Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

szaszuka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (66)Időben csökkenő Időben csökkenő
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.11.03. 19:01
Szia Bélapó!

Mi biztosan ott leszünk (kb 80 fő), remélem összefutunk!
Előzmény: (Bélapó 122980)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.10.15. 10:48
Szia Isti!

Nem rossz hely (én 2szer 1 hétig karcoltam itt a hegyet), de szerintem Alpe du Huez és Les 2 Alpes után visszalépés lesz. Március végén szvsz necces lesz a hó..., nézd csak meg a magasságadatokat:
Les 2 Alpes 3600 m a teteje
Alpe du Huez 3330 m a teteje
Superdev 2450 m a teteje
Persze mindenez időjárásfüggő, lehet, hogy szűzhavazni fogtok :)
Jó csúszást!
Előzmény: (Eszteván 121474)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.10.15. 10:17
Brockey:

Nagyon tanulságos az írásod, ebből látszik, hogy a körülmények folyamatosan változnak. Ti március 22-én voltatok és tömeg volt, én január 20-tól voltam, és kihalt pályákon síeltünk. Az alább olvasható véleményem továbbra is tartom, ár/érték arányban (Orelle-i szállással) egyszerűen nem kapsz jobbat. Bár tavalyhoz képest kicsit feljebb ment, de még mindig olyan árban van mint pl az általad emlegetett 65-km-es La Norma.

Előtúrtam egy fejkamerás szösszenetet, amiből lehet következtetni a népsűrűségre, ez Val Thorens központi része, ahová összefutnak a pályák, a felvételen látható, hogy januárban nem volt tömeg még a központban sem és nem kellett sorban állni a felvonóknál (a felvétel végén). elnézést a gagyi videóért :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:



Arsenal, Szabolcs:

Korábban már írtam, hogy nem kell 1 óra Orelle-ből a feljutáshoz, az Orelle express kabinossal kb 20 perc alatt felérsz a Plan Bouchet-re, innen Val Thorens-be valóban a Rosael felvonóval mehetsz át, de ha ehelyett jobbra tartasz, akkor "a pályarendszer szélén" a Peyron majd a Bouchet felvonóval feljuthatsz 3230 méterre! Erre kérdezett rá Arsenal, szóval persze, hogy lehet lehet jönni, 2 jóívű piroson!
2011. január végén a Rosael felvonó alatt visszavezető Gentianes (kék) nem volt lezárva, a Mauriennaise (piros) pályán pedig nem kellett küzdeni, végig jó állapotban volt.
Előzmény: (Brockey 121433)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
Topik: Chamrousse
2011.02.14. 12:55
Sziasztok!

Csak megerősíteni tudom a Borbirol által összefoglaltakat. Február első hetét töltöttem Chamrousse-ban. 3völgyből érkeztem, hatalmas volt a kontraszt. Szervezett buszos csoporttal voltunk Pécsről. Mi is 1750 méteren laktunk az Arselle házak Joubarbes névre hallgató részében. Klasszikus pályaszállás, kilépsz a házból és ott a felvonó, illetve a kezdők számára fontos, hogy közvetlenül az apartmanok mellett egy tányéros kezdőpálya található. Az apartmanok a szokásos francia méreteket hozzák, illetve szokás szerint apartmanházon belül is változik az apartmanok légtérbeosztása, azaz van különbség 6ágyas és 6ágyas között... A mi hatosunknak viszonylag nagy nappalija volt, azonban az emeletes ágy közvetlenül a folyosón helyezkedett el, azaz az itt alvók osztoztak abban, ha a másik négy lakótárs WC-re, avagy mosdóba ment... Jobb esetben az emeletes ágyak hálókabinja leválasztható egy tolóajtóval, itt nem... Az amerikai konyha jól felszerelt (mosogatógép van). Az erkélyek francia viszonylatban hatalmasak. A földszinti apartmanok erkélyén nem érdemes kinthagyni semmit, egyik este egy jófej kutya egy kinthagyott bakancsba ürítette a kisdolgát, illetve egy róka is előszeretettel kukázott az erkélyeken. A szállásunktól néhány méterre lévő étterem aljában vehettük igénybe a szaunát, illetve a hangulatos szabadtéri medencét, melynek vize melegebb volt a Fro-ban megszokottnál. Az étteremben ingyenes wifi érhető el és senki nem szól rád, ha csak netezni ülsz be és nem fogyasztasz. A síterep és az apartmanok fekvése csodálatos, az alattunk elterülő völgyben meghúzódó Grenoble városból nem láttunk semmit, hiszen egész héten felhők borították. Itt tényleg a felhők fölött síel az emberfia. Sajnos a régióban december óta nem esett komolyabb hómennyiség, a víztározók kiürültek, a hóágyúk nem működtek, így nálunk is előfordult kantni-szakadás... Egyébként hangulatos családi síterep, kanyargós erdei pályákkal, változatos kékekkel. Azonban a mindössze 600 méteres szintkülönbségből adódóan hiányoznak a hosszan síelhető, széles pirospályák. Az olimpiai pálya nem rossz, de pár nap után megunod. A székes felvonók lehetnének gyorsabbak is, hétköznap egyáltalán nincs tumultus a felvonóknál, nem kell sorban állni. Összességében családok, kezdők, középhalódók számára ideális, olcsó, hangulatos síterep.
Képek: http://www.facebook.com/album.php?aid=52776&id=100000590513616&l=777d01f37e
Előzmény: (borbirol 105305)
DSCN1604.JPG
168488-1779184835727-1122583315-32040851-4775152-n.jpg
gelencser-lajos-0030.jpg
ruha-norbert-0015.jpg
181500-1779188195811-1122583315-32040860-6553114-n.jpg
marcell-i.-bus-0008.jpg
gergo-barta-0074.jpg
gergo-barta-0049.jpg
gergo-barta-0056.jpg
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2011.02.14. 11:04
Sziasztok!

Én is ígértem beszámolót, bár "hp79 Peti" már summázta előttem a lényeget. Január utolsó hetét töltöttük a Val Thorens-i régióban, orelle-i szállással. 3 völgy pályáit nem méltatnám, mert teljesen felesleges, hihetetlen sportélmény volt... Viszont szeretnék néhány tévhitet eloszlatni Orelle-el kapcsolatban. Szervezett buszos úton vettünk részt pécsi indulással, az odaút fontos tanulsága, hogy ez a síterep sokkal közelebb van, mint a szokásos dél-francia síterepek, körülbelül este 9kor gördült ki a busz és tartva a szokásos szüneteket másnap délre ott lehettünk volna a helyszínen. Közvetlen Orelle közelében a sztráda mellett több bevásárlóközpont is elérhető, így beiktatva egy másfél órás vásárlást, 2 körül érkeztünk a recepcióhoz. Az 1es 2es 5ös 6os épületekben kaptunk apartmanokat, amelyek viszonylag közel fekszenek egymáshoz. Az 5ös és 6os épület apartmanjai francia viszonylatban hatalmas méretűek, az 1es és 2es épületben szokásos francia méreteket kaptunk, azonban nagyon jó színvonalon berendezett új apartmanokról van szó. Minden apartmanban minihifi, TFT tévé (távirányítóval), tökéletesen felszerelt konyha (vízforraló, grillezős mikró, mosogatógép !tablettával!). Röviden rendkívül kulturált körülmények között nyertünk elhelyezést. A recepción ingyenes wifi hálózat érhető el, melynek hatósugara kiterjed néhány közelebbi apartmanra is. A recepció melletti boltban minden alapvető árucikkhez hozzá lehet jutni, a péktermékekre a vásárlás előtti napon rendelést kell leadni. A SPA teljesen korrekt, kifogástalan. Az utazási iroda zárás után este 8tól 10ig kizárólag a magyar utasok számára foglalta le a wellness részleget, így egyáltalán nem volt tumultus, családi hangulatban áztathattuk ki a nap fáradalmait. A közösségi helységet az előre megbeszélt időpontokban a rendelkezésünkre bocsátották, itt a francia személyzet (=Sandokan) sört csapolt, bólét árult és fogyasztott egyaránt, kérésünkre kitolta a zárórát... A síbusz a menetrendet pontosan tartva közlekedett, torlódás nélkül, azonban 10:15 és 11:30 között volt egy szünet, ami kicsit bosszantó. Egyébként gyalogosan 8-10 percre van a felvonó a szállástól. Az Orelle Express nevű kabinosnál a hétvégi napon volt egy kis tumultus, kb 15-20 percet kellet sorban állni, hétköznap sorban állás nélkül fel lehetett jutni a hegyre (kb 20 perc alatt ér fel). Írtatok korábban itt a fórumon "jelentős időveszteségről", szerintem ez a 20 perc pont elég arra, hogy bekapcsold a bakancsod, felvidd a naptejet, egyáltalán nem éreztem problémásnak... Nyugodtan jöhetnek a kezdők is, közvetlenül az Orelle Express kabinosból kiszállva rendelkezésükre áll kezdőpálya! Ugye korábban ennek az ellenkezőjét olvashattuk itt a fórumon... A felvonózárásokra nagyon oda kell figyelni, első nap a 150fős magyar kontingensből 10-15 ember Val Thorens-ben ragadt, rájuk 140 km-nyi buszozás-vonatozás-taxizás várt, de estére hazakeveredtek (elég jó hangulatban :). Talán a pályák minőségét jelzi az is, hogy a 150 magyar egytől egyig megúszta sérülés nélkül, aki volt már ekkora csoporttal, tudja, hogy ez nagyon ritka. Pécsről jövőre biztosan visszatérünk Orelle-be, ha ilyen áron meg tudjuk kapni (250 euro: szállás+bérlet+busz). Én 3völgy után Chamrousse-ban folytattam a síelést, de a kontraszt oly nagy volt, hogy megfogadtam, többet ilyet nem teszek, maximum fordított sorrendben :)

Képek:
http://www.facebook.com/album.php?aid=52672&id=100000590513616&l=863244bb3e
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.12.23. 11:06
Szia Playa8!

Pár üzenettel alább olvashatod a beszámolómat, mi is itt laktunk, nagy gond nincs a szállással, de elég szűkös és a felszereltségben is voltak hiányosságok. A kezdők nem fognak csalódni a síterepben, sok a kellemes tanulópálya. Éjszakai élet: a Yeti nevű bárban elég komoly bulikra lehet számítani, főleg ha betéved egy-két magyar is ;)
Nem hiszem, hogy rossz élményekkel térnétek haza, de szerintem ár/érték arányban lehet találni jobb síterepeket is Franciaországban. Jó havat!
Előzmény: (playa8 99238)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.24. 19:36
Szia Gábor! természetesen lesz élménybeszámoló! Üdv: E
Előzmény: (Gabor11 94387)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.17. 21:07
Kopaonik 2006:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.10. 20:19
Köszi az infókat! Mi már elvetettük a kockát, belevágunk. Nyilvánvaló, hogy ezért a 200 EUR-os (szállás+bérlet) árért nem kaphatunk közelebbi szállást, ennyi kényelmetlenséget pedig bevállalunk.
Előzmény: (blint63 93039)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.10. 14:07
Szia Blint63!

Jól beijeszted a társaságomat :)
Ha jól nézem az interaktív térképen, közvetlenül Orelle-ben van egy zöld pálya (Tourbierre nevű ~ Sörtúra)?
http://www.valthorens.com/winter-en/val-thorens/ski.8.html
Erről tudsz valami infót?
A közvetlenül Orelle-ből induló kabinos felvonó kb. hány perc alatt ér fel? Visszafelé csak ezzel lehet lejönni, vagy le lehet vergődni valahogy lécen is Orelle-be?
Köszi!
Előzmény: (blint63 92829)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.07. 11:12
Nekem Puy a szívem csücske, ha tehetem minden évben visszatérek. A síterep meg úgy allin tetszik.
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.10.29. 15:44
Sziasztok!

Egy teljesen szubjektív vélemény következik:
Ez év február 5-től töltöttem egy síhetet Risoulban. Aki busszal közelíti meg a terepet, készüljön fel arra, hogy a buszok nem tudnak megállni az apartmanoknál, jókora távolságot kell cipekedni, lépcsőzni a csomagokkal. A Foret Blanche 6 ágyas apartmanjában laktunk 6an, egy zsebkendőnyi üres hely sem volt az apartmanban, a konyhafelszerelés hiányos volt (nem volt merőkanál, mosogató dugó... nem volt mosogatógép sem) szóval láttam már jobb francia apartmant is... de ez engem kevésbé érdekel, én síelni megyek :)
Pálya: a hóval és a pályaminőséggel nem volt gond, azonban véleményem szerint ez a síterep erősen túlértékelt. A felvonóhelyzet katasztrofális, én imádok tányérozni (azon nem fázok és nem unatkozok), viszont a sorban állást
nem szeretem. Itt viszont kellett rendesen (még a tányéros felvonóknál is hosszú sorok kígyóztak). A főszezonban, tehát a francia síszünet idején még durvább lehet a helyzet. A "válogatóemberek" alkalmazása a székes felvonóknál túl a beléptetőkapun egyszerűen nevetséges... A felvonók elavultak és lassúak és kevés van belőlük (pl olajos lett a síruhám egy csomó helyen, ilyen utoljára Szlovákiában történt velem...). A pályákon rengeteg az átcsúszó rész, nagyon kevés a hosszan síelhető, élvezhető rész (Varsban azért akad). Nagyon zavaró a pályákon a tömeg, csak Ausztriában tapasztaltam hasonló népsűrűséget, egyenesen féltettem a barátnőmet attól, hogy elütik... Szóval Les 2 Alpes, Les Sybelles, Pra Loup, Puy St. Vincent, Superdevoluy viszonylatában (ezeken a francia helyeken jártam eddig) ezt találtam összességében a leggyengébbnek. Persze ez ismétlem teljesen szubjektív ...
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.31. 15:13
A Rocher Noir és a Carmen a buckás és valóban feketék.
Előzmény: (Julu 81256)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.31. 15:10
szia, a PTE sítábor betelt, üdv: E
Előzmény: (szellegeza 81730)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.09. 15:55
Erről lenne szó:
Szerinted?
Előzmény: (huligan 79185)
579-1-big.jpg
579-2-big.jpg
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.09. 14:48
elvileg XTO 10 kötés menne rá a platnira, megnézettem egy szakival akinek van elfekvőben egy régebbi típusú Atomic kötése (nem használt), de azt mondta, hogy a platnit is ki kell cserélni, tehát újra kell fúrni. A léc szintén új, 0 km-es. ha 60.000-ből kijönne az egész, érdemes?
az új lyukak miatt nem gyengül a léc?
Előzmény: (huligan 79153)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.08. 18:28
az előző kérdésem másképpen: ha a Race ST-re feltetetek egy régebbi Atomic kötést (platni cserével) az gáz?
Előzmény: (szaszuka 78983)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.01.07. 23:41
hali, a Race ST-hez lehet valahol külön kötést szerezni? lenne egy léc jó áron, de kötés nélkül...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.