Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

nimbus2 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2024.02.23. 13:05
Csak kíváncsiságból kérdezem:

Hogyan próbálgatjátok ki a különböző hosszúságú léceket, hogy eldöntsétek melyik hossz felel meg? pl.:
- kölcsönzőből naponta másikat béreltek
- elmentek a síteszt napokra
- haverokkal cserélgetitek egymás közt
- ???
Előzmény: (Agent 220893)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2024.01.17. 23:03
18 napos (nem 14) várakozás csak a 2 hónapos és éves online "matricáknál" van! Az egynapos és 10 napos a fizetési tranzakció átfutása után azonnal érvényes lesz vagy amelyik napra veszed annak 00:00 órájától indul.
Előzmény: (TZoli 220347)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.19. 00:42
Minden tiszteletem az Uraknak a lenti alapos eszmefuttatásért, amit szívesen olvasok, de ez a "Melyik lécet válasszam?" topic. Így a lenti téma folytatására ajánlanám a "Síoktatás, sítanulás, hogyan síeljünk?" fórumcsoport.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.04. 23:56
Szia!
Egy 2019-es Racetiger RC Black UVO-tól váltam meg a Blizzard miatt.
Rákerestem, valóban a Thunderbird R15WB az utód, árban is ugyanott van 1000 EUR körül.

Merev léc az RS76, de nekem "bejött" a keménysége, nagyon stabil, viszont van vele munka rövid íveken, nem egy Völkl RTM autopilot érzés :)
A léc hosszához (166) tartozó gyári névleges 15 méteres, közepes rádiuszok környékén szinte valószerűtlenül gyors és stabil az én tudásomhoz képest, ezt szeretem benne a legjobban. Mindenféle technológia benne van, ami hasonló kategóriás léceknél elvárt: kombinált carbon-fa-Ti rétegek, rezgéscsillapító rendszer, Ti erősítésű oldalfal, Marker X-Cell kötés, stb. Van aki hisz ezekben, van aki nem, a lényeg hogy összhatásban jó a léc.
Jeges pálya nyilván nem probléma vele és a 76-os közepe miatt a délutáni összetúrt pályákon sem kell lassítani. De ezek szubjektív érzések, nem biztos, hogy másnál ugyanezek a preferenciák. Teszt nem sok van a Quattro lécekről, én sem hallottam róluk korábban, ahogy lent írtam tök véletlenül került a lábamra.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.02. 00:31
Én is a kölcsönzést javaslom és a pálya melletti kölcsönzők kínálatát érdemes kipróbálni, mert kategórián belül cserélhetsz, ha több napig bérelsz.
Így jutottam el a mostani lécemig egy osztrák kölcsönzés alkalmával: éppen nem volt bent amit szerettem volna kipróbálni (Atomic) és adtak egy náluk ugyanolyan kategóriába sorolt Blizzard-ot. Na ennek az lett a vége, hogy a saját Völkl elad és Blizzard beszerez :)
A léc egy picit öszvér, mert full camber, de 76mm-es közepű: Blizzard Quattro RS 76, pályán szerintem minden igényt kielégít a jégtől a délutánra feltúrt buckákig, stabil léc.
Most is gyárt a Blizzard szélesebb közepű full camber léceket, a Thunderbird széria drágább modelljei ilyenek.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.01. 23:45
Változhat a láb is, saját tapasztalatomat leírtam egy másik topikban:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=9740&onemessageid=217815
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.03.31. 01:43
2023 március 18-25 között síeltünk itt 6 napot. Szállás Val Claret Borsat IV apartmanban, ami tökéletes pályaszállás, közvetlenül a Tufs felvonó mellett. Hó bőven volt a völgyekben lévő pályákon és a hegyen is: 95-390cm.
4 nap ragyogó napsütés, nem túl meleg, 1 nap felhős, de csapadék nélkül, utolsó nap hó és havaseső, tehát az időjárásra nem lehetett panasz, a teljes pályarendszer működött és betudtuk síelni.

Szállás: szokásos francia 4 személyes apartman, elhúzható ajtóval 2 légtérre osztható, a célnak tökéletesen megfelel. Régebben rosszakat írtak a Borsat-ról, mi ezt nem tapasztaltuk. Néhány éve felújításon eshetett át, mert újszerű bútorok, felszerelések, gépek voltak és a tisztaság is teljesen rendben volt. Pékség, síkölcsönző, pizzéria közvetlenül az épület alatt-mellett, az éttermek, élelmiszerbolt, sportboltok, stb. 5 percen belül elérhetők.
Autóval érkezőknek jó tudni, hogy a szállások mellett csak a ki-be pakolás idejére lehet megállni, utána zárt vagy nyitott fizetős parkolóba kell vinni az autót.

Val Claret tökéletes kiindulópont a teljes síterep bejárásához, a legtávolabbi pont is elérhető 1 óra 15 perc alatt sítalpon. Minden jól kitáblázva, nehéz eltéveszteni, nem is értem azokat akik mást írtak...
Hasznos a Tignes mobiltelefonos applikáció az aktuális hírekkel és folyamatosan frissülő pályainformációkkal. Plusz a heti rendezvények, programok, közlekedési információk is elérhetők a felületen.

Sok étterem van a pályarendszeren. Több önkiszolgáló rendszerű étkezési lehetőség is van, ami nagyon gyorssá teszi az ügymenetet.
Nem mindenhol lehet leülni a teraszon, ha nem fogyasztasz, de ezt kiírják vagy ábra jelzi: No Pic-nic :-)
Van ahol ilyen esetben 5 EUR/fő díjat kérnek, de ez ki volt írva.

A pályaszínezések nem mindig fedik a valóságot, van néhány "marketing" kék, hogy úgy tűnjön mindenhová el lehet jutni kezdő tudással, de ez más országokban is így van. Szerencsére sok felvonóra le irányba is be lehet szállni.

A pályák jól karbantartottak voltak minden nap, rengeteg off-piste lehetőség, snow parkok, varázsszőnyegek kezdőknek, stb. , minden adott a jó síeléshez.

Összességében nagyon elégedettek voltunk, tökéletes pályarendszer, rengeteg lehetőséggel, bátran ajánlom mindenkinek!
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.03.04. 16:05
Nem találom mobilon böngészőben a profillapomon a kilépés gombot. Hol keressem?
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.02.12. 23:23
Szia!
Nekem 3 nap volt, egy szombaton délre mentem.
Mindenképp hívd őket telefonon és jelentkezz be, elég rugalmas a nyitvatartás:
Hétfő-Szombat: 9:00-18:00
Vasárnap: 9:00-13:00
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.02.06. 19:55
A témához kapcsolódó friss tapasztalat: 6 éves Salomon cipő 3 évig jó volt, vásárlásnál a lábamra lett gyári melegítéses technológiával alakítva. Covid szünetben nem volt síelés, aztán a múlt évben 1-3 óra síelés után elkezdte erősen nyomni először a bal belső bokámat az egyik, majd a jobb kislábujjamat a másik cipő. Valami változott a lábaimban, ez van, később megtudtam, hogy egyáltalán nem ritka ez a dolog, mással is előfordult már :)
Mivel a cipőt szeretem és nem akartam újat, ezért elmentem a dorogi Sítechniká-hoz (nem reklám, ők vannak hozzám a legközelebb), ahol kb. 2,5 óra munkával és próbálgatással tökéletesre alakították ezen a két kritikus ponton. Érdekes, hogy a lábujjat volt nehezebb megcsinálni és a bokát könnyebb, én fordítva tippeltem.
Mindezt egy nagyon barátságos négyszámjegyű összegért és közben rengeteg hasznos infót is kaptam, volt idő némi beszélgetésre, amikor vártuk a cipők visszahűléseit (több körben, apránként érték el a végleges állapotot).
Tehát csak ajánlani tudom, hogy ha nem tökéletes a cipő, akkor menjetek el egyedi alakításra, szánjátok rá az időt, mert újból egy 100 százalékig lábamra illeszkedő cipőm lett, azóta több egész napos síelés benne van a cipőkben és a lábaimban :)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.02.06. 19:24
Az Atomic-nál a Servotec rúd szűnik meg és szintén a szerkezetbe laminált megoldást hoztak be helyette. Úgy látszik sokba kerültek ezek az implantátumok (UVO, servotec) és gondolom a gyártástechnológia is egyszerűbb, ha nem kell utólag szerelni.
Előzmény: (gaboca 217792)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.02.01. 23:22
3 napot síeltünk itt szombattól hétfőig, így sikerült alaposan bejárni a teljes pályarendszert. Szerencsére sok hó volt (35-135cm), ezért a pályák állapotára nem lehetett panasz. Kevés sítudással nem ajánlom a pályarendszert, mert sok az erős piros meredekség és néhol szűkek is a pályák. Teljesen kezdőknek való pályák viszont vannak, a térképen látható az elhelyezkedésük. A felvonók nagyobb része nem modern, a régi ülősök lassúak és többször álltunk 3-5 perceket az újraindításra várva.
A főút alatti lecsatolásos átjutás nem problémás, le és felcsatolással 3 perc. Azonban zárás előtt figyelni kell, hogy elérje az ember a 8-as lassú tárcsás felvonót és ha szükséges, akkor még felérjen a 7-essel is. A 8-asnál hosszú sor alakulhat ki már 15 óra után, mert senki nem akar gyalogolni vagy buszozni... Tehát azt javaslom, hogy mindenki azon az oldalon legyen zárás előtt 1-2 órával, ahol a szállása vagy parkoló autója van.
Összességében közepes tudástól már élvezhető a síterep, az egyéb programok tekintetében pedig kiemelkedő: termálfürdők, bobpálya, szánkópályák, korcsolyapálya, stb.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2022.02.02. 20:29
Autós dohányszag eltávolító spray más szagokat is kivesz az anyagokból. Utána mosás és ha szükséges, akkor ismétlés.
Előzmény: (Miaszösz 215007)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2022.02.02. 20:24
És kiderült mi volt a hiba, mit rontottak el?
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2022.01.13. 21:51
Ami még fontos és sehol nem írják: min. mekkora összegre KELL szóljon a felelősségbiztosítás, mi az előírás?
Hiába van az itthon kötött biztosításodban 1 MFt, ha ott sokkal többet kérnek, az majdnem olyan mintha nem is lenne...
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2022.01.09. 17:22
Miből gondolod, hogy nem éri meg havat csinálni a szánkózóknak? Ha nem lenne hó, akkor harmadannyian sem mennének fel autóval és nem fizetnék ki az 500Ft/autó parkolási díjat. Plusz a vendéglátóipari egységek is jól járnak ha felmennek a népek és történetesen ugyanaz a cég üzemelteti a parkolót, mint az éttermeket, kilátót, stb.
https://kekesteto.hu/parkolas-a-kekesteton/

Tehát ránk, síelőkre nincs szükségük, ezt el kell fogadnunk. Sokkal nagyobb befektetés sípályát üzemeltetni, mint egy parkolót vagy éttermeket, amik egész évben termelnek.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2021.02.03. 22:08
Tegnap síeltem a Síparkban 9-16 óra között. Nagyon sokan voltak egész nap, de járt minden felvonó, így 8-15 perces köröket lehetett menni. Ajánlom az online jegy elővásárlást, mert 9-kor a normál kasszáknál már elég hosszú sor állt, az online jegy átvevő kasszánál viszont senki, azonnal megkaptad a jegyet (adott napra nem lehet online jegyet venni, tehát az nem jó terv, hogy ha sokan vannak a normál kasszánál, akkor gyorsan megveszed telefonról az online jegyet).
A síkölcsönzőnél nagyon hosszú sor állt, sajnáltam azokat, akik szerintem legalább egy órát elvesztettek emiatt a napból. Én továbbra is az odavezető úton, a Sípark előtt 10 percnyire Galyatetőn bérelek a síkölcsönzőben felszerelést, írtam már ezt korábban is, elérhetőségeket megtaláljátok google kereséssel (nem reklámozom őket, de úgy gondolom hogy a Síparknak is jobb, ha nem sorban állással töltik a napijegy vásárlóik az időt, hanem síelnek).
A vizesblokk konténerek megfelelő színvonalúak és meglepően tiszta állapotban voltak, dicséretes! A büfét nem vettem igénybe.
A személyzet megfelelően tette a dolgát, folyamatosan figyelték a maszk használat betartását.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2021.01.15. 23:03
Így van, környezetvédelmi okokból nem lehet víztározót építeni, ami nélkül sajnos a hóágyúk nem hatékonyak, hiába van meg a hideg napok száma :(
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
Topik: Galyatető
2021.01.15. 22:56
Szia!
Legközelebb amikor ott jársz, menj be a Vegyesboltba (ami mellett télen síkölcsönző is üzemel) és a boltban válaszolnak minden kérdésedre, ami a sípálya múltjával kapcsolatos: nyomvonal, épületek, felvonók, soha meg nem valósult tervek, stb.
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2019.03.08. 21:54
Én ezt próbáltam ki idén és bevált:

https://www.mountex.hu/termek/11005-0152-0/julbo_optikai_clip_siszemuveghez/co%3A%C3%A1tl%C3%A1tsz%C3%B3%7Csi%3AS

Csináltattam bele legolcsóbb lencsét optikusnál, mert a síszemüveg "üvege" mögött úgyis megvan minden védelem.
Nem Julbo szemüvegekben használom és bevált, szépen befeszül a keretbe belülről. Két méretben van, én L-est vettem, nem sokat takar ki a látómezőből.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.