Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Balog Attila által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (143)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.21. 15:51
S mely érvek szólnak a kabinos lift mellett ill. egy ülős lift ellenében.
Magam valamint síbarátaim részéről általánosságban kijelenthetem, hogy szívesebben utazunk nyitott liftekkel, ha az időjárás nem extrém arcát mutatja.
Nyilvánvalóan egy kabinos esőben tán előnyösebb lehet, de akkor meg ki menne kirándulni?
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.20. 20:55
A helyzetet árnyalja, hogy a tavaszi kisízés(Vogel-mesebirodalom) előtt hozzám jutott Aaron korábbi pocokrakétája(Salomon Pocket Rocket, ld.:kép lentebb), mellyel örömmel száguldoztam a túrt tavaszi hóban ill. a pályán kívül...
Ebben az esztendőben pedig életemben először SZEZONBÉRLET boldog tulajdonosa vagyok, s a Chopok lehetőséget ad, mind pályán, mind pályán kívül...
Most pályalécet keresek a topikban taglalt dilemma-áradat dacára...
Ja és most bevillant Lackó gondolataira, hogy igazán frenetikus érzés az volt még a hagyományos SL korszakból, amikor az ívbelső léccel egyszer csak megéreztem, hogy belemar a hóba...brrr.... ezek szerint a 4D Elan Amphibio kilőve, mert ott épp a belső íven maradt a rocker ha jól értelmezem...pedig az Elan-t is szeretem, ahogyan Szlovéniát is...:)
pocokraketa.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.20. 20:38
Sziasztok!
Ezt írtam lassan egy éve(ld.:lentebb, s most találtam meg, hogy újra, tisztességes sízőhöz méltóan elolvastam a teljes topikot...:)
Szóval a helyzet ugyanaz, csak immár tényleg lécet kell néznem magamnak, mert síbarátomnak igen megtetszett a jelenlegi lécem.
Tehát jöjjön a korábbi bejegyzés:
"A sífanatikus ember, ha már nem síelhet, akkor jobb híján fórumot olvasgat...
S az utóbbi néhány bejegyzés(főleg Gabóca bemásolt írása Ozsi-tól) egyszerűen kijózanítóan hatott "síérzelmeimre". Brrr...
Nagyjából két éve ezt (is) írtam, anno a "síelésünk kivesézése" fórumtémában:
"Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Jelenleg egy Salomon X-Kart 164cm(Carve Rocker, Double TI, full Woodcore, meg miegymás:)) van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)..."

S tessék, most végre választ kaptam, hogy miért olyan felemásak az érzéseim amióta "rokker" lettem. Remek vele síelni, de valami mégis elmaradt a régebbi, de innen nézve "nyersebb"- "visszadumálósabb" SL(SLX) elevenebb síélményekből.
S persze immár logikus, hogy azért nem harap úgy, mint anno, mert rokkosítva lett.
Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején.
Egy ELAN SLX-nél azonnal éreztem/láttam, ha nem terhelek tisztességesen, mert már ficegett is.
A Rocker valóban kényelmesebb síelést ígér, s valóban kevesebb visszajelzéssel.
Ami viszont tagadhatatlan előnye, s ezt szerencsére tavaly volt alkalmam kipróbálni, hogy pályán kívül ill. friss/mély-hóban, s bizony nagy élmény vele síelni.
Szóval szép kis slamasztika ez, s el nem szívesen adnám a Salomon-t sem....
Lécgyűjtő leszek(na jó végül már vagyok, mert hátha a gyerkőcöknek is jó lesz...:))..."
SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.16. 12:26
No persze inkább ez legyen a "trendi" a fiataloknál, de azért kíváncsi lennék pro és kontra az érvekre, főképp, hogy egyre többet csusszannék pályán kívül is...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.04.20. 07:57
Az újranyitás nyilván csak álom marad, hiszen tisztában vagyok azzal, hogy az nem csak annyi, hogy elindítjátok a felvonót...
Várjuk a helyzetjelentést az utakról és egyebekről, mert egy szombat hajnali indulásra még verbuválható a csapat.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.04.19. 14:16
Néhány Alföldi-Síbetyár is csatlakozna bizonyosan...
Folyamatosan azon agyalok, hogy miképpen kellene tartalommal megtölteni azt a rendkívüli lehetőséget, akár "sofőrösen" a felső és az alsó parkoló között szűzhavazva... persze csak ha lehet közlekedni...
Ugyanez persze jó lehet a Kékestető-Veronika Rét között, s ebben van már tapasztalatunk néhány évvel korábbról, szintén tavasszal, de akkor közel sem voltak ilyen jó hóviszonyok...
Brrr...bűn lenne kihagynunk...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
Topik: Freeride
2017.04.04. 20:38
Kedves Pókmalac!
Kedves Áron, s Kedves Lackó! (Pókmalac kérésére titeket is megszólítlak eme bejegyzéssel)
A "Pocokrakéta nálam landolt", s volt alkalmam kipróbálni a Vogel-en(Szlovéna) a múlt héten, jó kis "túrt, tavaszi hóban". Szépen úszott, kellően szabaddá tett, remek élményt szolgáltatott.
Köszönet érte, s lesz folytatás jövőre, csak jöjjön az új szezon és a friss hó, pályán belül és kívül.
üdv néktek, s szép tavaszt...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.02.21. 20:28
Ez aztán igazán rémesen hangzik, sajnálattal olvastam. Talán a legrosszabb, hogy ez a csapat hangulatára is rányomta a bélyegét.
Ám az, hogy a csapolt sör is elfogyott, hmmm az minden képzeletet alulmúl. Át kell gondolnom az 50l/3éj/8fő mennyiséget a márciusi síelésre :).
Azt biztosra veszem, hogy a jövőben nem szaladtok bele hasonlóba(persze itt már a szállásra gondolok elsősorban).
A Farsang viszont nem lehetett túl szomorú esemény:)
További szép telet a talponsíelős csapatnak.
üdv
Attila
Előzmény: (Sörapu. 194454)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.01.21. 08:33
Gyermekeim helyett a Sípark ajándékozott nekünk egy "csillagos ötöst" a tegnapi sínapra. Gyönyörű idő, az Alföldhöz képest kellemes hőmérséklettel, s a háttérben kedvenc párosunk is színesítette a díszletet(Alacsony + a nagytesó Tátra).
A pályák egyszerűen tökéletesek voltak, igazi napsütéses örömsíelésbe csöppentünk. Kipróbáltunk minden felületet, kellemes a szerpentin is, még mindig kafa a híd alá "beívelődni". A 3-as pálya is remek, de csak a felső részen menni is kellemes gyakorlás(a baloldal valóban pirosas).
Kiváló lehetőség volt eme nap a sí-csöppségek tanítgatására is, ahogyan ezt ki is használták sokan.
No így könnyen meg lehet kedveltetni eme remek kikapcsolódást/sportot.
A Hüttében pedig még Sörapuval is összefutottam(amúgy épp a piciny lányával síelgettek együtt...megérezték a lehetőséget).
Egy pici negatívum azért a Heineken 750Ft-os ára, de azért jól esett. Persze egy SÖR jobban esett volna(aki igazán szereti/ismeri/tiszteli a SÖR-t az tudja miről beszélek).
Nos a lényeg, hogy mindenki húzzon síelni, mert sok éve nem voltak ilyen stabil, jó körülmények az országban.
Használjátok ki a hétköznapokat, abszolút megéri.
Aztán pedig csak imádkozni tudok, hogy jövőre már a négyes-ülősből lessem a Magas-Tátrát, mert a lábszerkezetem sícipőn belüli anatómiája teljes szívéből gyűlöli a csákányozást, kiemelve csodás lúdtalpam...
Szép szezont mindenkinek!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.01.09. 07:16
Például háromfős "alföldi-sítársaságunk" is ebbe a "kategóriába" tartozik:
..."Aki csak 5-7 napot síel évente, ő is ki akarhatja hozni a legtöbbet magából és a lehetőségekből. Vagy talán éppen azért még inkább, mert csak ennyit tud síelni..."

Abszolút találó a fenti megközelítés, amellett persze, hogy a sítudásunkat és a "sífelszerelésünk tudását" is el kell tudnunk egymástól választani.

Egyébként most ideálisak a feltételek, hogy a fórum a havon folytatódjék...
Előzmény: (Lackó 192258)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.01.05. 14:37
Sziasztok!

A sífanatikus ember, ha már nem síelhet, akkor jobb híján fórumot olvasgat...
S az utóbbi néhány bejegyzés(főleg Gabóca bemásolt írása Ozsi-tól) egyszerűen kijózanítóan hatott "síérzelmeimre". Brrr...
Nagyjából két éve ezt (is) írtam, anno a "síelésünk kivesézése" fórumtémában:
"Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Jelenleg egy Salomon X-Kart 164cm(Carve Rocker, Double TI, full Woodcore, meg miegymás:)) van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)..."

S tessék, most végre választ kaptam, hogy miért olyan felemásak az érzéseim amióta "rokker" lettem. Remek vele síelni, de valami mégis elmaradt a régebbi, de innen nézve "nyersebb"- "visszadumálósabb" SL(SLX) elevenebb síélményekből.
S persze immár logikus, hogy azért nem harap úgy, mint anno, mert rokkosítva lett.
Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején.
Egy ELAN SLX-nél azonnal éreztem/láttam, ha nem terhelek tisztességesen, mert már ficegett is.
A Rocker valóban kényelmesebb síelést ígér, s valóban kevesebb visszajelzéssel.
Ami viszont tagadhatatlan előnye, s ezt szerencsére tavaly volt alkalmam kipróbálni, hogy pályán kívül ill. friss/mély-hóban, s bizony nagy élmény vele síelni.
Szóval szép kis slamasztika ez, s el nem szívesen adnám a Salomon-t sem....
Lécgyűjtő leszek(na jó végül már vagyok, mert hátha a gyerkőcöknek is jó lesz...:))
Előzmény: (gaboca 192037)
800-SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-110743943-31.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.12.23. 20:06
Több, mint 10év után újra meglátogattuk eme csodás helyet, anno az északi oldalon, a kiváló helyen megbúvó Zahradky faházak egyikében megszállva. Persze a fejlesztéseket folyamatosan figyeltük, s idén végre a lábunkkal is tesztelhettük az eredményt. GoPass kártyával érkeztünk, megelégedve távoztunk az idei első sínapunk után, 42km-el a lécünkben. A déli oldalon parkoltunk, hajnali 3:30-as indulással(Alföld) és 8:10-es érkezéssel a 4-es ülős aljához. Ragyogó napsütés, kellemes hőmérséklet, SZÉLCSEND még a csúcson is. Bezzeg anno Delta-fíling, s az északi oldalon a kettes ülős felső állomásától síbakancsban, léccel a vállunkon "sétáltunk" fel a csúcsra, majd egy sörre a Kamenna Chatá-ba, s lefelé a szélfútt, kőkemény havon lesíelve, s vissza a Zahradky 6-os ülős felé(micsoda tömegek álltak sorba odalent). Manapság meg felvonók mindenfelé(ami persze nem baj).
Leginkább a Turisticka környékén róttuk a köröket, hisz elég nekünk a kék pálya is első alkalommal. Később persze a pirosakat is megnéztük, ízlettek azok is. Tömeg semmi, de ezért is jöttünk Karácsony előtt. Délután megint a Turisticka felé vettük az irányt, ahogy telt az idő egyre jobban gyorsultak be a pályák, s igazi örömsíelés lett a végére, mert a lábak szerencsére nem felejtenek. Jó volt látni, hogy a pályákon maradt sítársak 2/3-a szintén "bevagányult" a nap végére. Maradtunk volna még egy-két körre, de várt a déli oldal hiszen ott parkoltunk.
Fel a csúcsra, majd gyönyörködés a naplementében és a háttérben megbúvó Mátrában, Bükkben. Végül lesiklottunk a déli oldal Panoráma pályáján, ami meglepően jó állapotban volt. Tökéletes nap volt, visszajövünk még, s reméljük lesz elég természetes hó is, mert annak idején a "halálfejes"-törpefenyős pálya volt kedvencünk, ratrak-mentes havával. S a déli frírájd oldal ráadásul még teljesen ismeretlen számunkra...
Jövőre tán a szezonjegyre is "rácsúszunk"...:)
Szép szezont mindenkinek.
Chopok-2016.12-5.jpg
Chopok-2016.12-3.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.11.25. 10:31
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nálam is van 4db kártya, amit már a késői óra miatt nem is próbáltam meg visszaváltani.
Bízom benne, hogy győz a bölcsesség a fejekben és változtatnak az álláspontjukon, hiszen ez esetben kifejezetten a saját, síelő célközönségük lenne büntetve...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.09.08. 13:01
Ezen a nyáron már másodjára, augusztus utolsó hétvégéjén mi is erre túráztunk (Chopok-Gyömbér). Eldöntöttem, hogy januárban sílécen is kipróbálom (kb. 10 éve voltunk itt utoljára, bár akkor az északi oldalon).
Szállástippeket szívesen vennék 2-3 főre a déli oldalon, lehetőleg minél közelebb a sípályához. Nagy igényeink nincsenek, egyszerű szoba, esetleg félpanzió vagy reggeli szóba jöhet.
Gondolom síbusz is járja a környéket, így Bystra, Tále is megfelelő lehet.
Köszönetem és szép szezont kívánok mindenkinek.
Chopok.jpg
deli-oldal-a-kozepallomason....jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.03.21. 13:09
Üdvözletem!
Az elmúlt héten újfent csodás sínapokat töltöttünk itt remek hóviszonyok közepette, mind a kezelt pályákon, mind pedig a kezeletlen "felületeken". Mivel a szállásunk 1600m felett található, így folyamatosan igazi téli hangulatban múlattuk az időt, s végre az erdei síutakat is használni tudtuk reggel ill. zárás után a Pöllinger Hütte - szállás - Kanzelbahn között.
Minden reggel kellő időben érkeztünk a Kanzelbahn-hoz, így az elsők között csúszhattunk, porhavas körülmények között. Reggelente a Villach környéki nyugdíjasok számából lehetett időjóslásba bocsátkozni(minden tiszteletünk az övék, s irigykedve gondoltunk arra, hogy talán majd mi is megérjük eme napokat, hasonlóan jó erőben). A pályákon szinte csak lézengtek az emberek, a vendéglőknél is alig-alig voltak, ha nem volt kék az ég.
Az új 6-os nagyon komfortos, de a legnagyobb "király" az alatta található, s csákányosban végződő pálya volt. Gyakorlatilag minden sítársamat "dalra fakasztotta"(11-42éves korig), igazi adrenalin-bomba, csak arra kell figyelni, hogy a Seppl-Hütte előtt maradjon erő megállni:)...ahol egyébként is érdemes elidőzni egy italra, s szemügyre venni a vendéglőhöz méltóan, a környék leghangulatosabb illemhelyét(parfüm, papír-zsebkendő, egyedi fűtés, intim-betét!!!). Nagyon komoly(még szállásnak is bevállalta volna egyikőnk:)
Az igazi szenzációt viszont a kezelt+kezeletlen pálya kombinációja jelentette, gyakorlatilag bármerre elindulva, persze a csapat kedvence továbbra is a Klösterle/Neugarten, kiegészülve az előbb már említett útvonallal.
A középhaladó síelőink is nagyon ügyesen fejlődtek, remek hely ez, csak azt nem értettem, hogy hová tűnt a sítársadalom? No persze nem bántuk, hogy kevesen vannak, de felmerült bennünk a kérdés: Vajh, mennyire rentábilis mindez?
Remélhetőleg jövőre is itt múlatjuk a síszabadságunkat, soha rosszabb körülmények között.
Amúgy a legjobb csapolt sör továbbra is a 8-as ülős aljában(Neugarten) kapható(Hirter Privat Pils), a többi helyen mért Villacher Bier nem igazán karakteres, de azért folyadékpótlásnak megfelelő:)
Gerlitzen-2016-1.jpg
Gerlitzen-2016-2.jpg
Gerlitzen-2016-3.jpg
Gerlitzen-2016-4.jpg
Gerlitzen-2016-5.jpg
Gerlitzen-2016-6.jpg
Gerlitzen-2016-7.jpg
Gerlitzen-2016-8.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.02.16. 13:02
Sajnálattal olvasom az átmeneti bezárásról szóló híreket. Bizony nehéz szezon ez idehaza. Ezért is nagyon örülök, hogy szombaton felugrottunk az esti síelésre két lelkes gyerkőcömmel. Az észérveket sutba hajítva aznap délben kitaláltam, hogy menni kell, mert egyszerűen síelni kell míg van hó és így délután fél kettőkor elindultunk az alföldi-esős, februári tavaszból a téli Mátrába. Elsődleges célom a SÍELÉS-en túl az volt, hogy az erőteljes növekedésben lévő gyermekeim sítechnikai feltételeit "bemérjem"(felszerelés, ruházat, lécbiztonság) a márciusban esedékes sítúra előtt.
Négy óra körül csodálkozva tekintettünk a szépségesen behavazott Galyatetőre és az épp akkor elsuhanó hódúrókra.
Sajnos Szentistván egy picit alacsonyabban található, így ott kevésbé maradt meg a friss hó, de a síelésnek semmiféle akadályát nem láttuk. Gyors öltözés, bérletvásárlás, közben egy-egy hózápor és 5óra előtt már léc került a talpunk alá. Két bemelegítő kör a kicsi tányéroson, bakancsállítás és indulás a pálya aljába. A nagy csákányos közlekedett az este folyamán, mely bőven elegendő volt az igen kis létszámú síelőnek. Így aztán remekül lehetett körözni a változóan ködös, de "símagányos" pályákon. A 3-as pálya is kellemesen síelhető volt, de legtöbbet a 4-es/5-ös pályán mentünk. A a felső rész bal szélén tempósan lehetett kanyarogni, majd egy jó kis ív balra át a híd alatt és tovább... Kiváló síélmény volt, izzott a comb rendesen a pálya aljában. Álmodozva meséltem a fiaimnak a csákányosnál, hogy jövőre talán már az ülőszékesen tudom pihentetni a fránya lúdtalpaimat felfelé menet...
Félidőben egy forrócsokira azért megálltunk, majd ahogyan az egy sí-fanatikus csapattól/családtól elvárható minden percet kihasználva este 9-ig pörögtünk tovább.
Elmondhatom, hogy a "kirándulás" tökéletesen elérte célját, öröm volt nézni a gyerekek síélvezetét, a sícuccok lecsekkolva, sőt a bothasználat is bevezetésre került(szerencsére nem vált be az előzetes rossz megérzésem, mely szerint majd magukat ill. más sítársukat döfködik a síbotokkal és esetleg szétesik a mozgásuk).
Végül kellemesen elfáradva, de feldobódva indultunk haza és éppen éjfélkor gurultunk a bejáróra. Másnap délelőtt csodás napsütésben, körülbelül +14fok társaságában rendezgettem/szárítgattam a felszereléseket és hitetlenkedve gondoltam vissza a szombat esti (sí)lázra...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2016.01.09. 15:11
Üdvözletem!
Tegnap végre eljutottunk a Biharba és egy igazi téli sínapot töltöttünk a négyüléses segítségével, mely remek, kényelmes felvonó. A sípályán mozgó sítársak mentalitása szintén pozitív csalódás volt. A hóminőség egészen jó volt, annak ellenére, hogy a ratrak meghibásodott és így csak részben kezelte le a pályát. Délutánra persze romlott a helyzet, de akkor meg felfedeztük a pályaszéli szűzhavas részt, hála az előző nap leesett 15-20cm hónak. Ha sikerül képeket is teszek fel. Először, de biztosan nem utoljára jártunk erre. Gyerkőcökkel is jó lehet a hely, a meredek rész előtt, megfelelő hómennyiség esetén(tegnap ez OK volt) egy szekérúton is le lehet menni a pálya aljára. Szerencsére egész nap fagyott. A felső rész ettől függetlenül napközben erősen belassult, ahogy puhult a pálya, majd ahogyan hűlt az idő újra síelhetőbb lett. A felső kétharmad egyébként valóban egy "kezdő-paradicsom".
Azt azonban továbbra is elképesztőnek tartom, hogy nincs egy saját honlapjuk, s mi sem tudtuk előre pontosan, hogy mi is a helyzet.
A környezet csodálatos, behavazott fenyvesek mindenfelé, háttérben a Mező-havas,Istenek-havasa, Horgas-havas gerince és a Bocsásza.
P1060630.JPG
P1060632.JPG
P1060650.JPG
P1060657.JPG
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.03.03. 15:29
Abszolút logikus, szerény "hobbisíelő-világnézetembe" tökéletesen illeszkedő gondolatmenet.
Köszönet érte.
Előzmény: (ozsi 181583)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.18. 19:38
Sajna nincs csak ORF2-m(ASTRA), gondolom az ORF1 kódolt, pedig érdekelnének az elemzések s a németet sem ártana gyakorolni, így marad Didier Cuche(akit "azóta" is komolyan hiányolok a vesenyekről, ikonikus alak volt)...
Az élezést egyenlőre szervízben végeztetjük, bár izgalmasan hangzik a "házi" megmunkálás is, de összességében talán nem is ez a legégetőbb probléma.
Legközelebb március elején a szlovén Krvavec lesz a célpont három sínapra, "sífertőzött" gyermekeimmel... Ígérem gyakorlok cefetül:)
Előzmény: (jóska63 180708)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.17. 19:38
Kedves Hu1zam!

Milyen az "igazi csíki sör"? Olvastam, hogy t. Heineken "sör"-gyártó banda beperelte őket. Sajnos még nem volt szerencsém fogyasztani.
Előzmény: (hu1zam 180634)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.