Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Konrád Leo által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (128)Időben csökkenő Időben csökkenő
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.26. 23:33
Nem rég értünk haza a Kékesről, volt egy róka a sípályán:-). Tény, hogy lehetne tovább fejleszteni a terepet, de ami most ott található az profi volt. Kb 6 éve jártam erre. Először is a pálya tökéletes, gyors, ropogós, az esti fényekben különleges élmény volt a csúszás. A beléptetők érzékeny, modern berendezések, nem kell ölelgetni, csiholni, hogy beengedjen. A felvonók: 2 csákányos, egy tárcsás, (osztrák berendezések) + köteles tanuló. Most csak a nagy csákányos működött. A személyzet segítőkész, mindenkinek feneke alá tették a csákányt. A boardosoknak is! a pénztáros barátságos. A körbárban dolgozó lány különlegesen kedves, barátságos volt még az egész napos roham után is. Le a kalappal. Parkolásért már nem fizettünk, volt hely a parkolóban. A wc konténerek fűtöttek, tiszták voltak.
Nagyon jó volt az egész!!!
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.25. 07:08
Ma odaverünk Európának!
01-25-elorejelzes.jpg
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.23. 07:05
Elektromos kisbusz lenne az ideális, ha már nincs felvonó. Hivatalosan a Veronika- réten nem lehet parkolni, így az ingázás személyautóval nem túl szerencsés és fent is éppen akkora a hely parkolásra, ami a 70- es évek igényeit kiszolgálta. Azért biztos lenne olyan vállalkozó, aki kisbusszal fuvarozna hétvégenként. Nekem egy +1000- est meg is érne. Szerintem az üzemeltetés nem akar ilyenekkel bajlódni...
Előzmény: (Krisz101 203953)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Topik: Normafa
2019.01.12. 08:46
Pénteken hétvégi nyughatatlanság lett rajtam úrra, a sísport, és a téli természet szépségeire vágytam. Ha valaki tömegmentes síelésre vágyik, akkor a hazai viszonyok mellet szinte csak a hétköznap az ideális időpont. Nem akarok dicsekedni és rossz példával szolgálni, de ellógtam a melóhelyről néhány órácskára a Normafához. Nagy reményeim nem voltak, gondoltam legrosszabb esetben sétálok egyet a friss levegőn. Felérve a hegyre -2 fok és napsütés fogadott, láthatóan minden havas- lavinaveszély kizárt- olyan tizenvalahány centis hó borítja a környéket. A Normafa sétányon, a korábbi bringaúton a kerékpárosoknak tábla tiltja a behajtást (ha jól emlékszem 5 éves kor felett…), a János-hegy felé pedig lehet bringázni, de ott meg az erdei sétány helyett mindenki a bringás útvonalon korzózik. Visszatérve a síelésre, a sípályán pedig tábla figyelmeztet a szánkózás veszélyeire, de ettől függetlenül legalább annyian szánkóztak, mint síeltek. Ez ilyenkor hétköznap nem volt zavaró, vagy veszélyes, de gondolom a hétvégén már más a helyzet. A sípályán nagyon jó volt a hangulat, a pálya tökéletes volt, az arasznyi hóréteg összetömörödött, csikorgós. A tetején van néhány 10- 20cm- es hupli. Nagyon jól síelhető. Jég sehol. Lent a völgyben láttam két követ, amit az ugratósok tapostak ki. Még a Mátyás király úton is át lehetett siklani lecsatolás nélkül, a Harang- völgy felé. Persze itt csak óvatosan! Egyébként az utat sorompó zárja le, kizárólag engedéllyel mennek át rajta. Tegnap én csak 1 autót láttam, de az is dudált időben. Kb. 2 és fél órát töltöttem el igazi sportolással. A lesiklás élmény volt, próbáltam elnyújtani, hogy minél tovább tartson. A sport része pedig a felsétálás. A 70 +- os korosztály itteni sportos tevékenykedése, engem újabb és újabb körök megtételére inspirált. 8- szor csúsztam le (3- szor a Harang- völgyi fáig) és caplattam fel. Mire befejeztem, ázott verébként "menekültem" vissza a munkahelyemre:). Ez az egyetlen gond itt, hogy nincs melegedési, szárítkozási lehetőség és könnyű megfázni, mert még a gatyába is beleizzadtam a feljöveteltől. Totál ruhacsere következett a kocsiban. Nagyon jó, hogy van egy ilyen hely itt a főváros központjától néhány kilométerre.

Videó: https://sielok.hu/video/sieles-normafan-2019-01-11/ (szerk.)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.10. 01:25
Én sem voltam a Pisker pálya alsó parkolóban, csak fent az Areh nagy parkolójában. A Bergfex térkép nem jelöl csak valami köves / föld utat az általad keresett parkolóhoz. Ez a parkoló is 900 méter felett van már- tehát mindenképpen hegyet kell mászni. Ha erre mész, akkor át kell menned Mariboron és utána még csalinkázhatsz a hegyoldalban. Talán mégis egyszerűbb Zoltán52 által leírt megközelítés. Az eléggé egyértelmű és kitáblázott megközelítés.
Ha mégis az eredeti megoldás érdekel, akkor talán Ruše (Maribortól nyugatra) tűnik jó kiindulópontnak. (Areska cesta, Lobnica útvonal?)
Előzmény: (csaba01 203225)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.06. 08:19
Komolyra fordítva a szót. Kéne még egy 4 üléses. Az egyik gyors, a másik lassú- lehetne válogatni. Dupla fekete ikonos síelőként be kell valljam hogy, én is voltam kezdő. De egy dolgot tanultam meg piszok gyorsan, az pedig az ülőszékes használata volt. Most hogy fejembe szállt a magabiztosság, szoktam néha kalamajkát okozni kiszálláskor(pl. belegabalyodok a hátizsákommal valamibe). Véleményem szerint nem kellene a kezdőket annyira pátyolgatni. A legfontosabb, hogy kialakuljon az az igénye minden síelőnek, hogy ne legyen a terhére senkinek sem. Sem a liftnél, sem a pályán, sem a hüttében, sem a parkolóban.
Tavalyi emlékeim szerint gyönyörű volt az új felvonó (egyik fel- másik le).
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.03. 14:08
https://hu.bergfex.com/aflenzer-buergeralm/

2 neue Doppelmayr-Schlepplifte verbinden den Almboden mit der Schönleiten (1810 m) und erschließen somit 6 km Pisten mittleren Schwierigkeitsgrades.

Örülök neki, most már fel lehet menni a csúcsra nem kell a ratraktaxi- én erről nem tudtam.
Előzmény: (TZoli 202955)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.03. 10:39
A videó kapcsán megnéztem a bergfex-et és úgy látom, hogy Aflenzer Bürgeralm- on van két csákányos felvonó a régi ülős helyett. Ma talán éppen a szél miatt nem működik.
Nekem ez új. Lehet, hogy csak lemaradtam? Van valakinek erről infója?

https://www.aflenzer-buergeralm.at/service/lifte/
Előzmény: (Csatoth79 202949)
a11b4aa4095ff729-35b8c4ccbec176a62x.jpg
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.11.05. 07:07
Voltam fent, annyi biztosan látszik, hogy kaszálták az északi pályákat, a felvonók nyomvonala is jónak tűnt. Biztos, hogy folyamatosan sok munka lesz még vele. Reménykedjünk.
P1460172.JPG
P1460190.JPG
P1460165.JPG
P1460185.JPG
P1460178.JPG
P1460164.JPG
P1460191.JPG
P1460193.JPG
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Topik: Turecka
2018.05.21. 20:03
Turecká-Krížna síterepet kerestük fel szombaton. Tureckából a sárga turistajelzésen egy brutális emelkedőn lehet felmászni a sípályán, néha pedig mellette vezet az út. Ez kifejezetten mackó feelinges:-). Sajnos az eléggé jól látszik, hogy a sípálya évek óta nem üzemel. A pályarendszer alsó részén a hóágyúzáshoz kiépített víz és elektromos csatlakozások megvannak. A ratrakokat a fű benőtte, a felvonók oszlopai rozsdásodnak. Lent büfé és egyéb kiszolgáló épület zárva. Feljebb van egy kis víztározó, eddig akár autóval is fel lehet menni aszfaltúton (túrázóknak is). Ehhez közel néhány faházból álló erdei üdülőtelepen volt némi mozgás, de a Salasky menedékház is zárva volt. Mi felcaplattunk a Krízna 1574 méteres csúcsára, a kilátás fentről fantasztikus, a felvonó a csúcs alatti magaslatig járt egykor. Itt állnak még a régi ülőszékes romjai is. A hegyről látható néhány környező sípálya. Dél felé jól felismerhetők Sachticky lejtői, keletre pedig Donovaly, Nová hola felvonó hegyállomása is. Jó lenne egyszer ezen a sípályán csúszni, mert eléggé vadregényes a hely. Tudtommal télen sítúrázok használják a lejtőt. Nyáron gyalogtúrázni mindenképpen ajánlott, de inkább a Tureckáról induló sárga, zöld jelzéseken Králova studna forrás felé és onnan a piroson fel a csúcsra, ezt bringások is használják. Mindenképpen hosszabb, de talán kényelmesebb- lefelé jó térdűek ereszkedhetnek a sípályán is. A táj minden irányban szédületes, Turecka falu hangulatos hely, van parkoló ismertető táblákkal, kocsma és gyönyörű házak, virágdíszes csobogókkal.
Sípálya alsó része
Sípálya alsó része
Sípálya alsó része
Sípálya alsó része
Víztároló
Utolsó felvonó a csúcs felé
Meredély
Majerova skala
Majerova skala
Majerova skala
Régi felvonó romjai
P1420585.JPG
Majerova skala
Nagy-Fátra
Nagy-Fátra, hófolt
Nagy-Fátra, bringaútvonal
Nagy-Fátra
Nagy-Fátra
Turecka
Turecka
Turecka
Turecka
Turecka
Turecka
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.05.13. 21:37
Szepességi bringatúra kapcsán fedeztem fel ezt a kis síterepet. Utánanéztem az útvonal tervnél és azt hiszem rossz helyre pozícionálták a sípályát. Nem Bindt falu mellett, hanem Hnilčík, Mráznica részén található. Ki is van táblázva az elágazásban. Kb. Kosutka méretű, de annál meredekebb sípályát találunk itt. A környéket sífutó, kerékpáros és túraútvonalak hálózzák be. Ha valaki erre jár, akkor mindenképpen érdemes a völgy végében található egykori bányászkolónia rönképületeit felkeresni (Ráztoky). Étterem is van, helyi sörrel. A Rozsnyó – Igló (Spišská Nová Ves) közti magaslati pontról, az 1023 méteres Grajnár- nyeregből érdemes túrázni (sífutás, bringa, gyalog) a faluba. A sípálya mellett egy kisebb parkoló is van, csörlős ratrak, hóágyúk és pomalift(-ek) és egy nagyon impozáns rönk hütte. Most májusban, úgy láttam talán zárva volt, de fent a bányász skanzennél működik az étterem. A környék nagyon szép, szállás van helyben is!
Hnilcik-sipalya.jpg
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.04.01. 19:26
Boldog Április 1.- et!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.31. 10:07
Sajnos a videot nem sikerült feltölteni... Talán a formátuma miatt.

https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/video-feltoltes/

youtube- ra fel lehet tölteni, majd annak a címét bemásolni a beszámolóba. Ezután már, megjelenik a video kis kezdőképe, rákattintva pedig megnézhető.
Előzmény: (Kis Kovi 200989)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.26. 22:17
Köszi:-)!
Van egy MTV által készített film: Járóföld / Három falu a Mátrában, 1997 Gyenes Károly készítette, megvolt VHS- en, de már kidobtam a kazit… Abban van egy rövidke részlet, amin látszik a régi sípálya és hogy egy síelő próbálkozik rajta, hatalmas buckák között, és a vége egy esés. Sajnos a neten sem találom. Talán valakinek megvan. Ahhoz képest óriási a fejlődés, négyüléses felvonó visz a hegyre, hóágyúk, stb.
Előzmény: (GGregory 200913)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.26. 11:44
A ratrakolt pályát én sem kedvelem, mert rezonálok tőle:-). Egy család, ha elmegy egy napra síelni és buckás a pálya, akkor a gyerekeket általában nem zavarja, jól szórakoznak. A mama nehezebben viseli. Szegény korán kelt, különben is lett volna otthon millió dolga. Fáradt a heti hajtásban, sietett a szendvicsekkel, a teával, pakolászott és most egy hepehupán szenvedhet a kölykök után. Apa a legdühösebb, mert az egészet ő találta ki és a cehet is ő állta, ráadásul hazafelé végig érezheti az asszony szúrós tekintetét. Egyszer én is majdnem így jártam, csak szerencsére az asszony fizette a bulit. Végül csak megtetszett neki a bucka, mert belejött és érezte, hogy technikailag jól fejlődik (alakformáló hatása sem elhanyagolandó!) és kellemesen el is fáradt- hazafelé pedig aludhatott.
Előzmény: (Fuxos 200896)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.24. 20:12
Mátraszentistván reggel napsütés -2 fok, délután zárás körül +1 fok. Olvadozik a hó, de inkább tél, mint tavasz van. Tömeg nem volt. 1-2 perc várakozás a négyüléses előtt, lehet még gyakorolni a hatékonyabb beszállást, de az is igaz, hogy az ember kikapcsolódni jön ide és nem katonai kiképzésre. Azért a beszálló baloldali kanyarját kérjük kissé ívesebbre állítani (mindez két fémkorlát), mert így a belső íven nagyobb a torlódás. Léccel nem könnyű bevenni a derékszöget. Sajnos délutánra a 4- es pálya becsatlakozása a széles alsó részbe drámaian kikopott. Gondolom ez holnapra javítható. Délutánra a meredekebb részeken volt némi jég, de a március végi összkép még így is nagyon jó volt.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.23. 08:47
Márc. 15.- én a magyarországi múzeumok ingyenesen látogathatók és ez alkalomból rengeteg, tréningnacis külföldi látogatót lehet kerülgetni, pl a Nemzeti Müzeumban is. Ez a gáz, nem pedig a magyarok a sípályán!
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.19. 14:56
Ezek szerint a csúcson kell abbahagyni... Hó van, hideg van, várjuk a nyuszit!
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.19. 11:02
Jelenleg mínuszok vannak az időkép szerint, nem értem akkor hogyan olvadhat?
Előzmény: (Z 200747)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.03.11. 23:24
A csúcson leolvadt a fenyőkről a hó- megjött a tavasz. Nem baj, mert így is gyönyörű volt a vasárnap Kubinskán.
Hát igen, 4 óra az út, ezen sajnos nem lehet rövidíteni. A családnak előző este megvillantottam a:„Donovaly 1 órával közelebb van és ha meguntátok az autózást, akkor csak addig megyünk majd”- felelőtlen, gyáva kijelentést. Másnap elszorult a szívem Besztercebánya magasságában, hogy valószínűleg lecsapnak majd a tegnapi elhamarkodott mondatomra. De nem! Szerencsére Donovaly (amit azért igen szeretek) felhőben állt és én napot ígértem- mondtam én mindent csak menjünk… Szóval a legtermészetesebb hangon közölték, hogy ha már Kubinska csak 1 óra, akkor uzsgyi tovább, itt úgy sem süt a nap. Így is van: „minél északabbra megyünk, annál szebb lesz az idő, ugye látjátok, arra talán szakadozik a felhőzet”. Húúú, ennél nincs már lejjebb… És bejött! Az Alsókubin feletti szerpentinről már napsütésben csillogott felénk a Kubinska sípálya.
Sokan voltak, de ez nem szegte kedvünket. Tavaly a hatalmas ködben semmit sem láttam, most viszont mindent. Tátra, Fátra, Alacsony- Tátra, stb. és alattunk a vakítóan csillogó pálya. Ami buckás, lassú, olvadós volt. Technikás, de élvezetes. Most már biztos, hogy fagyban is eljövünk- úgy még sosem voltunk itt. Ez egy déli fekvésű, napozós sípálya. Ülőszékesek és pomaliftek a pályák két szélén. A legjobb a csúcsra szárnyaló pomalift. Csodás helyeken száguld. Ami szimpatikus volt, hogy akár merre jártunk, a csúcson, a hüttékben mindenhol jó zene szólt és barátságosak voltak a helyiek- főleg a fiatalok a csúcson:-) Aki szereti a tavasz sízést, a szép környezetet, a széles pályákat, annak érdemes ide jönni. Ma már olcsóbb árakkal működtek. Felnőtt napi jegy: 23,5 euró, a gyerek: 14 euró + 2 euró a kaució/ db. Nyitva tartás: 8.30 – 15.30! Sítúrázó lányok csapatostul mentek fel és csúsztak le, volt amelyik kutyával.
P1400638.JPG
P1400668.JPG
P1400772.JPG
P1400691.JPG
P1400768.JPG
P1400782.JPG
P1400646.JPG
P1400711.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.