Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Trailrider által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (303)Időben csökkenő Időben csökkenő
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.04. 23:45
Hát, esetleg még ez jöhet szóba, freecarve flex, de azért nem annyira, mint a sárga. Tartanék tőle, hogy túl kemény. Cserébe van méret: http://www.carversparadise.com/product_info.php?products_id=1528
Szerintem érdemes Sümit, azaz Sümegi Pétert keresned innen a fórumról, ha oktatóra van szükséged. Nem ismerem személyesen, de a nevét szerintem mindenki tudja. Na ő biztosan meg tud tanítani alpinozni aránylag kevés kudarcélménnyel.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.03. 16:51
Szerintem kemény bakiból nem is tudsz olyat venni, amit haladóként ne tudnál használni, ebben igazán kezdő szint nincs. A ló másik oldala közelebb van, a nagyon kemény baki, amiben olyan szép, szögletes, robotszerű lesz a mozgásod... :D
Itthon? Sok jó tippem nincs, esetleg próbált meg a T and T régi boltjában: Budapest XII, Szent Orbán tér 6
Viszont továbbra sem ajánlom az alpint kezdésnek. Persze puha cuccról is idő kell átállni, mert elég nagy különbség van a két mozgás között, de meg lehet találni még a régi videókat, amikor magyar síoktatók küzdöttek az alpin cuccal, pedig ők már láttak havat előtte. Jó oktatót is nehéz találni, mivel a magyar oktatók nagy része sosem alpinozott.
Nem,az alpin nem jobb, de határozottan más. Egy dolog áll tőle nagyon távol: a sokoldalúság. Kezelt pályán szépen lehet csapatni vele, de méretes buckák között már komoly munkát igényel. Ha a síben a carving a szerelmed, akkor az alpin jó választás.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.03. 10:57
Mit értesz az alatt, hogy kezdőnek? Kezdő boardosnak, vagy kezdő alpinosnak? Mert, ha nem boardozol, az alpint kezdésnek nem ajánlom.
Ha alpinozni kezdesz, a willhabent ajánlom, sok öregebb baki kerül fel, pl Raichle 123/124/125, Blax Tony, bár a Blax bakik a korral szépen puhulnak így a komolyabb modelleket is be lehet vállalni.
A Burtont kerülném, mivel a szabvány Intec sarkat nem fogadja, márpedig egy Intec kötés igen komfortos dolog, a nyózvanhatodik becsatolásnál már te is így fogod érezni :D
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.27. 21:20
Utóbbi. Postaköltség nincs, legalábbis nekem még nem volt.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.24. 14:21
A Diamir sarokemelője világbajnok, féket is rakhatsz rá, illetve az orránál is old. Ezek az előnyök, ettől függetlenül a Silvretta is egy teljesen jó kötés, egyszerű, nem túl kényes. Mondom ezt úgy, hogy sosem volt a lábamond, de túráztam már pár emberrel, aki ilyennel ment.
Tech kötést legegyszerűbben az Ebayről, Willhabenről, illetve német webshopokról lőhetsz. A használt régiek 70-150 között mennek, 200-230 egy új Speed Turn, ami technikailag megegyezik az öregekkel, egy használt Radical 200+, a Radical 2 és a Beastok pedig 250+ árban mennek, a Fritschi Vipec meg inkább 300-tól indul.
Ahogy Atosz mondja, minden gramm számít, ettől függetlenül máig ezrek fókáznak Fritschi Diamir, Silvretta, Hagan és hasonló kötésekkel abszolút elégedetten. Szóval, ha tetszik a túrázás, bármikor beruházhatsz egy tech kötésbe, mindig előrelépés lesz, de boldogan eltúrázhatsz a következő 10 évben az öreg Silvrettával is.
Előzmény: (azimi 196208)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Telemark
2017.10.20. 15:22
Igen, meglepően korrekt választékuk van, bár nem voltak miatta felhőtlenül boldogok. Még két éve beszélgettem a srácokkal, telemarkban nincsenek otthon, mindenesetre úgy gondolták, hogy nagyobb lesz rá itthon az érdeklődés. Felajánlották a készletet a szövetségnek is, de nem lett belőle üzlet, gondolom azért, mert egyébként is nagy csend van mostanában a hazai telemark életben. Mindenesetre maradt még sok jó felszerelés az üzletben.
Én főleg Szlovákiába járogatok, így könnyű összehozni egy hétvégét, nem kell sokat utazni. Megbeszéljük, ha beköszönt a tél.
Előzmény: (TZoli 196190)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Telemark
2017.10.19. 00:04
Az, hogy nem megy le teljesen a sarka a saroktámaszra, nem a baki hibája. A tele bakik, mint a túrasíbakik is kissé hajlított talppal készülnek, ami a járást hivatott könnyíteni. Emiatt a 75mm-es kötések orr-része alatt olyan platni kell, hogy legyen, amivel az orr-rész kissé hátrafelé lejt. Ilyen az összes Voile, 3G és BD kötés is. A Targa Ascentből ezt ki sem lehet hagyni, szóval itt nem lehet hiba. Arra merek még tippelni, hogy a saroktámasz túl alacsony, bár, ha jól sejtem, a Targánál nincs sok variációs lehetőség, ha a gyári billenős sarokemelős támasz van fent a lécen.
Viszont ha van kedved, csúszhatunk majd együtt, én pár éve elkezdtem megtanulni a sportott, de túl messzire sajnos még nem jutottam benne, tavaly pedig nem is volt a lábamon (tavaly előtt sem nagyon).
Előzmény: (TZoli 194133)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Telemark
2017.10.18. 23:45
Váhááá, épp mentem tavaly a Sífarmba, amikor szembe jöttél velem a Banditával, néztem is milyen korrekt kis szett!
Előzmény: (TZoli 194109)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.18. 20:51
A bakid mérete valójában nem mondja meg a külső méreteit. Amíg egy síbakinál a belső és a külső talphossz is egy egzakt adat, addig a boardosnál az EUR méret, vagy a bth is csak azt mondja meg, mekkora lábra jó. Nekem két puha bakim van, pont ugyanakkora méret, kívülről mégis nagyon nagy a különbség. Szóval a kérdésre csak a próba adja meg a választ,ergo keresned kell egy M-es Clinchet, amibe bele tudod rakni a bakid.
Egyébként az a tippem, hogy rövid lesz a kötés, be fog férni, be is tudsz csatolni, de nem fogja rendesen alátámasztani a bakit. Sőt, mivel Clinch a hátsó belépés is problémás lehet.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.16. 17:15
Vagány lett a cucc. De azért kell majd hozzá comb. Én egy túrasíbakit azért javasolnék, a mozgástere teljesen más dimenzió (meg a súlya is).
Előzmény: (JobaRob 196062)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.05. 14:23
Nagyon jó összefoglaló, egy valamivel szállnék vitába: a déli oldal ugyanúgy kezelt, mint az északi. Sőt, sokszor kisebb a népsűrűség, és több napot is kap, plusz a gerinc alatt 50 m szinttel már szélcsend van.
Az elmúlt szezonban csak a 32-es feketét nem kezelték, viszont hivatalosan le is volt zárva végig, mivel nem ágyúzható és nem esett rá elég hó. A 35-ös is sokáig zárva volt, majd megnyitották, de hetekig nem mentek rá géppel, szintén a kevés hó miatt.
Viszont ami igaz, hogy délen nincsenek kezdő pályák, hiszen a 34-es lanka, de egy keskeny szekérút. A 35-33 kombó viszont szerény tudással is teljesíthető.
Persze kezeletlen rész is akad bőven, hiszen gyakorlatilag a teljes déli oldal egy egybefüggő freeride zone hivatalosan is, amit csak a pályák szabdalnak kicsit szét.
Előzmény: (tuccelni 196001)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.04.08. 20:16
Holnap látogasson ki, aki tud, délen fent frenetikus a hó, de északon srm rossz. Persze holnap a napsütés és a melegedés miatt szottyosodni fog délutánra. Az alsó pályák kerülendők. A nap végén egyszer a parkolóba lecsúszásra alkalmasak, másra nem.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.03.16. 11:14
Tavasz van, nagyon. Tegnap voltunk, én fókával, a többiek lesiklóval. A pálya alsó harmadában már reggel is olvadt volt a hó, feljebb, még jobb volt az állaga. A nap végére a páláka zöme nagyon vizes, lent vizisí. +10 fok volt, így nem is csoda. Viszont lent nem túl vastag a hóréteg, nem tudom, meddig tart még ki, ha ilyen meleg marad az idő, márpedig erre jó esély van. Egyébként jó volt a csúszás, nagyon kevés ember a pályákon, abból is a 60%, vagy tán több is magyar - nem csoda, hiszen nekünk ünnep volt, a helyiek pedig dolgoztak. Azt, hogy ilyen dög melegben miért síelnek a honfitársaink közül sokan neoprén maszkban, nem tudom megérteni, biztosan valami bőrápolási, vagy fogyókúrás praktika lehet :)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.02.24. 19:22
Helyzetjelentés: Luckytól járt a kék bubis, Zahradkynál mindkét lift, és az ezekhez levezető pályák. Fent mindegyik jég, de el lehet rajta csúszkálni, lejjebb lazább, alul mély kása. 1-es, 12-es élvezetes volt. Biela Pút, Otupné felé nem jártunk. Fent minden zárva. Pályán kívül kiváló göröngyös jég van, izületmasszázsnak ajánlott, minden másra alkalmatlan. Holnap kisebb lesz a szél, de jégből nem lesz hiány. Remélem azért lesz szottyoshó az alján, fent meg jó pályák, legalább délelőtt.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.02.16. 10:04
Most leesett az állam. Használnak extrudált talpat ezen a szinten?? :o
Előzmény: (golo 194135)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Vrátna
2017.02.06. 10:28
Ruzomberokról mentünk át, ahol tömeg és nehéz, vizes hó volt - nagyon megérte. Ketten a Paseky oldalon síeltünk egész nap, 11-ig nagyon kevés ember mozgott a pályán. Itt is elég meleg volt, de épp elég hideg volt ahhoz, hogy a pálya kifagyjon, így jó ideig kiválóak voltak a viszonyok. Délutánra a melegedéssel párhuzamosan persze egyre vastagodott a fellazított réteg és egyre szebb eltolható puha buckák alakultak ki a piros lejtésű részeken. Persze itt is nehéz volt a hó, ez főleg a pálya melletti kezeletlen részeken jött ki.
Sajnos a legfelső tányéros lift nem ment, így a felső pályának csak a feléig sikerült feljutnunk a jobb oldali kis Pomával. Itt alig lézengett valaki.
A környék gyönyörű. A természeti adottságai is kiemelkedőek, de soha nem láttam még Szlovákiában ennyire rendezett, takaros falvakat. A hüttékben is gond nélkül tudtunk angolul kommunikálni, sőt, mivel kasszazárás után 7 perccel értünk le és automata nincs, a lenti nagy hüttébe tértünk be, hogy megkérdezzük, hogyan tudnánk a jegyeket visszaváltani: a kasszából visszaadták a letétet!
Szóval Vrátna kicsike terep, de jó síélményt nyújt. Rengeteg a túrasíző is, szintes, de technikailag egyszerű útvonalon megfókázható a környék legmagasabb csúcsa, a Kriván, de a Paseky lejtőin a pálya mellett is rengetegen másztak felfelé.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.02.03. 12:04
Kiküldik a címedre, elvileg kevesebb, mint 2 hét. Ha holnap már mentek, akkor ez persze nem működik, viszont a visszaigazoló emilben kapsz egy "ideiglenes kártyát", amivel az Infocentrumok valamelyikáben át tudod venni a plasztikkártyát.
Az app természetesen nem tud ilyet, hiszen a telefonodban nincs RFID chip.
Előzmény: (che820820 193706)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2017.01.29. 17:05
Ez egy jó nap volt. Pedig kevés a hó, helyenként kilátszik a fű, de ma is nagyon jó hangulata van a pályának. A hó léccel letaposott, kis természetes hullámokkal. Sajnos kisebb-nagyobb kövekkel is lehet találkozni, de meglepő módon alig van pár pici sérülés a léc talpán. REméljük havazik még a közeljövőben, akkor még jobbakat lehet majd itt csúszni!
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.01.29. 16:56
Hát ez tegnap nem igazán adta. Gyönyörű idő volt, de nagyon hiányzik a friss hó és tömeg van, bár a lifsorban ez nem tükröződik, hiszen ali van sor. Északon nagyon hamar lesíelik a pályákat... Sajnos túl későn mentünk át délre, és már nem maradt sok idő ott csúszni, pedig a napsütés ott szépen meglágyítja a havat, még 3 óra után is élvezetes volt a csúcsról lefutó fekete, de érdekes módon az alatta lévő 33-mas piros már inkább a lesíelt északi pályákra hasonlított. Hétköznap talán van még értelme kimenni, hétvégén újabb havazásig kevésbé.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.01.23. 23:46
A K&H Szép kártyás fizetés tényleg működik? Mert emlékeim szerint korábban még bankkártyával sem lehetett fizetni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.