Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

David_P által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (104)Időben csökkenő Időben csökkenő
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.20. 14:03
Kaprun 25 km, Stubai 148km
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.19. 15:11
Én mindig is nagyra becsültem az olyan idős embereket akik még aktívan sportolnak. Nagypapám 70 éves koráig járt velünk síelni és nagyon büszke voltam rá, mert egy olyan barátom sem volt, akinek ilyen fitt nagyszülője lett volna. Viszont fontosnak tartom azt is megemlíteni, hogy idős korban fokozott veszélyei vannak az ilyesfajta sportolásnak, ezért tudni kell a megfelelő időben abbahagyni. Ugyanis egy esetleges esésnél, a csontok jóval lassabban regenerálódnak, forrnak össze és fokozott a szövődmények veszélye is, így azt gondolom most még büszkébb vagyok rá, hogy megfelelő időben abba tudta hagyni és manapság inkább hosszabb sétákkal, túrákkal, kerti tevékenységgel üti el szabadidejét, melyek szintén sportnak nevezhetők ilyen korban. A lényeg a mozgás, a friss levegő, a természet.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.13. 21:03
Ez nem igaz, a famagos egyáltalán nem nehezebb. Én egy atomic SL 9 el síeltem, ami nagyon jó léc, de megsérült a térdem, először fociban, majd síelésnél, így váltottam egy Rossignol Zenith Z3 ra, ami famagos és az atomichoz képest pehely súlyú, allmountain léc. Teljesen más karakterisztikájú, de szépen el lehet vele síelgetni. Én mást választanék, de ez privát vélemény.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.11. 15:17
Ha valóban eső lesz, érdemesebb lenne máshova menni, de arra figyelj, hogy 3000m-en egy sűrű hóvihar se túl felemelő érzés. Viszont talán kevésbé bonyolult, hogyha rossz a helyzet átugrotok Kitzsteinhornra, nincs messze Saalbachtól.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.07. 14:49
Szia miniboszi.
Hirschenkogelen a nagyliftekkel szemben lévő oldalon van egy csákányos lift, én ott tanultam annak idején.
De Stuhlecken is van erre tökéletesen alkalmas pálya, az 5 ös parkolóba kell leállni, ami közvetlenül a Familienliftnél van. Itt van abszolút kezdő libalegelő is és csákányos kék pálya is. (5-ös, 6-os pálya)
Ehhez a parkolóhoz úgy tudsz felmenni, hogy követed a táblát a Mittelstation irányába a Kaltenbachstrasse-n, de mielőtt elérnéd a középső állomás, ahogy átmész egy kis hídon, utána el kell kanyarodni egyből jobbra , majd a következő kereszteződésnél balra fel.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.06. 20:30
Szia. Több fajta bérlet is van. Van olyan ami csak Livignoba jó, azaz Mottolino + Carosello, ez a 2 egymással szemben lévő hegy. És van Alta Valtellina, ami Bormio, Livigno, Santa Caterina, Valdidentro. Utóbbi értelem szerűen drágább. Ha jól emlékszem picivel 200EUR felett van 6 napra.

Utazás: 1 felől lehet csak Livignoba menni télen.(A többi vagy le van zárva vagy több 100km-es kerülő) Ha az útvonaltervezőbe beírod, jobban érthető lesz amit írok.

A12 esről Landecknél kell lejönni, tovább át egy alagúton hosszan, majd a hegyek között kanyargózik az út Zernezig, ahol balra kell fordulni és tovább egészen a Munt La Schera alagútig, ami fizetős 30 EUR oda-vissza. A googlemaps en ezt a Lago di Livigno előtt láthatod nyilegyenes szakasz, onnan lehet felismerni. Ha átjössz már szinte majdnem Livignoban vagy.

Fontos továbbá, hogy szombati turnusváltás esetén du 4 órig érdemes odaérni, mert addig csak befele van nyitva, utána már váltogatják az irányt, mivel 1 sávos. (1 tank pont elfér benne :)) ) Hazafelé pedig vagy reggel 9 ig kijössz az alagúton szombaton, vagy csak du 4 után tudsz.

Livignoból tovább lehet menni Bormio irányába, a Passo del Foscagnon keresztül (2350m), itt sokszor kell hóláncot használni, ha olyan az időjárás, még tavasszal is, nekünk tavaly áprilisban kellett. Egyébként mi is március 12.-én megyünk, baráti társasággal. Ajánlom kipróbálni Bormiót is, illetve 1 napra Santa Caterinat, nekünk nagyon tetszett, kis ékszerdoboz. Valdidentro nem nagy szám, szerintem azt nyugodtan hagyjátok ki, az összestöbbi pálya messze veri.

Üdv.: Dave
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.05. 19:48
Én ugyan tavaly voltam, de általánosságban elmondható, hogy reggel még teljesen jó a 80-as pálya, még nem buckás. Kezdővel nem ott kéne kezdeni, de egy kis gyakorlattal, keresztbe sízéssel könnyen letudható, annak ellenére is, hogy meredekebb mint Gerlitzen. Mi csapatunkban még 0-km es kezdő is volt és találtunk neki megfelelő pályákat, igaz Nassfelden valóban a pirosak dominálnak. Kezdetben a 64-es pályán síelgetett, majd a 23a-n. De ő abszolút kezdő volt, viszont pár nap alatt szépen belejött. Mi egyébként reggel mindig a Carnian kezdtük a napot, mert én személy szerint nagyon szerettem, hogy hosszan lehet csúszni a völgy fele, a botozós részhez jól el kell engedni, az előtt jóval, hogy volt vmi Slow, meg Langsam tábla, nem tudom mit jelenthetett :) Egy szó mint száz jó csúszást nektek! Üdv. Dave
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.05. 16:46
Köszi srácok a válaszokat. Én a Vector 100-al szemezem egyenlőre, bár néztem Raptor 115-öt is, meglátjuk. Jó lenne kipróbálni előbb élesben és utána dönteni...
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.05. 11:51
Head sícipőkkel van valakinek tapasztalata? Pl milyen az atomichoz képest, mondjuk egy vector 100 a hawk 100 ashoz viszonyitva. Köszi előre is.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.04. 19:56
Alberto Tomba is keresztszalagok nélkül síelt, nem is rosszul:)
Én rögzítővel tolom, sajnos a jobb térdem előbb fociban, majd síeléskor sérült. Megvan mindkét keresztszalagom, de az elülső megtépődött. Azóta hordom. Nem zavaró, már olyan mintha rajtam se lenne.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.02. 15:17
Haha:) Márciusban? Livignóból nézve ez még tél keményen. Tavaly áprilisban voltunk.... Tavaly előtt március utolsó hetében. Idén március 12. Már leadtam a rendelést az előtte lévő hétre a nagy havazásra, erre a hétre meg a napsütésre. Bocsi :) Nem tudtam, hogy akkor mentek :D
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.23. 16:39
A leírtakon felbátorodva én is tanácsot szeretnék kérni bakancs ügyben. Sítudásom haladó -haha :)-, komolyra fordítva a szót hosszú és rövid lendülettel egyaránt szoktam síelni fele-fele arányban, függ a pályától, tömegtől.
Tavalyig egy SL9 es léccel síeltem, de sajnos egy térdsérülésből kifolyólag úgy döntöttem puhábbra váltok és most egy Rossignol Zenith Z3-assal karcolok.
Súlyom 70kg. Ehhez keresnék megfelelő bakancsot, szerintetek az elmondottak alapján milyen flex-ben kéne gondolkodnom. Voltam már több carving oktatáson osztrák sísulikban és idén is tervezem, tehát szeretnék még a technikámon tökéletesíteni, fejlődni, valamint újakat tanulni. Valamint még azt kérdezném, hogy a flex emelkedésével arányosan csökken a comfort is, vagy manapság ez nem mondható el általánosságban? Előre is köszönöm. Üdv.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.21. 11:28
"Revision: November 30, 2010 to December 24, 2010"
25.-én nyitnak. Szerintem inkább csak akkor poén, ha nincs hó a közelben, mert rÖvidek a pályák. Mondjuk az átjárót kipróbálnám szívesen Obertraunba egy vezetővel. Síelés szempontjából szerintem a 4-es hinta mindent visz.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
Topik: Mariazell
2010.12.20. 15:54
Figyu a pontos jegyek általában nem érik meg, kivéve ha valaki csak 1 max 2-t csúszik egy nap a pályán vagy esetleg kezdőknek, a gyakorló liftnél.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.20. 15:47
Szerintem Mönichkirchen is jó hely 1 napra. Közel van, nincs olyan tömeg mint Stuhlecken és családias és nem utolsó sorban a pályák is jók.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.18. 15:23
:)) Tavasszal, mikor mi szoktunk menni, meg inkább cseh autók állnak mindenhol. Úgy tűnik beosztják egymás között. :D
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.18. 13:43
Igen. A Promibahn-nal is van, meg a P5 nél is a Familienlift-nél.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.17. 20:45
https://www.traffic24.at
Most nézem nem mond havat Livignoba holnapra. Azért a hóláncot legfelülre pakoljátok. :)
Jó csúszást nektekt!
Üdv.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.17. 14:14
Igen. Az új 6-üléses fenti lift nagyon jó, viszont ha valaki lejjebb is csúszna, a Mittelstation még mindig halál hétvégente, és a Prominal is elég jó sorok szoktak kialakulni. De ettől függetlenül ki lehet fogni, de karácsony környékén szerintem azért a tapasztalatokból okulva jó sokan lesznek.
Extrém példa de 2 ünnep között tavalyelőtt 1 órát álltam a Mittelnél, úgy hogy mentem a single Spurba, de az csak a kapu után kezdődik :S Ez azért levon a dolog értékéből. Én kisebb terepre mennék, pl Mönichkirchen. 1 napra kellemes kis hely.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.17. 11:10
Szia. Szerintem számodra, főleg a súlyod miatt, egy kicsit keményebb allmountain léc illene. A Zenith Z1 puha lesz a súlyodhoz. De nagyon keményet sem érdemes venni, mert a tudásodhoz még sok lenne és szerintem nem tudnád kihasználni inkább szenvedős lenne.
Én nem találtam közte meg a tökéleteset számodra, a völkl jó léc, csak nem ilyenre van szükséged sztem. A hossz kb jó ha a 163 as az orrodig ér, ha picit kisebb nem baj, 160 cm körüli. Még annyit, hogy ha használtban gondolkozol, vigyázz, mert idővel puhulnak a lécek és hiába volt újkorában a léc a toppon, 4-5 évesen már nem ugyanaz több tekintetben sem.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.