Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 56, rendezés:
MGMM által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  MGMMFérfiProfi síelő
Dátum: 2016.12.19. 09:36
Topik: Selmecbánya - Salamandra Ski Centrum
MGMM Hozzászólások: 56
Regisztrált: 2009.11.30.
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok!

Tegnap voltunk itt. Tökéletes minőségű, 40 cm-es műhó fogadott. Kevesen voltak, sorban állni nem kellett.
Reggel napos volt az idő aztán befelhősödött majd a hó is elkezdett esni,de a pálya egész jó volt még délután is.
Elsősorban a gyerekek miatt mentünk ide, Ők még most tanulnak síelni.
Van kék ( világoskék ) gyerekpálya kis tányérossal és egy modern, bubis 4 üléses a piros pályához - aminek a fölső 2/3-a piros csak, az alja inkább kék nehézségű.
Tudom ajánlani haladóknak is, igaz max. egy napra .
Jó, változatos pálya. Közel van, olcsó, 63 pénz volt a családi, napijegy. A felnőtt 20, gyerek 16. Van VIP jegy is, ezzel sorállás nélkül síelhetsz, kb. duplájába kerül.
Van hangulatos szlovák étterem is, finom ételekkel.
Mindenhol csak szlovákul beszéltek, és csak szlovák feliratok voltak, de kedvesek, segítőkészek.

Összességében ajánlható mindenkinek aki egy napos síprogramot szeretne. Bp.-től 150 km, kényelmesen két és fél óra.

UI.: hazafelé úton esett a hó, Szlovákiában kifogástalan útkarbantartással még a 100-ad rangú úton is, amint átértünk a határon, a 2-es főúton semmi. A magyarok ebből ismét elégtelenre vizsgáztak....
Dátum: 2015.03.17. 08:52
Topik: Donovaly
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

A felvonó nem a leglassabb sebességgel ment, hiszen olykor, érdekes módon lelassították, csak nem nekünk.
Ennyi, csak gondoltam leírom, mert tényleg nem ezt vártuk.
Előzmény: (pattyski 182181)
Dátum: 2015.03.16. 16:30
Topik: Donovaly
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Vasárnap, 15-én voltunk itt síelni.
A két kisfiam ( 5 és 6,5 évesek )ebben az idényben kezdte a sítanulást ezért választottuk ezt a helyszínt, most voltunk velük először "igazi", felvonós, hóborította sípályán.

A meleg időjárás ellenére reggel még jók voltak a pályák, de dél körül már gyakorlatilag mély kásában síeltünk, egyik másik lankásabb pályán már-már tuszkolni kellett magunkat.
A várakozásainknak megfelelően a Zahradiste oldal kék pályarendszere tökéletes megfelel kezdőknek,kis gyerekeseknek akár első alkalommal is, úgy a pályák lejtése mint a tányéros felvonók kialakítása miatt.
Igen alkalmas a felvonózás elsajátítására is.
A gyerekek is nagyon élvezték a síelést az egyre inkább kásásodó pályák ellenére. Hó egyébként van még bőven, kis hideggel simán kitarthatnak Húsvétig, ahogyan írják.

A pályán lévő hüttében elfogadható áron-színvolalon kínálnak mindent és a Patty Ski büféjében úgyszintén.

Az egyetlen, de tényleg zavaró negatívum az volt, hogy a 4 üléses felvonó kiszállásánál sosem lassította le a felvonót a kezelő annak ellenére, hogy szemmel láthatóan a kicsiknek gondot okozott a kiszállás. Szóvá tettem neki de csak annyit hajtogatott, hogy emeljük föl a korlátot időben. Tényleg, (ide csúnyát írtam volna)???

Más síterepeken nem ezt tapasztaltam, főleg Ausztriában.
Ott még a beszállásnál is segítenek a gyerekeknek, de pl. Eplényben is.

Na mindegy biztos hosszú volt a szezon.

Mindent összevetve jót síeltünk, 1 napra tökéletes választás lehet kezdőknek.

Üdv.
h i r d e t é s

Dátum: 2014.09.12. 11:34
Topik: Semmering - Hirschenkogel
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek.
Dátum: 2014.09.10. 09:22
Topik: Zakopane és környéke
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Január 16-18. közt rendezik a következő zakopanei síugró VK futamot.
Sokszor voltunk már Zakopanéban, voltunk a síugrósáncon is nyáron, de most szeretnénk megnézni a VK futamot és a sztárokat élőben.
Aki volt már ott és tudna segíteni információval nagyon megköszönném.( hol lehet jegyet venni, van-e még egyáltalán, illetve kintről mennyire lehet látni az ugrókat?)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv : MG
Dátum: 2014.09.10. 08:55
Topik: Semmering - Hirschenkogel
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Idén decemberben a két ünnep között rendezik a Sí VK két női versenyét Semmeringen. Szeretnénk részt venni rajta.(nézőként :-)
Sokszor síeltünk már itt, de nem voltunk még soha VK futamon, fogalmunk sincs hogyan mennek ott a dolgok.
Érdeklődnék, hogy hol tudunk jegyet venni, lehet-e még kapni, illetve kell-e jegy egyáltalán mindenhová.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv . MG
Dátum: 2013.10.07. 11:57
Topik: Síszünet Olaszországban
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

köszönöm az infót, úgy látom az összes északi tartományban március első hete a farsangi szünet.
Előzmény: (Lackó 161236)
Dátum: 2013.10.07. 10:21
Topik: Síszünet Olaszországban
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Olaszországba, Arabbába készülünk síelni február utolsó hetében.
Tudja valaki, hogyan alakulnak a síszünetek Olaszországban a mostani idényben? Mindenképp szeretnénk elkerülni.

előre is köszi,

MGMM
Dátum: 2013.07.18. 14:34
Topik: Norvégia
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Mi Folgefonnán síeltünk hétfőn.
Ez ugyan Trondheimhez elég messze van, de irányárnak jó lehet a napi 300,- NOK. Ebben a bakancs, léc, bot és a sisak is benne van.
Üdv.: MGMM
Előzmény: (pbettina 159618)
Dátum: 2013.05.07. 16:18
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönöm!

A képek még gondolom reggel készültek.
Tök üres a pálya, frissen ratrakolt és a felvonó sem jár még.
Előzmény: (zsv 158012)
Dátum: 2013.01.25. 08:16
Topik: Mátraszentistván Sípark
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap voltunk itt síelni, a tények :

- A Pásztó-Mátraszentistván útszakasz jól járható,
reggel latyakos hó, délután csaknem teljesen tiszta.
- kb. 11-30 óráig tökéletes pályák, nincsen sor.
- innen úgy fél 3-ig megnövekedett sorállás, olykor 10-12 perc is, a felvonók igen sokszor meg-megálltak, egyszer le is kellett szállni.
- fél 3-tól beállt kb 3-5 percre, 3/4 4-kor eljöttünk.(ezek csak az alsó két felvonóra vonatkoznak, a felsőkkel nem mentünk)
- sör korsó 750,-, tea 3 dl 390,-
- a pályák (1-3-4-es) alsó szakaszai délutánra eléggé jegessé váltak, az 1-esen többfelé jégrögök keletkeztek/voltak, föld kavics bújt elő.
Dátum: 2013.01.17. 16:04
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Júliusban megyünk Norvégiába, Folgefonnán szeretnénk 1-2 napot síelni. A honlapját már átnéztem, elméletileg szokott lenni hó, bár a webkamerán nyáron én egy fia síelőt még nem láttam, pedig többször figyeltem.
Járt már itt valaki,tudtok élményekkel, információkkal szolgálni?

Előre is köszi.
Dátum: 2012.12.11. 13:02
Topik: St. Corona - Unternberg, Simas-Lifte
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Vasárnap itt síeltünk egész nap. Mindkét fölső és az egyik alsó pálya volt nyitva.
A viszonylagos hideg és a nullához közelítő sizők száma miatt még délután is tökéletesek voltak a pályák.
Egyébként szerintem kifejezetten jó lejtésű, élvezetes pályák vannak itt, nagyon szép környezetben. Gyönyörűen sütött a nap, nagyon jót síeltünk.
Az alsó 1 személyes ülőlift elég lassú, de ezt leszámítva a síterep nálunk jelesre vizsgázott.
Dátum: 2012.12.11. 12:48
Topik: Mönichkirchen - Mariensee
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Szombaton itt síeltünk, az összes pálya és felvonó nyitva volt, a hütték is.
A szépen ratrakolt alapra esett kb 15 cm friss hó, úgyhogy hóban nem volt hiány,jót síeltünk.
Az összképet kicsit rontotta a nagy hideg (-10) és a kisebb-nagyobb erővel, de folyamatosan fújó szél, ami nyitott felvonóban ücsörögve nem nagy élmény.
Szerintem itt a pályák minőségével nem lesz probléma jó darabig.
Dátum: 2012.10.31. 13:50
Topik: Schmoll lifte
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Miután a feleségem egy kisebb baleset miatt nem tudott síelni, és nem volt kedvem Stuhlecken sem sorbanállni - szombat, főszezon lévén- , úgy döntöttem, egy délelőttöt ezen a hangulatos kis síterepen töltök. (ha már úgyis itt laktunk) Nekem várakozáson felüli volt.
Igaz rövid, de nagyon szépen kezelt pályák, sorállás nulla,hangulatos környezet. A "fönti" fekete pálya jobb oldalán meghagyták a szűzhavat (sok hó esett a héten előtte), így igazán élveztem ott a sízést.A pálya melletti, egyszerű étteremben jutányos áron lehetett kapni sokféle meleg ételt-italt, parkoló közvetlen a pályánál.
Összefoglalva igen jól éreztem magam, fél/1 napra ajánlom a kezdőtől haladóig mindenkinek.
Dátum: 2012.03.21. 14:44
Topik: Monterosa Ski
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

A múlt heti, Aosta-völgyben töltött síszünetünk egyik napján ellátogattunk ebbe a gyönyörű sícentrumba.
Már régóta nézegettük, a sítérkép alapján igen jónak, változatosnak tűnt.
Minden tekintetben beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

A pályrenszer 3 párhuzamos völgyből áll, melyek a hágókon kersztül átsíelhetőek.
A pályák hosszúak, jól átláthatóak, nem kell 100 méterenként azon agyalni, merre menj, csak tűz lefelé 1000-el. Mi ezt szeretjük.
Mi a legnyugatibb, "Val d Ayas" nevű völgyben parkoltunk le, Champoluc nevű városkában, közvetlenül a felvonók aljában, a pálya melett. Igaz, több helyen alaposan utánaérdeklődtünk a várható szélnek, mert erős szél esetén tényleg nincs átjárás a völgyek között.
Innen besíeltünk amennyi pályát csak tudtunk, nem sok maradt ki, a két távolabbi völgybe is elmentünk, egyes jobb pályákon kétszer is lecsúsztunk.

Igen szép természeti környezetben, ( pl. Monte Rosa déli oldala, gleccsere )változatos hegyek között lehet itt síelni

A pályák szépen ratrakoltak(reggel kicsit fagyottak)voltak, megfelelő mennyiségű hóval ellátva.
A felsőbb pályák délutánra is jól síelhetőek maradtak, de a ngy meleg miatt a lentiek teljesen bekásásodtak. Néhol kövek is voltak a pályán, ezek inkább kőomlások miatt voltak, semmint a hó elkopása végett. A nagy meleg okán az Alagnai(legkeletibb) völgyben a Pianalunga-tól lefelé, Alagna Valsesiába tartó, piros pálya sajnos már le is volt zárva, több helyen már a föld is kilátszott.

Tény, hogy szép, napos, meleg idő volt, reggel Champolucban nulla fokkal, a délután ötre ez 16-ra változott.

Ami meglepő, hogy a felvonók közt akadt szép számmal Mátyás király korabeli is, ilyeneket már Szlovákiában sem nagyon lát az ember. Jól működtek, nem volt probléma velük, de azért mégis.

Az étel ital ellátottság jó, tele van a pálya kisebb-nagyobb éttermekkel, bárokkal.
A kedvenc bárom a Passo Salati-n lévő, pont szemben a kabinos felvonó kijáratával, nem lehetett kihagyni.
A Sant Anna étteremben ebédeltünk, az árak elfogadhatóak,kb. mint Ausztriában vagy F.o-ban.
Még osztriga is volt,darabja 1 EUR-ért,hűtésként a ház mellől tettek alá havat a tányérra.

Nagyon jól éreztük magunkat, sztem ez egy átlagon felüli, változatos pályarendszer, ajánlom mindenkinek középhaladó szinttől felfelé, akár 1 hétre is, nem fog csalódni.
Dátum: 2012.03.20. 16:59
Topik: Zermatt - Matterhorn
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Az elmúlt héten itt laktunk az Aosta völgyben, Antey st. Andrében, ebből
2 napot a Breuil-Cervinia kiváló síterepen töltöttünk, illetve innen keltünk át háromszor is Zermattba.
1 napon a Monte Rosa ski-centrumot látogattuk meg.

Egész héten gyönyörű, napsütéses idő volt mindenhol, felhő csak mutatóba.

A pályák kifogástalanok voltak, kellő mennyiségű hó volt, szépen ratrakoltak, a felső pályákkal még délután is kifejezetten elégedett voltam. Az alsóbb pályák, főleg az egyetlen 2000 m alatti, valtournenchei pálya teljesen bekásásodott délutánra, ami nem csoda hiszen itt már ekkor 15 fok fölé kúszott a hőmérséklet.( reggelente -3 - 0 fok körül volt ugyanitt).Vasárnap párszor kellet max 5-10 percet sorban állni a lifteknél, nem volt zavaró, de hétköznap sorban nem álltunk 1 percet sem.
Jól átlátható a pályrendszer, jól elkülöníthető, hosszú pályákkal, nagy szintkülönbséggel és gyönyörű kulisszákkal.
Két menedékházban is ettünk a gerincen, illetve több helyen iszogattunk, kicsit drágább mint az osztrákoknál megszokott, de azért még ki lehet bírni.
Biztos, hogy a pályarendszer kíválósága mellet, Zermatt közelsége is drágító tényező. Egyébiránt sok síelő volt Zermattból is.

A napijegy 38 EUR/fő volt + 5 EUR kauciót kellet letenni.

Két érdekességet kell hogy megemlítsek: a Plan Maison fölötti 4 személyes beülős felvonóknál kétszer is hosszabb meghibásodás volt, kb. 15-15 percet ücsörögtünk a felvonón míg elhárították a hibát. Ugyan folyamatosan tájékoztattak több nyelven, hogy még 1-2 perc ,nyugi, de azért nyomasztó volt kicsit. Ilyet eddig máshol nem tapasztaltam.
A másik az olaszos munkakezdés.
8 ó 15-kor indulnak a liftek hivatalosan, a valóságban azért ez kicsit csúszik.
Vasárnap fél kilenc felé, már csak azért vette el a "zárva" táblát és a kötelet a kezelő mert - első síelő lévén - szóltam neki, hogy mennénk. Mint Krisztus a keresztfán, olyan képpel tette mindezt.
Lehet azt gondolta, ha nem veszi el akkor egész nap nem kell dolgoznia :-) Végül is vasárnap volt.

Minden pályát bejártunk, összevetve nagyon jót síeltünk, összességében *-os ötösre értékelem a 2 napot.Szívesen visszajönnék még ide.
Dátum: 2012.03.18. 10:34
Topik: Zermatt - Matterhorn
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Egy hetet töltöttünk az olasz Aosta völgyben, ebből 3 napon átmentünk Zermattba. Egész héten gyönyörű napsütéses idő volt, a napot odaszegezték az égre. Csak az egyik délután volt fátyolfelhős, de a szűrt napfény így is átjött rajta. 360 fokban végig csodálatos kilátás. Dufour Spitz, Lyskamm, Castor, Pollux, Breithorn, Matterhorn 4000-esek körben, hát már ezért is megéri ide eljönni akár nyáron is.
Az első napon 9-re értünk föl a Plateau Rosa-ra, a határra, innen jártuk be a Zermatti rész olasz oldalhoz legközelebb eső harmadát.(Matterhorn Glacier Paradise, Trockener Steg, Schwarzsee, Furgstattel,Furi, Zermatt.)Mondhatjuk, hogy gyakorlatilag minden pályát bejártunk ezen a részen.
A pályák kifogástalanok voltak, kellő mennyiségű hó volt, szépen ratrakoltak, a felső pályák még délután is szinte teljesen simák voltak, szuper nagy íveket lehetett húzni rajtuk 1000-el még ekkor is. A legfölső két csákányos melletti pályákon még 4-kor is találtam ratraknyomot.
Nem voltak sokan, sorban nem álltunk 1 percet sem, kivéve egyszer 11 óra körül a Klein Matterhornra vivő kabinosnál, kb. negyed órát.
Reggel és késő délután itt sem volt sor.
Mivel szuper idő volt és délutánra eléggé fölmelegedett (Reggelente 0,-5 fok, délutánra +15 fok körül a völgyekben),a kb. 2300 m alatti pályákon ún. tavaszi, kásás hó alakult ki, több helyen összetorlódva. Ez sokaknak gondot okozott, volt aki lecsatolta a lécét. Egyébként is elmondható, hogy meglepően sok volt a kezdő, vagy gyenge tudású síelő, félmilliós cuccokban, csetlettek- botlottak a pályákon. Amit még szintén megfigyeltem, hogy az átlagéletkor jóval magasabb mint az általam eddig látogatott síterepeken - valószínűleg az árfekvéssel van összefüggésben-, ebből kifolyólag igen kevés snowboardossal találkoztunk. A 25 év alatti korosztály képviselői nem nagyon képviseltették magukat.
5-re értünk le Cerviniába.

A második napon szintén 9-re értünk fül a P.R-ra.
Innen a Furi-Riffelberg-Gornergrat-Gant-Rothorn-Pantrullarve-Blauherd-Pantrullarve-Rothorn-Gant-Hohtalli-Riffelalp-Gornergrat-Riffelbeg-Gifthittli-Furi-Klein Matterhorn útvonalat jártuk be. A pályák itt is tökéletesek, a tapasztalatok ugyanazok mint az előző napon.
5 előtt nem sokkal értünk vissza Cerviniába.

A 3. napon a P.R-ról lesíeltünk Zermattba. Fél 10-re odaértünk.
Ott a felvonó aljánál taláható depóban átöltöztünk, otthagytuk a sícuccainkat, és félnapos városnézésre indultunk Zermattba. Du. 2 körül indultunk vissza a Klein Matterhornra, itt megnéztük, a Gleccser barlangot, lenyűgöző volt, ez egy természetes gleccserszakadék belseje, járatokkal, termekkel, fantasztikus képződményekkel, faragott szobrokkal, és egy olyan jégcsúszda is van benne, mint a Jégkorszak 1.- ben.
Hát persze, hogy kipróbáltuk többször is. Tapasztalatok ua. mint az előző napokban, no problem.
Ja egy érdekesség: a felvonók aljában papírzsebkendő adagolók vannak, a megfelelő szemetessel persze.

Az árakról :
A bérletet Cerviniában vettük, a 3 napos nemzetközi bérlet 140 ojró volt fejenként. Nem olcsó de ezért 350 km kiváló és kiválóan karbantartott pályát síelhetsz be 1524-3883 m-ig.( és itt nem úgy mérik a pályakm-t, hogy ha a fenyőt a másik oldalról kerülöd az már másik pályának számít)
Az étel nagyon drága, a hegyen lévő éttermekben 20 frank alatt nem nagyon van fogás, komolyabb pizza 30.- azt hittem kiesik a szemem. Na ezeken a helyeken még itt sem voltak sokan. Mikor benéztünk ezekbe a menő éttermekbe a rizsparókás pincér már ugrott is ránk, alig tudtunk kiszbadulni.
A Trockener Steg-en van egy elég jó önkiszolgáló étterem, ez olcsóbb, de még így is egy szendvics pl.: 7,- egy sör vagy energiaital 6.- egy tükörtojás baconnal, krumplival 19.- frankba kerül.
Szóval kaját jobb ha visz az ember mert ez már a szemtelenül drága kategória. Euróval mindenhol tudtunk fizetni, kp-vel és kártyával egyaránt.

Szállást semmiképp nem Zermattban foglalnék.
Aránytalanul drága, ráadásul nehezebb oda jutni( Taschba), plusz még Tasch-ból húzhatod a gúnyádat a hátadon vonattal, majd a vasútállomásról még taxival a szállásra.( melyek nagy része nem pályaszállás)
Olasz oldalon a Cervinia-i völgyben sok olcsóbb szállást lehet találni, Breuil-Cerviniában egy 2 fős apartman, pályaszállás, ellátás nélkül, csillagtól függően 550-900 EUR, míg lejjeb a völgyben a pálya 20 km-es körzetében már 100 000 forinttól lehet találni ugyanezt 1 hétre.Az egész völgy 27 km hosszú,és a völgy aljáig autópálya van Budapaesttől. Mi konkrétan Antey St. Andréban laktunk, a Resindence Bellevue-ban egy 2,5 csillagos apartmahnotelben, ez 17 km Cerviniától, 8 km Valtournenche-től, mindkét faluból elérhető Svájc max. 3/4 óra alatt.

3 éve nézegettem, szerveztem ezt az utat, végre összejött, összeségében a 3 napot csillagos ötösre értékelem, megkaptuk azt amit vártunk, jóval többet is.
Dátum: 2012.03.06. 09:30
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Nelson79!

Nem emlékszel arra, hogy mikor indulnak a felvonók?
A honlapon nem találtam meg ezt az infót, s mivel koránkelők vagyunk szeretnénk nyitásra ott lenni.

Előre is köszi,

Üdv.: MGMM
Dátum: 2012.01.25. 15:33
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

nagyon köszönöm a válaszokat.
Előzmény: (Nelson79 131452)

következőutolsó laponként: összesen 56, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 24 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.