Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SíMan által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (425)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.02. 19:07
Minerel köszi a segítséget! Majd ki is próbálom, csak most jöttünk haza Gerlitzenről és eddig nem voltam net közelben!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.02. 18:44
Sziasztok! Most értünk haza Gerlitzenről. Csodás időt fogtunk ki, végig sütött a nap és nem volt hideg. Dec. 28-án átmentem Bad Kleinkirchenbe, jan. 1-én pedig Turracher Höhere. Gerlitzen eddig kimaradt a havazásból, de ez senkit ne keserítsen el, mert a páláykat remekül megcsinálták! Január 1-én is már -11 fok volt reggel, így mentek a hóágyúk, ma reggel is annyi volt. Miután korán kelő vagyok, ezért nyitásra ott voltam felvonónál és kb. 10-ig fantasztikusakat lehetett síelni - utána mentem a családért és a Arriach részére (Klöszterle aljába) mentünk át kocsival, ahol a kisebb csemete tudta szárnyait bontogatni. Rengeteg honfitársunk volt kint. Képeket majd teszek fel - remlem sikerülni fog. Kérdezzetek nyugodtan, amire tudok válaszolok. Most nem is olvastam a kiesett időben született kérdéseket.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.27. 07:18
Az a baj, hogy én ilyet nem látok! Sem az "Új üzenet létrehozása" részben, sem az adott témánál. Pontosabban az egyes témáknál időnként látok ilyen feliratokat, de teljesen eshetőlegesen és talán nem is mindegyiknél. Köszönöm a segítséget és a további válaszokat!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.24. 07:30
Tibi, köszi hogy ízelítőt adtál abból hol síeltem 2005. februárjában, mert mi semmit nem láttunk ezen a részen, 6 napból 5-öt szakadt a hó, csak az utolsó napon volt ragyogó napsütés Sportgasteinon. Azóta is tervezem vissza kéne menni, - szó szerint - megnézni! Ismét gyönyörű képeket csináltál és tettél föl!
Boldog Karácsont!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.22. 14:15
Ez egyáltalán nem gond, be kell adni egy hozzáértő síszervizbe és tökéletesen megcsinálják. Én kb 6 évvel ezelőtt jártam először így, decemberben mentünk Sas Fee-be besízésre, előtte itthon megéleztettem. Mindenki rajtam röhögött kezdetben, aztán sajnálkozott, azt hittem egyáltalán nem tudok síelni. A léc a kemény részeken oda ment ahova ő akart. Este beadtam és utána semmi gond nem volt vele. Azóta csak kint - általában Ausztriában éleztetem -, ott még soha nem volt vele gond. Ez peszre nem azt jelenti, hogy itthon ne tudnák megcsinálni jól!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.20. 22:35
Zene füleimnek! Dec. 27-én megyünk oda. Hideg van, de a természetes hó csak nem akar jönni. A hosszú távú előrejelzések időnként kecsegtetnek, majd másnap már napsütést mutatnak. Meglátjuk mi lesz!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.20. 06:29
Bengab, az nem lehet, hogy az új szerzeményt esetleg elélezték és akad?
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.19. 06:44
Jók a képek! Látom neked már sikerült a képeket feltenned, én még csak a bénázásig jutottam ebben a műveletben!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.18. 20:47
Seefelden nem voltam, de ha emlékezetem nem csal, akkor amikor Garmisch-Partenkirchenben voltunk - kb. 7 éve -, mintha a bérlet kiterjedt volna Seefeldre is. Ha ez most így van, akkor szerintem érdemes átugrani egy napra Garmischba is, mert egyrészt a város nagyon szép, másrészt jó a síterület!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.18. 20:25
Fogós kérdés, hogy melyik Ausztria 5 legjobb síterepe! Olyan sok mindentől függ, hogy azt a 6 napot az ember az adott síterepen hogy tölti el, amelynek utána a síterep lehet a "kárvallottja". Pl. voltam úgy 6 napot Gasteinertal-ban, hogy 5 napon keresztül szakadt a hó, azt sem láttuk hol vagyunk. Ahol eddig voltam az 5 top nekem:
1 Sölden
2 Ischgl
3 Reiteralm,Hochwürtzen, Hauser Kaibling
4 Zillertal
5 Zauchensee, Flachau
6 de ha Amadéét egynek vesszük, akkor az 5. Fiss, Serfaus
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Sachticky
2007.12.13. 19:23
Én 2 éve voltam egy szombaton. Ha nem csal az emlékezetem BB után jobbra az út mellet van egy autókereskedés (talán Mitsubishi) közvetlenül előtte kell jobbra fordulni, aztán is ki lesz táblázva. Szerintem is nagyon jó kis hely! Várjuk majd az élménybeszámolót.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.13. 12:35
Batus, Libella mindkettőtöknek köszi az infókat. Azt hiszem nem pontosan fogalmaztam. Most nem családdal, gyerekkel mennék síelni, hanem hasonló tudású kis baráti körrel. Az egyik útvonal tervező szerint 26 km-re van Saalfelden és Hinterglemm, időben pedig 46 perc. Ezért is gondoltam talán egyszerűbb (???) ha nem autóval megyünk körbe, hanem síelés és liftezés. De a leogangi szakaszt nem ismerem, ezért kérdeztem rá az időigényére.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.12. 20:07
Nekem is a terveim között szerepel Saalbach, mint egyik lehetőség január 26-február 2 között. 2001-ben egy hetet voltunk már itt, de akkor a 6 éves gyerekkel, így nem tudtuk a teljes területet besíelni. Most Saalfeldenbe gondoltam a szállást, ahonnan Leogang pár km-re van. Azt nem tudom, hogy mennyit kell időben liftezni a saalbachi oldalig, a térképről látom, hogy nem egyszerű. Ugyanakkor Saalfeldenből Maria Alm, Zell am See is gyorsan elérhető lenne.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.08. 20:46
A már hagyománynak mondható novemberi kapruni éveadnyitó síelésünk nov. 18-23. között volt s ahogy azóta is nézem a kamerákat az egyik legjobb 4 nap volt, bár a szél többször ránkijesztett. Azóta beindították a 14-es Maurer Gletscherliftet is. Viszont amit nem tudok: a 8 Gratlift miért nem megy? Jó lenne ha a honlapon nem csak a felvonókat, hanem a pályákat is jelölnék, hogy nyitva, vagy zárva vannak.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.07. 19:52
A felvonókra is ráfér a felújítás, pl. Kreuzekbahn. Egyébként nagyon érdekes időjárásunk is volt janur végén, szakadó hóesésben mentünk, vasárnap szintén esett, majd kitisztult és -17 fok volt.A hét végén pedig világkupa futam volt a Kandaharon, vasárnapra olyan meleg lett, hogy a vasárnapi versenyek elmaradtak. Nagy élmény volt látni és hallani az edzéseket, ahogy eldübörögtek az ember feje fölött! Szó szerint, ugyanis a Kandahar alatt vitt át a keresztező pálya. A sísánc melletti Eckbauer abszolút felejthető, de a többi jó volt.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.06. 18:59
Bár nem nagyon pörög ez a topic, ettől függetlenül örülök az olimpiának, mert ráfér a felújítás az itteni infrastruktúrára. Ha jól emlékszem 2001-ben voltam itt, de azt hiszem sok változás nem volt azóta. Gyönyörű a város, szerintem jók a pályák és közel van Németország teteje is! Wankon úgy síeltünk, mintha csak a miénk lett volna a pálya!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Ischgl
2007.12.06. 11:45
A két pálya nincs összekötve, buszozni, autózni kell, mert néhány kilométerre vannak egymástól. Ischglből Svájcba tudsz átcsúszni, a hegygerincen van a határ. Ischgl nagy, felkapott, időnként zsúfolt, ezért érdemes a völgyben lévő többi részt is megnézni (különösen Kappl, Galtür, esetleg See). A többi rész kisebb, nem annyira felkapott és kevesebben vannak.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.06. 11:38
Köszi Janci a személyes élményeket! Majd az időjárás eldönti addig hova megyünk, de ez mindenképp benne van az első 3-ban!
Stani, olvatam a Kitzbühel fejlesztésével kapcsoltos cikked, örömteli hogy nem csak a híréből akar megélni ez a nagy múltú síterület. Mindenképpen Kitzbüheler Alpenskipasst váltanék ki, mert átfogja azokat a területeket, amelyek érdekelnek. Kétségtelenül jóval kisebb St. Johann és Fieberbrunn, de ha már ott van az ember... Én szeretek több, egymás közelében lévő területet is megnézni, ember tervez, aztán a helyszínen eldől mi valósítható meg belőle!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.05. 20:25
Sajnálattal látom, hogy nem sokan jártak, vagy nem sokan írtak erről a területről, pedig január 26- február 2 között ez az egyik kiszemelt területem. Elsősorban a pályák, felvonók, tömeg érdekelne. Ha ide mennénk megnéznénk St. Johannt, Kitzbühelt, esetleg Fieberbrunnt is.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.05. 20:07
Minerel, szeritem is érdemes átgondolni a kocsival való felmenetelt! Hegyi szerpentin, tavaly alig volt a két ünnep között hó, de így is helyenként nagyon síkos volt és hosszú az út. A Kanzelbahnnal biztosan egyszerűbb feljutni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.