Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

davidpeter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (139)Időben csökkenő Időben csökkenő
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2023.01.03. 18:22
December 30. óta síelünk Kreischbergen. Az első pár nap nagyon jó volt, de a január 3-i tömeg, a meleg és a természetes hó hiánya már sok a helynek, egyre jobban esnek szét a pályák és jön elő alóluk a föld.
Hóágyuzni nem tudnak, a víztárolók gyakorlatilag üresek.

Aki csak egy-két napra jönne vagy nincs még foglalt szállása, szerintem várjon meg egy tisztességes havazást.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2023.01.03. 18:18
Van egyszeri felmenetelre és lejövésre jogosító jegy, felnőtteknek 17 Euro.
Előzmény: (zipa 216986)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2020.11.21. 22:15
Sziasztok!

Tudok ajánlani családbarát szlovák síterepeket, ahol van magyar nyelvű gyermek oktatás is? Murauba szoktunk járni, de idén sem a hó, sem a járványhelyzet nem túl bíztató egy decemberi síeléshez.

Köszönöm!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2020.01.28. 09:53
Sziasztok!

Ideális körülmények közt (amikor minden pálya nyitva és síelhető) Eplény vagy Mátraszentistván nyújt több szórakozást tapasztalt, dinamikus síelőknek? 1 napra szeretnénk Budapestről elmenni síelni valahova a közelbe, ezeket az opciókat találtam.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2020.01.28. 09:53
Sziasztok!
Ideális körülmények közt (amikor minden pálya nyitva és síelhető) Eplény vagy Mátraszentistván nyújt több szórakozást tapasztalt, dinamikus síelőknek? 1 napra szeretnénk Budapestről elmenni síelni valahova a közelbe, ezeket az opciókat találtam.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2018.11.11. 00:18
Mennyire lutri a március 15-i hosszú hétvégére síelni menni a 4 hegyre? A tavalyi beszámolók szerint volt elég hó, de tavaly szerencsénk volt egy későn jött nagy havazással az osztrák hegyekben. Próbáltam nézni a historikus hójelentéseket, de nem találtam elég részletest ahhoz, hogy le lehessen szűrni, milyenek szoktak lenni a pályák.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2013.01.04. 23:59
Az a 10-es tényleg nem kék, főleg a vége. Amikor síelni kezdtem, még piros is volt, akkortájt írták át, amikor megcsinálták az új ülős liftet, igazából nem értem miért...
Előzmény: (bartoki 149206)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2013.01.02. 19:17
Ma voltunk kint Hirschenkogelen.

Az ülős lift bal oldali piros pályája le van zárva, bár van rajta hó, de nagy buckákban áll, nincs eldolgozva. A többi piros üzemel, valamint a kabinos mögül induló kék is, igaz ez utóbbi alján nagyon sok a föld és a kavics, két lécünk alját is keményen felsértették a tereptárgyak.

A piros ötös egész nap síelhető volt, bár már déltől erősen buckásodott, de csak egy letörésnél kaparták elő a síelők a jeget alóla, ami a jelen körülmények és időjárás mellett nagy szó. Nekem ez volt a kedvenc pályám, nagyon jól lehetett gyakorolni rajta.

A piros négyes délelőtt még jó volt, délutánra nagyon kijegesedett, nem volt olyan, hogy három ívet normálisan meg tudtam volna húzni.

A piros hármas nem volt se túl buckás, se túl jeges, egész nap kevesen voltak rajta, de az alján a kék részen sok a kavics, amit már említettem.

Összességében nagyon féltünk ettől a síeléstől, de ahhoz képest nyitástól fél négyig pályán voltunk és jól éreztük magunkat, sokkal jobb a helyzet, mint amit vártam. Sorállás alig, maximum a negyedik kabin mindig elvitt, az ülősnél még kevesebben voltak. Ennek ellenére azért sok volt a pályákon az ember, főleg délután. Több Skischule volt kint, akik gyakorlatilag eldugították az egy szem kéket, pár tömeges borulás is volt.

Aki nagyon nem bír a fenekén maradni, és biztos sítudása van, az jól szórakozhat egy napig, de bizonytalanoknak, kezdőknek, vagy több éjszakára kint maradóknak nem ajánlanám a helyet jelen formájában. Hétvégén pedig, ha addig nem esik hó, szerintem katasztrófa lesz. Ma még azzal is nagy szerencsénk volt, hogy nem sütött a nap, így lent is alig olvadt a hó. Érdemes időjárást nézni, mielőtt valaki kiindul.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.10.21. 14:55
Évek óta járunk szezononként többször, Ausztria és Franciaország nagyobb helyeire. Saint Gevere, Orcieres, Saalbach, Kaprun hasonlók.
Idén a csapat fele sérült, és anyagilag is rosszabbul állunk, így csak egy kisebb, low cost megoldást szeretnénk, ami Szombathelyről könnyen elérhető kocsival, de sok jó piros és fekete pályálya van. Lehetőleg pályaszállás, de ez ár kérdése is.

Az eddigi tippeket köszönöm, megnézem őket!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.10.19. 22:09
4 fős, sportos, erősen haladó tudású csapattal keresünk valami kisebb, de technikásabb osztrák terepet, Szombathelyhez minél közelebb.
Muraut ajánlották eddig, de még mindenre nyitottak vagyunk.

Köszönök bárminemű segítséget!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.01.14. 18:46
Tegnap (péntek 13.) voltunk Stuhlecken, összességében nagyon jó volt.

A felső pályák reggel még le voltak zárva, az új hatosülős és a hátsó, C kelű lift nem járt, de 11 felé megnyitották őket.
A hó egész nap esett, a kocsiról kb. 8 centit takarítottunk le. A pályák kellemesen "krémesek" voltak, alig buckásodtak, de elég komoly izommunka volt a megsíelésük. A Promi környékén voltunk a liftek alatt és az erdőben is, meseszép volt, főleg az utóbbi. A 10, 11-es pályák mellett viszont nem ajánlott a pályán kívüli sízés, a szél lehordta a friss havat és nagyon jeges, ami megmaradt. Itt egyébként a néha tényleg erős szél mellé elég komoly köd is volt, de cserébe majdnem egyedül voltunk és a 11-esen élvezeteseket lehetett csúszni.
Összességében alig voltak, sehol nem kellett fél percnél többet várni.

Visszafelé viszont katasztrófa volt az út, az S6-oson max. 50-el lehetett menni, nem látszott ki az aszfalt a hó alól. Még az A2-es eleje bécsi része sem volt ideális (70-90-es tempó max.), de közeledve a határhoz rendeződtek a viszonyok. Mivel a hétvége maradék részére is ilyen időt mondtak, aki arra jár, vigyen hóláncot!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.01.12. 12:36
Nézem a Bergfexen az időjárást, és holnapra 60-70 km/h-s szelet mondanak Semmering környékére. Járnak ilyen időben a liftek? Holnap mennék egy napra, akár Stuhleckre, akár Semmeringre, de csak ha elérhetőek a piros pályák. Egyébként nem zavar a viharos idő.

Bármilyen választ előre is köszönök!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.01.12. 12:35
Nézem a Bergfexen az időjárást, és holnapra 60-70 km/h-s szelet mondanak. Járnak ilyen időben a liftek Stuhlecken vagy Hirschenkogelen? Holnap mennék egy napra, de csak ha elérhetőek a piros pályák. Egyébként nem zavar a viharos idő.

Válaszokat előre is köszönöm!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.01.10. 20:19
SOS keresek 2-3 utitársat jan. 13 pénteki semmeringi síeléshez. Szombathelyi indulás, környéken lakókat vagy útbaesőket felveszek. Eddig kér huszonéves srác vagyunk öt fős kocsiba.

Jelentkezés levélben: j d a v i d p e t e r kukac gémél pont com.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2012.01.06. 20:06
Kedves fórumozók!

Jövő héten mennénk valamikor egy napra az osztrákokhoz síelni. A csapat fele kezdő, most tanuló boardos, akik minél olcsóbb és Szombathelyhez minél közelebbi terepet szeretnének, a másik fele viszont dinamikusan és jól síel, nekik valami olyan hely kéne, ahol vannak komolyabb, hosszabb piros pályák.

Tudnátok olyan helyet ajánlani, ami kompromisszum lehet? Nekem Hirschenkogel pl. bejönne, mint pálya, csak tényleg drága. Viszont Semmeringen és Prabichlön kívül nem ismerek a határ közelében semmit.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2011.01.22. 19:20
Kedves kint lévők!

Szerdán indulunk Zellbe, a szállásunk közvetlenül a tó partján lesz. Érdemes korcsolyát vinni? Webkamerákon úgy tűnik, hogy majdnem az egész tó be van fagyva, de biztonságos rámenni a jégre? Szeretnék korizni is, de ha úgysem lehet, nem pazarlom a kocsiban amúgy is szűkösen rendelkezésre álló helyet.

Válaszokat előre is köszönöm!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2011.01.11. 21:41
Fekete Hervis-es Zainer kesztyű, a felirat rajta piros-fehér. Egy szezon után szétszakadt.

És ugyan már késő bánat, de kezdi ledobni a burkolatát a szintén Hervises Fischer RX6 lécem (a régi, kék, nem az újabb, színes csicsás verzió). Állítólag tömeges gond és a szerviz semmit nem tud csinálni, pedig próbáltak pár dolgot. Egyenlőre csak csúnya (egyébként sem szerkezeti elem), de ha ilyen ütemben romlik, következő szezonban az arcomba repül az egész műanyag védőréteg. Esetleg ha valaki használtan venne ilyen lécet, gondolja meg. Pedig szeretem egyébként, ezen tanultam és még mindig néha előveszem.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2011.01.11. 21:33
Idén én is belekóstoltam a sízés közbeni filmezés örömeibe.

Egy Go Pro HD Hero kamerát szereztünk, amit fejlámpa szerűen, pánttal rögzítettünk a sísisakra. A képe nagyon szép, full HD felbontást tud, hatalmas látószöggel, élesen, minimális kromatikus aberrációval a széleken. Ha végeztem a vizsgákkal, majd teszek fel mintafilmet.

A cucc hóálló, vízálló, erdőálló, csak a hideg kicsit megviseli az aksit. De így is tudtunk -10 fokban egy töltéssel két óra anyagot felvenni. Van hozzá más rögzítési módszer (ragasztható talpak), majd megpróbálom egy ilyennel a léc orrára felapplikálni, de ez a jövő zenéje.

A nagy látószög miatt elsősorban arra alkalmas, hogy az ember a saját sízését vegye (bőven látszik a lécek orra és az és is a képeken), de kis gyakorlással remekül lehet száguldó operatőrként másokat filmezni. Csak figyelni kell, hogy ne legyen nagy a távolság az alany és a kamera között.

Ha valaki ilyesmiben töri a fejét, bátran ajánlom.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: Präbichl
2011.01.05. 22:42
Ma jöttünk meg, négy napot voltunk. Vasárnap és hétfőn leesett vagy 20 centi friss hó, akkor nagyon jó volt a pályákon kívül, de ma délutánra már nagyon szétsíeltek mindent. Csak a Polster négyesülős melletti pályarész jó (ha valaki szereti a buckákat) és a piros hármas melletti erdő. A Zellerhang teljes hosszán fenyők és más tereptárgyak ütnek át a hó alól és az egyesülős pályái is elég vackok. Ha esne még 20 centi, akkor lenne igazán jó a helyzet (ahhoz képest, hogy vasárnap még a pályákon kívül mindenhol átütöttek a sziklák, ez sem rossz).
A pályák reggel fantasztikusan jók, délutánra szétesnek, elsősorban azért, mert nagyon sokan vannak. A sor minden liftnél bőven kiér a kordonon, de még pár perc alatt megjárja az ember.
Előzmény: (Change 102265)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2010.12.29. 20:26
Tegnap előtt voltam kint a pályán (Stani ajánlotta, nem bántam meg).

A felső lift kétüléses, biztos nem az elmúlt pár évben húzták fel, de nekem nem tűnt lassúnak.

A pályákon rengeteg volt a friss hó, a felső piros pályák nyomvonalát egyáltalán nem lehetett látni, térdig érő hóban síeltünk mindenhol. Ráadásul egész nap esett, ha lenyomják ratrakkal, nagyon finom lesz. Délutánra a meredekebb szakaszokon és (főleg) a lenti részen azért előjött némi jég is, (sőt, a feketén néhol átütött a föld, a piros pályákat keresgélve pedig kibontottam két tuját a hó alól.) Alig vannak a rendszeren, a leghosszabb sorban, amiben álltam, a negyedik liftet kellett megvárnom.

A kék négyesen egyszer jöttem végig, de szűk, meredek peremek mellett visz és egyáltalán nem volt karban tartva. Az egész kék talabfart csak a látszat kedvéért van.

Mindenki elégedett volt a hellyel, csak a csodás panorámáról maradtunk le, ugyanis végig kisebb nagyobb köd volt. Szerintem egy napos sízésre remek.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.