Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hogwash által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (766)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.24. 08:47
A honlapjuk szerint tegnap esett 10-20 cm friss hó és a hétvégén sütni fog a nap. Dejó!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Csorba-tó
2009.01.22. 20:03
Elindultunk ma reggel csúszni egy kicsit. Tudtuk, hogy esni fog, de mára volt bébiszitter, tehát nekilódultunk. Eredetileg kisebb kirándulást terveztünk - Mlynky vagy Telgárt - de mivel mindkét helyen szakadt az eső és nem akartunk visszafordulni, ezért meg sem álltunk Csorbatóig. Nem bántuk meg! Jó jel volt, hogy késő délelőtt még fel tudtunk menni a pályákhoz kocsival. Mint távozáskor kiderült, mindössze 1 euró/óra díjért (igaz, a nagyon kedves, magyarul is néhány szót tudó fiatalember a sorompónál se jegyet, se nyugtát nem adott ;)). A pálya jó állapotban volt, tömeg semmi - 0 sor bármelyik felvonónál, bár mi csak a Solisko 4 ülésest használtuk. A keskeny, meredek rész a vége előtt, ahol délutánra mindig csúnyán buckás, most teljesen rendben volt. Fent egy kicsit zord volt az idő némi széllel és köddel, de ki lehetett bírni. A tetőn délután már havazott és ez várható több napon keresztül egész Szlovákiában. Hazafelé szenvedtünk a ködben, de még ez is belefért :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.21. 22:43
Hitman! Mi síeltünk már Kaprunban augusztus 20-án is, amikor olyan meleg volt lent, hogy fürödtünk Zell am See-ben, de a gleccseren nagyon hideg volt, nem lehetett pulóverben síelni! Legyen szerencséd!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.20. 22:45
Satu2004! Mi is hozzájuk megyünk, de csak február végén-március elején. A neten egy helyen találtam vendég véleményt róluk egy angol vendég tollából, nagyon dicsérik őket!

"We stayed in Spital am Semmering. Really excellent accommodation in the Haus Fahrner, right between slopes and town - we could ski right back home."

Az oldal címe:

http://www.ifyouski.com/resorts/view/?objectid=753004&template=survey

Szerintem rendben lesz, de ha ti mentek hamarabb, akkor írj!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.20. 22:20
Baromi nagyot síeltünk ma Korompán! Igaz, csak 3 felvonó ment - a lanovka, a lenti baby-lift és a hosszú tárcsás, de minden pálya - nem csak a működő felvonók mellett - remek állapotban volt és összesen talán ötvenen lehettünk. A büfé és a büfések is hibátlanok - olcsó és jó, kifogyott a sör, de két csúszás alatt jött az utánpótlás :) Sajnos szerdára és csütörtökre esőt jeleznek, de péntektől újra lehűlés és havazás várható.

http://www.met.hu/omsz.php?almenu_id=weather&pid=elorejelzes&mpx=0&kps=1&pri=1&dti=0&sm0=31&stt=Korompa

A büfések szerint hétvégén sincsenek sokan, bár ők más mércével mérnek. Néhány kép a tömeg érzékeltetésére:
DSC01489.JPG
DSC01490.JPG
DSC01493.JPG
DSC01494.JPG
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.19. 19:08
Holnap megyünk, remélhetőleg még nem áztat el az eső! Majd mesélek, ha megjöttünk.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.19. 16:41
A Nemzeti Park legszívesebben hermetikusan lezárná az egész Bükköt, még gyalog-turistákat sem engedne oda. Kitartó és folyamatos küzdelemmel talán egyszer el lehet érni az álláspontjuk enyhítését, különösen, ha onnan is nyugdíjba megy egy-két ember... Megérthetnék, hogy gazdasági teljesítmény híján a környezetvédelemre sem jut pénz, sőt, onnan lehet először elvenni. Talán könnyebb lenne a miskolci önkormányzat felől kezdeni és valami kölcsönös előnyökön alapuló együttműködést kezdeményezni. A városnak is nagy szüksége van egy prosperáló Bánkútra.

Kicsi Tobika! Egy sértődött gyerek vagy és úgy látszik, hogy neked vannak komplexusaid. Ha szerencséd van, akkor kinövöd idővel.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.18. 12:03
A Zágráb melletti Medvenica természetvédelmi terület, de világkupa futamot is rendeznek itt minden évben. Tanulmányok születnek a természetvédelem és a turizmus témakörében. Tudom: más, de annyit jelez, hogy megfelelő hozzáállással lehet előre haladni és hogy a turizmus - síturizmus - és a természetvédelem nem zárja ki egymást.

http://www.pp-medvednica.hr/Medvednica_en/Medvednica_projekti_sradovi_en.htm
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.18. 09:49
Tobika! Kedves, hogy aggódsz a komplexusaim miatt, de ne tedd. Én még akkor jártam egyetemre, amikor kevesebb kevésbé tehetséges fiatalt szuszakoltak be oda és az évek során oktattam is egyetemen hozzád hasonló hallgatókat, igaz nem hidrogeológiára vagy más hasonló a te általad erőltetett témához kapcsolódó tárgyra. Tehát nem komplexus, hanem tapasztalat:) Az azért bátor dolog tőled, hogy nyelvészeti témában is állást foglalsz, nevezetesen, hogy melyik szláv nyelv milyen kifejezést sajátíthat ki magának a többi szláv nyelv rovására. Egyébként a hozzászólásaidban három lényeges dolog hangzik el - karszt, vízbázis, szigorú magyar szabályozás - de ezeket senki nem vitatja vagy vitatta. Én is ezt a vizet iszom. Természetesen meg kell felelni az előírásoknak és úgy kell megoldani a feladatot, ha lehet és ha anyagilag megoldható. A vita veleje az, hogy néhányan - pl. az üzemeltető - nem ismerik be, hogy gond van Bánkúton, mert ha nincs, akkor minden így van jól, nincs semmi tennivaló. Én alapvetően ezt vitatom. A behavazásra pedig keresni kell a megoldást, nem feltett kézzel elfogadni, hogy nem lehet és kész. Kívánok további jó tanulást, vannak már eredményeid, talán biflázni már tudsz. Az életben viszont az is szép, hogy nehéz, néha megoldhatatlannak tűnő problémákra is lehet megoldást találni.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.17. 19:25
Neked is igazad van. Nem nyelvészeti a probléma Bánkúton. Sőt! A vita azon van, hogy van-e egyáltalán probléma. Vannak, akik szerint így van minden rendben és ez az, amit én személy szerint nem értek.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.17. 17:55
Kedves Kócos! A "dolina" szlovákul is - sőt lengyelül is - azt jelenti - más jelentések mellett. Szerintem a dolina-tó is inkább töbör-tó, nem? :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.17. 16:38
Akkor tanulj bátran, az sose árt. Értő olvasásig 4. általánosban illik eljutni, igaz a mai egyetemistáktól nem szabad ilyen magas követelményeket elvárni. Ugyanis senki nem állította, hogy Eplény vagy Szentistván nemzeti parkban lenne. Ezek a helyek az alapos pályakészítés kapcsán merültek fel az én posztomban. Én azt állítottam, és most is állítom, hogy nem Bánkút az egyetlen nemzeti parkban fekvő pálya a világon. A karsztból sem akar senki vizet kivenni. Ha már nem kedveled a szlovákokat, akkor ne mondd azt, hogy "dolina", az ugyanis tótul van, a magyar neve "töbör".
Kedves MT! 30000 m3 hóról van szó, az nem 30000 m3 vízből készül, hanem a töredékéből. Ahogy mondani szokás, a többi stimmel.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.16. 23:34
Jelenlegi üzemeltetőről beszélek, mert a világ változik, semmi nem tart örökké (vö.1989). Egyesületek meg is szűnhetnek, ugye, de meg is állapodhat az egyesület egy befektetővel az üzemeltetésről. A pályára pedig nem sz.rt kell hordani, hogy budit kelljen engedélyeztetni, hanem csak mesterséges behavazást kell biztosítani.

Ezt a ma hullott néhány centi friss havat pedig néhány óra alatt lesíelik meredekebb pályákról. Akinek van valami zúzni való régi cucca, amiért nem kár, az csapassa bátran, a többiek csak óvatosan. Kérdezzék már meg a Síparktól vagy az eplényiektől, hogy mennyi munka és mennyi ideig tart tisztességes, tartós pályát csinálni.
Kívánok további sok sikert.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.16. 19:51
MT sporttárs is olyan könnyen elfogadja őstényként, hogy Bánkúton nem lehet hóágyúzni, mert nincs engedély és ennek így kell lennie amíg világ a világ. Én azért pontosítanék:
1. A jelenlegi üzemeltető - érdemei elismerése mellett - nem tudta engedélyeztetni és ezzel takarózik minden kritika hallatán.
2. A jelenlegi üzemeltetőnek nincs pénze fejleszteni, talán fenntartani sem, de védekezésként lásd az 1. pontot.
Egy befektető szeretne garanciákat a befektetésére, tehát ő akar majd üzemeltetni és az engedélyeztetés is az ő dolga lesz. Igaz, ehhez meg kell valahogy állapodni a jelenlegi üzemeltetővel, azaz a síklubbal. Miért érzem azt, hogy ez rázósabb az engedélyeztetésnél?
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.16. 10:09
Idézet a stuhleck.com oldalról:

"Az 5 km hosszú szánkópálya feledhetetlen élményt nyújt!

A szánkópálya megközelíthető a 4-személyes ülőlifttel ("Stuhleckbahn"),
amely 1340 m magasságba vezet fel.

Kiszállva az ülőliftből kb. 20m-re a Friedrichhüttétől kezdődik a szánkópálya és egészen a 4-személyes ülőlift ("Stuhleckbahn") középső állomásáig nyúlik.
A szánkópálya használata ingyenes, csupán a liftköltséget kell kifizetni, hogy feljusson a hegyre!


Szánkókat minden pénztárunknál és sportszerkölcsönzőnél kaphat. "

Tehát a szánkópályához a Stuhleckbahn-nal lehet felmenni, mert gyalog meredek és messze van.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.15. 17:14
Ha nem akartok ötször szánkózni, akkor marad a Stuhleckbahn egyszeri felfelé út 8,90 ajró felnőtt és 6 ajró gyerek.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Telgárt
2009.01.14. 17:57
Mi pénteken voltunk és a pályák hibátlanok voltak, bár elég hideg volt és a tetőn nagyon fújt a szél. Ilyenkor hajlamos a havat is lehordani a tetőről. Most ott sincs hideg a holidayinfo.sk szerint. A jó hír, hogy a félnapos jegy árát levették 9 euróra, de lehet, hogy ez nem igaz a hétvégére. Hétvégén biztosan többen lesznek, de szerintem jól fogtok szórakozni.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.14. 10:22
Szia Revenant! Mail ment a megadott címedre. Szögezzük le, hogy nem az értelmetlen sárdobálás a cél, de jó lenne ha megmozdulna valami "Magyarország legnagyobb sícentrumában".
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.13. 17:33
Kedves tahiraktomi! Te, aki soha nem jártál Bánkúton mondod nekem, hogy tájékozódjak?! Azt sem tudod, hogy miről szól ez a vita. Talán előbb tájékozódj, olvass vissza vagy valami. A víztározó nem a műszaki megvalósíthatatlanság Csimborasszója, részletkérdés, egyébként van víz fent. Ilyen hozzáállással még a fáról sem jöttek volna le elődeink. Senki nem állítja, hogy egyszerű feladat fejleszteni Bánkúton. Én azt állítom, hogy ha van hó, akkor sem megfelelő az üzemeltetés, illetve olyan, amilyet a videón láthattál-hallhattál. Sehol nem történnek maguktól a dolgok, de itt egyenesen visszafelé megy az idő a hozzánemértés miatt.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.13. 10:30
Bánkút nem az egyetlen nemzeti parkban fekvő sípálya a világon és bár valóban nem egyszerű népek a Bükki Nemzeti Park vezetői, de ezzel örökre elintézni a kérdést csak azt mutatja, hogy - síklub ide vagy oda - a jelenlegi üzemeltető alkalmatlan. Szilvásvárad ugyanannak a parknak a területén van. Az a megjegyzésed is sokatmondó, hogy nem kell odamenni. De igen, mert Bánkút nem a síklub hűbér birtoka, akárhogy is szeretitek ezt így kezelni. A felvonó kezelőjének pedig - mindketten tudjuk - semmi köze nem volt a balesethez, bár a klub nyilván - és nagyon etikusan - rá próbálta kenni az esetet.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.