Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

GYT által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (45)Időben csökkenő Időben csökkenő
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.15. 11:26
A többi, valóban kiéhezett sporttárs tegnap - lévén hétköznap - este 7-8-ig dolgozott. Én legalábbis biztosan, és sajnos a mai is munkanap...
De ami ennél is szomorúbb, hogy holnapra már gyakorlatilag összepakoltuk a motyót, hogy reggel csak a kocsiba kelljen beülni, és irány Visegrád vagy a Mátra, de úgy látom, hogy az időjárás nem a barátunk.
Kicsit elképesztőnek érzem, hogy ezt az esőt (vagy mi a sz..t) pont a hétvégére kellett megkapnunk, amikor a hétköznap dolgozó, ámde valóban kiéhezett sporttársak is neki tudnának indulni a pályáknak.

A helyzetjelentéseket köszönjük (és várjuk továbbra is), és a tegnapi síelőkre irigykedve reméljük, hogy holnap újra nyitnak a pályák, és élvezhető minőségű marad a hó...
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.14. 22:15
Köszönöm a választ!
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.13. 18:13
Mivel nem ismerem teljesen a pálya hóágyú-rendszerét, ezért kérdezném, hogy akkor az 1-es és 2-es pályának csak az "A", lenti részei fognak üzemelni a hétvégén?
A "csak" természetesen még véletlenül sem negatív jelző!!! Most csak böngésszük, hogy hol kezdjük az idei szezont a hétvégén, és jó lenne tudni, hogy az 1-2 pályák teljes hosszábban síelhetők lesznek-e.

Köszi
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.12.11. 19:35
Gratula, és sok sikert (jó időt) a további munkához!!!
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.12.08. 12:44
Dumb és Dumber (síelés Aspenben :))))
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.12.06. 22:57
Ez fantasztikus! Vannak olyan blog oldalak, ahol pont az ilyen internetes tartalmakat gyűjtik, és néha vicces, néha szánalmas kommentekkel teszik közzé.
Azt hiszem jelen esetben a topic önmagáért beszél. :)

Remélem a hozzászólásaink lehetővé teszik, hogy a topic folyamatosan a főoldalon szerepeljen, hátha tényleg jelentkeznek a mitfahrerek... :)) (ez viccesen hangzott a fejemben, de mire leírtam már rájöttem, hogy tényleg lehetnek jelentkezők - te jó ég!:))
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.03. 19:35
Kedves Rezső!

Esetleg tudnál írni egy-két sort a visegrádi hóhelyzetről ill. a jelenlegi előrejelzések alapján a tervezett nyitásról?
"Hólázban" égünk, és szívesen mennénk a jövő héten-hétvégén. Ha lehet hinni az meteorológusoknak, addig több havas napunk lesz mint száraz.

Természetesen figyelni fogjuk a fórumot, úgyhogy folyamatosan beszúrhattok 1-1 hírt, ha közben változik az időjárás vagy az építkezésetek menete.

Köszi!
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.12.01. 21:00
Szerintem nem bántottál meg senkit.
Egyébként, egyetértek azzal, hogy az egységes SZEZONbérlet nem az igazi megoldás (viszont egy jó kezdet), lényegében erről szólt a hozzászólásom.

Viszont egy olyan bérlet, amivel 2 hónap alatt beutazhatom az országot, és a legnagyobb 5 síterepen 1-1 napot síelhetek, nem hiszem, hogy komolyan növelné a sor hosszát a Síparkban... (ha erre gondoltál, akkor viszont abszurd a feltevés). Bevételkiesést se nagyon jelentene a síterepeknek, hiszen minden egyes ilyen bérlet árából részesülnének - mondjuk az eredeti napijegyük ára alapján arányosan. (legfeljebb a 6000 Ft helyett 4000 Ft/napijegy, a másik helyen a 4000 Ft helyett 2500Ft/napijegy lenne a bevételük az ilyen bérletekből)

Az teljesen egyértelmű, hogy egy korlátlanul használható szezonbérletet nem adhatnak olcsóbban, mint az egyes síterepek saját bérletét, mert akkor már nem lenne a saját bérletnek létjogosultsága.
Ezért HANGSÚLYOZOM, hogy én nem is a szezonbérletben látom a magyar összefogás nagy lehetőségét.

Na mindegy... Szerintem kevesen vagyunk, akik 70-80.000 Ft-ért tudunk szezonbérletet venni, és utána mondjuk Bp-ről 10 hét alatt 12-15 alkalommal megyünk belföldön síelni, amihez utazunk kb. 3.000 km-t.

És nem ettől lesz nagy a sor a Síparkban vagy bárhol máshol :)

ÖRÜLJÜNK ANNAK, HOGY MÁR LÉTEZIK EGYEZTETÉS AZ ÜZEMELTETŐK KÖZÖTT!
Előzmény: (akatonka 144682)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.30. 16:09
Szerintem nagyon jó irányt mutat, hogy sikerült elkezdeni az egyeztetést, és már ilyen részeredményt is fel tudnak mutatni.
Viszont a továbbiakban érdemes lenne - és ezek csak SAJÁT ötletek - figyelembe venni a következőket:

A színvonalasabb magyar síterepeken (Sípark, Síaréna, Nagyvillám, Sátoraljaújhely, Kékestető, Bánkút) a napijegy árak kb. 4-6000 Ft között mozognak.
A szezonbérletek 50-70.000 Ft-ba kerülnek. (Még nem találtam meg az egységes bérlet árát, de feltételezem, hogy az legalább annyiba fog kerülni, mint a legdrágább síterep szezonbérlete...)

Könnyű kiszámolni, hogy kb. 10-15 alkalommal kell/kéne magyar terepen síelni egy szezonban ahhoz, hogy ez kifizetődő legyen.
A magyar szezon nem nagyon hosszabb átlag 10-12 hétnél (vagy igen? - ezt most csak magamtól írtam), ami heti átlag min. 1 síelést jelent.

Szerintem ma (kevés kivétellel) ezt csak azok tudják megcsinálni, akik valamelyik síterep közelében laknak, ezért bármikor rövid idő alatt, viszonylag kis útiköltséggel el tudnak ugrani csúszni egyet-kettőt (vagy éppen egy egész napot/estét). Nekik már akkor is megérheti az egységes bérlet, ha 1-2 alkalommal meglátogatnak 1-2 másik terepet, hiszen akkor azt az 1-2 napijegyet meg tudják spórolni.

Viszont aki valamelyik síterep közelében él, az többnyire igen messze lakik az összes többitől. (Kivéve Mátraszentistván-Kékestető és talán Bánkút-Sátoraljaújhely). Tehát nem tud csak úgy beugrani a kocsiba, és keresztülautózni az országon egy szerda délután.

Budapetiek (mint én) vagyunk a legjobb és egyben a legrosszabb helyzetben, mert Visegrád kivételével minden (felvonóval ellátott, színvonalas) pálya 100 km-nél messzebb van, de sehova sem kell 300 km-t mennünk. (Bár Sátoraljaújhely csak Sárospatakhoz van közel :)))

JAVASLAT:
Ha a mostani 3 üzemeltető mellé csatlakozna még a Sípark és Sátoraljaújhely is, akkor el tudnék képzelni ilyen bérletek:
- Mindenhova 1-1 napra érvényes bérlet kb. 18-20.000 Ft-ért
- Mindenhova 2-2 napra érvényes bérlet kb. 35-40.000 Ft-ért

Ezzel országjárásra és változatos síelésre buzdítanánk az ember fiát, méghozzá igen jó áron.
Ugyanakkor a síterepek közelében lakóknak továbbra is megérné megvenni a szezonbérletet, így nem okozna bevételkiesést a síterepeknek.
Én egy ilyen 5 alkalmas bérlettel például biztos beutaznám az országot egy január-februárban.
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.30. 10:28
Szerintem ne aggódjatok! Mi tavaly (pontosabban még idén) januárban úgy mentünk Val d'Allos-ba, hogy több mint 1 hónapja nem esett a hó (összesen 1-2 cm az érkezésünk előtt). Pályán kívül nem is láttunk sokat, de a pályákat szinte kivétel nélkül meg tudták tartani hóágyúval, +5 fok környékén is...

Az egyetlen fájdalom, hogy természetes hó nélkül nem tudják összekötni a két települést, ezért mi nem tudtunk átsíelni Pra Loupra (máshogy meg nem is lehet átmenni :)). Pedig állítólag az is nagyon szép.

Szerintem ezzel a 75 cm-rel szintén kihúznák februárig, akkor is, ha többet nem esne a hó :))
Előzmény: (bence84 144566)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.11. 12:09
15 EUR-t tényleg simán megér...

Eurosporton meg kezdődik a közvetítés, az első futamot néztem.
Előzmény: (huligan 143097)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.11. 11:52
Igen, már meg is néztem a FIS honlapjáról :)
És akkor azt jól sejtem ugye, hogy a verseny honlapján 15 EUR-ért árulják azt a jegyet, amivel síelni nem tudok, de állóhelyről nézhetem a versenyt, viszont ha megveszem az 1 (vagy 2) napos síbérletet, akkor már semmi egyéb jegyet nem kell vennem, és olyan helyet keresek magamnak a pálya mellett valahol félúton, amilyet tudok?
Előzmény: (huligan 143094)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.11. 11:36
Ja, igen Semmering volt a másik, amit néztem.
És a két ünnep között még lehet, hogy ki is tudunk ugrani...
Előzmény: (huligan 143090)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.11. 11:34
Köszi a segítséget!

Szemeztem a VB-vel, de sajnos a síelésünk időpontja pont fedi, ezért már nem lesz megoldható.
Elsősorban a hangulata érdekel egy ilyen versenynek, mert biztos nagy élmény. (még TV-ben is az...)

A legjobban jövőre a söldeni évnyitón gondolkozom. Addigra már úgyis erős hiányunk lesz hóból. (Ahogy most is...)
Előzmény: (huligan 143086)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.11. 00:37
Sziasztok!

Szeretnék segítséget, tanácsot kérni a Világkupa futamok helyszíni megtekintésével kapcsolatban, mert egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy egyszer tök jó lenne testközelből látni a versenyt/versenyzőket (és nem csak otthonról nyakig betakarózva nézni a TV-t szombat-vasárnap reggel:)).

Ezek lennének a felmerült kérdéseim:
1.)Versenyek alkalmával kell külön jegyet venni a verseny megtekintéséhez, vagy csak simán egy napi jegyet kell venni, amivel síelni és a versenyt nézni is tudom?
2.)Az 1. kérdésre választól függetlenül szokták a futamok hétvégéjén emelni az árakat (síbérlet, szállások, stb.)? Ha igen, kb. milyen emelésre lehet számítani? (Magyar gondolkodással logikus lenne, de hátha az osztrákok, olaszok nem így gondolják...)
3.)Akinek van már tapasztalata, attól szívesen fogadnék tanácsot, hogy hol lenne érdemes egy ilyen síelős+versenynézős hétvégét eltölteni úgy, hogy szem előtt tartom az ár-érték arányt és a Bp-től való távolságot? (Egy hétvégéért természetesen nem fogok elautózni pl. Courchevel-be, de max. 5-600km még beleférne.)

Ha esetleg a válaszok régi hozzászólásokban szerepelnek, akkor elnézést kérek, ameddig visszaolvastam, addig nem találtam meg.

Előre is köszi!
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.10.27. 20:37
Teljesen egyetértek a "nyolcan egy kisbusszal" elmélettel, csak legyen kisbusz :)) (nálunk eddig kétszer is ez volt a buktatója ennek a verziónak, mert bérelni viszont már nem éri meg).

Egyébként azzal se lehet vitatkozni, amit a többség a beszélgetés során megállapított, tehát autóval drágább, ha 4 fő megy egy kocsival, akkor (persze fogyasztástól is függ, stb.) fejenként kb. 10-15e Ft-tal kerül többe a francia síút.

DE egy 1300-1400 km-es úton jelentős kényelmi különbség van.
Csak egy példa: a tavaly előtti szezonban Val Cenis-be utaztunk(kb. 1300 km). Indulás előtt pénteken még dolgoztunk, délután lefeküdtünk aludni, este 10-kor felkeltünk, megjöttek az útitársak, együtt megvacsiztunk, éjfélkor indultunk Bp-ről. Másnap du. 2-kor átvettük az apartman kulcsát. Száguldani nem kellett, az út éjszakai részén semmilyen forgalom nem volt, és akkor álltunk meg, amikor akartunk.
ÉS AMI TALÁN MÉG FONTOSABB: a friss pékáru kivételével, a teljes heti kaját/piát itthonról vittük. Az ottani szupermarketben (az éttermekről nem is beszélve) nézegetve az árakat, minden nap komoly pénzeket spóroltunk.
És annyi kaját ki tudtunk vinni (hűtőtáskák és tetőbox segítségével), hogy minden nap frissen készített meleg vacsit ettünk (sült tarjától a paprikás krumpliig, de még nutellás palacsinta és reggeli tojásrántotta is volt:))

Később Val Cenisben - a szaunában ülve:) - találkoztunk olyan magyarokkal, akik az utazási iroda buszával kerek 24 óra alatt értek ki, amiben szerepet játszott az is, hogy minden hegyet meg kellett mászniuk a busszal, mert az adott régióban szét kellett szórni a különböző településekre, síterepekre érkezőket (mindenhol kipakolás, puszi-puszi), és sajnos pont ők maradtak a legvégére.

A busz akkor kb. 22-24e Ft/fő volt, mi fejenként 34e Ft-ból hoztuk ki a kocsit.
Az amortizációnak is nyílván van költsége, de úgy gondolom, hogy évi 2.600km nem terhel meg számottevően egy olyan átlagos kocsit, amivel az ember el mer indulni Franciaországba télen. (Ha valaki egyébként évente 4.000km-t megy összesen, akkor persze ez jelentős többlet.)

Nekem - és úgy láttam, ezzel nem vagyok egyedül - ez megér ennyi pénzt, bár a kivitt kaján megspórolt pénz alapján, lehet, hogy még összességében mi költöttünk kevesebbet.

Ha 800-1.000 Ft lesz egy liter üzemanyag (és nem triplázódik a fizetésem), akkor lehet, hogy változni fog a véleményem, de akkor valószínűleg (sajnos) a buszos utat sem tudom majd kifizetni.
Előzmény: (coolman 141905)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.10.02. 19:38
Sziasztok!

Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem kevés ilyen (sielok.hu) színvonalú tematikus, magyar honlap található, és az átlag feletti színvonalat szerintem egyértelműen a fórumra vonatkozóan is kijelenthetjük.
Ezt véleményem szerint elsősorban annak köszönhetjük, hogy néhány lelkes, tapasztalt síelő (vagy egyéb "hegyi ember") a saját idejét feláldozva örömmel segít (értsd: válaszol) a tapasztalatlanabb vendégeknek.

Példaként, a síterepek értékelése (illetve a síterepekhez írt egyéb rövid hozzászólások) szerintem rengeteg bosszúságtól mentheti meg az egyszeri utazót, ezért aprólékosan végigolvasom évekre visszamenőleg a különböző élménybeszámolókat (keresgélve az azóta lehetséges változásokat), ami rengeteget segít az úticél (útvonal, stb) kiválasztásában.
Éppen ezért én sem sajnálom az időt, és a hazatérést követően jövőre (azaz ebben a szezonban) is le fogok ülni a gép elé bepötyögni a tapasztalataimat. Szubjektív lesz, az én véleményem, de talán segít valakinek a döntésben.

Kevésbé rutinos, de lelkes síelőként volt/van egy csomó kérdésem a síeléssel, felszereléssel, síterepekkel kapcsolatban, de a fórum különböző topicjait végigolvasva rájöttem, hogy gyakorlatilag minden választ megkaptam, illetve sok kérdéssel kapcsolatban közömbösen állapítottam meg, hogy nekem kell megtalálni a megoldást, mert ahány ember, annyi szokás.
Ajánlom mindenkinek ezt a hozzállást, illetve köszönjük meg a lelkes válaszadók hasznos (vagy éppen kevésbé hasznos) tanácsait.

Ha egyszer lesz elég tapasztalatom megválaszolni a segítséget kérők kérdéseit, én is megpróbálok majd hasznos dolgokat írni. (Addig nem teszem, mert nem értek hozzá, ami kisebb szégyen, mint kóklerként hülyeségeket írni.)

Üdv.
Előzmény: (AAron 140472)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.08.28. 19:34
"Közelebb van?????" Eddig hova jártatok síelni, Kanadába? :) bocsánat a fura kifakadásomért, de akárhogy forgatom a térképet, nem sok távolabbi síterep van Franciaországban, és amikor mentünk januárban, akkor a lányok a hátsó ülésen egy havi alvásmennyiséget tudtak pótolni mire odaértünk... :D
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.01.17. 22:52
Szia!

A bérlet természetesen jó a Seignus-i részre, a La Foux-i részre és Pra Loup-ra, ez a három tulajdonképpen egy síterep, de a jelen hóviszonyok mellett Pra Loup-ra mi nem tudtunk átsíelni, talán majd nektek ez is összejön.
A síbérlettel ingyen utazhattok a La Foux-n belül folyamatosan keringő síbuszokon (azt hiszem, 2 különböző útvonalon közlekedő járatok vannak) és a La Foux - Seignus - Allos útvonalon másfél óránként közlekedő síbuszon.

Az árak a szokásos francia síterepnek megfelelőek: horror. Mi elsősorban azért utazunk autóval, mert gyakorlatilag légmentesen megtöltjük a csomagtartót, utasteret és tetőboxot kajával-piával. La Foux-ban az egyetlen helyi hentesnél láttam a kirakatban két szelet szottyadt sertéshúst 20 euróért, ami sokat elárul.
Mi egész héten kizárólag a reggelihez és szendvicsekhez szükséges pékárut vettük meg (egy nagy baguette 1,20,-, ugyanennyi egy croissant).

Szóval, a javaslat az, hogy amennyi élelmiszert csak tudtok, vigyétek itthonról.
Előzmény: (danizoli 130980)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.01.16. 22:43
Szia!

A beszámolómban megtalálod a kérdésedre a válaszokat, remélem tud segíteni a döntésben. Nekünk nagyon megérte Val d'Allos-ba menni, de nem tudom, hogy a következő két hétben hogyan változik az időjárás (és ez mennyire befolyásolja a pályákat), illetve ha ti Pra Loup-ra mentek, arról nem is tudok nyilatkozni - nem láttam keresztül a hegyen, hogy ott mi a helyzet. :)))

Üdv.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.