Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

bongi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (37)Időben csökkenő Időben csökkenő
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2024.03.05. 20:59
Voltam már párszor, szerintem délről jobb, gyorsabb. Ugyanakkor az autópálya végén Belluno baromira hosszú településlánc és bő másfél órát számolj a pályáról lehajtástól Canazeiig. Arra figyelj, hogy melyik hágó van nyitva. A Fedaia-hágó kicsit rövidebb, de magasabb és gyakrabban zárják. A San Pellegrino kicsit hosszabb, jó meredek szerpentinnel, forgalmasabb, ezért inkább takarítják.
Előzmény: (pakesbar 221047)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2023.12.26. 11:26
A '90-es években elég sokat jártunk ide. Akkor lent volt egy "bakter", aki ilyen estben nem engedett fel lánc nélkül. Néhány fiatal meg segített a "béna" magyaroknak és valami 10 koronáért pillantok alatt felrakták. Azt gondolom - az autósok mellett - az üzemeltetők felelőtlensége is, akik téli körülmények közt felengedték őket hólánc nélkül, vagyis a lenti ellenőrzés elmulasztása.
Előzmény: (eviktor 219898)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2023.01.27. 07:09
Kedves Szerkesztők! Viszonylag régi tagja vagyok az oldalnak és most is szinte napi rendszerességgel használom. Két kérdésem van, melyek az értékelés mentén vetődtek fel bennem:

1. Mi alapján van egy rendszer egyben kezelve és egy síterepként bemutatva, pl. Tignes, 3völgy, Via Lattea? Avagy részenként pl. Paradiski, Sella, vagy épp a Snow Space? Az értékelés szempontjából jelent számomra bizonytalanságot, mert pl. nem kérdés, hogy a 3völgy csillagos 5-ös, de a Sella, vagy akár Snow Space (Zauchensee és Kleinarl van külön) is az lehetne egyben, de részenként mégsem összevethetőek. Legalábbis szerintem.

2. Tudom, hogy már régóta van az 5 pontos értékelés, amit nehéz lenne megváltoztatni, de egy 10-es használatával jelezni lehetne a kisebb különbségeket is.

Jut eszembe, az egyben síelhető Snow Space rendszer hosszában miért nincs benne Zauchensee és Kleinarl?

Munkátokat megköszönve, üdvözlettel!
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2022.12.27. 09:33
Jogos, egy hetest vettem a mùlt hèten ennyièrt. Akkor a havi ès igen, az 60 euro.
Előzmény: (bouquetk 216876)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2022.12.27. 08:52
Szia! Mi - Pécsről - minden esetben Olaszországon keresztül utazunk és szintén kisbuszunk van. Ettől persze a svájci útvonal még lehet jobb, csak az nekünk nagy kerülő. Szóval, általában hajnali 2-3-kor indulunk és az "Albertfalva" utáni U-ban történő bevásárlással együtt délután 3-4 körül érkezünk meg. A szlovén 10 napos matrica 30 euro lesz a kisbuszra és az olasz autópálya sem olcsó (cca. 130-140 euro oda-vissza), de az eddigi 6 alkalommal sosem volt dugó, vagy egyéb lassító tényező. A korábban drágának tartott olasz üzemanyag nem kirívó már, múlt héten voltunk arra és szinte magyar árakon lehet tankolni a pályán is. Alkalmanként ki van írva a következő 4-5 kút aktuális ára táblán, szóval tudsz választani. A Frejus retúr jegy, 60 vagy 80 euro, a kocsi méretétől függ, azt hiszem 80 a kisbusz. Pár eurós díj van még a végén a francia szakaszra is.
Előzmény: (Peverell 216865)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2022.01.06. 14:08
Hupsz, a franciák nem fogadják el az Astrát? Ezt hol a bánatban olvastad? A 2Astra+Pfizer kombó jó január 15. után, bárhol, bárhogyan olvasom is...
Előzmény: (Brockey 214035)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2020.02.26. 12:31
A humor kategóriába sorolom Obertauern ötös és Tignes hármas osztályzatát a részedről. Ha csak a számokat látnám biztos lennék benne, hogy véletlenül felcserélted őket...
Előzmény: (tomika 208613)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2020.01.19. 15:39
Szia!

Kis netes keresés, amit megspóroltam neked :-). Ez egy olasz handmade cucc, ha jól azonosítom ULLAK Michelangelo 02, traditional típus. Az oldal azt írja, hogy a Salamon csúcs kötéseivel szerelik. Szerintem írj rájuk és kérdezd meg konkrétan, valószínűleg lenne értelme helyreállítani!

http://www.ullak.com/en/limited-collections/bindings/
Előzmény: (Viri 207624)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2020.01.19. 10:08
2020. január 04 és 11 közt élvezhettem a "Síparadicsom" minden csodáját. Negyedik éve járunk Franciaországba, jobbnál jobb terepekre, de a 3 Völgy volt az, ami miatt az összes eddig általm meglátogatott terület értékelését át kellett alakítanom. Off: Ha 10 ponttal lehetne értékelni a terepeket szerintem igazságosabban lehetne különbségeket tenni.
Val Thorensben foglaltunk szállást, kifelé a már unalomig ismert Frejus alagút helyett az Aosta völgyön át a Mont Blanc tunel felé vettük az irányt és Megevé szerpentines kis útjain értünk Albertville-be. Csak az válassza, aki 13 óra autózás után is bírja hányás nélkül...
Bevásárlás a La Bathie melletti U-ban, ahol találkoztunk az egy hetes „intenzív síelésre” érkező angol fiatalokkal, akik aztán egész héten ittak és ittak… Felfelé tartva, kissé idegesített, hogy a kocsi hőmérője +9-ről csak +3-ig csökkent mire felértünk a 2350m-en fekvő Les Balcons negyedbe. Később azonban kiderült, annyira profi a pályakarbantartás, hogy nagyon hosszan képesek elkezelgetni a karácsony előtt lehullott méretes havat.
A hatnapos bérlet minden percét igyekeztünk kihasználni, hiszen végig szikrázó napsütésben szeltük a havat. A rendszer óriási az élmény szuggesztív. Egyszerűen nem tudok negatívumot találni. Akár kezdő, akár profi vagy óriási mennyiségű pályán tudsz síelni. Egy perc sorállás nem volt a felvonóknál. A pályák egész nap szuperül bírják a használatot. A panoráma elképesztő, Mont Blanc látványa csúcsonként változik. Sokan írták, hogy egy hét alatt nem besíelhető, nem értek egyet, igenis jól megismerhető az egész rendszer. Persze ehhez kellett a 4. napom is, de erről a legvégén….
Val Thorens – Orell: A síelés Mekkája, 3000 feletti felvonók sokasága, kellemes esésű pályák, átlátható rendszer… Áhhh, ha lehet inkább ki kell próbálni! Nincs olyan nyomvonal, amit ne ajánlanék, ezért mindenki próbálja ki melyik esik hozzá legközelebb. Tipp. a Yannick Richard pályán minden délután 16 óráig edzenek, aztán megnyitják érdemes itt befejezni a napot. Erről jut eszembe egy ici-pici hiány, kevés a fekete…
Les Menuires – St. Martin: Zárásig tökéletesek a pályák, de a Masse-ről történő kora reggeli lesiklásokat semmi nem múlja felül! Az 3völgy szempontjából a második legjobb helyen elhelyezkedő település, hiszen Thorens és Meribel is pikk-pakk elérhető. Most így utólag feltűnik, hogy itt sem volt gyakori a fekete pálya.
Meribel: A legtökéletesebb szállás helyszín, hiszen minden tereprész felé van kapcsolata. Pályái talán kevésbé változatosak és a Saulire oldal, de méginkább a Thorens-i átkötő pályái korán viseletesek kezdenek lenni. A Mont Vallon lesiklói kihagyhatatlanok, mint ahogyan a völgy bármelyik piros nyomvonalának nagytempójú megsíelése hatalmas élmény a délelőtti, még friss havon.
Courchevel: Mit is írjak? Ezt (is) látni kell! Nem, a nem a síelést, a körülményeket. A lesiklópályák aljában lévő csilliárdos boltokat, a szőrmébe burkolt hölgyeket, a pálya mellett tollseprűvel tisztogatott Merciket, a csillogást. A gagyit…….. Jah, meg a reptér! Egyébként nagyszerű családias pályák, gyönyörű környezet, egyedi hangulat.

Escapade in a Day: A negyedik napon egyedül síeltem és teljesítettem a kihívást, tulajdonképpen besíelve a 3 völgyet, tisztán 96km lesiklás, közel 15000m lefelé irányú szintkülönbséggel. Szerintem a nagyon szépen megismerhető a terep szinte minden arca. Muszáj nyitáskor kezdeni és nem vagyok benne biztos, ha valahol sorállás van akkor teljesíthető. Pályatérkép a galériában.
https://www.latania.co.uk/blog/2020/01/13/escapade-in-a-day-congrats-to-tamas-ocsovai-from-hungary/

https://sielok.hu/fotoalbum/21761/kep/1/
Screenshot-20200108-170646.jpg
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2019.11.21. 08:34
Szia Stani!

Kedvet csinált a beszámolód, egy hétvégi síeléshez. Sosem voltunk még Kaprunban és sosem síeltünk a téli szezonon kívül. Jól sejtem, hogy nagy tömeg várható a hétvégén? Ha igen, akkor meglátásod szerint esetleg válasszuk a szintén megnyitott Obertauernt, vagy mindegy?

Előre is köszsönöm, a választ!
Előzmény: (Stani 206428)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2019.09.25. 18:43
Szia, termesztésen online meg tudod vásárolni. Ha kéred - azt hiszem ingyenesen - kb. egy hét alatt ki is postázzák a bérleteket, ez esetben nem kell az átvétellel a helyszínen vesződni.
Előzmény: (Kovimi 206069)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2019.09.18. 21:17
Szia! Mi az elmúlt három szezonban voltunk a terepen, illetve a régióban saját autóval. Pécs-Maribor-Gorizia-Padova-Milano-Frejus-Albertville-Tignes útvonalon. Az utak minősége mindenhol kitűnő. Nyilván a szükséges havi szlovén matrica, a borsos olasz útdíj, a Frejus alagútért fizetendő ár és az olasz üzemanyag költségek miatt lehet esetleg versenyképes a No.-Svájc irány, de az meg hosszabb km-ben és időben egyránt. Pécsről 12-14 óra az út.
Előzmény: (Kovimi 206047)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2018.02.04. 17:51
Jan. 27-febr. 03. között életünk legjobb síélményét szereztük a területen. Ezt nyilván megalapozta a 280-400 cm közötti hó, a ragyogó napsütés és az, hogy ebben az időszakban láthatóan nem volt teltház. 40nm-es, felújított két szobás apartmant foglaltam 600 euróért Tignes Lavachet-ben a Tour Du Lac-ban (besiklás az erkélyen keresztül!). Fullos konyha, meleg, tisztaság, szóval jó választás volt. Pályaszállás, de feketén közelíthető meg, ezért a család szempontjából jó volt a ház előtt 5 percenként megálló síbusz (Val Claret-Tignes 2100).
A felvonók alapjában gyorsak és modernek, de van néhány jól karbantartott régi, valamint cseréért könyörgő ósdi is (Grand Huit, ez zárás előtt kerülendő!, Col Des Ves, Vallon) A lift-, és pályarendszer átlátható, logikus. További segítség a folyamatosan cirkuláló busz. A pályák többsége nagy magasságban fut gyönyörű kilátással és kiváló, természetes hótakaróval. Aki szereti a síhintát, vagy síkört itt mindkettőre talál alkalmat. A lehullott óriási hó miatt a hóágyúzásról nem tudok véleményt alkotni.
Saját pálya Top listám:
1. Arcelle
2. Sache (délelőtt)
3. Dahu-Double M
4. OK
Kihívás: FACE
A legkeményebbek: Foret, Leisse (Chopok dél ’89)
A legjobb családi pálya: Genepy-Prariond
A családi kör: Fresse-Fresse-Borsat-Genepy-Grand Pré-Grand Pré-Fontaine Froide-Verte-Tommeusses-Henri
Tipp: Pramecou
Off piste: gyakorlatilag bárhol, csak a bátorság és a tudás szab határt.
Zárásig kiváló minőségű pályák: Toviere és Grand Pré közötti és a Tetté de Solaise feletti területek.
Nem a legjobb: Sache alja délután, Trolles szűkülete záráskor, Val’d Isere felvonó csomópontjának elérése komoly sífutást igényel néhány pályáról.
Szuper a gyors Funiculaire és a Funival, de a bevarrott címeres Solaise-re vivő, fekete kabinos lift nálam mindent vitt.
A legjobb élményelem: Leissieres felvonó
Nemcsak síelőknek: Teté de Soalise, Toviere.
Sajnos pechünkre a gleccserre vivő nagykabinos egész héten karbantartás alatt volt, bár nem biztos, de mintha azt olvastam volna, hogy kabint cserélnek rajta.
Sífutópályák, koripálya, kutyás szánok, esti szánkózás 3km pályán, tandem ugrás, magaslati sétautak stb.-stb. A fürdőkben (Lagon, Aquasportif) nem túl meleg a víz, de síbérlettel ingyenesek, a wellness részleg 12,5 euró.
Pécsről, oda és vissza is 12-13 óra volt az út. Hazafelé szombat reggel 8.20-as indulással alig több, mint egy óra alatt el tudtuk érni az AVIA olcsó(bb) benzinkútját Albertville-ben, ami után már nincs dugó.
Ez egy más dimenzió, osztályzat: csillagos 6-os! Bármikor visszatérnék.
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2017.01.31. 14:49
Köszönöm a választ. Ok, megértem.
Előzmény: (admin2 193524)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2017.01.29. 14:15
Sziasztok!

La plagne-i síelésem nehéz helyzetbe hozott. Szívesen értékelném a terepet, de egy pontszámmal ez nagyon nehéz. Van amiben csillagos ötös, de van amiben kétharmad. Ugyanakkor, ha pl. Nassfeldre ötöst adtam, nem adhatok a Paradiskire négyest, bár több szempontból annyit sem kaphatna. Kérdésem, lehetne-e létrehozni egy olyan értékelési felületet, ami több összetevős?
Például:
- pályarendszer
- felvonórendszer (műszaki állapot, átgondolt telepítés)
- pályaminőség (hóágyúk, karbantartás)
- egyéb kiszolgálás (snowpark, wifi, hütték)
- ár-érték arány
- szubjektív faktor (szerethetőség) stb.
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2017.01.29. 14:03
Sziasztok!

Január 21-től töltöttünk családosan egy hetet Plagne Centerben. Sok éve már, hogy szerettem volna kipróbálni egy francia terepet, de csak most szántam el magam rá. A 3 völgy és La Plagne közt hezitáltam, végül is a kedvezőbb ár és a nagyobb apartman segített a döntésben. Végül is egy 41nm-es apartmant béreltünk a Mont Balnc apartmanházban és a 4 fős családi Paradiski bérletet váltottunk összesen 1250 eurós áron.
Nagy várakozással indultunk útnak, ami részben teljesült részben meg nem. Pár pontban összeszedem a tapasztalataimat, hátha segít a hozzánk hasonlóan lamentáló síelőknek egy francia út megszervezése előtt.

tetszett:

-A Paradiski elképesztő pályarendszere.
-Folyamatos síelés lehetősége, szinte egy percnyi sorállás nélkül.
-A pályaszállás az konkrétan azt jelenti, hogy a pálya az ajtónál kezdődik és ott is végződik, ráadásul kimondottan olcsó.
-A meglevő havat szuper módon kezelik, egyáltalán nincs, van minimális a buckásodás.
-Családi síelésre kitűnően használhatók a kék pályák is, mert van esésük, de a nagyon szélesek.
-A személyzet nagyon kedves, segítőkész.
-Bár ez nyilván szerencse kérdése, de fantasztikus napsütéses időjárásunk volt.
-Les Arcs-ban minden felvonó állomáson van ingyenes wifi.
-Aiguille Rouge csúcsról egyben besíelhető 2000m szintkülönbség (Les Arcs).
-A Plagne Center nagyon praktikus folyosó rendszere boltokkal, éttermekkel stb.
-Az Alpok négyezreseinek és mély völgyeinek elképesztő látványa

nem tetszett:

-Minimális a hóágyú kapacitás és a hideg ellenére azt sem üzemeltették.
-Az előző pont miatt a pályák alsó része kavicsos, köves volt.
-Felvonóik jelentős része rendkívül elavult La Plagne-ben, Les Arcs-ban jobb a helyzet,
-A liftek rendszere sok esetben átgondolatlan pl. a Vanoise Expressztől visszafelé 3 felvonó kell, az első gerincre, vagy Champagny-en-Vanoise-ből 4 lifttel lehet feljutni a Roche de Mio-ra. Les Arcsban ez ügyben megint csak jobb, mint Plagne.
-A plagne-i oldalon nem működik ingyenes wifi,
-A picike Bellcote gleccsere csak 2-3 nap járt az amúgy a hatvanas éveket idéző kabinos és nem is lehetett csak annak középső állomásáig lesíelni.
-Az osztrák árakat felülmúló drágaság boltokban is és a hüttékben is.
-Bár direkt internettel rendelkező szállást rendeltem, de vadászni kellett a jelet, ráadásul egyszerre egy eszközt engedett fel a hálózatra.
-Az úthasználati díjak 230 euró tettek ki (Slv, It, Fr, és a Frejus-alagút).

Hogy visszamegyek-e? Őszintén szólva nem tudom. Az élmény nagy, a hely gyönyörű, a pályarendszer fantasztikus, és ahogyan írtam sok egyéb szól mellette. Ugyanakkor, ide szervezni kell az utat. Nem ugorhat ki egy gyors döntéssel az ember 3-4 nap síelésre, amikor van hó. Az esetleges rossz időjárás miatt pedig könnyen bukhat az egész. Ráadásul az a tapasztalatom, hogy a kamasz gyerekeim a negyedik nap táján elveszítik érdeklődésüket a síelés iránt, célszerűbb velük inkább 2-3 hosszú hétvégére menni.

Ja, ha mégis visszamennék én Les Arcs-ot választanám bázisnak… ;-)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2015.12.02. 06:51
Sziasztok! Van valakinek információja az idei évre tervezett pálei kabinosról?
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2015.01.25. 21:46
Szia! A Trangoška, vagy a Srdiecko nevet pötyögd be.
Előzmény: (hevesi01 178610)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2012.02.06. 15:06
Szia yoodler! Hol vetted meg a bérletet? Függött ez attól, hogy ugyanott foglaltál-e szállást? Előre is kösz az infót!
Előzmény: (yoodler 133364)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2011.12.21. 09:12
Szia én ma délután indulok Jasnára, ezért nézegetem a Weboldalt. Elméletileg a déli oldalon csak 23-án nyitják a Kosodrevina feletti pályákat:

We are opening this slopes in the coming days:

CHOPOK NORTH the 21st of Dec. slope TURISTICKA, the 23rd of Dec. slope VRBICKA 10

CHOPOK SOUTH the 23rd of Dec. upper section - Skiing in the fresh natural snow - 70 cm!!!

slopes KOSODREVINA 2, CHOPOK-DERESE-KRUPOVA 3, 3a

traverses no. 9 and 11 + ski lifts KOSODREVINA C, CHOPOK JUH F

(black slopes 3 and 3a are currently not adjusted - free ride zone)
Előzmény: (Hogwash 127760)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.