Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

poisonka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (167)Időben csökkenő Időben csökkenő
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.04. 20:32
Cool:

egy tönrement 2 éves Custom X-et vittem az IBK gyárba helyette!!! Gyártási hiba volt, feljött a minta felett a talpanyaga.....
sajna Gigasport-ban vettem, valszeg ez volt a hiba!
Amit Szapitól vettem, még mindig muzsikál kb 300 nap ride után is!
De legközelebb nem lesz burton, letesztelek egy lib tech-et, meg egy Nitro Panterat!
ezek vannak most: Custom X, Fish, Custom Flying V.
Szval van elég burton a háznál, most jöjjön más!
Fish persze örökre megmarad, ő a kis kedvenc:)))

Mászás
Előzmény: (coolman 145060)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.04. 20:08
Ha kezdo vagy, akkor szerintem egy V-Rocker vagy sima rocker lap lehet a nyerő
keménység tekintetében elsőre semmiképp se válassz nagyon keményet.
Burtonnál a Custom 5-ös asszem, annál keményebb kezdéshez nem kell, sőt még akár egy 3-as is elég. Jobban fogod élvezni.Ha már kinövi a tudásod, azt úgyis érezni fogod!
Golo egész korrektül leírta a dolgokat.
Twin deszkát akkor válassz, ha majd tényleg sokat akarsz parkozni.
Nekem v egy Camber(custom X Burton) egy Custom Flying V rocker. Utóbbit cseredeszkaként kaptam, eleinte tűzre akartam dobni, de aztán rájöttem, h nem is olyan rossz. Funparkba, mélyhóban egész korrekt, de pl a felvonóból való kicsúszás a camber deck-ek után igencsak fura volt!
Jo válogatást!
Ak
Előzmény: (Nikki1156 145042)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.04. 15:27
Hi Dtamas:

Minerel, ahogy írja és én is mindig így vásárolok: előző éves modellt érdemes keresni.
Kötésben jók a műanyagok is. Nekem Burton Cartel kötésem van és sose fagyott be, nem tört el, mindig szuperül funkcionált.
Saját példámból kiindulva ne vegyél ilyen holmit csak márkakereskedésben(Ne Gigasport, Intersport,stb.)
Sokszor kívűlröl ugyanaz a deck, csak a tartalom néha silányabb.
Pl. egy bolt, ahova érdemes betérni a nitro végett:
http://www.snowman.hu/amigo.html

Völkl-ről nincs tapasztalatom, de a magasabb kategóriás deck-jeikről egész jókat hallottam.

Bakancs tekintetében tényleg igaz az előző comment. Lehet azzal kéne kezdened, de ez csak az én véleményem.

és egy másik webes áruház:
http://www.hot-zone.tv/de_DE/index.php?sid=1

Sok sikert!
Előzmény: (dtamas 144997)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.03. 19:51
Kimi Räikkönen is indul a versenyen! Vele szívesen találkoznék!
Általában James Hunt álnéven szokott benevezni!
Hajrá Hunt!
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
Topik: Freeride
2012.12.03. 19:04
még egy eszköz:

Avalung hátizsák. Írországban volt a hátamon, "éles" körülmények között nem teszteltem.
Bár minden oktató, ahol mozgok az ABS hátizsákra esküszik a túlélési esélyeket tekintve.
De a is eszköz, amit Geri linkelt, szintén jónak tűnik és nem ABS árban van, ha jól sejtem:)
Let it snow!
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.03. 12:54
Hótalp nem is kell. csak egy hátizsák, amire felteszed a decket! Hótalp csak akadályoz ekkora hónál. Volt már, hogy kellett, de ott torkig tapostunk a powder-ben.
Na meg lelkesedés. erőnlét nem akkora para, Lassan szoktunk menni.
Ak
Előzmény: (badzoli 144857)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.03. 09:55
Hi Badz!

Szombaton nyit Suthleck. Én előtte meg akartam mászni, de eddig senki nem jelentkezett. Nincs kedved valamelyik nap felmenni egy csúszásért??

Ime a 2010-es mászásról egy kis kedvcsináló:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Irj, ha megérintett!
Előzmény: (badzoli 144827)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.02. 22:36
látatlanban azt mondom, hogy mikor már gyorsul alattad a deck, akkor már valszeg megint a hátulján van a súly, és onnantól csak rángatva tudod fordítani.
De ehhez tényleg látni kéne élőben, így nehéz nyilatkozni.
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.02. 19:58
Persze. nekünk is az oktatói tanfolyamon mindent túl kellett játszani. Mindig el is mondom a tanulóknak, hogy az adott gyakorlatot én túljátszom, de a vizualizáció miatt szükséges. Sokszor fáj ettől minden alkatrészem, de hát ez benne van!
Niki: esésvonalba forduláshoz még egy kis trükk, bár ez nem olyan kényelmes:
Ha az elöl lévő térdedet a megfelelő irányba tekered, akkor az is sokat segít. Nem túl egészséges, bár ha csak egy-két hetet csúszol, akkor ez nem gond.
Plussz a videon látható, hogy frontside turn-nél erősen felnéz a hegynek az arc. Ezt én is idén láttam oktató kollegától.
Próbálom már az elején én is erőltetni a párhuzamos vállakat, de néha a sikerélmény fontosabb.Ne menjen el a kedve a deck-től a tanulóknak. Idén e szellemet követve változtatok a tematikán. Szép és jó, amit leírnak, de látni kell az egyént is!
Hajrá Niki. Kérdés van, írj
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.12.01. 18:55
Szia Gatter,

az egész pályarendszer korrekt. Rastkogel-ig mindenképpen csusszatok el, ott vannak szuper pályák. De Eggalm is megér egy misét. Finkenberg-ben pedig ott a funpark!
Ha jó freeride részeket akartok, akkor javaslom a Katzenmoos felvonó alatti részt Finki-ben, illetve ha merészebb a banda, akkor a 150-er Tux felvonó alatt, de ehhez sok hó kell, meg kellő bátorság!
Ha további kérdés van, írj bátra privátban.
Én egész szezonban fent leszek A hegyen. Finkenberg-ben, a Penkentenne hüttében ihatunk egyet!
Plussz ha kell snowboardoktatás, akkor pláne írj!

A bérletetek valszeg érvényes Kaltenbach-Hochfügen részre is, azt mindenképpen egy napra teszteljétek, nekem nagyon bejött!
Hintertux-ra pedig akkor menjetek, ha szuper az idő, és nem volt nagy szél az előtte napokban.
let it snow
Előzmény: (gatter1 144699)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.21. 09:08
Toljad neki Vasssy, gyaluld le a hegyet!
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.21. 09:05
Hirtelen a Kucséber Feri jutott eszembe. Azt hiszem Balatonfűzfőn lakik, vele csináltattam pár pár decket, saját mintákkal. egész jók lettek.
sajnos telefonszámot nem tudok hozzá adni, azt sem tudom foglalkozik-e még ilyen dolgokkal.
Amugy, mit Minerel írt: egy tonna matrica:)
A talp a lényeg, az legyen rendben, meg a kantni, más nem számít!
Let it snow
Ak
Előzmény: (Joooe 143944)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.13. 14:49
nekem Jones az egyik ötlet következő deck-nek!
Eléggé karaj deszkáik vannak!
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.07. 15:46
Dainise szerintem egész jó.
Itt van még egy plussz márka, ezt is érdemes megnézni!

http://www.komperdell.com/de/protectors/technology.php

RED(burton) márkáról nincs tapasztalatom!

Mivel tényleg hamart ki fogja nőni, akár egy használt sem rossz döntés, anyagi szempontból semmiképp!

Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.06. 20:34
András: nem kötözködni akarok, tényleg nem azér' írom.
Ezt a jégen csúszás dolgot én is erőltetem a tanulóknál.
De a legjobb élő példa, akinél ez nem jön be, az saját magam:)
Görkori-n félcsőben, deszkán, wake-en mindenhol a bal van elöl.
De egyszerűen, mikor jégen nekifutok és csuszkálok, a jobb kerül előre.
Persze hikomatok mindig is lesznek!:-)

Összegezve: működik az általad leírt eldöntési mód. Kivételek azért vannak. A rossz, mikor egy kivételt oktatsz és már magad sem tudod Fiú vagy-e vagy Lány:)

Kötésre fenntartom a +- beállítást, de már oktatónál én is láttam 0fokot duplán. Azt mondta, ez az egyetlen, ami a térdét nem gyilkolja!
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.06. 10:21
Minerel. Csak egy kezdő az elején örül, hogy megáll a decken! Azaz ha már falevelezik a pályán egy nap után, akkor vidám. Na most, váltott lábbal menni melyik kötésbeállítással könnyebb? Persze a dupla+ egyik irányba könnyű, na de a másikba?
Plussz sajnos sok tanulónál azt látom, h egyáltalán nem érzi, hogy melyik láb kerül előre. Még 2 nap után sem biztos ebben!

Let it snow

Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.05. 22:01
Kicsit soknak találom mindkettőt(+15; -10 max).
Coolman véleménye más.
Nekem akkor is a kacsa(+-) a nyerő.
Ki fogom próbálni most már a két plusszt, de ahhoz kell egy nagyon kemény lap.
Niki, szánj rá időt, s próbálgasd! Arra érdemes először rájönni, ha nem vagy biztos, h melyik kerül előre! Ez a legfontosabb.
Ha Pályán szeretnél majd goromba íveket húzni, akkor Coolman beállítása lesz a nyerő.
Ha inkább freestyle, funpark, akkor kacsában!

Mondjuk én Duck stance-ben is eléggé komoly íveket karcolok:)))
Let it snow!
Ak
Előzmény: (Nikki1156 142597)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.05. 17:58
Niki:

Saját tapasztalat, de a tanulókét is általában így állítom be:
Első láb: +12 Fok
Hátsó láb: -8 fok
Nekem ez vált be. Arra azért figyelj, ha nagyon tekeri egy-egy beállítás a térdedet, akkor változtass rajta. Fenti beállítások Funpark irányultságot mutatnak. Ha nagyon neki akarsz feküdni az ívnek puha lappal, mint egy alpin boardos, akkor viszont mindkét kötés plusszban. Első mondjuk +30 hátsó +20 fok, v akár még több is!
Távolságról már kicsit nehezebb kérdés.
Minél jobban fog menni, annál jobban fogod tolni szét a kötéseket. Majd ezt érezni fogod. Ha meg funpark-függővé válsz, akkor aztán végképp nagy terpesz kell.
Mélyhóban szoktam mindkét kötést hátratolni!
Remélem tudtam segíteni!
Lajos, vélemény?
Ak
Előzmény: (Nikki1156 142577)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.05. 14:51
Azt kell elfogadni, hogy aki a nov1 hosszú hétvégén szeretne menni síelni, az ezzel a tömeggel találkozik. Talán tényleg Kaunertal az egyetlen kivétel,a többin tömeg van. Tavalyi november Hintertux-ot pontosan ezért raktam egy héttel későbbre. Persze, szabadság végett ez problémás.
Tuxon is iszonyat tömeg volt néhány felvonónál most hétvégén(ismerősök jelezték), ez tényleg nem Kitzteinhorn sajátja ilyenkor!
Let it snow!
Ak
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2012.11.04. 22:21
Egyetértek! Én is néznék valami használt szettet! Nem gond, ha nem épp a legszebb lap, legyen a talpa, kantni jó állapotú. Ha majd elkezdesz freeride-olni, az első lapot úgyis hamar legyalázod(tapasztalat). Így elsőre drágán semmiképpen sem érdemes.
Park-hoz pedig tényleg nem árt egy komolyabb tudásszint. Sok freestyle-er beadja a switch bs 7-et a nagy kickeren, de meglátom hogyan közlekedik a pályán és elsírom magam!
Jó vásárlást!
Ak
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.