Mindenkinek!
A hosszú hétvégén besíző túrán voltunk. Hazafele jövet Mattersburg közelében valahol túlléphettem a megengedett sebességet, mert ma kaptam egy levelet a sógoroktól, amiben ez a tényállás van megfogalmazva. Állítólag 18km/h-val léptem túl a sebességhatárt, így 45€ büntetést róttak ki.
Valahol azt olvastam, hogy 70€ a bűvös határ, ettől kezdve behajtják a bírságot. Mi van alatta?

Remélem van valaki, aki tud ebben tanácsot adni. Fizessem be, vagy ne.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2014.10.27. 10:04
Üdv!
A látványt nehéz képekkel visszaadni, de egy kis ízelítőt kaphatunk.

https://sielok.hu/fotoalbum/769609/galeria/
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2014.10.08. 08:03
Üdv Stani!

Örömmel olvasom ezt a bejegyzést, bár amikor az élő kamera http://webtv.feratel.com/webtv/?bgcolor=707173&cam=5237&lg=de&c2=0&design=960v2 képét megnéztem, egy kicsit összezavarodtam.

Valami por került a karburátorba?
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Tále
2014.01.12. 23:25
Üdv.
Nem. Olyan sokan voltak, hogy a sorompóig sem jutottunk el, előtte balra irányítottak egy úgy tűnt új parkolóba. Gondolom, azt is fel fogják szórni valamikor, de január első hetében ez hiányzott.

Ettől eltekintve jó kis hely Tále. Tetszett.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Certovica
2014.01.10. 16:44
Megjártuk Certovicát, megjártuk :-(

2-án délben érkeztünk a Stiv panzióba, délután csúsztunk a helyi egyetlen rövid pályán. Bemelegítésnek elment, de másnap reggel nem próbáltuk meg újra, átmentünk Tále-ba. Az nagyon jó volt.
Certovicán mintha megállt volna az idő. Minden a régi szlovák érzést hozta. Nem volt elég hó a pályán, de éjszaka sem indították el a hóágyúkat annak ellenére, hogy a szálloda tele volt, pedig éjszaka hideg volt.
Csak akkor menjetek ide, ha nagyon sok hó van. Csak haladó sízőknek ajánlom, a kezdők számára elég meredek pályákkal.
A Tále cím alatt írtam néhány sort arról a pályáról is.

A szállással nem volt igazán semmi baj, talán a vacsora lehetett volna kicsit igényesebb, több zöldséggel, de még így is elment.

Elégedetlen nem vagyok, de az lettem volna, ha nincs tále.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Tále
2014.01.10. 16:34
Üdv!
4-5-én Tálen töltöttük az időt. Szerencsére volt sok kezdő gyerek a csoportban, de haladók is bőven (40 fő).
Nagyon kellemes csalódás volt Tále, tip-top hely, igényes környezettel, pályákkal, kiszolgáló épületekkel.
Ideális hely a kezdéshez, mert ár-érték arányban egy Osztrák kalanddal nem tudod megverni, ugyanis a napi bérlet egy családnak annyi, mint a sógoréknál egy főre. Két napra még a haladók is jól érezték magukat, aki akarta gyakorolhatta a buckasízést. A pályákat este mindig karbantartották, igaz 11 körül már nem volt sima, de remekül megalapozott, vastag hórétegen csúsztunk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hóhiányos időben találunk egy olyan pályát Szlovákiában, ahol nem kell féltenem a símet a sok kőtől. Nem is vettem elő a köves símet ezen a terepen.
Mindenkinek ajánlom a helyet, egy hetet persze nem szívesen töltenék el úgy, hogy csak a sízés a cél, mert ahhoz elég egyhangú, de kezdőkkel nagyon jó.
Kiváló, hogy finoman, lassan húz a két tárcsás lift a tanuló-pályán, a kezelő készségesen segíti a gyerekeket. A pálya meredeksége is ideális, a hossza is elfogadható. Ha kezdőim lesznek újfent, biztosan ezt fogom ajánlani nekik.
Egyetlen problémám a parkolóval volt, mivel a meleg miatt rettenetes sár volt mindenütt, ami egy kicsit levont a kezdéskor, illetve a befejezéskor a hangulatból. A grátisz síbuszok viszont nagyon korrektül hozták-vitték a jónépet.

Menjetek bátran, nem fogtok csalódni.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Certovica
2013.12.27. 18:40
Üdv Mindenki!

2-án Certovica a cél. Ebben a pillanatban a pályák állapota a kameraképek alapján nem túlságosan biztató.
Légyszi biztasson valaki, ha jártatok ott mostanában. Kitart az a kicsi hó addig?
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2013.02.27. 11:27
Üdv Mindenki!

A Schladmiingban váltott bérlet használható Obertauernben?
Mi a verdikt, ha nem olyan jó a helyzet, mondjuk esik. Mivel elég alacsonyan van a hely, így könnyű beleszaladni egy esős időbe.
Hova célszerű átmenni ilyen esetben, ami közel van, magasabban, és a bérlet is jó?
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2013.01.02. 08:16
Szia Ozsi!
Szurkolok, de remélem ez nem azt jelenti, hogy nem találkozunk Lachtalon? Már lelkileg készültem egy kis "sí-fizika" órára. Ne mondd azt, hogy kimarad!
;-)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
Topik: Sídzsekik
2012.12.28. 16:39
DIEL. Jó választás. Tavaly óta a második Diel-t használom.
Ez az újabb fazon olyan, hogy tépőzár helyett pici mágnesek vannak a záráshoz. Most úgy tűnik, jó megoldás, de ez csak a második szezon lesz, így később derül ki, hogy tényleg jó-e.

A többi alapvető feltételt teljesíti: hegesztett varratok, zárak, erősítés a váll-, valamint a könyök-részen. Semmi extra sokszínűség, egyszerű fekete, kicsi világoszöld betéttel. Általában nem csicsásak a Diel kabátok. Azt hiszem, nem rossz választás. (Kattints a profilképemre, megnézheted)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.09.19. 16:23
Üdv.
Ez nem kérdés.
HA SÍ KÖLL VÖLKL !!! ;-)

Mindkettő GS. Akkor lesz megfelelő neked, ha nagy sugarú íveket szeretsz síelni, és a nagyobb sebességet preferálod.
Én biztosan a völkl-t választanám. Most is azt hajtok, remek.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.05.09. 13:03
Szia ruzsi76!

Látom a dátumot, és lehetséges, hogy már túl vagy a vásárláson. Azért leírom, amit gondoltam.

Március elején vásároltam egy DIEL ultra kabátot. Volt szerencsém kipróbálni április 11-13 között Chopokon.
Volt eső, kemény szél, hóvihar, napsütés, szóval minden amit el tudsz képzelni. Rettenetesen hideg nem volt, alig ment 0 alá a hőmérséklet, szóval azt nem tudom, hogy mit fog mutatni az igazán hidegben, de az összes többi esetben elégedett voltam vele. A szakadó esőt is jól viselte.
Hegesztett varratok, tépőzár nélküli, megoldás. Apró mágnesek helyettesítik a tépőzárakat. Szerintem ez jó dolog, nem kezdi ki a ruházatot. Fekete, vékony zöld betétekkel.
Azt hiszem, nem fogok csalódni benne a hidegben sem.
Előzmény: (ruzsi76 132739)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.20. 15:18
Szia sannyyko!

Természetesen Racetiger !!!

;-)
Előzmény: (sannyyko 138635)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.16. 12:51
Az előző hozzászólás szerinti szezonzáró beszámoló még korai volt egy kicsit.
Nem gondolom, hogy temetni kell a Jasna síközpontot ilyen hamar. Április 11-13 napokon még megpróbáltuk, hogy milyen egy tavaszi csúszás itt.
Valaki korábban írta, hogy Chopok, az Chopok. Valóban.

Nagyon régen voltam itt előtte, de nem ismertem rá a helyre. Minden megváltozott, és ennek még nincs vége a látottak alapján. Azt nem tudom, hogy főszezonban mekkora a tömeg, és a jól ismert szlovákiai sorban-állás mekkora, de ebben a három napban ilyen gondunk nem volt. Kevesen voltak a pályákon, szinte minden pálya síelhető volt, ami nagy szó április közepén.

Miért más, mint máshol?
Hihetetlen, de a három nap alatt kaptunk mindent, illetve szinte egy nap alatt.
Első napon, szerdán délután viharos szél, így csak két alsó pályát lehetett használni, ami elég elkeserítő volt, már azt terveztük, hogy ha így marad, akkor reggel irány haza. Szerencsére a reggel sokkal kisebb szelet, de esőt hozott, elég intenzíven esett, ami a pályáknak sem tett jót. Délben a középállomástól felfelé téli viszonyokat idéző erős havazás, majd fél óráig tartó sűrű köd adta a télies "fílinget". Délután háromra minden átváltott tavaszra. Megállt a szél, megszűnt a köd és a csapadék, kisütött a nap. A harmadik nap tényleg olyanra sikerült, ami tavasszal elvárható, egész nap verőfény, kicsi szél. Kárpótlás volt a kitartásunkért.

A pályákon is volt minden. A völgyben igazi vízisí, a középállomásig kicsit kásás, feljebb keményebb havas, a tetején friss hó. Reggel jeges. Szóval tényleg más. Az is hozzá tartozik, hogy harmadik nap reggelre a 12-es pályán (ami az egyik legjobb pálya a domborzatát tekintve) az előző este összetúrt, reggelre lefagyott szántásba beleszaladtunk, ami nem volt egy népünnepély, különösen, mikor a sí talpát megnéztük. Ez egy kicsit hajazott a régi szlovák érzésre. Ilyet a sógoréknál, vagy a digóknál soha nem tapasztaltam, még a keveset használt pályákon sem. A legjobban a 11, 11a pálya tetszett.

Különben ha egyenleget vonunk, akkor nem jövünk ki rosszul. Az árak a szezon vége miatt nagyon kedvezőek voltak, de a főszezonban ha sokan összeszaladnak, nem tudom, hogyan kezelik a tömeget, de azt hiszem, akkor nem éri meg az árát.

Mindent összegezve, nem hiszem, hogy ide terveznék januárban vagy februárban egyhetes sízést, annak ellenére, hogy a hely tetszett. Ilyen szezonvégi három napra remek, elképzelhető, hogy újrázunk, de ahhoz nagyon össze kell jönnie a dolgoknak.

Ja, az árak! A három napos bérletért 50€ fizettünk, a pályaszállás sem volt drága. A melegedőkben az árak még a földön járnak, szemben az osztrák és az olasz árakkal.

Üdv mindenkinek, találkozunk S.Újhelyen a műanyag-pályán a nyár folyamán. ;-)

Az időjárást igazolandó, mellékelek egy néhány képből álló albumot, nézzétek meg itt: https://sielok.hu/fotoalbum/816763/kep/1/
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.14. 21:38
Üdv a nyerteseknek!
Én is kaptam egyet, a héten kipróbáltam Chopokon. Jó cucc.
Remélem, lesz még ilyen akció, hogy mások is használhassák. A méret miatt én is féltem kicsit, de teljesen jó.

Köszönöm, a következő szezonban újra kipróbálom. :-)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.14. 21:31
Szia gaboca!

Milyen kötés van a sín? Gondolom MARKER Motion.
Ehhez készítenek kötésemelőt? Hol lehet olyat beszerezni?
Előzmény: (gaboca 138577)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.05. 09:18
Három naposra gondoltunk, még nem teljesen biztos.
Eddig 3 fő a csapat, Debrecenből megyünk.
A részleteket még nem beszéltük meg, hétvégén minden kiderül. Ha így is van kedved csatlakozni, beszélünk róla, ha biztossá válik a dolog.
Előzmény: (Robin 138351)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.04.04. 12:02
Üdv Mindenki!
A jövő héten szerda-péntek vajon működni fog még Chopok?
Hol van a szezonzárásra vonatkozó info? Hétvégén lehűlés várható a régióban, gondolom a hó kitart addig, de bezár, vagy nem?

A bérletárakról írjatok valamit, ha mindkét oldalon tervezzük a csúszást, mire kell számítanunk?

Jó ötletnek tartjátok a jövő héten odautazni, vagy felejtős?
Előre is köszi.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2012.03.24. 13:30
Üdv Mindenki!
Igaz, eltelt egy hét amióta megjöttünk, de csak most jutottam el oda, hogy egy kicsit koptassam a billentyűket.
Március 15-17 három csúszással, napozással, sörözéssel kombinált nap volt.
Gyerekek!
Szuper. Az utóbbi néhány évben szoktunk egy ilyen márciusi télből tavaszba csúszást csinálni, de ilyen jó még soha nem volt.
A Schladmingi síhinta minden évben hoz valami újdonságot. Gőzerővel készülnek a 2013-as Világbajnokságra. Benéztünk a lelátókra délután, fantasztikus módon elő van készítve minden, hogy a síőrültek jól érezzék magukat akkor is, amikor nem csúsznak, csak nézik.

15-én Reiteralm-ról indultunk, és túráztunk egészen a Hauser-Kaibling legszélére a Höfi-Express-ig. Sajnos a verseny miatt a Planai pályáinak egy része zárva volt, de az összeköttetés zavartalanul működött. Minden pályán kifogástalan hómennyiség, minőség, a hőmérséklethez képest elképesztő jó pályák. Igaz, délután kásás, buckás, de mindenhol jól síelhető volt a terep. A átjáróknál a völgyek legalacsonyabb pontjain az utak keresztezésénél volt amikor ügyelni kellett a sí talpára, de lecsatolni sehol sem kellett. A Plamai tetjén 'Vili'-bácsi hüttéjében (Onkel Willy´s Hütte) ebédeltünk. A rendelést pincérek intézik, nagyon profi megoldás van, nem kell sokat várni, szerintem jobb mint az önkiszolgálós rendszer, de ez ízlés kérdése. A planai-toast nagyon jó, sajnos nem schladminger sört csapolnak.

16-án Hauser-Kainling-ból indultunk fel, szinte egész nap itt csúsztunk. Itt is van újítás:
http://www.hauser-kaibling.at/en/news/alm6er.htm
Tavaly ennek a liftnek a helyén egy csákányos lift volt, a pálya közepén van egy kicsit házikó, ami alatt át lehetett csúszni és kongatni egy haranggal. Az idén is kongattunk, de átcsúszni nem tudtunk, mert olyan magas volt a hó, hogy nem fértem át a tető alatt. Az összes pályát bejártuk, mindegyik gyönyörűen kezelt volt reggel, az éjszakai fagynak köszönhetően gyors, kemény, sima pályákon siklottunk. 11 körül kezdett megrogyni a teteje, de az árnyékos helyeken kitartott délig ez az állapot. Utána már kásás, helyenként buckás lett a felület, de ez semmivel sem volt rosszabb. Ebédelni átugrottunk a Planaira, 23 fokos meleget mutatott a hőmérő. Nem hittem a szememnek. Nem mentünk 'Vili'-bácsihoz a sör miatt. A Märchenwiesenhütte lett a kedvezményezett, szerencsére itt Schladminger-t csúsztattunk. Magyar fiatalok dolgoztak a pultnál, sajnos a hajtás miatt nem tudtunk beszélgetni egy kicsit, elég jól be vannak fogva. A gulaschsuppe egészen tűrhető adag, az árakról nem beszélek. (Az tuti, hogy Szlovákiában sokkal olcsóbb egy ebéd.)

17-én újra Reiteralm, valamint a Hochwurzen összes pályáit bejártuk. Az ebédidőt a hegy tetején a Hochwurzenhütte-ben töltöttük. A teraszról gyönyörű a kilátás, kellemes meleg, jó a sör, önkiszolgáló rendszer van, ami jó, vagy rossz, nem tudom eldönteni.
A versenyeket nem néztük, azt hiszem nagy élmény lett volna, de sajnos elég rövid a három nap, és mégis jobb sín tölteni az időt, mint székben. Ezek után csak annyi dolgunk van, hogy a léceket karbantartsuk, és eltegyük őket újabb csúszások reményében.
Mindenkinek kellemes nyarat kívánok, talán összefutunk valamelyik itthoni műanyagpályán.

A következő szezonig: AZ ERŐ LEGYEN VELETEK !!!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.