Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rera által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (317)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.14. 09:22
Fraxinus kollégával már mindent megbeszéltem, Szentendrén csatlakozom! Éjjel sajnos nem tudták átratrakolni a pályát, de kásában még úgysem próbáltam ki az új lécem. :-)
Előzmény: (szendre 154844)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.11. 20:45
A történetnek semmi köze a valósághoz? Valami köze azért van, de tényleg nem sok... ;-) "Ingyé" nem kell Szaniszlónak az összes, csak kér -- s megköszöni, ha kap. De azzal sincs baja, ha más kap: AJÁNDÉKBA! Az üzemanyagba sem számoltatta be a nyereményt, amikor kapott: igazságosan elosztották egymás között a benzinpénzt, és a sporttársaknak örömest átadta a másik két jegyet -- ajándékba. (Somló Ágnes, az egyik sporttárs tudja "Szaniszlót" igazolni, a másik nicknév sajnos nem jut az eszébe, 11 hónap távlatából...)

Szaniszló helyett most már Rera: a nyilvánosság elé tárni tényleg nem a legszebb egy magánlevelet, viszont csak a nyilvánosság tud hatni (ha tud, esetleg) a nyereményeket értékesítőkre... A honlap üzemeltetői nem tudnak mit tenni, de sajnálják a történteket, leveleztem velük. A szerkesztőség egyébként külön felhívja a figyelmet arra, hogy nem szabad értékesíteni, tehát, Gabóca, elvileg sajnos nem dönthetsz erről szabadon.

Gondoltam, itt megbeszélhetjük a dolgot. Nem Szaniszló-Rera magánakcióját, hanem AZ ELVET. Tévedtem, a kedves fórumtársak más irányba kalandoztak, talán mert arrafelé többet lehet nevetgélni. Megértem. Vagy nem. ;-)

A topikot nem a múlt miatt indítottam. Hanem a tisztább jövőért. Ami, úgy látszik, egyelőre utópisztikus cél. ;-)
Előzmény: (AAron 154559)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.11. 13:40
Kedves mindenki, elindítom ezt a topikot! Merthogy az itteni nyereményeket átruházni szabad, értékesíteni azonban tilos! Ez elvi kérdés, nem mellesleg a honlap üzemeltetőinek kérése is... S ugyan szankciókkal nem tudunk fellépni a kereskedők ellen, a nyilvánosság talán használ valamit...

Tegnapelőtt is volt egy hirdetés az Aflenz-topikban, bár hamar törölték... Írtam az illetőnek, kértem szépen a jegyet, és felhívtam a figyelmét a szabályra: értékesíteni tilos!

Illúzióim nem voltak, de azért reménykedtem, hiszen tavaly, a szezon vége felé nyilvánosan kértem és kaptam így jegyet, akaratomon kívül egyszerre hármat is (utólag IS köszönet BillaBennek, Kócosnak és Pistabácsinak)! A telekocsit megszerveztem, és a jegyekkel én sem kereskedtem: ingyen adtam tovább, a benzinpénzt pedig elharmadoltuk.

Nem megerősített információim szerint egyébként olyan kereskedő is van közöttünk, aki nagy tételben vásárolja a jegyeket!

Szóval aztán ma délelőtt választ is kaptam, idézem:
"Szia!
Köszi a megkeresést!
A jegyet sikerült eladnom.
Jó sielést!
Üdv
ruboczb"
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.08. 22:37
Az ígéretekkel ellentétben ma nem nyitották meg a 2-est és a 4-es fölső szakaszát, csak az 1-esen, a 6-oson és a 7-esen csúszhattunk. Ettől függetlenül megkövetem Eplényt. Három éve jártam először a terepen, akkor nem győzött meg... Azóta nem síeltem ott, de most kap még egy csillagot, így szubjektív rangsoromban felzárkózik MSZI-hez (és tovább nem is versenyeztetem őket). A Bakonyban most (is) kevesebb a hó, mint a Mátrában, de erről nem ők tehetnek. Mindent elkövetnek, hogy élvezhető pályákkal szolgáljanak minket. A Szent Sólyom lassan repül, közben meg-megáll (olyankor áldást oszt?;), de a beszállás után már nem rémít a szakadék (a patak fölé széles pallót építettek), és a mozgó szőnyeg is jól működik. A beléptető csak nagyon közelről érzékeli a bérletet, s mivel az enyém a mellényzsebemben volt, intim dörgölőzésekkel kellett ismerkednem a vassal..., de mások is hasonlóan próbálkoztak, különböző testrészeikkel. ;-) Nekem az 1-es nagyon bejött: 11-ig szinte a sajátomnak érezhettem a pályát. Aztán persze megszaporodtunk, de a liftnél sosem kellett várni. Az alsó szakasz hamar eléggé kásás lett, így 2-től a 7-esen róttam a köröket, a csákányossal jártam, csak néha csúsztam végig. Összességében nagyon szép nap volt, köszönjük!
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.08. 22:15
Ma nagyon "vicces" volt figyelni Eplényben két oktatót is (összesen annyi volt a pályán) a csákányosról: "csodálatos" kiterheléses hóekét tanítottak, precízen, kicsiknek és nagyoknak egyaránt... ;-)) Aztán lefelé én meg jusztis a pedált gyakoroltam, több-kevesebb sikerrel (de azért már érzek és értek is belőle valamit, köszönet érte Lackónak)!
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.07. 14:48
"A jó hír, legalább fellendítem a sihu-n az aprót sok olcsó csukával! :)" Tényleg nagy butaság összevissza vásárolni, ha sok pénzed van, akkor is: inkább költsd síútra! :-) Az aprókban sok szemét is összegyűlik... TANÁCS: komolyabban figyelj, olvass, keress!! Megéri. Az új bakancsom megvétele előtt másfél órán át guggoltam, ültem, álltam, járkáltam benne. Megérte. Ja, és vadiúj. Sokkal kevesebbért, mint amit te már eltékozoltál e célra. Nem akarlak bántani, de nem okosan cselekszel. Ebben a topikban (is) sok hasznos tanácsot olvashatsz.
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.06. 10:23
Pénteken tervezünk egész napra menni. Előreláthatólag hány pályán csúszhatunk? Ugye többet is kinyitnak péntekre? Nagyon várom a választ, köszönettel.
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.05. 08:53
Azon kategóriák szerint mi már mind seniorok vagyunk! De ne aggódj, van még időd: Andi a bizonyíték, hogy a síelés fiatalít, s hogy sok gyakorlással több mint százévesen akár az Eb-re is kijuthatsz. :-)))
Előzmény: (szendre 153712)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.04. 20:47
Ezeket az olcsó szállásokat gyűjtöttem ki, amikor még úgy volt, hogy megyek (2500--3500 Ft/fő/éj):

NEFELEJCS VENDÉGHÁZ (KALANDPARKHOZ KÖZEL)
3980 Sátoraljaújhely, Kazinczy utca 146.
Telefon: +36/47/322-297

Király Család Szálláshelye
Tulajdonos: Király Béláné
3980 Sátoraljaújhely, Kazinczy utca 36.
Telefon: 30/303-9341

MAGYAR-SZLOVÁK KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ NEMZETISÉGI ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS KOLLÉGIUM
(ötágyas szoba a legkisebb, két szobának van közös zuhanyzója, vécéje)
3980 Sátoraljaújhely, Balassi Bálint utca 4.
Telefon: +36/47/321-060
E-mail: titkarsag@szlovak-sujhely.sulinet.hu

SACI VENDÉGHÁZ
3980 Sátoraljaújhely, Deák út 40.
Telefon: +36/47/326-088
Előzmény: (blevy 153517)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.03. 22:00
Köszönöm nektek Donovalyt, csodálatos volt!!!!
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.02. 00:07
Most olvasom, most jelzek: jajjjj!! Már Visegráddal is gondom volt: a HÉV-től messze van a Cora, ezért csatlakoztam Szentendrén. Vasárnap mindkét kocsinak kitérő lenne a Moszkva (pardon: Széll Kálmán;-) tér? Vagy bárhol jó, a 4-6-os villamos, a 2-es metró, esetleg a HÉV vonalán! Halihó, bocs!!
Előzmény: (Lackó 153294)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.01.31. 20:37
Tényleg nagyon jól éreztük magunkat, de a pályaállapotok leírásán azért pontosítanék... Az első csúszásom a 3-ason kiábrándító volt: a tegnapi eső és az éjszakai lehűlés miatt jéggöröngyösen kifagyott, elég cudarul, bizonyára az eső után nem tudták átratrakolni, sajna. Így hát csak a 4-esen csúszkáltunk, de örültem a napsütésnek és a jó társaságnak, mert örülni mindig lehet valaminek! :-) Majdnem délben merészkedtem vissza az árnyékos 3-asra, azután viszont három órán át meg sem álltam: a rögök kicsit felpuhultak, kemény lábmunkával meg lehetett dolgozni a jeges pályát, úgyhogy a két másik hölgy "pesztrálását" Robin elvtársra bízva (nem ellenkezett;-) nyomtam, kizárólag a piroson. Az utolsó órára csatlakoztam a többiekhez, még párszor végig lementem a kéken, de az alján akkor már nagyon kásás volt, ahol meg a kását eltúrták, az alapjég, s még a föld is előkerült. Robinék maradtak a zárásig jó állapotú széles részen. MÉGIS csodás, hogy a felmelegedés sem tud kibabrálni MSZI-vel (na meg jön az újabb lehűlés!). Elég sokan voltunk (csütörtökön!), a felvonóknál mégsem kellett három-négy percnél többet várakozni! (A dezodorát nem ismerem, de a forralt bora finom, a társasága kedves.:-)
Előzmény: (Robin 153195)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.01.29. 13:10
Mindenképpen ajánlom!!! Én egyetlen alkalommal voltam Lackónál oktatáson, s máris nagyon sok hasznos infót felcsipegettem! A társaság pedig remek, csak a lécen kívül a humorérzéked se hagyd otthon, mert garantáltan "felcsipegetnek"! :-)))
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.27. 19:32
Te meg még mindig ragaszkodsz a kékhez? ;-) Pedig bizony már láttam (láttunk) egy ááálllllatjóóó videót (is)...
Előzmény: (minerel 152525)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.01.26. 18:49
A Firefox tényleg jól csinálja! És most is ratrakolnak! :-) Sok sikert az üzemeltetéshez!
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.01.26. 00:07
És tényleg: ott volt, a meredeken lefelé eltűnt, aztán előkerült, buksiján a lámpa csak úgy pislogott, amint felfelé kapaszkodott, majd irányt váltva átszelte a korábbi, párhuzamos nyomait, s most megint várunk... :-) Kissé nehézkes, hogy a kép frissülése tíz másodpercenként az egész honlap újratöltésével jár, de a lényeg: hajrá, Dobogókő!!! (Egyszer majd én is ratraknyomos pályán síelek ott, becsszóra!)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.24. 09:00
Olyan jó, ezekből a hosszú magyarázatokból mindenki nagyon sokat tanulhat! Köszönjük. És tényleg: amikor az ember megérzi/megérezheti a jó lécet, az elmagyarázhatatlan különbséget, akkor.... :-))))
Előzmény: (maci-laci 152079)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Topik: Visegrád
2013.01.19. 19:51
Hétvégén még nem jártam Visegrádon -- s eztán sem fogok. ;-) DE muszáj volt, hiszen mára ígérték a felső rész és az erdei út megnyitását, s mivel azokat a pályákat nem tudják kezelni, első napra kellett szervezkedni. (A sielok.hu segítségével és ügyes logisztikával telekocsi vitt, másik autó hozott.) Végül csak 11 előtt valamivel mehettünk fel először a hosszú tányérossal: izgatottan vártam, még sosem jártam arra... A meredek csak az elején volt élvezhető, szerintem, amíg nem túrták szét, viszont a szélső erdei út (a pályaképen nem látható, hogy kettéágazik, aztán összefut) nekem nagyon bejött: lankácska, de gyönyörű panorámával a várra és a Dunakanyarra! A legjobb az volt az egészben, hogy így a megszokott "visegrádi feeling" (értsd: épphogy elindulsz, máris vége) nem kapott el! Délben a hosszú felvonó megadta magát, de a gyors intézkedésnek hála húsz perc múlva újra tudták indítani, csak azután be kellett tartani egy szabályt: három ember, egy üres tányér, megint három ember, megint egy üres, és így tovább. Az alsó részre hihetetlen tömeg gyűlt a nap folyamán! A felvonók győzték a sok embert (alig kellett várakozni!), a pályák azonban kevésbé... Délutánra jeges, sőt földes foltok is kialakultak, a tolókaros tetején és az erdei úton kövek is előbújtak, de azért ki lehetett kerülni (néha nem sikerült, mint látható a lécem talpán, szerencsére nem vészes). Fél 3-kor abbahagytam, lejárt a négyórás jegyem. Okosan csináltam: elég is volt, jó is volt! Köszönjük! (A képek telefonnal készültek.)
Fenykep0040.jpg
Fenykep0044.jpg
Fenykep0047.jpg
Fenykep0054.jpg
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.01.18. 19:40
"Privát tradícióm" őrizve tömegközlekedtem (visszafelé kocsival hoztak, itt is köszönet érte), így 9.02-kor szálltam le a buszról. A Zsindelyesben megtudtam, hogy az első "turnus" már reggel 7 óta tapossa a pálya alsó részét, mi a meredeket kapjuk. Összesen körülbelül 15-en vállaltuk a feladatot. A kövezős lécem (huh, nagyzolok, szóval a régit) felcsatoltam, s irány a munka! Közben beszélgettünk, nevetgéltünk -- később már nem annyira: fájt a lábunk, kinek a vádlija, kinek a combja, jó kis bemelegítés! :-) Volt egy idősebb úr, aki már a második kört taposta, amikor én az elsőt (és így is lehagyott) -- mint megtudtam, ő profi ebben a "sportágban": a ratrak előtti korszakban kezdte. :-) Fél 12-kor viszont becsekkolhattunk a tányérosnál, és 4-ig ingyen csúszhattunk, mi, "pályamunkások". Déltől kicsit megszaporodtunk, de még így is kevesen voltunk. Én többször választottam a szűzhavas erdei utat, nyammm! Egész nap zuhogott a hó, ami nagyon jót tett a lábbal kezelt pályának: nincs jég, föld, fű, kő, csak sok-sok fehérség! HA ma este erre még ráratrakolnak (ahogyan Laci, az üzemeltető ígérte), akkor holnap ideális körülmények között síelhet, aki Dobogókőre megy!!! És még a nap is sütni fog. :-)
IMG-0015.JPG
IMG-0016.JPG
IMG-0018.JPG
IMG-0023.JPG
IMG-0020.JPG
IMG-0030.JPG
IMG-0043.JPG
IMG-0045.JPG
IMG-0051.JPG
IMG-0057.JPG
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Topik: Dobogókő
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.17. 23:52
Mennyi időbe telhet, mire letapossuk...? Huh. És a "pályamunkások" medvehagymás pogácsát is kapnak? Mert az nálatok nagyon finom! :-) Na, ilyesmit még nem csináltam, de kövezős léc már bekészítve, úgyhogy hajrá, Dobogókő! :-) Szerintem jó buli lesz, gyertek, minél többen!!!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.