Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

supershape által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (76)Időben csökkenő Időben csökkenő
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2022.01.14. 18:48
Mire vagy kíváncsi? Az idő jó, a pályák jók, a szokásosnál jóval kevesebben vannak.😀
Előzmény: (Dr.Bubo 214374)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2021.02.17. 15:22
Nem csak nekem tűnt fel, hogy ez így messze volt a fair play-től? Úgy látszik a FIS illetékeseit is megzavarta a COVID. :(
https://magyarnemzet.hu/sport/veszelyes-szerencsejatek-vagy-a-sportag-jovoje-parhuzamos-oriasmulesiklas-9385700/
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2019.02.21. 19:22
2019.02-09-16. között síeltünk ezen a terepen, gondolom nem árt rövidebb beszámoló 5 évente :). Utazás Olaszországon és a Simplon hágón keresztül történt szép időben. A meteorológusok kivételesen tökéletesen eltalálták a hét időjárását: ahogy ígérték vasárnap délután befelhősödött és elkezdett havazni, ami többé-kevésbé hétfőn is kitartott. Esett a városban 1500 m-en 40-50 cm hó. (Nem is nagyon láttam még ilyen síterepet, mint CM, ami gyakorlatilag kevesebb havat jelentett mint a tényleges: lásd sielők.hu hótörténet!) Keddtől kezdve verőfényes napsütés, felhőfoszlányokat sem láttunk, meleg idő +10 fok. Sajnos szomorú apropója is van beszámolómnak, tegnap előtt váratlanul lavina zúdult a Plaine Morte-ról levezető pályára síelőket maga alá temetve. :( Az adminoknak jelezném, hogy javítani kellene a síterep leírásában, mert már nem üzemel Aminonából kabinos felvonó, helyette csak síbusz közlekedik a Barzettes kabinoshoz, valamint csak 4 és 6 üléses gyors liftek vannak a csákányosok mellett, de aki megnézi a sítérképet az láthatja ezt is.) A síterep tényleg családbarát, a Montanából Arnuovába felvivő kabinos például ingyenes, így a túrázók, tanulók ingyen is feljuthatnak a hegy egy részéig. Az árak svájci szintűek, aki ismeri a tiroli, vagy francia árakat, na arra még számoljon rá 20%-ot. A síbérletek is hasonlóan drágák, viszont van junior bérlet, ami 25 éves korig elérhető és 25%-kal olcsóbb, mint a felnőtt bérlet. A sípályákon február és a remek idő ellenére teljesen ismeretlen fogalom a tömeg, egyszer álltunk sorba 2 percet a Barzettes kabinosnál, ez volt messze a legtöbb. A pályák leginkább piros jelzésűek, így a haladóknak és a középhaladóknak is megfelelőek a kezdőknek pedig rendkívül széles kék lejtők állnak rendelkezésre, a tárcsás ill. csákányos felvonók leginkább ezeket szolgálják ki, vagyis a rutinosabb síelőknek ezeket a lifteket nem is kell használniuk, mindenhova el lehet jutni gyors ülő- és kabinos liftekkel. Vannak kezeletlen fekete pályák is, amire az ülőlift középállomásánál csak pici tábla figyelmeztet, hogy csak jó síelőknek. Mi is rátévedtünk a nagy havazás után, hát szlamom léccel munkás volt lefelé. Vannak kedves a településre levezető erdei pályák is. A hét második felében kb. 1800 m alatt délután már kissé kásás volt a hó, de 2000 m felett végig kiváló havon lehetett síelni. A pályák jelölése, hát ez a síterep leggyengébb (fekete) pontja. Ennyire nehezen követhető jelölésekkel még nem találkoztam, pedig jártam néhány síterepen. A pályák számozottak, ezt néhány központi helyen, kereszteződésben nagy táblákon is jelölik, de a konkrét pályát színes tárcsával a számával csak a pálya elején jelölik egyszer, a tárcsa átmérője max. 20 cm. Na ezt olvasd le síelés közben! - még szerencse, hogy mi jó időben voltunk. A pálya szélét csak színes karók jelzik. Másik negatívum, hogy az eurot is elfogadják bárhol, de 1:1-ben váltják a frankkal. A negatívumoknak ezzel a végére is értem. A panoráma lenyűgöző, ahogy valaki korábban is írta a Mont Blanctól kezdve a Breithornon keresztül Matterhornig, több tucat 4000-es csúcs látható. Összességében fantasztikus hetet töltöttünk el Crans Montanában, aki vállalja a hosszú utazást és tudomásul veszi drágaságát az remek síélmény részese lehet (mi önellátásra rendezkedtünk be, max egy sör a kocsmában)
A hétvégén női alpesi világkupa futamot rendeznek, ennek a pályája eleinte részben, a hét végén már teljesen le volt zárva, kiskatonák locsolták is rendesen.
És végül egy megdöbbentő video a lavináról: (sajnos a reklám elég hosszú előtte)

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fglobalnews.ca%2Fvideo%2F4978976%2Fvideo-captures-moment-avalanche-hits-swiss-ski-resort-of-crans-montana%3Ffbclid%3DIwAR1Zydg50v_2k4VkPlOMLQ8rFdOhdKzW1ta4j2Jx2clpG0JuLuRwbxxrQ0Y&h=AT1hQEFEdrkWCHukWKk9itQ0Td3L2XE8Br8E1eAI-Q4cJVz3Xc_iY5lFLhdkFowO-e5_rXdJ2kbicNRfWUd3n1IeTz3ThM_coYUVabmaL8CNDLoxioFcCBighYjgDDk01e5Qew
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
Topik: Wengen
2018.03.22. 10:25
Örülök, hogy végre kipróbálhattad és neked is tetszett. Nekem is nagy kedvencem ez a pálya, csak sajnos már régen síeltem itt. Kár, hogy a cél előtti letörést néhány éve "lefaragták", az még jó kis móka volt fáradt lábakkal :).
Előzmény: (TibiF 200829)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
Topik: Wengen
2017.11.19. 09:33
Nekem az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb kedvencem ez a síterep. Sajnos már elég régen jártam ott utoljára :(. Kicsit meglepődtem, hogy még nem jártál ezen a rendkívüli síterepen, de látom egyből megkedvelted. A síbérlettel egyébként Interlakenből is fel lehet utazni akár Grindelwaldba, akár Wengenbe és Természetesen Mürrenbe is. A Jungfraujochra viszont kiegészítő jegyet kell venni aminek az ára elég barátságtalan, de egyszer mindenképp érdemes felmenni ha szép az idő.
Előzmény: (TibiF 196701)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2015.11.11. 10:51
Kedves MaOr!

Nem akarlak lebeszélni Les2Alpes-ról, de Genfből a világért se utazz le odáig! A kettő közt vannak a világ legjobb sípályái. Nézd meg például a Portes du Soleil (Avoriaz) terepeit, a legnagyobbak közül talán ez van a legközelebb Genfhez. Szerintem közvetlen buszjáratok közlekednek a reptérről a síterepekre.
Előzmény: (MaOr 183962)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2015.10.11. 17:57
Mindkettő megkapja a 100 pontot.
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2015.04.13. 20:23
Kedves Admin5!
Abban igazad van, hogy Csabeszka fórumtársunk tájékozódhatott volna a neten, hogy a Val di Fassai síbérlet hova érvényes és hova nem, de abban teljesen igaza van, hogy itt a sielok.hu-n megtévesztő, hogy a síterep ismertetőben Val di Fassai sírégió részeként van feltüntetve Falcade. A másik négy terep valóban a Val di Fassai sírégió része, de Falcade nem! Falcade a Dolomiti Superski bérletrendszert alkotó 12 sírégió egy másik részéhez Trevallihoz tartozik, ahogy Passo San Pellegrino és Alpe Lusia is. (Mégha Moena hovatarozásán lenne vita, megérteném.) Szóval Csabeszkának igaza van, javítani kell!
Előzmény: (admin5 182791)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2015.03.08. 09:49
Szép túra volt, gratulálok! Egy apró pontosítás: balról jobbra Eiger, Mönch, Jungfrau.
Előzmény: (TibiF 181853)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2013.10.01. 18:47
Kedves Domi!
A ski-france mellett nézegetheted a belvilla.com-ot is, vagy a kedvencemet a magán bérbeadók website-ját a homelidays.com-ot is. Ezeken az oldalakon biztos találsz kedvedre valót.
Előzmény: (Carterutz 161030)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2013.01.02. 19:26
A hágó egész évben nyitva van, legfeljebb nagyon rossz időjárás esetén zárják le. Én Olaszország felé szoktam menni: rövidebb, de sokakat elriasztanak az olasz és szlovén autópályákon fizetendő díjak.
Előzmény: (baldwin 148836)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.11.15. 21:18
Szuper! Galaxy Ace-n is tökéletesen működik.
Előzmény: (zadmin 143569)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.11.08. 10:39
Grat! Egyszerűen gyönyörű! Sajnos én még nem tartok itt a felkészüléssel :( De majd igyekszem!
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.10.18. 14:46
Akkor szombaton mi is csapatunk! :)
Előzmény: (Stani 141391)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
Topik: Kitzbühel
2012.10.14. 19:11
Természetesen használhatják. Csak a Streif van lezárva, mellette a Familien Streifen ingyenesen követhetitek is az edzést. A parkolót nem tudom, mi a Fleckalmbahnnál szoktunk lakni, ott ingyenes a parkolás. Fent csak egy rövid átcsúszás és máris a Hahnenkammon vagytok.
Előzmény: (zerge 141182)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.10.11. 10:39
Ahogy többen is írták már a B55 ehhez a léchez nem való. Egyébként én is ilyen lécet használok 2-3 éve egy Raptor 120 RS-sel, nekem "kényelmes" a baki. Régen voltak Nordicaim is, de ez egy másik kategória, az általad említett modellt nem próbáltam. De mindenképp alaposan próbáld fel a SZAKÜZLETBEN a bakit mielőtt döntesz, mert ez tényleg lábméret,forma, boltozat magassága stb. kérdése. Már tavaly, amikor a lécet vetted komolyabb bakira kellett volna váltanod! :) (Tudom a mocskos anyagiak :()
Előzmény: (arsenal 141060)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.10.09. 10:54
A Próféta szóljon Belőled! A honlapra most tették fel, hogy a liftek természetesen még nem működnek, újabb tájékoztatást a szezon kezdetéről jövő hétfőn adnak. Kicsit kezdhetünk aggódni az október 23-i hosszú hétvégére tervezett besízésünk miatt. :(
Előzmény: (Stani 140969)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2012.09.26. 17:55
A ski-france mellett én a Homelidays.com-ot ajánlom. Itt magán bérbeadók hirdetései között keresgélhetsz, szerintem találsz megfelelőt. Elég jó a keresője, csak az adott hét bérleti díját nem tudja értelmezni helyesen.
Előzmény: (Monikasci 140358)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.