Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fazzoletto által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (537)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.02.14. 15:17
nem is mondtam egy szóval sem, hogy nem jogos, amit mondasz, mert ezt nem tudom (bár én az idei évben már 3x is voltam itt, akkor még jó hóviszonyok voltak, semmi gond nem volt) kiválaszthatok random egy amerikai síterepet és beszállhatok egy társalgásba, ahol olyanok beszélgetnek, akiknek tapasztalata is van, bólogathatok sűrűn egyik álláspont mellett majd magamhoz ragadva a hangot "igen! ez amerika! pfujj!" csak erre senki nem kíváncsi. tavaly voltál itt utoljára. nem tudod milyen a pálya. nem tudod van e hó fenn. igazából tényleg csak felesleges, információmentes dolgokat írsz le, de olyan stílusban, hogy kinyílik az ember zsebében tőle a bicska. (most én is ezt tettem, tény, régóta olvasom ezt a fórumot, és most pattant el a régóta feszülő idegszálam)
ui: semmi közöm nincsen a síparkhoz se tulajdoni-ismerősi-rokoni se seggnyalós se egyéb.
Előzmény: (zsoci 110001)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.02.14. 11:41
lehet, hogy valóban igazad van, nem voltam fenn majdnem egy hónapja, ellenben ahogy a irkálásodat olvasom: te sem.
kicsit fórum-síelőnek tűnsz (bocsáss meg a feltételezésért) a kényelmes kis foteledben ülve folyamatos elfoglaltságod a mszi honlap basztatása, miközben te lehet, hogy évek óta nem jártál ott? szar lehet ha valakinek ennyi ideje van...
Előzmény: (zsoci 109937)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.02.06. 12:24
most jöttünk haza, tapasztalatok
1, a franciáknak kéne a hideg mint egy darabka kenyér, kopnak a pályák, jegesednek és nincs túl sok hó, a pra loup-i pályák jól kezeltek, kevés ember van rajtuk, val d'allosban elég rosszak a körülmények. érdemes pra loupban csúszni és az se riasszon vissza senkit, hogy sok a pirossal jelölt rész ott, mert az csak pár felvonó, a pályák többsége megy, a felvonók meg csak azért nem, mert így sincs sorbanállás és felesleges lenne.
2, a felvonók tetűlassúak és a 18. század elejéről maradhattak ránk, pra loupban kicsit jobb a helyzet, de azért ott sem tombol még a technika
3, a ridercrossok szerintem gyengén vannak megcsinálva, a val d'allosi snowpark használható kezdőként, van 4 slider (mind viszonylag könnyű) meg pár ugrató, igazán nagy kicker nincsen, míg pra loupban esélye nincs a kezdőknek, bár van pár kisebb ugrató "zöld" minősítéssel, de azok is kb 3 méter flatesek. sok korlát, mind nagyon magasan, egy redőzött pvc cső meg egy box szerű korlát, de mind elég nehezen megcsúszhatón beépítve
4, árak durvák, de szerintem elfogadhatóak, 50 cent a kisebb baguette, a hüttékben ~3 euro a kávé, forrócsoki, 5-6 egy tál sültkrumpli vagy egy nagy gofri, 10-14ért már lehet valami tartalmasabbat enni.
5, les balcons du soleil: korrekt kis apartmanok, annyira nem is szorongósak, mi 8 fősben voltunk, abban van egy teljesen elszeparált külön szoba is, a leválasztott hálófülke viszont mintha le se lenne választva :) a medence vize elvileg 29 fok, közel sem "kellemesen meleg" de érdemes kipróbálni azért mert elég hangulatos, nem szőröznek a kaucióval, nem is nagyon számolnak evőeszközt meg ilyesmi, viszont a tisztaságra harapnak (ujjlenyomatok az ablakon, mosogatógép szűrő kiürítve...)
összességében nagyon jó kis hetet töltöttünk itt, de mondjuk egy gyenge 6os a 10-ből ha a hóhiányt nem veszem figyelembe.
vd2.JPG
vd1.JPG
kevesaho.JPG
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.27. 00:57
komolyan kedvet kaptam egy ilyen táborhoz, bár a snowboard területén inkább az instruktoros (barát, haver vagy csak egy jószándékú idegen 2 mondatos mit-csinálsz-rosszul jellegű) oktatást preferálom, többet haladtál 2 nap alatt, mint én az egész első freestylenak szentelt szezonom alatt :) (lányként én se vagyok épp fényes helyzetben, a félelem legyőzése 3x annyi időt vesz igénybe átlag) hatalmas respect, öröm volt olvasni ezt a beszámolót!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.15. 15:35
Nem tudom ezt hogy csinálják, de a snow-forecast által jelentett 3000-3600 m-es freezing level ellenére és annak ellenére, hogy hó nem esett az elmúlt 2 hétben, ma reggel majdnem az összes pályát kinyitották, azokat is, amik eddig zárva voltak (nyilván egy része köszönhető a 2esre csökkent risque d'avalanche-nek) szóval nagyon várom a helyzetjelentést! :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.13. 01:22
szerintem oz még a "mérsékeltebb" helyek közé tartozik, de azért mindennek eléggé elkérik az árát. nem tudok konkrétumot mondani már.
Előzmény: (*Burton 103576)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.13. 01:16
mi is akkor leszünk ott :) további hasznos infókat szívesen fogadunk :) például van valami hangulatos kis szórakozóhely, kocsma a faluban? free wifi valamelyikben esetleg? és azt nem tudod véletlenül, a val d'allosi oldalon van snowpark?
Előzmény: (Faki 103317)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.12. 18:28
apartmanházak recepcióján lehet kérni (fizetős) és a yeti nevű bárban van ingyenes, elég gyors, tárgyfelvételre kiváló :P különben meg a feeling is jó, ha lejössz a pályáról 4 körül már akkor sokan ropják vicces zenére sí és snowboardcuccban, adja a hangulat :D
Előzmény: (*Burton 103516)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.01.11. 02:27
nem lett komoly baja, agyrázkódás
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.16. 10:59
nekem is így van, már a kicsi jegesség is irritáló, mert csúszok kettőt boxon és oda az él, bár idén kimaradt a parkozás, utólag ezt sajnálom is :( a pályák szerintem is jól voltak kezelve. dhuez jó hely, szerintem a liftekkel sincs baj, sőt, én sokkal jobban élveztem pl risoult, ami bár fele ennyire nem fejlett liftügyileg, de a pályák sokkal jobban vannak kialakítva (gondolok most itt a sok lecsatolós átvezető szakaszra, és kamu, hogy a seranne-t végig lehet csúszni:) nem hiszem el, itt nem kis szakaszokról van szó, hanem kilométerekről, én míg sétáltam, nem keveset mellettem egy lélek snowboardos nem csúszott el) ellenben dhuezben olyan freeride lehetőségek voltak hogy ihajcsuhaj! pl a souveraine nevű piros pályáról rögtön az első kanyar után kell lemenni balra, majd a village kék pályába becsatlakozni a legvégén, sokat kell felvonózni de megéri, mert hosszú biztonságos szakasz. van egy lehetőség rámenni előbb a village-ra de ott ha jobbról kerüli az ember a facsoportot, akkor még elég hosszú szakaszon csúszhat kinn, bár ott már nem olyan izgisen meredek :)
Előzmény: (Mil 84658)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.14. 23:07
lehet hogy ez a design egy tesztlappal volt kiadva, az megmagyarázná, hogy miért csak kölcsönzőkben van, átlapoztam az elmúlt 5 év katalógusait, semmi ilyesmit nem találtam (esetleg a 2009es clashra illhet a leírás, ha kicsit bandzsítva nézem és lehetőleg sötétben, 20 méterről :))
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.13. 00:49
éjszaka, nem tud aludni az ember folyik mindenéből a genny hogy érzékletes legyek és még gondolkozzon azon is, hogy melyik zsepivel mit törölgetett legutóbb? nane:P OFF vége
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.12. 11:05
én benne lennék, de jelenleg a kiindulási mandulagyulladásomat átdörzsöltem a szemembe is, szóval most kötőhártya gyulladással van egybekötve :( egyébként holnap mátraszentistván lett volna az eredeti terv:( jövő hétvége is offos, viszont lehet felnézek valamikor normafára, elvileg elég jó kis minijumpok vannak összelapátolva (ha a tegnapi eső el nem mosta..)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.10. 18:27
igen kedves kreatív honfitársak, be lehet nyugodtan vallani :) valaki nap közben volt, mert reggel nem volt még ott, mire visszaértünk (olyan fél4 körül) meg már ott volt. ha jól tudom ti épp aznap 1 körül már visszaértetek... gyanúúúúús
Előzmény: (Sziky24 83953)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.10. 01:06
a három fenn említett közül a sorrendem les2alpes és risoul erős harcban áll, majd alpe d'huez arasznyival lemaradva próbál élre törni. risoul jól átgondolt, jól kezelt, jól megcsinált terep, les2 is, de ott inkább a táj és a kilátás olyan, hogy hubazeg... és a varsi jib park verhetetlen.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.09. 14:46
nagyon bejött!
Előzmény: (Vid 83841)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.08. 14:36
Jaaa hogy te vagy te! na akkor ennek örömére még kép :)
DSCF2601.JPG
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.08. 01:17
na igen, én lőttem :P kár h rólam meg senki :( de videó van, és az alapján annyira nem vágyom rá, hogy kép is legyen :D
Előzmény: (Fazzoletto 83563)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.08. 01:13
seranne snowboardos szemmel: HALÁL! miért nem lehet normálisan lejövő pályát építeni a csúcsról?! az eleje jó volt, freerideosan átcsúszható levágásokkal, nekem tetszettek a buckás részek is, szerintem egy izmos piros, de a befektetendő energia szempontjából meg ébenfekete, tekintve, hogy kmeket sétáltunk! rendkívül sok itt az átkötő szakasz, sok helyen kell nagyon begyorsítani ellenkező esetben jön a séta. ez szar, más rossz tapasztalat nincs is :) minden szupi volt. a Döme volt még vmi fantasztikus :) csak rövid. és utolsó nap az aurisi piros pályák 30 centi szűzhóval és hasonló látótávolsággal :D
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.02.07. 12:01
mi az egy napos mézesmadzag-csúszásunk után úgy döntöttünk, hogy jövőre egész hétre ide jövünk :) nagy élmény volt főként a felfújt matracra érkezős ugrató, kötelező kipróbálni, még ha az ember életében nem ugrott is, mert nagyon megbocsátó (még ha felülről kicsit ijesztő is:D) meg a lenti fekete pályák... hát szerelem van na :) és erre még rátesz egy lapáttal, hogy egész nap gyönyörűen sütött a nap
ugrato.JPG
gleccservasut.JPG
les2taj.JPG
les2taj3.JPG
les2taj2.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.