Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gyf által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (532)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Snowboard
2015.03.07. 20:52
Ma volt a második nap, hogy okatáson vettük részt a fiamal Eplényben. Az első alkalom döbbenete a kacsa állás átvétele volt.
A mai nap mondata: "amíg a Föld kerek, éljenek a rockerek!"
Történt, hogy az oktató sráccal előszőr Levi, Majd én is cseréltem deszkát.
Ő egy Technine Rocker Lappal oktatott. Egyrészt a lap kb harmada tömegű , mint az én Eliminatorom, másrészt nagyon könnyű volt vele bármit is csinálni. Elég volt rágondolni, és már fordult, fékezett, akármi.

Ő a könnyű kezelhetőséget a rocker kialakítás és a puha lap kombójának tudta be.

A kezesbárány lap toleráns volt, nem büntetett, szolgált. Amikor visszaálltunk a saját lapunkra, könnyebb volt elvégezni a feladatokat. Talán azért , mert az előző lap jó visszajelzést adott, jó irányba terelt.

Szerintetek?
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.03.07. 20:39
Nagyszerű délelőttött töltöttünk az Arénában a fiammal.
Reggel még mentek a hóágyúk, mikor leparkoltunk. A pályát szépen felfrissítették az éjszaka, nagyszerű hó volt a pályán.
Újra részt vettünk egy óra páros Snowboard okatáson, újra fejlődtünk, egyre szebbek a kanyarok. Az oktatás után is Szélcsendben , napsütésben róttuk a köröket. Tömeg nem volt, sorbanállás sem. Nyilván, délre a hó megereszkedett, de mit lehet várni +10 fokban.
13 órakor jöttünk el, az alsóparkoló sem telt meg addigra.
Szép nap volt, köszönjük Aréna!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.15. 12:31
Én is remekül éreztem magam! A jó hangulat alap, a tanulságok pedig folyamatosan jönnek elő .
Remélem, lesz még mód közös csúszasra!
Köszönöm ezt a pár órát mindanyiotoknak, főleg Lackónak!

F
Ui: Gergő egy tündéri, türelmes gyerkőc és persze szépen siel!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.12. 22:11
Mint topikindító, úgy illik, hogy válaszoljak.
Az internetes népi gyógyászat sok okos és sok buta dolgot javasol, csak tudjunk benne eligazodni.
Szerintem legyél türelemmel és ne erőltesd. Vannak olyan gyakorlatok, amelyek az izület terhelése nélkül segíti az izom megtartását, fejlesztését. Erre keress rá és azt gyakorold.
Türelem!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.04. 22:23
.... Vilmos kihagyta, hogy az el nem végzett ratrakolás miatt ki nem dobott pénz egy részét visszaadják a későesti 40% kedvezmény formájában. Azért ez így korrekt szerintem.
Hirscenkogelen újra indul a nap az esti sieléssal, lehet ujra jegyet venni.
Előzmény: (RM 179605)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Síkötés
2015.02.04. 22:15
Meggugliztam, de nem találtam használati utasítást. Az OLX.RO-n van egy ilyen eladó, magyar nevű a tulaj, lehet, hogy tudja a tutit... :-)
Minden fellelt leírás azt adja, hogy könnyen, gyorsan lehet állítani. Az pedig nem a csavaros módi....
Soxerencsét !
F
Előzmény: (klaci 179607)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.03. 19:26
A +/- 15fok pite, ne xarozz, had szóljon a +/- 25-30fok. :-))
Nekem F2 Eliminatorom van, ha jól emlékszem, neked is. Szerintem ennek a deszkának az insert-jei alapból kissé hátrább vannak a középvonaljoz képest, tehát az alapirány megmarad, de a másik irány már nem tolatás lesz, hanem csak másik irány.
Ahogy Badzoli írta, a kiforgatott térd miatt a súlypont csökkentés avval jár, hogy MINDKÉT térded a deszka két végefelé mozdul, de te középen maradsz. Ez benn a királyság!
A másik irány annyira természetessé válik, hogy 1x megtörtént, hogy fordulás után jöttem rá, hogy most a "rossz" irányba fordultam és persze vigyorogtam, mint a töklámpa!
Előzmény: (minerel 179461)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.03. 18:09
Az elmúlt években inkább síeltem, hanyagoltam a deszkát. A fiam 16 éves, jól síel, erős, úgyhogy inkább a sí volt a közös program.
Most elhatároztuk, megtanulunk snowboardozni. Befizettem egy páros SB órára Eplényben. Levinek kölcsönöztük a felszerelést, nekem volt saját puha cuccom.
Jött az oktató és meglátta a +35 / +10 fokba állított kötéseimet és azonnal állíttatni akarta kacsába, nagyjából +/-25 fok . Én még ódzkodtam: Biztos? Egészen? Nem hagyta magát, ő így oktat, állítsam így. OK, hallgattam rá és nagy kerek szemekkel néztem a már-már Chaplin-t idéző kacsa állású kötésekre.
A fiam 0 km-es, én azért lejöttem már piros pályán is deszkával.
Az alapokról keztdtük, falevél, keresztcsúszás, súlypontgyakorlatok, beforgatás esésvonalba és vissza. Mire leértünk a pálya aljára létrejött pár összefüzött kanyar Levinek is.
Nem szaporítom a szót, a nap végére, elképesztő, de megkedveltem a kacsa állást.
Előnyei számomra:
- Bármelyik irány lehet "előre"
- A szimmetrikus állásnak köszönhetően a felsőtest fel-le mozgatásával nem vándorol a súlypont.
- A kanyarodásom a jó oldalra, gooffy-ban (a jobb láb elöl ) gond nélkül mindkét irányba (lábújjról sarokra és sarokról lábujjra is) talán még könyebben is ment, mint korábban. Azért ebbe benne vannak az oktatói intelmeknek, gyakorlatok is.
- A rossz oldali kanyar is ment laposabb részen először lábujjról sarokra, majd végül összejött pár sikeres frontos kanyar úgy, hogy a bal (ügyetlenebb) lábam volt elöl.
- A combok terhelése szimmetrikus, lehet váltani a terhelt első lábat.
Összességében nagyon örülök, hogy kacsába állítottam a kötéseket, jobb lett a deszkázásom!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.01. 14:22
St.Katrin am Haureck is jó. Kevésbé vadregényes, mint Aflenz, de 4 ülős felvonó szolgálja ki, mégsem horror az ára.
F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.01.19. 17:47
Szia Gergő! Sajnálom, ha elbizonytalanítottalak. Nagyon szép a hely, és ambiciózus kezdőknek őszinte szívvel ajánlom.
A szombati negatív véleményem amiatt volt, mert a nagy szél miatt kevesebb felvonó működött.
Az a fontos, hogy a lányokat ne akarjátok leküldeni a csúcsról , mert az demoralizáló! Viszont jó buli felmenni, kajálni, ti lejöttök lécen, a lányok felvonóval.
5, 14-es pályák, vagy a 10 -es nagyon kellemesek, javaslom!
A 13-as sokszor zsúfolt , mindenki ott tanít.
Szóval, kalandra fel!
2015-01-19-13.49.28.jpg
2015-01-18-13.46.03.jpg
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.01.18. 16:05
Nos, úgy tűnik, az eső havazásra váltott , mert a pályák szépen felfrissültek és nagyon jó hóviszonyok alakultak ki. A köd végig itt ólálkodott, a Priehyba végig ködben volt, de aki a terep Zahradky részére vetődött szép kilátással és többnyire ködmentes pályákkal találkozott. A kedvencem a 11-es piros lett, nagyon jó a vonalvezetése.
A természetes hó, mint dekoráció továbbra is hiányzik, de ennek ellenére élvezetes napokat lehet itt tölteni.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.01.18. 07:50
Itt töltjük napjainkat kollégáimmal, szombat hajnalban érkeztem Jasnara.
jöjjön egy kis aktuális helyzet:
A pályák felső részei éjszaka visszafagytak az előző napi olvadtságukból, azaz reggel a felső régió sok helyen glatt jég volt. A Rotundatól lefelé a pálya bal szélén volt egy 10 m-es sáv, ahol a több hó segített megfogni a léceket. A szél óriási volt, többször leállították a funitel-t is. Egyszer emiatt 40 percet szunyókáltunk egy bubis 6 ülésesben. A nap végére visszakeveredtünk a hotel melletti 10-es pályára, ami tényleg gyönyörű fekvésű, egyenletes, kellemes lejtésű, nagyon segíti az önbizalom kialakulását...
Sajnos, estére locsogó eső jött, ma reggel köd van, de a pályákon van még hó, úgyhogy uzsgyi és este ujra jelentkezem!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Donovaly
2015.01.13. 13:48
http://www.szlovakia.autopalyan.hu

A 10 napos 10 EUR, 1 hónapos 14 EUR , az éves 50eur , az egész országra.
Van olyan leírás , mely szerint Budapest nyugati részéről érdemes Esztergom felé menni és már Horsky Benedik-nél felmenni a fizetős 2x2 sávosra.
Én Győrből eleve erre megyek.
F
Előzmény: (hevesi01 177724)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.01.02. 16:58
Én személy szerint örülök, hogy pogártársaink támogatják az Aréna működését, így akkor is működik majd az aréna, ha már kevesebb fizető vendég van!
Így is elég nagy kiesés nekik, hogy csak most bírtak megnyitni.

Ha az új felvonó nem társul újabb pályákkal, akkor csak a költségeiket es a zsúfoltságot növelik. A zsúfoltsággal kapcsolatban ara gondolok, hogy még több ember lesz a pályán, ami kényelmetlen(ebb) és balesetveszélyes(ebb).
F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.17. 22:33
A hirek szerint 6:30-kor (CET) rajtol a női GS. Adja valamelyik csatorna élőben PC-n vagy TV-n?
Az M1-et meg sem nézem, az ORF1 azt írja online-ban is, hogy 8-től Live az 1. futam...
Szóval van híretek, linketek?
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.12. 00:55
Az a reggel 7 óra a BBC2-n, azt nem grinicsi idő szerint van? :-)
Előzmény: (szendre 169455)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.10. 12:55
.... én itt láttam élőben... az utolsó 1 percet, amikor búcsúztak...
http://freetvall.com/video/A177UDDU3YM5/ORF1
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.10. 09:15
Szerintem Bode-nél az döntött, hogy eltrafált több kaput is. Úgy láttam, az egyiktől akkorát kapott, hogy elkezdte tapogatni a karját, valóban fel is állt és leengedte a karjait. Szinte feladta, úgy tűnt egy pillanatra, hogy kiáll.
F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.02. 13:21
.... mert a sebesség növekedésével a síelő ütközési energiája egyenes arányban nő....

Szia Laci!

A képlet úgy szól, hogy E= 1/2mxv2, tehát a sebesség növekedésével négyzetesen nő a mozgásenergiája.
Nagyon veszélyes dolog a kontroll nélküli sebesség. Az akkor 25kg-os, harmadikos fiam mellett húzott el egyszer egy 80-100kg-os kontrolt vesztett ámokfutó. Azóta is előjön néha a látvány, hogy kb fél méteren múlt... mi széles íveken ereszkedtünk egy meredek lejtőn, ez az álat meg nyílegyensen jött. Megúsztuk!
F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.01. 20:56
Mivel a szállodának nem erőssége a Wifi szolgáltatás, immár itthonról néhány kép:
IMG-5692.JPG
IMG-5687.JPG
IMG-5688.JPG
IMG-5700.JPG
IMG-5679.JPG
IMG-5682.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.