Sziasztok,
február 2-9 között mi is megjártuk Les2Alpes terepét.
Azthiszem életünk egyik legjobb síélményét kaptuk. A szállásunk 1800-on volt. 10 fős apartmannban, életem eddigi legnagyobbjában. Nem lehetett panaszunk rá, kényelmesen elfértünk.
Viszont a pályák csak akkor jók ha friss hó van rajtuk. Az első nap régebbi hóval találkoztunk, ráadásul a nagy tömeg miatt a felvonóknál is nagy sor alakult ki. Rengeteg volt a jeges rész és nem csak a pályán, hanem azon kívül is. De már az első nap is találtunk jó pályán kívüli lehetőségeket a kis kabinos teteje és a Jandri 1 közötti völgyben. Összességében az első nap számunkra nem volt az igazi, többet vártunk a tereptől. Aztán a második napon érkezett úgy 5 centi hó, ami valóságos megváltást jelentett a pályákon és azon kívül is. Nagyon élveztük. Aztán amikor éppen 3200-ön a Signalon tettük a köröket a friss porhóban, gyönyörű napsütés mellett, megláttuk a skilines-os csapat freeride túráját. Mivel LeGrave-be mi is elakartunk menni így, odamentünk hozzájuk, hogy lássák hogyan síelünk, ez ugyanis előtte kikötés volt. Ez hatalmas szerencse volt ugyanis egy olyan helyet mutattak, amit azóta se hiszek el, fantasztikus volt. 3200-ről 2100-ig mnetünk le pályán kívül, hatalmas friss porhó, nyomok nélkül (mi lehagytuk őket). A legjobb élményeim között van. Ezúton is köszönjük a skilines-os szervezőknek. Kedden elkezdtünk ismerkedni a lenti pályán kívüli helyekkel is. Nekünk a legjobban a pálya bal szélén lévő erdő tetszett, bár sajnos az se nagyon nagy. Viszont mivel ültetett és sűrű viszonylag kevesen mennek bele, így ott mindig nagyon jó hó és kevés nyom várt bennünket. Aztán a szerdára megjött az égi áldás, emiatt az aznapra beharangozott LeGrave-i túra el is maradt, mert lezárták a hágót. De nem is volt baj, ugyanis a mi oldalunkon is hihetetlen lehetőségek voltak. Hatalmas szűz hó a pályákon szinte senki a felvonóknál nulla sor egész nap mentünk. Sokat pörögtünk az alsó részen. A Jandri alatti rész is fantasztikus volt és meglepő módon ott se volt sok nyom. Csütörtök reggelig esett a hó, így csütörtökön ismét friss hóban és ragyogó napsütésben síelhettünk, ahol az eddig megismert helyeket ismételgettük, plusz átnéztünk a szemközti hegyre is, ami addigra le volt járva és lassúak a felvonók is, így nem volt a legjobb. A hét legrosszabb élménye is ehhez a naphoz kapcsolódik amikor lementünk a 2600 előtti völgybe, amúgy szokás szerint fantasztikus hó viszonyok közepette, csakhogy az alján a két felvonóból egy se ment. Így néhány száz sorstárssal együtt gyalog kellett felmenni a hegy tetejére boarddal, friss hóban.
Utolsó napra LeGrave-ot választottuk, ami szintén hatalmas élmény volt, de erről másik topicban.
Összességében egy fantasztikus hetet töltöttünk Les 2 Alpes-on, de ehhez kellett az is, hogy essen a hó, ugyanis friss hó nélkül a pályák a jegesek és még buckásak is.