Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Panaszok / javaslatok Eplényből, avagy Skyman forradalma

ÜZENETEK (508)Időben csökkenő Időben csökkenő
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2011.02.25. 22:19
Kedves Sörapu!

Te vendéglátós vagy, ebből élsz, ugyanezt csinálod máshol. Elfogult vagy, a saját érdekedet véded. Ez már nem ide tartozik, nem érdemes ebbe az irányba elmenni.

Tisztában vagy vele Te is, hogy meg lehet találni az országban a nagyon kedvező árú és nagyon jó minőségű éttermeket, ahol csak minimálisan adják drágábban az ételeket, mint amennyiért otthon el tudnánk készíteni. Nem a lehúzásra mennek, hanem "sok kicsi sokra megy" alapon visszajáró vendégkört próbálnak kialakítani. A kereskedelem minden területén egyre inkább előtérbe kerül ez a szemlélet a kapitalizmuson belül. Nem kell ehhez szocializmus, csak egy kis ész és emberség. Minden városban van ilyen étterem. Alkalom adtán ezekbe járok.

A drágák pedig...:) ismered a mondást: "Bolondoknak áll a világ!" Egyre kevesebb a fizetőképes "bolond" az országban. Vagy elfogy a pénzük, vagy megjön az eszük és megnézik, hogy mi mennyit ér valójában.

Egyvalamiben azért egyformák az emberek anyagi helyzetüktől függetlenül: Senki nem szereti, ha hülyének nézik!

Nem én érzem magam becsapva, mert én nem veszek ott semmit, hanem azt látom, hogy sok embert az orruknál fogva vezetnek, de legalábbis a kényszerhelyzetbe hoznak azzal, hogy nincs más lehetősége, ha nem hozott magával és nagyon éhes/szomjas lesz a sportolás közben.

Ha kellene tudnál érvelni az én szemszögemből? Csak próbáld meg játékból! Meglátnád, hogy mennyire igazam van...
Én látom és értem a másik oldalt, ha kell bele is tudok helyezkedni, de úgy érzem, hogy Eplény és a magyar síelés nem erről kellene, hogy szóljon, hanem egészen másról.

Én most csak itt erről a konkrét helyről és helyzetről beszélek. A többi nem tartozik ide. Nem hasonlítható a repülőtérhez, sem a forma 1-hez semmi máshoz. Ez Magyarország egyetlen sorbanállás nélküli, használható sícentruma, de a helyieknek, Eplényieknek, Veszprém megyeieknek, Dunántúliaknak, mindenképpen a magyar embereknek van, akik egy sportot űznek.
Előzmény: (Sörapu. 112257)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2011.02.25. 21:50
Drága barátom!
Rájöttem, hogy írhat itt bárki bármit, te becsapva érzed magad. Rossz lehet így élni. Sajnállak. Sajnállak, mert valószínűleg ezt érzed mindenhol. Éttermekről nem beszélek, mert azt látom, hogy az ottani árakkal nem vagy tisztában, de gondolom hogy kiakadhatsz mikor meglátod a búcsúban hogy 600 ft egy lángos, vagy a strandon le akarnak húzni 1000 forintot egy sült keszegért. Ha meg elmondanám neked, hogy mennyiből állítok elő egy korsó sört és azt mennyiért kapod meg a karácsonyi bazárban, hát biztosan összekarmolnád a saját orcádat.
Az a baj, hogy rossz időben születtél. A 60-as, 70-es években kellett volna élned. Az sem volt rossz, csak egy kicsit más.
Előzmény: (Skyman 112246)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2011.02.25. 21:46
Skyman, csak azt felejted el, hogy ez már nem a szocializmus! Az árakat nem valami jóságos munkásbarát bizottság állapítja meg úgy, hogy a dolgozó nép fiainak az jó legyen! Meg lehetett nézni abban a rendszerben a sípályáinkat, mikor lett volna itt hóágyú, ratrak, és modern felvonók!? Ez már kőkemény kapitalizmus, ahol az üzletek nem jótékonysági intézményként működnek! Ilyen egyszerű. És a síelés igenis drága hobbi, itthon is, nem csak Ausztriában, csak itthon valamivel olcsóbb. Mégis drágább, mint az otthon tévézés, vagy a parkban sétálás.
Előzmény: (Skyman 112246)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2011.02.25. 21:08
Igen, de otthon a saját lakásomban sem tűröm az igazságtalanságot, ezért ilyen nehéz elfogadni, hogy itthon Magyarországon - ahol a kisujjamban vannak a helyi viszonyok és árak - ennyire megvágjanak olyan élelmiszerekkel, amelyek minden közértben kaphatóak fillérekért. (Döbbenten és szánakozva nézem, ahogy egyes honfitársaim még ilyen áron is megveszik.)

Egy nagy osztrák síterepen magyarként nincs jogalapom kinyitni a számat, mert nem az én országom, nem az én hazám, nem az én anyanyelvem, nem az én fizetőeszközöm, hanem az ottani - egy magyarnak kevésbé ismert - viszonyok között az ottani fizetéseknek és a keresletnek megfelelően alakították ki az árakat.

Osztrákként (ha az lennék) azért nem szólnék, mert más kultúrában, jóval magasabb fizetéssel, talán más gondolkodásmódom és világnézetem lenne, másrészt - és ez a lényeg: Nyugodtan mondhatják rá, hogy
"- Nem Neked van ennyiért, hanem ide rengeteg külföldi vendég jár, ők simán megveszik, mert nem ismerik a helyi viszonyokat és évente csak 1 hétre jönnek síelni, akkor meg kifizetik!"

Eplényben nem ez a helyzet! Ez a sípálya a helybélieknek, a magyaroknak lett létrehozva, magyarok járnak ide - külföldiek szinte egyáltalán nem. A Skiaréna legtöbb vendége nem egyszeri látogató, aki itt költi el az egyetlen szabad hete alatt a 13. havi fizetését, hanem visszajáró helybéli vagy elérhető közelségben lakó rendszeres síelő. Otthon érezzük magunkat ebben az országban, itt a Dunántúlon és Eplényben is. Sokan régebb óta síelünk ezen a pályán, minthogy az Aréna megjelent volna.

Szerinted ki veszi jó néven, ha a "saját otthonában" nézik teljesen hülyének!???

Na ugye! Gyanítom Te sem szeretnéd, hogy otthon madárnak nézzenek!
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2011.02.25. 20:22
Jaj, és a hütte árak! Meg kellene érteni, hogy vannak olyan helyek a világban, ahol köztudottan többszörös áron adnak bizonyos árukat. Ilyen például a repülőtéri étterem, a sípálya melletti hütte, a Forma-1 versenyeken az összes szolgáltatás, stb. Ennek az oka nagyon egyszerű: a repterek, sípályák, versenypályák építése nagyon drága mulatság, a beruházók pedig nem szívességből építik őket, hanem a jövőbeli haszon reményében. Ezért horribilis bérleti díjakat kérnek egy üzlethelyiségért, amit az üzemeltetők (kínálati oldal) csak ilyen árak mellett tudnak kitermelni. A másik oldalnak (kereslet) pedig nincs más választása, mint kifizetni a piacinál jóval magasabb árat, egyszerűen azért, mert nincs más ott és akkor. Illetve egy választása mégis van: nem vásárol. Hoz magával, vagy kibírja nélküle. Ez ellen nem tehet senki semmit, így működik a gazdaság! A Sípark tulajdonosától sem várhatod el, hogy odaengedjen boldog-boldogtalant árusítani, és ezzel konkurenciát csináljon a saját éttermének!
Előzmény: (Skyman 112223)
szanyi
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2011.02.24. 13:37
Látom nem értetted meg. Ez nem lehúzás, és nem pénzbeszedés. De nem is jótékonysági intézmény. Üzlet. Legközelebb tényleg reklamálj a teszkóban, hogy nem beszeráron adják neked a gazdaságos kólaízű üdítőt.
Előzmény: (Skyman 111847)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.23. 21:16
Döntsd el!Mi a jó?

P.
Előzmény: (PEDRO 111792)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.02.23. 21:13
A te krémesedhez nem tud felnőni senki sem ! Most egy kicsit puncsoltam de tényleg a tiéd a legfinomabb ! :)
Előzmény: (PEDRO 111792)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.02.23. 21:07
Nocsak! Sütőipari szakemberek találkozója?
Előzmény: (Pulmy 111774)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.23. 20:19
Szerinted!
Előzmény: (zsoci 111767)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2011.02.23. 20:10
A lángos is kenyértészta!
Előzmény: (Pulmy 111761)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.23. 19:55
Szerintem felétek is kapható,általában minden maszek pékségben kapható,csak ott nincs feltét rajta.A legfinimabb fokhagymával és tejfölösen.


P.
Előzmény: (Robin 111763)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.02.23. 19:53
Köszönöm a felvilágosítást ! :) Ha arra járok feltétlenül kipróbálom !
Előzmény: (Pulmy 111761)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.23. 19:46
Nem!

A langalló az langalló.Olyan mint a lángos,csak kenyértésztából készül.
Előzmény: (Robin 111755)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.02.23. 19:04
A langaló az lángos lenne ? :)
Előzmény: (TZoli 111752)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2011.02.23. 19:01
Most jöttem Eplényből, ebédidőben 780-ért ettem egy kolbászos langalót.
Lehet, hogy sok volt érte a 780, de rohadt hideg csipős szél fújt, reggel -8 fok celsiusban. Ez meg friss, forró volt, tele kolbásszal a tetején, tejföllel meg vöröshagymával. Ennyi.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.02.23. 18:53
Egy idős vendéglátós ismerősöm mondá egyszer : "Fiam ,jobb a sűrű fillér mint a ritka forint ! Lezárhatnánk már ezt a témát már azzal,hogy aki megteheti nyugodtan menjen csak be és vegye meg amit a szeme megkíván és aki pedig kevésbé tehetős az pedig nyugodtan egye meg az otthonról hozottat a hütte teraszán !
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2011.02.23. 18:07
Te nem fogod fel, hogy a parkoló is a sípálya része? Ebből kifolyólag nem huzigálhat oda senki egy rozzant büfékocsit csak a tulajdonos engedélyével.
A piacgazdaság meg arról szól hogy mindenki anyiért adja amennyiért akarja.Itt nyilván a lentebb vázolt okok miatt kerül ennyibe és ha neked sok akkor nem mész be.Az én boltomban 80 egy kávé (Omnia), mert ennyiért tudom eladni.Ettől függetlenül nem síkítok ha valahol ötször ennyi, legfeljebb ha sokallom akkor eloldalgok.(Nem szoktam)
Ui: Az osztrákoknál legalább ilyen szorzók vannak.
Előzmény: (Skyman 111710)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.23. 17:56
Kezdez unalmas lenni,nem látod,hogy a legtöbbünknek más a véleménye?
Ha drágálodd a Holle Anyót ne menj be,de másokat ne próbálj befolyásolni a hülyeségeiddel.

Inkább írj arról tetszett-e a pálya,a hóviszonyok milyenek voltak,illetve olyan dolgokról amik mindenkit érdekelnek.

Járj olyan helyre síelni ahol nincs rendbetett pálya,nincs hóágyu,nincs felvonó(max.köteles)oszt igyá és egyé az ott lévő lakókocsinál.Na látod ott nem lesz semmi sem drága.
Előzmény: (Skyman 111710)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.02.23. 16:00
...részemről(+4fő család) a közel 100 sínapommal (osztrák) baromi ritkán eszem a Hüttében. Délben egy szendvics elég. Max. egy leves. Egy laza ebéd 10-15 EUR/fő, az meg sok. De, nem csak én vagyok így ezzel a helyiek is otthon esznek, maximum isznak a pályán. :) Hoffer-es árakhoz képest 6x-os a szorzó a hegyen....marad az üdítő+szendvics a hátizsákban....
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.