Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

davidpeter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (139)Időben csökkenő Időben csökkenő
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.12.20. 14:29
Az már kicsit messze van, de nem néz ki rosszul a pályatérkép. Lehet, hogy nyerő lesz, vagy várok januárig a besízéssel. (Egyébként Szombathelyről megyünk)
Előzmény: (Stani 98933)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.12.19. 18:07
És a 27; 28; 29 közül még melyik lehet a legjobb? Vagy mind tele van? Lehet, hogy Hirschenkogelen kevesebben lesznek?
Előzmény: (maci-laci 98915)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.12.19. 16:41
December 27-én mennénk síelni Stuhleckre. Van valakinek tapasztalata, hogy mennyien szoktak ilyenkor lenni? És a Hirschenkogelen? Nem akarom a fél napot a felvonóra várva elheringezni...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.12.19. 16:36
Tavaly voltam Orcier-ben, akkor nem írtam beszámolót, most pótlom. Hátha valaki még gondolkozik, hogy hova menjen és ez segít neki.

Maga a városka tipikus téli üdülő, rengeteg szállodával és pár bolttal. Kocsmák vannak, éttermek alig. A szállodák jó részéből síbakancsban elérhető a pálya (emiatt gyakorlatilag mindent pályaszállásként hirdetnek, ami 8 perc séta, azt is). Néhol a liftekhez jutáshoz nagy szintkülönbségeket kell áthidalni, de két éve csináltak egy komoly mozgólépcső rendszert, ami felfelé megkönnyíti az utat. Lefelé marad a csúszós lépcsőzés.

A pályák jól karban vannak tartva, nagyon jók a térkép bal felén lévő pirosak (Favue, Lauziéres) és a Drouvetről leinduló piros és feketék is. Valahogy a clots felé menve lehet találni egy bazi nagy árkot, amit mindenki félcsőként használ, nagyon jó buli (mondjuk taknyoltunk is párat benne...)

A Les Lacs lifttől felfelé minden normál pálya elég rossz (sok hupli, csak őrült golyókkal lehet végigmenni botozás és mászás nélkül, boardosoknak esélytelen.). Viszont A Gnorou lift mellett isteni szűzhavas területek vannak (érkezésünket megelőző nap 50 centi hó esett, mi avattuk fel az oldalt, nagyon jó volt). Szűzhónak látszó dolog van a pályatrendszer bal oldalán a pirosaknál is, de az amíg ott voltunk, mindig tömörre volt fagyva, eléggé felejtős.

Tanulóknak nagyon sok lankás kék pálya van, és ezzel rá is térnék a pályarendszer hátrányára, ami miatt egyszer szép, többször nem kéne. 100 kilométer pályát írnak, de ennek jó, ha a fele használható. Nagyon sok hosszú kék (sőt, piros!) pálya van (Gouru, Sirén), amik élmény sízésre teljesen alkalmatlanok. A lejtős szakaszok csak arra jók, hogy nagy lendületet véve legyen esély bot nélkül a következő emelkedőn feljutni. Boarddal halál. Ráadásul a pályákon szűkületek vannak, ahol a kezdőket kerülgetve további sebességvesztés várható. Utolsó nap esett 40 centi hó, a Chardonnetsen egy óra alatt tudtunk lesétálni (!!!), mert a nagy közegellenállás miatt még a lejtőkön lefelé is lépegetni kellett.
Ez alapján a hasznos pályamennyiség olyan 60 km, ami egy hétre pont elég, többre kicsit kevés. (Nekem).

Összességében (ha azt is beleszámítom, hogy milyen messze van), 5-ből 3 pont. Az újdonság varázsával együtt 5-ből 4.

Remélem van, akinek segített a leírás!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.01.10. 17:39
Mi is Hausban vagyunk most pár napig, kis hejzetjelentés:

A VK futamnak vége, estére gyakorlatilag mindent elbontottak, csak a kék, fogkrémszerű hó maradt a kijelölt pályák helyén.
Ma hó nem esett, és ahogy a helyet elnézem, ez régóta így van. Hóágyúk nem mennek, a tárolókban olyan közepes mennyiségű víz van (helyenként nagyon változó a vízmennyiség).
Ennek ellenére a pályák jók (bár egy kicsit néhol jegesek), kevés ember van, így nap végére sincs szétsízve a hely. Sorállás gyakorlatilag nulla.
Kezdőknek érdekes lehet, hogy a kék 3B átkötő pálya, (amivel térkép szerint piros pálya érintése nélkül átjuthatunk a kék hármastól a hatosülősig, de javítsatok ki, ha nem így van) le van zárva, valószínűleg kevés rajta a hó (ezért nem is tudtuk megnézni).
Egyébiránt meglepően hideg van, a lábujjaim teljesen lefagytak nap végére.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.01.07. 15:10
Nem tudja valaki, hogy Stuhlecken vagy a Zauberbergen lehet-e Visa electron (nem dombornyomott Visa) kártyával fizetni?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2009.04.05. 19:18
Ha ez a kettő lehetőség van, akkor legyen RX8, bár én a mai napig szeretem a régi hatosomat, haladó tudással és 86 kilóval. Mellette van egy GS10-es Atomic, és igazából a kettő átlaga lenne a nyerő, szóval szerintem 8
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2009.02.28. 23:22
Ma lent esett az eső, fent hideg volt, szél, hó és köd. Iszonyú sokan vannak, de ami teljesen kiakasztott, hogy az új, hatosülős lifthez hármas beengedő kapu van. Nem tudom, kinek volt az ötlete, de tovább növelte az így is tetemes várakozási időn. Egyébként a felső pályák és a promi délutánig jó volt, utána már szétesett, de ennyi embernél igazából nem is vártam mást.
Nem tudom, jövő héten milyen lesz, de én most picit bántam, hogy nem Hirschenkogelen voltunk...

Utóirat: így végigolvasva picit rossz hangulatú a bejegyzés, de azért jót csúsztunk és ami a lényeg: hómég van bőven. Igazából csak a sok ember ment az agyamra kicsit, meg az, hogy hülyemódon lenthagytam a símaszkomat, mert hogy meleg van, fent pedig a jégkristályokat hordta a szél...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2009.01.28. 10:56
Azért ez a pálya tényleg nagyon horror. De a fickó milyen lelkesen magyarázott közben!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2009.01.14. 09:11
Hétvégén egy teljesen kezdő csapattal akarok menni Semmeringre, de nem tudom eldönteni, hogy Hirschenkogel vagy Stuhleck? Az előzőn még sose jártam, így nem tudom, első síelésnek jó-e a hely, de a második helyen nagyon kevés a hó a tanulópályákon.
Tanácsokat előzetesen is köszönöm!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2009.01.03. 01:13
Nekem polár van és bevállik, bár pont a szemüvegembe tereil a kilégzési párát, ami nagy mínuszban azonnal ráfagy a szemüveg belső felületére. Amíg a Carrera szemcsit viseltem, addig nem volt gond, csak az új Scottal, úgyhogy nem biztos, hogy a maszk számlájára írható, de ezzel is kell számolni.
Ennek ellenére szerintem megéri viselni. Nekem egy Lafuma van, ajándék volt, de 4E-nél biztosan tudom, hogy olcsóbb
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: Präbichl
2009.01.01. 12:01
Egy fekete head botot keresek, az egyiknek az alsó harmadában egy hosszú, szinte teljesen egyenes karc, illetve az egyik enyhén el van hajolva. Bárkinek köszönöm, ha elhozza!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: Präbichl
2008.12.29. 16:16
Tegnap voltunk kint, a pályák kitűnőek, de iszonyú sor volt. Talán nem vasárnap kellett volna menni, de így értünk rá. Parkolni már 10 körül is csak elvileg fent lehetett, de mi meggyőztük a forgalomirányítót, hogy van még ott hely és igazunk lett...
A Polster Basic viharkárok miatt nem üzemel, ez nekem új volt, de egyébként remeket csúsztunk.
Ha valaki megy Szombathely vagy Pest környékéről, írjon nekem a jdavidpeter kukac gmail.com-ra, mert a botomat kint felejtettem az alsó hütténél... :S
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.12.14. 16:04
A sok isten barma... :-)))
Voltpár igazán klinikai eset, pl a lángoló dinamit és a fejest ugró boardos
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.29. 14:38
Barátnőm édesapjának a Fischer versenyléce hasadt hosszában ketté a kötésig és kijött pár csavar. (régi modell volt, az eset is vagy 5-6 éve történt, akkor még az RC4-eken nem volt platni) A dologban a baj nem ez, hanem az ezt kiváltó tipikus carving síbaleset volt, amikor a két ember kanyar közben egészen addig egymás holtterében volt, amíg le nem tarolták egymást. Sajnos a térdszalagszakadás is gratis volt a történethez.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.08. 22:30
Hihetetlen, ahogy 1:47-nél felkapja a léceit fordulóknál...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.03. 20:53
Ezek alapján a már bevált sárgát kockáztatom meg ismét, bár lehet, hogy egy "smoke" típusút még kapok kölcsön valamikor a decemberi besízésre. (Márha lesz hó a környéken)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.03. 16:59
Nem egészen ez volt a téma alapító vonulata, de nem akartam újat indítani, így itt kérdezek.
Új síszemüveg vásárlása előtt vagyok (az előző valahogyan szétkarcolódott) és ebben kérek tanácsokat. Nem akarok rá sokat költeni, de a multis szemüvegek között is van jelentős különbség, amivel nem tudok mit kezdeni, mégpedig a lencse színe. És először egy kölcsön piros lencséssel (Alpina) síeltem, ezek után a sárga Carrerámban úgy érzem, sokkal jobban láttam a buckákat és ködben is mintha jobb lett volna. Gondolom van valami jelentősége a dolognak, nemc sak divat, ezért kérném az esetleges tanácsokat, tapasztalatokat, hogy melyik milyen körülmények között jobb.
előre is köszönöm!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.10.10. 23:24
85 kiló vagyok, 184 centi és a te tudásszinteden egy Fischer RX6-ot vásároltam (bár én 170 centis kiadásban). Mai napig legjobb választásom volt, csak ajánlani tudom minden szempontból! Szerintem a rádiusza nagyobb a 165-ösnek is mint 13, de tök mindegy, a lényeg, hogy jól hasít a járgány és még kanyarodni is könnyű (imádtam vele buckák közt menni és a legnagyobb mért sebességem 85 volt. na ott már szitált kissé).
A Head lécet nem ismerem, de pont ezt a típusú Fischert csak szívből ajánlani tudom!
egy szépséghibája van: a felülete olyan (műanyag apró bordák vannak rajta) hogy a legkisebb karc is kilométerekről látszik rajta, de ez max egy eladást zavarna.
Most már sokkal jobban síelek és egy Atomic GS 10-et vettem, az RX meg a tesómé lett, de a szívemhez közelebb van. Nagyon sokáig tart "kinőni", haladóbb kategóriában sem fogod kevésnek érezni.

Talán nem írtam túl hosszan de remélem meggyőztelek :-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.10.05. 10:29
Kedves sporttársak!
Pályaszállások keresésében kérnék segítséget! Négy főre keresünk pályaszállást félpanzióval, max 80 E per fő környékén, nagyobb síterepeken (Amade, Zell am See, Saalbach, hasonlók)
A fórumon lévő listát már átnéztem, de sajnos nem találtam benne megfelelőt (vagy nincs már hely, vagy a félpanzió szórt)
Köszönöm!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.