Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nelson79 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (35)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2020.02.05. 13:10
A Sípark nem írhatja le, amit én igen, ha ennyire nem tetszik a hely, akkor nem kell látogatni, ilyen egyszerű.
Utolsó mondatod sajnos rád igaz a legjobban, csak azért regisztráltál most, hogy fröcsöghess egy kicsit a síparkra fórumban, az összes hozzászolásod negatív. Részemről befejeztem.
Előzmény: (csani74 208126)
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2020.02.03. 22:31
Vasárnap reggeli 7.53-as sipark facebook posztra nem lehet azt mondani h nem jelezték előre. Időjárás jelentést is lehet nézni nagyon sok forrásból a mai világban, 10 fokban nyilvánvalóan nem lesz rendesen kifagyott pálya, még a szomszédoknál se...
Előzmény: (csani74 208074)
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2020.02.03. 20:34
Van akinek semmi se jó. Egy hószegény, meleg télen az összes hóágyuzható pálya működik. A képek félrevezetik azokat, akik még nem jártak ott, a parkolóhoz való visszacsuszó (ami alapvetően nem pálya) vagy a belépő kapunál ezerszer fontosabb, hogy a működő pályákon legyen jó és elég hó. Síeltem a szezonban többször náluk, mondhatom, hogy a körülményekhez képest korrekt minőségben van is rajtuk mostanság elég.
Előzmény: (csani74 208043)
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2018.02.11. 21:09
Sajnos nekem is egyet kell értenem a kritikai hangokkal. Elfogult vagyok Mátraszentistvánnal és az összes hazai pályával, de...
Nagyon kevés hó van a pályán. A pályaalap szinte nincs. Ami elfogadható lenne, ha valami probléma van (víz, áram stb). De ha minden rendben, akkor ilyen időben sokkal jobb pályát lehetne csinálni.
A másik gond, hogy a felvonó kapacitás bővülés mellett nem történt új pályarészek kialakítása (vagy csak minimális szélesítés), emiatt még egy jól előkészített pályát is nagyon hamar tönkretenne a tömeg. A meglévő pályák sajnos nem tudják kiszolgálni az egyre növekvő számú síelőket és mivel a felvonó másik oldalán, ha jól tudom nem lehet hóágyúzni, ezért nem is nagyon látom, hogy a helyzetet, hogy lehetne megoldani.
Az 5-10 perces sor valós, de szezonban ez a jóval komolyabb pályarendszereken is előfordul.
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2015.02.13. 20:44
Azt gondolom, hogy parttalan a vita. Nem vagyok nagyon idős, de még emlékszem a hőskorra, amikor Eplényben még csak az egyes pálya volt meg. Ratrakkal kezelt pálya meg finoman fogalmazva nem minden nap adatott meg:) El se tudtam képzelni amikor a 4-5 pályán lévő irtás elkészült, hogy azon valaha tudok majd síelni. Boldog voltam, mikor a parkolóból felgyalogolva az 1-es közepén márciusban havat találtam és csúszkálhattam egy kicsit nagy boldogságban. Olyankor minden méter síelést jobban megfontol az ember:)
Tényleg örüljünk, hogy ilyen körülmények között, majd 100 napos szezont lehet itthon összehozni. Csodálom a fanatizmusukat az üzemeltetőknek. Bízom benne, hogy ez megmarad és többet tudok síelni Eplényben...
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2014.09.21. 21:00
Merrefelé lesz a 3 megnyitott új pálya? Térképen be tudnád jelölni? Idén megint szeretnék eljutni Jahorinára:)
Előzmény: (pasity 173145)
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
Topik: Rogla
2013.12.18. 22:35
Az utóbbi időben többször voltunk, többek között vasárnap is. Nekem nem tűnt kevésnek a megnyitott pálya, csak a hátsó Jurgovo rész nem üzemelt, de nekem azok a pályák különben sem a kedvenceim. A többi pálya nagyon jó volt és nem csak az idénykezdethez képest.
Rogla szerintem nagyon jó hótartó. Lazán be lehet vállalni februárban.
Előzmény: (drmd 164614)
IMG-1094.JPG
IMG-1099.JPG
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
Topik: Donovaly
2013.12.07. 20:27
Holnap mennék Donovalyba. Volt ma valaki? Volt sor? Mekkora a tömeg? Milyen volt a pálya?
Köszönöm az infokat,
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2013.04.14. 19:39
Hasonlóakat tudok írni, mint esa. Március 15.-i hosszú hétvégén jutottunk el újra Jahorinára ( 4-5 éve már voltunk kétszer). A pozitívumok megmaradtak:
- gyönyörű táj, egészséges zöld fenyők;
- elképesztően olcsó síbérlet (10 euró nap);
- nagyon finom balkáni ételek;
- az alpok síterepeitől eltérő hangulat.
Ehez párosult még három fő lift kicserélése (régi kettes helyett hatülésesre) és a lenti részek hóágyúzása. Mondjuk ezen a hétvégén erre nem volt szükség, mert lényegében végig esett a hó. Egyedül vasárnap sütött csak ki a nap. Csatolok pár képet,
IMG-0748.JPG
IMG-0757.JPG
IMG-0759.JPG
IMG-0765.JPG
IMG-0773.JPG
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2013.04.14. 19:24
Számomra is hihetetlennek tűnt (egész héten 15-20 fokos maxok voltak a városban), ezért délelőtt felmentünk a Sljemére. Csatolok pár képet, csak azt sajnálom h nem volt már nálam a felszerelésem.
WP-000142.jpg
WP-000146.jpg
WP-000150.jpg
WP-000153.jpg
WP-000141.jpg
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2012.02.18. 22:21
Szezonban is sikerült eljutniom Slejmére. Múlt hétvégén síeltünk két napot fent. Szerintem a szezon legjobb napjai voltok, mindkét nap esett a hó, 60-80 cm hó jött össze. A hó problémát is okozott alig tudtunk felmenni a hegyre, szinte semmilyen úttakarítás nem volt Zágrábban, sőt hazafelé még az autópályán se. A sljemén a hó már nem volt probléma, minden pálya működött, az ülőszékes (ez szolgálja ki a vk pályát), meg egy rövidebb csákányos is ment. A rendszer mérete kb az eplényivel egyezik. Hétvége ellenére nem volt sorállás egyik nap se a felvonóknál. Az árak a magyar átlagár alatt van, a napijegy 100 kuna (4000Ft). A parkolás abszolút nincs megoldva, rengeteget kellett gyalogolni a pályákig, ezért érdemes korán kiérni. Összességében irigylem a horvátokat, nagyon boldog lennék, ha a kis fővárosunk mellett lenne egy ilyen jó kis hegy, amin mellesleg még kevesen is vannak:)
IMG-0312.JPG
IMG-0314.JPG
IMG-0316.JPG
IMG-0311.JPG
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2012.01.21. 19:24
szia,

a punta indrenes freeride pályán nem voltam (feleségem visszatartott), de felmentem a felvonoval, szerintem nem annyira meredek fenntről, elég sokan mentek rajta.
A szélnél természetesen lehet tudni előre, ha gond van. Amikor kérdéses a helyzet, akkor a völgyhatároknál a hágónál kirakják a táblát, h nem garantálják a völgybe való visszajutást a szél miatt. Ennek ellenére volt egy nap, h egy hüttébe is berohant egy felvonos végigkérdezni, h ki melyik völgyben lakik, mert leállítják a felvonot (reggel semmi jel). Persze egészen estig ment, tehát a precizitás olyan olaszos:) Szóval lényeg a lényeg, ha reggel nincs ott a tábla, akkor nyugodtan át lehet menni.
Ha freeridozni szeretnél, akkor én gressoneyt javaslom champoluc helyett, mert elég sok idő eljutni a freeride pályákra.
Előzmény: (MGMM 131345)
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2012.01.15. 19:52
Nagyon haldoklik ez a forum, ezért leírom az élményeimet. Már évek óta kinéztem magamnak és a múlt héten végre el is jutottunk ide. A tapasztalatok: a környezet mindent visz, elképesztően magas hegyek, bármerre néz az ember gleccsert lát, tényleg csodálatos. A felvonórendszer nem üti meg a tiroli színvonalat, van egy-két pár éves felvonó, de van olyan is amit már Jahorinán is leselejteznének. A felvonók közül sok kabinos, gondolom a nagyobb szélben jobban tudnak működni. A pályák (köszönhetően a január eleji havazásoknak) tökéletes állapotban voltak, ami érdekes, h a nagy magasság ellenére is elég sok a kicsit szűkebb pálya (alul erdősek is), kevesebb a nagyon széles fennsík pálya, ez azonban nem okoz gondot, mert elenyészően voltak és emiatt délutánra se romlottak a körülmények. Igazság szerint, ez volt az egyik legjobb dolog, h szinte kihalt volt az egész rendszer, még dél körül is lehetett találni friss ratrak nyomot. Mivel ez egy freeride hely, ezért muszáj ezt is megemlíteni, alapvetően az alagna felőli oldalon láttam pár jelöletlen pályát, a rendszer másik végén champoluc felé főleg családibb szakaszok vannak. A jelölés is nagyon olaszos, a piros pályák nagy része bőven lehetne erős kék is, tehát a gyengébb sítudásúak is bőven találnak kedvükre valót. Ami nagy negativum, h nagyon szélérzékeny a hely, két nap is le volt zárva az összeköttetés a völgyek között és a külföldi forumokat olvasgatva ez elég általános itt.
A helyi bérlet jó az egész aosta völgyre, tehát egy nap megnéztük Cerviniát (autóval kb 80 perc)+ Zemattot is (ez persze már feláras). Már voltam Cervinián, de a matterhorn még mindig zseniális. A Klein Matterhornon tényleg úgy érzi magát az ember, mintha a világ tetején lenne.
Szóval én azoknak ajánlom gressoneyet, akik vagy freerideörültek, vagy azoknak akik egy nem túlzsúfolt helyen szeretnének síelni (itt hüttékben ebédidőben is mindenhol volt szabad asztal, illetve az egész héten nem álltam sorban egy percet se). Csatolok pár képet kedvcsinálónak
gres1.jpg
gres2.jpg
gres3.jpg
gres4.jpg
gres5.jpg
gres6.jpg
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2012.01.04. 22:43
hello,

köszönöüm az ötletet, de szerintem maradok ennél, ez is elég sokáig tartott mig kinéztem:)
http://www.head.com/ski/products/skis/x-shape/x-shape-mtx-pr/2993/?region=eu
méret tipped mi lenne?
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2012.01.04. 22:29
Sziasztok,

lenne egy kérdésem, amin ma egész nap agyaltam. Kinéztem az új lécemet, ami egy Head X-Shape MTX lesz, de a méretén nagyon gondolkodok. 188cm/75kg vagyok és a 163cm és a 170cm között vivodok. A tanácsoknál az általános áll és orr közé magasságot javasolta mindenki, ami alapján a nagyobb kellene, viszont ez egy slalom léc, tehát én inkább a kissebb felé vonzodom. Szerintetek melyik lenne a jó választás???

Előre is köszönöm a hozzászolásokat,

T.
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2011.05.22. 09:39
Tavaly nyáron voltunk Zágrábban és felmentünk a Sljemere. Nagyon közel van a városhoz, lényegében mint pesten a normafa. Egy ülőszékes és egy csákányost találtam, hozzájuk szép széles pályákkal. Jövőre szeretném szezonban is megnézni a helyet. A világkupa futamokat is itt rendezik. Csatolok pár képet.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2010.02.16. 20:00
Sziasztok,
Egy hosszú hétvégéről írok, kicsit késve beszámolót. Még a sípark előtti időkben sokszor jártam a síparkban, azóta téli körülmények között most voltam először. Röviden a tapasztalatok: A körülmények óriásit javultak, az új pályákkal nagyot bővült a kínálat, szép szélesek. Az új csákányos liftek is nagyon kényelmesek. A hütte színvonalában megüti bármely ausztriai társát. Mi pénteken és szombaton este csúsztunk, szerencsére nem voltak zsúfoltak a pályák, szinte nem kellett sorban állni. Mindenkinek azt javaslom, h hétköznap v. hétvégén este menjenek, mert akkor folyamatosan lehet síelni.
A párom protekciójának köszönhetően pénteken az esti síelés után beülhettünk az új PB300 ratrakba. Tényleg hihetetlen dolgokat tud az új gép. A pálya szélére letúrt 50-100 cm havat is játszi könnyedséggel tolja vissza a pálya közepére. Szerencsére rengeteg hó van, valóban cirka 1 méter tömör hó van a fontosabb részeken. Remélhetőleg még sokáig fog menni a szezonban a ratrak.
Végezetül az utóbbi napokban a fórumban zajló dolgokra reagálva, szerintem legyünk pozitívak, örüljünk h itthon is rendesen ratrakolt hóval teli pályákon jó felvonókkal tudunk síelni.
si1.jpg
si2.jpg
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
Topik: Ischgl
2010.01.20. 22:58
Múlt héten Ischglben voltunk, pontosabban Mathonban laktunk. A hó papíron kevesebb volt az ilyenkor várhatónál, de ez nem érződött, a pályákon szuper volt. Természetesen a völgybe vivő hazacsúszó pályák eljegesedtek, de ez természetes.
Ischglről csak jót tudok mondani, öt év után mentem vissza és minden csak még jobbá vált. A felvonok mind 4-6-8 ülősek, szinte kivétel nélkül buborékkal. A pályák tökéletesen kezeltek, a csúcsig mindegyik hóágyúzott. Amit külön szeretek benne, hogy sok kék (gyenge piros) széles carvingozásra tökéletes pálya. A saját kedvenceim az idalpon lévő 6-os és 8-as és svájcban a 62-es, 65-s. A tömeg szerintem nem volt vészes, a silvrettabahnnál és persze fent se kellett az egész héten egy percet se várni (mondjuk mi mindig nyitásra kimentünk, lehet ezért úsztuk meg várás nélkül a feljutást). A hütték elsőrangúak, az önkiszolgáló éttermek színvonala a jobb hotelekével vetekszik. A héten faragták a pályák mellett a jégszobrokat, jól sikerültek.
Végig csúnya mínuszok voltak, de mivel a hét nagy részében sütött a nap, így elviselhető volt a hideg.
Az egyetlen negatívum, h Ischglben az árak sajnos értékarányosak. A síbérlet is húzós, de az ischgli és mathoni szállással vip bérlet vehető, ami azért emészthetőbb.
Csatolok pár képet.
3.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2009.09.14. 10:57
Persze, nem az a fő baj h köves ( a felvonó oszlopainál lévő ~2 méteres gödrökben is csak követ látni), hanem az h néha le kellene kaszálni a pályákat, mert volt ahol szinte nem lehetet menni rajtuk. A jó nyári előkészítés létfontosságú lenne, mert eplény nem a tengerszint feletti magasságáról híres és a pályák többsége is elég meredek.
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2009.09.14. 09:16
a völgyben néztem az oszlopokat és nem találtam elég hosszut. De biztos megoldják valahogy.
A fontosabb probléma h az 1 és 2 pálya kivételével mindenhol tiszta gaz (néhol bokor) és kő a pálya.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.