Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dtamas által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2023.02.13. 19:16
Hóhatár hütte: Vissza a 20. Századba - környezetszennyezés és húsközpontúság csúcsra járatva.
A “Covid”-ra hivatkozva még mindig eldobható, egyszer használatos tányérokat, poharakat és evőeszközöket adnak, holott egy ilyen kategóriájú étterem konyháján meg kellene tudni oldani a mosogatást! Sehol máshol nem tapasztalni ilyet, osztrák hüttékben pedig pláne nem. Az külön bicskanyitogató, hogy az eldobható evőeszközök nem lebomló műanyagból vannak (polisztirol), pedig 2021 óta tilos ilyen termékeket forgalomba hozni!!!
Ha ez nem volna elég: a főételek között egyáltalán nincsen növényi alapú étel, minden fogás vagy hal, vagy hús, vagy valami állati! Ezt konstatálva szerettünk volna csak köretet kérni, de azt meg nem adják ki külön, hús nélkül! Agyament, érthetetlen ez a protokoll. Egyetlen pozitívum, hogy az egyébként finom sütőtökkrémleves rizstejszínnel készül.

Mindezek miatt nem ajánlott a hütte, inkább csomagoljatok ételt a pályára otthon. Ha mégis betévednétek, érkezzetek saját repohárral, és kanálgéppel, hogy lássák, mennyire vérciki amit csinálnak…
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2022.01.24. 18:04
Sziasztok! Tegnap voltunk Chopok délen egy napos csapatáson. Fent 40-60 centis, lentebb 10-20 centis powder van, de sajnos nem mindenhol van alapja, ezt a deszkákon gyűjtött sérülések is alátámasztják. Következő havazás után már tökéletes lesz. Már ha nem fúj a szél. Tegnap fújt, a felső kabinos felvonók nem jártak délután 1-ig. A jegyeket online vettük meg gopasson, 49 euroért. Helyszinen 22 lett volna a déli pályára szóló jegy mivel nem ment reggel a felvonó. Ezt nem tudtuk, így buktunk fejenként 27 eurót. Visszatérítés nincs természetesen. Erre mindenki figyeljen! Jobb helyszínen venni a jegyet, ha az időjárás necces. Mi most beleszaladtunk. Ellenben a felső rész kinyitásakor csodás freeride élményeket is szereztünk. Ami viszont pofátlansàg az az 5 euros parkolódíj Krupovanál. Csak 2 vagy több napos síbérlet esetén ingyenes a parkolás! Zsivány dolog, hogy egy eleve drága síterepen még a parkolásért is megkopasztják az embert, na de ez van, biztos kell a pénz az újabb szuperfelvonókra meg szállodákra. Covid info: se a határon, se a sípályán senki nem ellenőrzött minket…
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2019.01.23. 18:31
Sziasztok!

Január 27-től feb. 1-ig buszos társasággal fogok csúszni Alpe d'Huezen, Auris en Oisans városban lesz a szállásunk. Vasárnap-hétfőre min.50 centi havat mondanak, így szívesen csúsznék pályán kívül is. Aki ismeri a terepet, és a lehetőségeket, meg tudná osztani velem a jó spotokat? Esetleg közületek lesz kint vki ebben az időszakban?

Köszi, üdv: Tamás
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2017.03.15. 09:09
A marciusi snowboardozasunkat a koran jott tavasz miatt iden nemikepp last minute szervezessel Kaprunra pozicionaltuk. Kaprunban egy 6 szemelyes, meglehetosen gyeren felszerelt, de termeszetesen aprobetus vegtakaritasi dijjal terhelt apartmanban volt a szallasunk.
A Kitzsteinhornon folyamatos forro napfenyben es eros UV sugarzasban lehetett karcolni. A pénteki 50 centi friss ho es az 1500-2000 meteres fagyhatar miatt valasztottuk a gleccsert. Szombaton erkezesunkkor mar csak a masok altal becsuszott freeride zonakat talaltuk. Azert meg voltak szuz teruletek szep szammal, de sokat kellett keresni oket. A nap ereje es a freeridingolo tomegek miatt a szombati powder-napbol mar vasarnapra viseltes hegyoldal lett, ezert inkabb a palyacarvingra es a parkra helyeztuk a hangsulyt.
Ehhez csak egy plusz loketet adott, hogy a tojasos felvonobol eloben nezhettem vegig ahogy egy lavina elvisz egy sielot. Masnapi hirekbol tudtam meg h a tarsai kimentettek egy meteres melysegbol es sertetlenul meguszta...
A park nagyon jo, termeszetesen a palyak karbantartasara sem lehet panasz. A nagy tomeg meglehetosen zavaro volt. A meleg mitt mindenki a gleccserre igyekezett. A palyak 11 orara elegge elhasznalodtak, de voltak jo reszek meg foleg a fenti gleccserreszen. Sikerult meltosagteljesen pandara egetni az arcunkat :) Osszessegeben Kitzsteinhorn egy jo hely, jo freeride lehetosegekkel, de a magas arfekves, tomeg es a sorbanallasok kellemetlen meglepeteseket tudnak okozni, melyekert szep idoben a gyonyoru kilatas nemikepp karpotolni tudja az embert.
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2017.02.09. 21:45
Sziasztok! Szombaton tervezünk Budapestről egynapos csúszást Stuhlecken, hajnali indulás, nyitástól zárásig csúszás, majd indulás haza. Két helyünk van még. Hét elején leesett 20-30 centi friss hó, jövő héttől masszív felmelegedés körvonalazódik. Most éri meg menni. ;)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.31. 18:43
December 30-án, felbuzdulva a frissen, 2 napja leesett 30-40 cm hótól, meglátogattuk Gemeindealpe síterepét. Az előttem szólók már részletesen jellemezték a terep adottságait és sajátosságait. Az igazi freeride élményről - legalábbis a fahatár felett - lecsúsztunk. Egyrészt kevés volt az állítólag 80 cm-es összhóvastagság, másrészt hiába a 40 cm friss hótakaró, 1 nap leforgása alatt buckatengerré csúszták szét az egész hegyoldalt a havazás elállta után rövgest kiérkező sporttársak. Az erdei szerpentin kékpálya kanyarjait természetesen a fák közötti csúszkálgatással kiegyenesítettük :)
A park jelenleg építés alatt áll, de izgalmas lesz ha megnyitják. Úgy gondolom, ha még egy fél-egy méter hóval vastagodik a hegyoldal, érdemes lesz visszatérni. Haladó sportolóknak egyébként maximum egynapos, viszonylag hamar kiismerhető, ha csak a pályákat nézzük, akkor két pályás síterepről van szó. A hegycsúcsról tényleg szép a panoráma!
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.31. 18:25
Sziasztok! 4 éve vásárolt Forum Booter bakancsaim közül a bal (hátsó, goofy beállítás) lábamon lévőné a gumitalp illesztése felett vízszintesen megrepedt, olyan mintha kezdene leválni a talpa. Foglalkozik valaki Pesten snowboard baki javítással, "szervizzel"? Vagy van valami sufni megoldása dologra? Nem lennék boldog, ha ki kéne hajítanom és újat vennem, az új árából inkább még 3-4 nappal többet csúsznék a szezonban ;)

Sajnos képet nem tudok küldeni, mert nem tudom hogy kell ide beilleszteni.

Köszönöm a tanácsokat, havas új évet :)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.27. 08:50
Maholnap a keleti Alpokban az elorejelzesek szerint lezudul 30-40, helyenkent 50-80 centi friss ho. 29-30-adikan erdemes lenne kilatogatni. Gemeindealpera es Hochkarra tobbek kozott igen durva mennyisegeket jeleznek elore a snowforecaston, de meg a szerenyebb bergfex is 50 centiket ir....
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.10. 11:48
Mi 4.-én voltunk Délen, igen Krupován gond nélkül lehet parkolni, viszont arra mindenki nagyon figyeljen, hogy a krupovai Infocentrum zárva volt az építkezés miatt, így nem tudtuk kiváltani a jegyeinket. Persze már nyakig be voltunk öltözve. Végül egy angolul tudó szlovák síelővel intéztettük el, hogy a 31-es pálya melletti tányéros lift kezelői kártya nélkül felengedjenek a felvonóval Srdieckohoz, mert először azt mondták hogy menjünk át kocsival, ha nincs jegyünk, mondom biztos hogy nem :D szóval nem árt résen lenni amíg át nem adják a felvonókomlplexumot Krupován.
Előzmény: (sika71 190886)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.02. 23:47
Az időveszteség kb. 5-10 perc autópálya nélkül, oké hogy nem szögegyenes a főút, de nem rossz a minősége, és a városokon belül már nem fizetős az autópálya szakasz sem, tehát fel lehet menni a pályára, amint beérsz Besztercére. Ha végig az országhatárig menne ez az É-D irányú autópálya akkor semmiképp sem sajnálnám az útdíjat érte de így azért nem túl acélos számomra az ár-érték arány. :)
Előzmény: (MZSperX 190670)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.02. 20:33
Köszi a választ, közben rátaláltunk a Torma Sportra, pont közel lakunk hozzájuk, szintén 9. kerület, holnap ráadásul a parkolás is ingyen van, és 3500 forint a teljes szett egy napr, elvitel visszahozatal napja ingyenes. Teszünk egy próbát, hiszen kinn a pálya mellett ennyi pénzért csak a bakit adják oda :D
Előzmény: (Chopoker 190667)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.02. 18:53
Sziasztok! Tudnátok ajánlani jó budapesti síkölcsönzőt ahol kezdő-középhaladó sílécet és bakancsot lehet EGY NAPRA bérelni? A legtöbb helyen 3 napot számolnak fel minimum... Köszönöm!
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.02. 17:57
Vasárnap egy napra megnézzünk a frissen nyitott Chopokot a párommal, 1-2 hely van még az autóban, ha valaki velünk tartana! Budapestről indulunk hajnali 5 órakor, tervezett hazaindulás záráskor! Box nincsen, de 1 pár léc és 1 board elfér még. Üdv Tamás
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.02. 17:44
Szia! Az új kabinos déli felvonót dec. második felében adják csak át. Szezonkezdésre elegánsabb lett volna, de nem baj, ez van, a lényeg, vagyis a hó az legalább leesett nyitásra :)
Google maps-be vagy Waze-ba kiikszeled a fizetős útszakaszokat, és máris nem fog rávinni a Zólyom-Besztercebánya közötti autópályára.
Én jelenleg imádkozom, mivel november elsején jártam arra és Besztercebányán hazafele jövet matrica nélkül elvétettem az utolsó lehetséges lehajtót, azután már csak Szliácsnál tudtam lemenni, remélem nem jön majd csekk 150 Euróról...
Előzmény: (wwwblade 190654)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.01. 21:42
Köszönjük!!
Előzmény: (hpetya82 190634)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.12.01. 15:30
Sziasztok! Gondolkodunk párommal hogy megnéznénk a hétvégén a Chopoki nyitányt, természetesen GoPass kártyával, legalábbis nekem van, és tudok 19.9-ért síelni. Páromnak még nincs, mivel csak tavaly óta síel és nem volt még Chopokon, de csináltam egy családtag profilt (vagy mit), de nem világos az egész rendszer, hogy most akkor ő is 19.9-ért fog majd síelni vagy sem... Arra is gondoltam hogy csinálok neki egy full különálló profilt és megigénylem a kártyát, és mint friss tag ideiglenes kártyáját kiváltva szintén 19.9-ért síelhet. Kicsit zavaros a sztori a honlapon, hogy mire is jó akkor ez a társkártya. Ha valaki hasonló cipőben jár kérem ossza meg amit erről tud.
Más: Kinek van infója, hogy hány pályát terveznek megnyitni a hétvégi nyitásra? Mert ha lesz kb 5 km nyitva, akkor amiatt nem ülünk autóba. Ellenkező esetben viszont van még 2 szabad helyünk hátul, aki csatlakozni akar :)))
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.11.28. 22:02
Sziasztok! Hétvégi snowboardozások, vagy egy ilyen freeride túra engem is érdekelne. Szeretném kipróbálni magam, megvan-e hozzá a lélek. :) Én Chopokot is nagyon szeretem, mivel nem kell hozzá autópálya matrica, és most már (vagyis dec végétől) a déli parkolóból is szárnyal az új kabinos lift...:)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.03.14. 17:38
Robi! Orom volt olvasni amit irtal. Nekem mar regota bakancslistas hely Gemeinde, 6-an majdnem mi is oda mentunk, de a szombati volgyallomas webcam kepen az egy nap alatt homentesse valo fuves mezok elriasztottak, ezert a mindig fagyos Hochkart valasztottuk, es nem csalodtunk. Legkozelebb, meteres porhoban azonban en is meg fogom csuszni Gemeindealpet :)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.03.10. 17:35
Es koszonom szepen a segitseget :)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.03.10. 17:34
Szisztok! Holnap indulunk Bad Kleinkirchheimbe. Nem akarunk az S6on menni Eisenstadt-Semmering-Murau utvonalon, mert LPG-s a kocsi es arrafele nincs gazkut a sogoroknal. Mi lehet jobb valasztas szerintetek? M1 Gyorig, aztan 85os uton Csorna Szombathely Graz, vagy M7 Balatonig utana Veszpremtol a 8 as uton Kormend-Graz iranyaba? Lehet rossz helyre tettem fel a kerdest mivel ez magyar autopalya tapasztalatot igenyel, de Ausztriaba megyunk
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.